Майстер-клас торцювання на пластиліні: особливості технології

master klass torcevaniya na plastiline: osobennosti tekhnologii336 Майстер клас торцювання на пластиліні: особливості технологіїТорцювання – техніка декорування поверхні виробу за допомогою гофрованого паперу. Таким способом виготовляють різноманітні вироби, складні композиції для картин і килимків.

Техніка торцювання на пластиліні досить проста, легко освоюється і добре підходить для відпочинку і занять з дитиною. Однак процес роботи кілька трудомісткий і вимагає терпіння і посидючості.

Зате методом торцювання можна виконувати різні роботи – це може бути самотній кактус, або багатошарове панно, в якому буяють квіткові фантазії, або в кронах дерев причаїлися осінні спалахи, це можуть бути забавні фігурки казкових персонажів або звірят, топіари і горшкові рослини.

Види торцювання

  • Контурне – скрутки кріплять по контуру малюнка;
  • по площині – заготовки щільно розташовуються по площині зображення;
  • шарами – торцювання вклеюють один в одного, при цьому нерідко поєднують елементи різних кольорів;
  • об’ємне торцювання – робиться на об’ємній моделі, для якої найчастіше використовується пластилін.

Технологія торцювання на пластиліні: майстер-клас

Торцювання на пластиліні можна робити як площинної, так і в техніці об’ємної. Така техніка практично нічим не відрізняється від звичайного торцювання, відмінність лише в тому, що не використовується клей для закріплення деталей. За допомогою майстер-класу можна наочно ознайомитися, як робити різні композиції.

Попередньо формується основа з пластиліну у вигляді площинної картинки на картоні або об’ємної заготовки.

З гофрованого паперу вирізати квадратики розміром 1-1,5 см, можна зробити заготовки і іншої форми (трикутної, круглої, з нерівними краями тощо). Для зручності роботи заготовки різних кольорів викладають в окремі коробочки або ємності.

Точні розміри для деталей не мають великого значення, нерівні краї створюють додаткову декоративність готового виробу. Величина заготовок впливає тільки на висоту ворсу готової вироби.

Щоб сформувати торцювання (скручування), центр деталі притискають паличкою, навколо якої накручують папір. Краще всього виходить скручувати заготівлю, якщо тримати її між пальців. Отриману торцювання, не знімаючи, закріплюють на основу з пластиліну, наступну деталь кріплять біля першої.

Щоб виріб виглядав красиво, торцювання повинні бути закріплені щільно один до одного. Таким суцільним килимом покривають всю заготовку з пластиліну.

Замість гофрованого паперу можна використовувати серветки, цигарковий папір. Спеціальну паличку для торцювання замінюють звичайним стрижнем від кулькової ручки, зубочисткою або ватяними паличками.

Для роботи в техніці об’ємної при виготовленні виробів, фігурок тварин застосовують підсобні матеріали: дріт, гілочки, гудзики і т. п.

Роботи, виконані в стилі торцювання на пластиліні дивіться в галереї.

Галерея: торцювання на пластиліні (25 фото)

Виготовлення виробів з дітьми: майстер-клас

master klass torcevaniya na plastiline: osobennosti tekhnologii337 Майстер клас торцювання на пластиліні: особливості технологіїАплікація торцюванням допомагає розвивати у дитини дрібну моторику, творче мислення і уяву. Діти вчаться працювати з папером і в процесі створюють цікаві вироби.

Під час занять з дітьми можна виготовити різні картинки з природними об’єктами. Майстер-клас призначений на вік від 5 років.

Зимова листівка «Ялинка»

На картоні дитина викладає смужки з пластиліну у вигляді ялиночки і пригладжує їх зверху.

Потім папір нарізають квадратиками в 1-2 см, які по черзі закріплюють у пластилінової заготівлі. Торцювання з краю кріплять боком, центральні – під прямим кутом.

Для того щоб картина виглядала більш барвисто, використовуйте для заготовок одночасно з зеленим червоні і жовті кольори.

На листівці можна викласти слова привітання, таким чином дитина одночасно вчиться читати. Рамочку обрамляють торцюваннями, що надає виробу велику декоративність.

Таким же способом робляться тематичні листівки за порами року з зображенням квітів, дерев, небесних тел. Виготовлення картинок з готовим шаблонам викликає у дитини інтерес до живопису.

Об’ємні вироби: майстер-клас

Для роботи в техніці об’ємного торцювання в якості об’єкта для аплікації можуть служити і різні предмети: склянки, вази, кулі, фигурк.

Фруктовий кошик

Необхідні матеріали:

  • master klass torcevaniya na plastiline: osobennosti tekhnologii338 Майстер клас торцювання на пластиліні: особливості технологіїГофрований папір різних кольорів;
  • пластилін;
  • дріт;
  • ножиці;
  • палички для торцювання;
  • ємність для сортування заготовок.

Попередньо формується заготовка у вигляді якогось фрукта. Дитина робить куля з пластиліну для яблука або ананаса. Торцювання вирізають з паперу відповідного для фрукта кольору. Закріплювати їх намагаються як можна ближче один одному поступово заповнюючи весь простір форми.

Щоб зробити листочки до яблуку або ананасу, беруть смужки паперу зеленого кольору і обертають навколо дроту, а потім кріплять до фрукту. Для додання пелюсткам правильної форми потрібно закручувати тільки ту частину, яка кріпиться до основи, кінчик залишають вільним. При остаточному оформленні можна зробити два-три листочки. Готові фрукти викладають на блюді.

Букет квітів

Для кожної квітки знадобиться папір двох кольорів – для пелюсток і серцевини. На стебло і листочки – відповідно, зелена папір, також потрібні будуть дріт і клей. До виготовлення шаблонів квітів можна залучити дитини більш старшого віку.

Пластилиновым заготівлях надається форма півкулі. У процесі роботи в якості підставки для основи використовують пробку від пляшки.

Для пелюсток нарізають приблизно 15 паперових квадратиків зі стороною 5 див. Деталі складають по діагоналі і врізають пелюстки.

Паличку вкладають у складений пелюстка на дві третини довжини, загинають вільний кінчик і встромляють в нижню частину пластилінової основи, наступний закріплюють через 4-5 мм. Пелюстки злегка відгинають вниз і таким чином роблять перший ряд.

Чашолисток викроюють із стороною квадрата 4 мм (зеленого паперу), прикладають до плоского основи і вдавлюють по краю стеком або нігтем.

Другий ряд пелюсток. З квадратиків із стороною розміром 3,5 см (основного кольору) скручують торцювання у вигляді трубочок і закріплюють по колу біля першого ряду. Трубчастих пелюсток роблять два ряди. Серцевина заповнюється таким же способом скрутками жовтого або білого кольору.

Для стеблинки береться дріт або шпажка, яку обмотують смужкою паперу зеленого кольору, шириною 1-1,5 див Кінчики при цьому змащують клеєм. Готовий стебло встромляють в основу квітки.

master klass torcevaniya na plastiline: osobennosti tekhnologii339 Майстер клас торцювання на пластиліні: особливості технологіїЛистя стеблинки робляться наступним чином. Квадрат зеленого паперу зі стороною 8 см складають навпіл і одну частину змащують клеєм. Зверху накладають гілочку – дріт обмотану папером, яку закривають другою половинкою квадрата і щільно притискають.

Отриману заготівлю вирізають у вигляді листочка з зубчиками. На ще вологій поверхні деталі можна стеком видавити прожилки. Два інших листочка робляться окремо і потім приклеюються до гілки.

Для букета можна виготовити кілька квіток з різнокольорового паперу і помістити їх у вазу.

Техніка роботи з папером в даний час стає все більш популярною. Незважаючи на простоту виконання, з її допомогою можна створювати справжнє шедеври, волає почуття захоплення.

Особливість занять торцюванням полягає в тому, що для цього не потрібно спеціальних дорогих матеріалів і обладнання. Майстер-клас можна провести і в домашніх умовах. Техніка торцювання на пластиліні доступна будь-якому бажаючому, дорослому і дитині, досить прикласти певну старання.

Інші схеми ліплення

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками