Майстер – клас: як оформити красиву вишивку в стильну рамку своїми руками

master klass: kak oformit krasivuyu vyshivku v stilnuyu ramku svoimi rukami232 Майстер  клас: як оформити красиву вишивку в стильну рамку своїми рукамиВишита рахунковим хрестиком або гладдю нитками муліне або бісером картина, виготовлена своїми руками – оригінальний подарунок. Але для того щоб вишита картина виглядала максимально ефектно, її обов’язково потрібно красиво оформляти. Коли картина з ниток або бісеру готова, саме час подумати про те, як вставити її в рамку. Якщо зробити це правильно, вишивка стане справжнім шедевром, виконаним своїми руками. Саме тому багатьох вишивальниць цікавить питання — як зробити відповідну рамку під вишивку.

Рамка для вишивки своїми руками: з чого почати

Для того, щоб остаточно завершити оформлення картини, вишитою на п’яльцях бісером або різнокольоровими нитками, потрібно закріпити її в красивій рамці. Оформлення готової вишивки – один з найважливіших етапів роботи. Існує багато різних способів оформлення вишивання.

 • master klass: kak oformit krasivuyu vyshivku v stilnuyu ramku svoimi rukami233 Майстер  клас: як оформити красиву вишивку в стильну рамку своїми рукамиМожна зробити своїми руками дерев’яну рамку з багета, який продається в магазинах художньої творчості. Якщо прийнято рішення використовувати багет, молода майстриня обов’язково повинна знати, як натягнути вишивку таким чином, щоб вона не провисала. У той же час, не можна натягувати вишивку занадто сильно. Багет повинен бути якісним, без зовнішніх пошкоджень. Також майстриня може попросити чоловіка-умільця зробити своїми руками дерев’яні планки, що нагадують багет промислового виробництва.
 • Більш дешевий, але від цього не менш ефектний варіант – зробити своїми руками паспарту з картону. Колір картону повинен гармоніювати із загальним колоритом вишивки. Картон повинен бути щільний. Для оформлення картин з ниток або бісеру малого формату цілком підійде картон, призначений

для дитячої художньої творчості.

 • Рамку необов’язково робити своїми руками. Для оформлення готової картини можна використовувати готову рамку, призначену для фотографій. Головне, щоб рамка і картина поєднувалися за розмірами.
 • Відмінна альтернатива рамкою, зробленої своїми руками – залишити закінчену вишивання у п’яльцях. Також можна вийняти роботу і помістити її в нові п’яльця, що поєднуються за кольором з загальним колоритом композиції. Якщо прийнято рішення використовувати саме цей варіант оформлення, дуже важливо знати, як правильно натягувати тканину на п’яльця, щоб вона не провисала і була надійно закріплена. Вишивання, укладену в п’яльці, виглядає не менш виразно, ніж робота в художній рамці. Для вишивки потрібно підібрати п’яльця відповідного розміру, великі — великі, для мініатюр — маленькі п’яльця.

Існує безліч способів зробити вишивання більш виразним, все залежить від художніх особливостей конкретної роботи: колориту, композиції, матеріалу, швів та інших зображувально-виразних засобів. Навіть вишиті хрестиком і гладдю картини сильно відрізняються, то що вже говорити про вишивку стрічками, або бісером.

Як оформити вишивку в рамку

master klass: kak oformit krasivuyu vyshivku v stilnuyu ramku svoimi rukami234 Майстер  клас: як оформити красиву вишивку в стильну рамку своїми рукамиДля того щоб зробити більш виразною роботу малого формату, наприклад, покроково вишиті на білому тлі сердечка, краще всього використовувати готову рамочку для фотографій або паспарту з кольорового картону. Якщо вишивальниця вирішила скористатися готовою фоторамкою, рекомендується використовувати однотонні варіанти, без яскравих і строкатих малюнків. Завдання оформлювача полягає в тому, щоб зробити центром уваги саме вишивку, а не рамку. Також можна використовувати фоторамки з тематичним малюнком. Наприклад, якщо вишивка присвячена морської теми, робота буде ефектно виглядати в рамці, прикрашеної справжніми черепашками або їх зображеннями.

Картонні паспарту можуть бути самих різних кольорів, головна умова – вони повинні бути однотонними і не повинні відволікати увагу глядача від самої вишивки. Підійде картон таких кольорів, як чорний, коричневий, темно-синій, сірий або темно-зелений. Виготовити картонну рамочку цілком можуть діти молодшого шкільного віку на уроках технології та майстер-класи з художньої творчості.

Вишита картина великого формату, наприклад, пейзаж, буде ефектно виглядати в рамці з багета. Можна придбати готову рамку, відповідну розмірам вишивки, але можна також виготовити її самостійно з готового матеріалу. Навчитися роботі з багетом можна, відвідавши профільний майстер-клас, або подивившись в інтернеті відеозапис навчального майстер-класу.

Оформлення вишивки в рамку: практичні рекомендації

Для того щоб підкреслити художні особливості вишитої картини, дуже важливо підібрати правильне оформлення. Ідеальна рамка для вишивки повинна:

 • master klass: kak oformit krasivuyu vyshivku v stilnuyu ramku svoimi rukami235 Майстер  клас: як оформити красиву вишивку в стильну рамку своїми рукамиВідповідати роботі за розмірами (довжиною і шириною);
 • Поєднуватися із загальною колористичною гамою вишивки;
 • Перегукуватися з жанром і темою вишитої картини;
 • Бути надійною і міцною;
 • Повинна бути виготовлена з нетоксичних, переважно, натуральних органічних матеріалів: картону, дерева, металу. Дешеві рамки промислового виробництва, виготовлені з пластмаси та синтетичних полімерів, не рекомендуються до використання, так як вони не завжди виглядають естетично і можуть виділяти шкідливі речовини.

Іноді вишивальниця може навмисно залишити свою роботу без оформлення, щоб підкреслити її закінченість і лаконічність. Але навіть в цьому випадку потрібно обов’язково обробити краї канви для того, щоб вони не обсипалися і не розтріпалося з плином часу. Для цього необхідно обшити краї роботи по периметру нитками, колір яких повністю збігається, або, принаймні, добре поєднується з кольором канви. Це можна зробити вручну або на швейній машинці. Початківцям рукодільниця рекомендується використання швейної машинки, так як зробити акуратні і непомітні стібки, не маючи великого досвіду, досить складно.

Перед тим як вибрати остаточний варіант оформлення готової вишивки, рекомендується провести кілька експериментів, «примірявши» на готову вишивку різні варіанти рамок. Кожен варіант оформлення можна сфотографувати, а потім, проаналізувавши всі фотографії, не поспішаючи прийняти рішення.

Увага: слід пам’ятати одне з головних правил, яке завжди працює при оформленні будь-якої художньої роботи, будь то картина, вишивка, колаж або фотографія. Це правило говорить: «Рамка ніколи не повинна затьмарювати собою картину!». Центром уваги має бути саме картина, а рамка, навіть найкрасивіша – це всього лише допоміжний елемент.

Оформлення готової вишивки – один з найбільш відповідальних етапів роботи будь-рукодільниці. Без гідного оформлення навіть найкрасивіша і виразна робота може «загубитися» і не звернути на себе увагу. І, навпаки, навіть та картина, яка не володіє високими художніми достоїнствами, буде гарно виглядати у відповідній рамці.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками