Майстер-клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картини

master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny3 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниГуаш є відмінним матеріалом для художників-початківців. Пов’язано це з тим, що він порівняно недорогий і в роботі його не так складно застосовувати і можна намалювати легкі дитячі картинки красиво мазками. З чого виготовляється гуаш? В її складі містяться пігменти клею з додаванням білил. Найчастіше фарбу продають в невеликих баночках. Можна зустріти набори, що складаються з шести, дев’яти і дванадцяти кольорів.

Вчимося малювати пейзажі. Малюнок живопису гуашшю: історія та особливості фарби. Поетапне пояснення

master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny4 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картини

Гуаш стала відома ще в одинадцятому столітті. Саме з цього часу вона стала широко використовуватися художниками у всьому світі.

При купівлі гуаші обов’язково зверніть увагу на дату виробництва. Фарба повинна бути свіжа, в цьому випадку процес малювання доставить вам задоволення, а результат обов’язково порадує. Для роботи з гуашшю фахівці радять використовувати кисті з синтетичного матеріалу. Якщо фарба густа — придбайте пензлі з щетини.

У гуашевого техніці, як правило, застосовується білий папір. Крім цього можна малювати на тонованому картоні, попередньо обробленої дерев’яної поверхні або на полотні.

master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny5 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картини

Для початку малювання приготуйте воду, так як гуаш — водорозчинна фарба. Кисті потрібно ретельно промивати під час роботи над створенням малюнка. Відсутні відтінки можна змішати в пластикової панелі, яка знайома нам з дитинства по уроках малювання в школі. Описані вище матеріали можна купити в канцелярському магазині або ж у спеціалізованому відділі для художників.

Деякі майстри воліють малювати малюнок олівцем під фарбу. Зазначимо, що він може бути виконаний не дуже акуратно. Гуаш лягає щільним шаром і саме завдяки цій властивості малюнок на аркуші буде добре зафарбований і непомітний для очей.

master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny6 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниЩоб підібрати необхідну густоту фарби, необхідно поекспериментувати з кількістю води. Якщо ви хочете отримати рідку фарбу — рекомендуємо додати більше води. Але враховуйте, що в цьому випадку у фарбі буде невелика кількість пігменту і шар фарби при висиханні стане прозорим як акварель, і через нього буде видно ескіз, виконаний з олівця.

Фарба, змішана на палітрі, повинна бути консистенції рідкої сметани. Орієнтуйтеся на цей приклад, це значно спростить процес роботи.

Галерея: квіти гуашшю (25 фото)

Позитивні і негативні характеристики гуашевих фарб:

 • master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny7 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниЯк ми зазначили вище, фарба володіє високою перекриває здатністю, за рахунок чого можна з легкістю приховати старий шар фарби. Щоб уникнути утворення тріщин, будьте обережні, не варто накладати занадто багато шарів.
 • Прийнятна вартість дозволяє використовувати фарбу людям з різним розміром доходу. Саме тому в школах викладачі віддають перевагу саме гуаші.
 • Фарба швидко висихає. На майстер-класах можна використовувати, щоб заощадити час в процесі роботи над картиною.

Недоліків не так багато. Серед них особливо варто виділити наступні:

 • Після висихання колір фарби трохи блідне. Враховуйте це під час малювання.
 • Напевно, всім знайома ситуація, коли після завершення роботи над малюнком на руках залишається фарба. Пов’язано це з тим, що гуаш трохи маститься. Будьте обережні, не испачкайте себе і свій одяг.

Короткий майстер-клас по початку роботи з гуашшю:

 1. Приготуйте всі необхідні матеріали і приладдя для малювання: фарби, пензлі, палітру, ємність з водою, папір (мольберт полотно, і так далі).
 2. master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny8 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниРетельно промийте всі кисті. Особливо це важливо робити перед тим, як ви використовуєте новий відтінок.
 3. Ретельно знімайте зайву воду з пензлика про край баночки з водою, щоб фарба не розтікалася і не залишала неприємних розлучень.
 4. Накладати її можна різними прийомами. Кожна кисть створює свою фактуру на папері. Не має значення, що ви хочете намалювати: квітка, вазу або портрет людини. Комбінуйте техніки, експериментуйте. Якщо ви сумніваєтеся в результаті, то можна подивитися майстер-класи художників, викладені в Інтернеті.

Красивий малюнок гуашшю: матеріали та етапи, покрокове малюванняmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny9 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny10 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny11 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny12 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny13 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny14 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny15 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниmaster klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny16 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картини

Малюємо поетапно квіти гуашшю: майстер-клас зі створення малюнка покроково

master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny17 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картини У теплу пору року навколишній світ розцвітає. Природа змінюється, з’являються красиві квіти, яскраві фарби і сонячне світло. Стан природи передається людині, з’являється бажання малювати, створювати предмети мистецтва.

Якщо ви хочете правильно і легко намалювати соняшники у вазі, радимо вам дотримуватися просту схему. Для початку за допомогою олівця намалюйте загальний напрямок стебла і листя. Потім прорисуйте кожна пелюстка окремо і відмітьте його серцевину. Звернемо вашу увагу на те, що всі пелюстки абсолютно різні. Тому приділіть цього етапу більше часу, постарайтеся кожна пелюстка намалювати відмінним від іншого.

Листя у соняшника злегка розгорнуті. Не варто малювати їх плоскими і прямими. Проявіть уяву, постарайтеся створити композицію, наближену до реальності.

Перед тим як приступити до розфарбовування соняшників гуашшю, продумайте, які кольори ви будете використовувати. За допомогою гуаші «Майстер-клас 12 кольорів» можна створити яскравий і колоритний малюнок. Візьміть саму тонку кисть і приступайте до роботи. Коли квітка буде зафарбований, дайте малюнку добре просохнути.

Ваза малюється за аналогічною схемою:

 1. master klass po risovaniyu: cvety guashyu, osobennosti sozdaniya kartiny18 Майстер клас з малювання: квіти гуашшю, особливості створення картиниНамалюйте контур вази, визначитеся з її формою і розміром. Проведіть осьову лінію, намітьте основу і кінець вази та поділіть її на три рівні частини.
 2. На другому етапі створюються основи овалу. Всього їх повинно вийти шість: за два внизу, в середині і нагорі.
 3. З’єднайте олівцем овали так, щоб форма вази була передана чітко.
 4. Зафарбуйте вазу. При бажанні можна намалювати квіти за схемою, яка описана вище. Так у вас вийде ваза з квітами – гарна картина, яка обов’язково прикрасить вашу квартиру.

Майстер-клас «квіти гуашшю» часто застосовують вчителя початкової школи на уроках образотворчого мистецтва. Завдяки його простоті, діти отримують навички малювання квітів, які згодом можна розвинути, додавши додаткові техніки малювання.

Наостанок зазначимо, що малювати дуже корисно для розвитку уяви, пам’яті, творчого мислення. Крім цього, малювання заспокоює. Людина занурюється в інший світ, забуває про свої проблеми і турботи. Обов’язково приділіть трохи свого вільного часу роботі з фарбами, і ви помітите безліч позитивних моментів від малювання.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками