Майстер-клас з плетіння мандал, плетені мандала своїми руками, як сплести мандалу

master klass po pleteniyu mandal, pletenaya mandala svoimi rukami, kak splesti mandalu168 Майстер клас з плетіння мандал, плетені мандала своїми руками, як сплести мандалуМандала почала створюватися в буддійських і індуїстських релігіях, вона вважається священним малюнком з цікавою різнобарвною схемою. Люди при виготовленні цього прикраси вдаються до медитації спільно з певними незвичними діями. Як створити мандалу своїми руками з ниточок? Про це ви скоро дізнаєтеся. Створення виробу допомагає дійти до розуміння свого внутрішнього світу, саме тому багато хто замислюється, як плести мандалу. Було придумано велика кількість варіантів створення унікального орнаменту.

Не у всіх є навички і можливості самостійно виготовляти цей незвичайний символ з кольорових порошків або з хорошого металу, тому придумали, як зобразити на папері і як можна плести мандалу своїми руками з ниток. Всі способи безпечні і легко здійснимі навіть для дітей.

Є багато різних технік плетіння таких виробів. У більшості випадків сплітають восьмипроменеві символи за допомогою з’єднання основних четырехконечных квадратів. Самі амулети за своїми розмірами можуть бути дрібними (основою є зубочистка), або величезними — два метри, але такі вироби вже для досвідчених майстринь. Але є і виключення з правил, наприклад, мандала-годинник Полуничка, мк по виготовленню якій можна відшукати в інтернеті, має 12 променів. Мандала здатна захищати від негативу, приносить хорошу вдачу та щастя. Наприклад, 3d мандала Фрегат Нескінченності — традиційний символ удачі, щастя, успіху і благополуччя.

Зараз ми перейдемо до короткого майстер-класу з плетіння мандали, щоб стало зрозуміліше, що цей амулет з себе представляє.

Плетіння мандали, покроковий детальний майстер-клас

Для того щоб почати плести, нам знадобляться наступні матеріали:

 • Дві дрібні палички. Можна придбати зубочистки або олівчики, важливо, щоб палички були одного розміру і довжини.
 • Нитки з вовни або бавовни. Можна вибирати нитки будь-якого кольору, але для першого разу варто взяти 3-4 клубка.
 • Гострі ножиці.

Плетіння мандали, опис роботи:

 • master klass po pleteniyu mandal, pletenaya mandala svoimi rukami, kak splesti mandalu169 Майстер клас з плетіння мандал, плетені мандала своїми руками, як сплести мандалуДля початку беруться дві палички і зав’язується на них вузол ниткою. Приступаємо до обматыванию.
 • Роз’єднаємо палички, щоб вийшов рівний хрест.
 • Починаємо обмотувати по одній діагоналі, потім по другій. Обмотуємо туго і зафіксуємо рівне положення палиць, одна перпендикулярна іншого.
 • Тієї ж ниткою обмотаємо по черзі палиці, десь на два оберти нитки. Отримаємо ромб або квадрат, дивлячись як перевернути.
 • Відріжемо нитки, залишаючи дрібний запас, з цього запасу створюємо сайт.
 • Візьмемо нову нитку і прив’яжемо її вузлом до однієї з паличок, почнемо знову обмотувати, як і раніше, не забувайте обмотувати вузли, щоб вони не були помітні.
 • Можна взяти ще пару різних кольорів, але схема їх приєднання до мандалі, описана в попередньому пункті, не зміниться.
 • Під кінець ми знову завяжем вузол, але вже всередині мандали.
 • Відріжемо кінці на вузликах, і мандала, створена своїми руками, готова!

Ми розібрали лише майстер-клас зі створення мандали чотирипроменевої — найлегшою.

Є ще кілька видів таких виробів, більш популярна восьмипроменеву мандала, де треба з’єднувати разом дві четырехлучевые і починати плести.

Галерея: плетіння мандали (25 фото)

Майстер-класи з восьмиконечному методом плетіння

А зараз ми почнемо розбирати методи вплітання нитки в основу восьмипроменевий мандали, їх може бути велика кількість.

 • master klass po pleteniyu mandal, pletenaya mandala svoimi rukami, kak splesti mandalu170 Майстер клас з плетіння мандал, плетені мандала своїми руками, як сплести мандалуПромені. Так називають візерунок, суть якого полягає в обплітанні кожної палички через дві. Тобто ми вчимося сплітати і прив’яжемо нитку на будь-яку паличку, проведемо спочатку нитки під новою паличкою. Далі, знову під такою палицею і третю обмотаємо два рази. Таким чином продовжуємо, поки господар цієї мандали не вважатиме за необхідне закінчити роботу. Чим прекрасний цей візерунок? При з’єднанні двох виробів в восьмикінцеву мандалу таким методом на задній стороні виходить рівна зірка, а зовні виріб буде, виглядає великим.
 • Пояс. Найлегший узорчік. Його суть полягає в обплітанні кожної палиці поспіль. У більшості випадків застосовується для так званої рамочки мандали, щоб добре обробляти краї.
 • Квадрат. Суть полягає в роботі через одну паличку. Застосовується так само, як і попередні варіанти на восьмикутних виробах.

Ці три методи вважаються основними при створенні мандали. З допомогою цих методів сплітаються чудові обереги, амулети і просто милі прикраси.

Як вибирати кольори для мандали

Всі знають, що є більше кількість різних кольорів і відтінків. Як же не розчинитися у всьому цьому шикарному списку фарб і придумати незвичайну кольорову гаму для свого амулета, яка буде подобатися всім і не буде сильно муляти очі своїм розмаїттям кольорів?

 • Перша таємниця — лінійна схема. Знайдемо в світовій павутині картинку колірного гуртка і виберемо на ній вподобаний колір. Поспостерігайте, який колір або відтінок лежить строго напроти обраного вами кольору. Це і будуть ваші кольори!
 • Друга таємниця — тріада. Якщо вам необхідно три поєднаних між собою кольору, то застосуйте схему тріади. Візьміть кольори і відтінки однієї насиченості, розташовані по трикутнику на колірному колі.
 • Третя таємниця — подвійна і лінійна схема. Суть полягає в тому, щоб вибрати або подвоєний і перетинається перший секрет або ж вишукувати кольору по рівному квадратика або ромба.
 • Четверта таємниця — холодний плюс теплий колір. Суть полягає в тому, щоб змішувати теплі і холодні кольори і відтінки. На всі три кольори теплих береться один холодний і навпаки.
 • П’ята таємниця — з’єднуємо чорне і біле. Ще за цим методом можна взяти контраст чорного і білого кольору, якщо ви невибагливі до забарвленні вироби.

Якщо детальніше розібратися в плетінні таких виробів, то можна усвідомити, що це дуже легко і досить захоплююче! Зазвичай цей амулет створюється людиною без роботи з якою-небудь схемою, т. к. коли йде процес виготовлення, людина думає про щось своє, тому отриманий узорчік вироби показує внутрішній стан майстра в даний момент, з-за цього зображення виходить оригінальним.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками