Майстер-клас з виготовлення мандали будинку своїми руками

master klass po izgotovleniyu mandaly doma svoimi rukami304 Майстер клас з виготовлення мандали будинку своїми рукамиМандала з ниток, зроблена своїми руками – унікальний оберіг. В основі будь-мандали лежить фрактал – особлива геометрична фігура, що складається з декількох частин.

Виготовлення мандал з ниток своїми руками – не найлегше заняття. Щоб зробити цей красивий талісман, який володіє захисними властивостями, молода майстриня повинна досконало освоїти навик плетіння з різнокольорових ниток за готовими схемами.

Досвідченим рукодільниця простіше, вони можуть імпровізувати і розробляти схеми плетіння мандал з ниток самостійно. Щоб навчитися плести мандали та інші вироби з ниток (брелоки, прикраси, дрібні іграшки), можна відвідати профільний майстер-клас по плетінню. Також можна подивитись навчальне відео по плетінню, після чого зробити мандали своїми руками майстер-клас буде просто.

Справжня мандала створюється піском протягом тижня, місяця або декількох місяців. Сучасна людина придумав створювати зображення мандали шляхом малювання на папері, або на камені і дереві, її можна створити з ниток і дроту, і зробити з клаптиків в техніці печворк. В мандалі все має значення: з яких квітів вона складається, який розташований в центрі, який колір домінує над іншими. Для виготовлення складних мандал рекомендується відвідати або подивитися спеціальний мк. У нашій статті – практична інструкція і корисна інформація.

Мандали з ниток своїми руками: з чого почати

Перед тим, як приступати до виготовлення (плетіння) вироби – традиційного оберега, плетеного з різнокольорових ниток, молода майстриня повинна визначитися, з якою метою вона робить цю мандалу. Оскільки мандала – це не просто виріб, виконане в техніці плетіння, а талісман, який виконує сакральну функцію, схема плетіння повністю залежить від призначення конкретного виробу.

Мандали, притягають фінансове благополуччя, слід плести інакше, ніж мандали, що притягає любов і сприяють народженню дітей. Перед тим, як робити остаточний вибір схеми, треба неодмінно вирішити це питання. Детальніше про сакральні функції оберегу початківці умільці можуть дізнатися на профільних майстер-класах. Керівники майстер-класів охоче поділяться своїми секретами та допоможуть підібрати підходящу схему, за якою можна буде плести цей унікальний талісман.

Перед тим як робити цей оберіг з різнокольорових ниток, потрібно підготувати все необхідне. Для виготовлення магічного талісмана знадобиться:

  • master klass po izgotovleniyu mandaly doma svoimi rukami305 Майстер клас з виготовлення мандали будинку своїми рукамиВовняні нитки. Вони повинні бути досить щільними, щоб не рватися, не плутатися і не ковзати.
  • Дерев’яні палички. Вони знадобляться, коли потрібно буде робити основу для оберега. Якщо мандала буде маленького розміру, підійдуть звичайні дерев’яні зубочистки. Якщо молода майстриня хоче зробити більш великий оберіг, який можна повісити на стіну будинку, в якості основи можна використовувати спиці.
  • Схема плетіння мандали. Для зручності схему можна роздрукувати на кольоровому принтері у збільшеному вигляді. Бажано, щоб схема супроводжувалася докладним описом роботи і фотографією готової мандали.
  • Елементи декору. Це можуть бути намистини різного кольору і розміру, бісер, стеклярус і декоративні гудзики. Але декор прийнятний тільки в тому випадку, якщо мандала виготовляється виключно з декоративною метою та не несе функції талісмана. Мандала, яка буде використовуватися в якості оберега на удачу, не повинна мати стороннього декору.

Галерея: мандала з ниток (25 фото)

Як зробити мандалу своїми руками: загальний опис процесу

Робота по виготовленню цього загадкового символа починається з установки каркаса. Палички закріплюються у вигляді «сніжинки», і потім майстриня починає обплітати дерев’яну основу різнокольоровими вовняними нитками у відповідності зі схемою. Процес плетіння мандали аналогічний процесу виготовлення інших плетених виробів з ниток (шнури, мотузки). В інтернеті і спеціалізованої літератури представлена велика кількість схем виготовлення подібних талісманів. Структура символу така, що він має замкнуту форму і складається з великої кількості замкнутих геометричних фігур на площині, вписаних один в одного.

master klass po izgotovleniyu mandaly doma svoimi rukami306 Майстер клас з виготовлення мандали будинку своїми рукамиНайбільш часто використовуються такі форми, як коло, замкнутий багатокутник, зірка з кількома кінцями. Колір виробу залежить від його призначення (в тому випадку, якщо виріб має сакральну функцію). Якщо ж виріб носить чисто декоративний характер, молода майстриня може вибрати будь-яку колірну гамму. Але для початку краще обмежитися двома – трьома кольорами для того, щоб не заплутатися в схемі плетіння.

Більш досвідчені умільці можуть вибирати самі вигадливі орнаменти з ниток, що містять в собі безліч кольорів і відтінків. Все залежить від рівня володіння навичками плетіння з ниток.

Плетіння мандали своїми руками: практичні рекомендації

Для того, щоб виготовити оригінальна прикраса з вовняних ниток, що виконує функції талісмана, необхідно дотримувати наступні практичні рекомендації:

  • Перед тим як починати плетіння, необхідно точно визначитися, для кого призначений цей талісман і яку захисну функцію він може носити. Традиційно вважається, що мандали, сплетені за різними схемами, можуть захищати від злих духів, приносити в будинок багатство, сприяти вдалому шлюбу і народження дітей, виконувати заповітні бажання.
  • Плести виріб потрібно обов’язково в спокійному, мирному настрої. Під час роботи можна думати про те, для чого призначена ця маленький захисний символ (наприклад, про багатство, любові, удачі). Ні в якому разі не можна приступати до роботи в поганому настрої, інакше виріб не буде володіти захисною силою.
  • Перед тим як братися за виготовлення оберега з ниток декількох квітка, можна вдосконалити базові навички плетіння на однотонних вовняних нитках. Головне – освоїти базові технологічні прийоми, і тоді розібратися в багатобарвної схемою буде легше.
  • master klass po izgotovleniyu mandaly doma svoimi rukami307 Майстер клас з виготовлення мандали будинку своїми рукамиГотовий виріб можна носити з собою для того, щоб воно притягувало удачу (в цьому випадку вона повинна бути малих розмірів). Обереги середніх і великих розмірів будуть ефектно виглядати на стіні будинку або квартири. Їх можна оформити в рамку чи паспарту, а можна просто зробити петлю і повісити на стіну, подібно картині або декоративного панно.
  • Освоївши плетіння мандали, можна використовувати базові технологічні прийоми плетіння для виготовлення інших виробів з ниток. За тією ж технологією, що і мандалу, з ниток можна зробити оригінальні сережки.
  • Якщо прикріпити до мандалі застібку-карабін, її можна використовувати в якості брелока для ключів.

На що звернути увагу, перш ніж переступити до роботи

При виготовленні мандали необхідно пам’ятати про те, що талісмани різних кольорів несуть різну функцію. Про це можна прочитати в спеціалізованій літературі по езотериці. Традиційно найбільш популярними кольорами для виготовлення таких талісманів вважаються білий, фіолетовий, червоний, коричневий, блакитний. Поєднання кольорів можуть бути самими сміливими, контрастними, незвичайними. Тут немає певних правил. Головне – чітко дотримуватися послідовність плетіння і дотримуватися схеми. Плетіння таких прикрас допомагає розвинути творчий художній смак і відкриває простір для фантазії.

Виріб, виконаний своїми руками, стане оригінальним подарунком, принесе в будинок успіх і захистить свого власника від злих духів. Для того щоб оберіг дійсно приносив щастя і радість, до його виготовлення треба приступати з чистим серцем і в спокійному настрої. Виготовлення таких оберегів – один з найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва. Плетіння з різнокольорових вовняних ниток покращує дрібну моторику, допомагає розвинути фантазію і просторове мислення.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками