Макет будинку з паперу 🥝 як зробити з картону, створення схеми, роздрукувати шаблон розгортки

maket doma iz bumagi 🥝 kak sdelat iz kartona, sozdanie skhemy, raspechatat shablon razvertki31 Макет будинку з паперу 🥝 як зробити з картону, створення схеми, роздрукувати шаблон розгорткиЗараз ми розглянемо тему, як створити шаблони дитячого садка, багатоповерхового або приватного будинку, а так само школи і майбутнього класу в ньому з паперу.

Навчитися створювати реально складні проекти важко, але у ваших силах і інтересах зібрати декоративний макет будівлі в масштабах 1:50, заздалегідь зробивши на папірці контури деталей і фасадів споруд, а також всієї даху і каркаса. Шаблони і макети споруд можна роздрукувати самому.

Інструкція зі створення макета

Як робити або побудувати об’ємний будинок, квартири і кімнати в ньому? Сама технологія не складна, але для першого разу може здатися складною, особливо для дітей, тому ділимося поетапно як це зробити. Для виготовлення макета будинку своїми руками вам потрібно фанера товщиною шість мм, а також матеріали для створення фасадів, перегородочек і даху. З фанери зробимо каркас будинку і розкладемо його на гладкій поверхні.

 • maket doma iz bumagi 🥝 kak sdelat iz kartona, sozdanie skhemy, raspechatat shablon razvertki32 Макет будинку з паперу 🥝 як зробити з картону, створення схеми, роздрукувати шаблон розгорткиОкремо підготуємо фасади, вирізані з кресленнями та схемами, і зробимо в них дверні частини і місця для вікон. Потім зашлифуем місця зрізів і швів.
 • Фундамент будівлі зробимо з великих рейок, приклеївши їх на створену коробку будинку, а також окремо створимо ганок зі сходами з цільних брусків дерева.
 • З тонкої частини фанери окремо выпилим дверцята і віконні наличники, зашлифуем їх наждачним папером, оклеим все по контуру маленькими рейками і щільно приклеїмо до каркаса будиночка в отворах. У віконце замість скла вставимо оргскло мл товщини з приклеєними з передньої сторони рамками з пластику або дерева.
 • Беремо окремий аркуш фанери і зробимо двосхилий дах для житла, а потім даху для окремих споруд, якщо ви захочете доповнити будиночок двором. Спаяні з невеликої жерсті водостічні труби і жолоби, а потім закріпимо їх на скатах даху. Труби печі зробимо з маленьких брусків дерева.
 • Коли дрібні деталі з дерева будуть зроблені, почнемо збирати будинок. Спочатку зберемо коробку будинку, потім розмістимо на ньому дах, після цього закріпимо у зовнішніх дверей ґанок.
 • Вытачиваем окремі прості стовпчики або рейки, якими ви прикриєте стики фанерних листів, щоб будиночок виглядав красивіше. Поверхня споруди відшліфуємо, покриємо морилкою і лаком або пофарбуємо фарбочкою.
 • Почнемо створення споруд з легких моделей – наприклад, дрібних хатинок або комор. Потім можна буде покращувати свої вміння, і переходити до створення більш ускладнених макетів. Незважаючи на те, що велика кількість комп’ютерних програм, які створюються в 3D моделюванні, допомагають досить добре уявити зовнішній вигляд вашого нового дерев’яного будинку, макетування будівель з паперу і раніше популярно. Адже не всі цими програмами вміють працювати. А замовляти хорошого інженера або дизайнерові цю комп’ютерну модель досить дорого. У нашому випадку оволодіти простими прийомами моделювання споруд з паперу та картону набагато швидше.
 • А якщо у вас є дітки від двох до десяти років, то ця робота для них може перетворитися на веселе заняття. Тим більше що навчальний і розвиваючий процес такого виду роботи переоцінити складно. Тут і акуратна техніка, і моторика, і навички роботи з пристроями і, звичайно ж, розвиток загального мислення.

Галерея: макет будівництва будинку з паперу (25 фото)

Створюємо розгортку для макета будинку своїми власними руками

maket doma iz bumagi 🥝 kak sdelat iz kartona, sozdanie skhemy, raspechatat shablon razvertki33 Макет будинку з паперу 🥝 як зробити з картону, створення схеми, роздрукувати шаблон розгорткиПроцес звичайного створення розгорток не менш цікавий, ніж робота з готовими їх зразками. Для цього вам потрібно буде встановлена на ПК програма для роботи з графікою. Найкраще взяти CorelDraw або схожу на неї, обробну векторні зображення програму.

У ній із збільшенням або зменшенням розмірів картинки в такому ж співвідношенні змінюють і розміри ліній, і самі текстури. Це допомагає отримувати справжні зображення. Та й сама бібліотека входять в її оболонку текстур, величезна.

Заповнивши текстурою деталь розгортки, ви можете знайти готовий візуальний вигляд головних деталей макета. Весь процес, включаючи заливку частинок розгортки певною текстурою, накладенням певних ефектів і архітектурних деталей, а також вставлянням картинок з бібліотеки символів, займе від десяти хвилин до півгодини, якщо споруда не складне. Зробимо на нашому принтері розгортку, і приступимо до макетування.

Створення складних виробів з паперу

Процес створення ускладнених величезних макетів будинків не сильно відрізняється від описаного раніше. Просто такі розгортки робляться і для окремих складових деталей макетів. На груповій фотографії всій складання такого макета показано його окремі частини і схема складання.

 • maket doma iz bumagi 🥝 kak sdelat iz kartona, sozdanie skhemy, raspechatat shablon razvertki34 Макет будинку з паперу 🥝 як зробити з картону, створення схеми, роздрукувати шаблон розгорткиЗрозумівши цікаву техніку макетування з паперу простих будиночків, можна виготовляти цілі паперові міста з частинами ландшафтного дизайну, рослинами, моделями машин і малими архітектурними формами.
 • Макети споруд з паперу округлої форми створювати найпростіше, застосовуючи до їх розрахунку формулу спеціальної довжини кола (2πr), додавши до неї смужку для склеювання.
 • Також можна додати реалістичності вашому виробу, створивши просту підсвічування всередині будиночка. Для цього можна на розгортці створити розмітку місць підключення світлодіодів і частини живлення, а потім встановити їх в процесі склеювання макета. Такий будинок може також стати нічним світильником. Ось ми і розібрали тему, як зробити макет будинку з паперу, якщо у вас щось не виходить, можна скористатися схемами, в якості матеріалу краще брати картон або дерево.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками