Малюнки на каменях для дітей 🥝 розпис акриловими фарбами, як намалювати картинки на камушках своїми руками, фото

risunki na kamnyakh dlya detejj 🥝 rospis akrilovymi kraskami, kak narisovat kartinki na kamushkakh svoimi rukami, foto54 Малюнки на каменях для дітей 🥝 розпис акриловими фарбами, як намалювати картинки на камушках своїми руками, фотоОсобливий вид творчості, розпис простих каменів, зараз набирає популярність. Він сподобався багатьом майстриням, оскільки не вимагає особливих витрат і навичок, а головний матеріал, гальку, можна відшукати, в прямому сенсі, під ногами. Художній розпис камінчиків допомагає прикрашати будь-який інтер’єр прекрасною композицією. Наприклад, це можуть бути кольорові камені в скляній вазі або велика картина з добре розмальованою гальки. А об’ємні примірники часто застосовуються в якості унікального декору для саду.

Щоб прикрасити камінчики, за мотивами для натхнення звернемося до навколишнього світу – просту гладку гальку вже в дитячому саду можна покроково розфарбувати і перетворити в яскравих комашок. З дітьми постарше — в совушек і горобчиків, камені побільше – в сплячих котиків і собачок. Розмальовка дозволяє поетапно прикрашати камені мандалу, народними орнаментами, магічними символами і рунами.

Якими фарбами почати творити?

Найбільш якісними фарбами вважаються акрилові фарби. Вони не мають поганого запаху, швидко висихають, відмінно тримаються на каменях. Але фарба — це ще далеко не все.

Якщо ви бажаєте, щоб ваші вироби «прожили» довше, ніж один сезон, варто взяти ще і грунтовку, якій ми будемо покривати камінчики перед фарбуванням (можна замінити сумішшю спеціального клею і білої фарби) і лаком, закінчують наша творчість з камінням.

Що варто малювати?

Якщо у вас вже є потрібні навички, тобто ви вмієте нормально малювати — можна створити нереальні шедеври. Складніше, якщо зовсім немає умінь, але хочеться щоб все вийшло чудово.

Розберемо кілька ідей, які втілити досить просто, але вони виглядають ідеально, іноді навіть виграшніше справжніх шедеврів.

 • risunki na kamnyakh dlya detejj 🥝 rospis akrilovymi kraskami, kak narisovat kartinki na kamushkakh svoimi rukami, foto55 Малюнки на каменях для дітей 🥝 розпис акриловими фарбами, як намалювати картинки на камушках своїми руками, фотоВізерунки та орнаменти.

За власним переконання, такі камені, при всій простоті роботи, будь-яких «заворотах» уяві майстра (навіть людину, яка не вміє малювати) завжди виходять найбільш красивими. І на садовій ділянці, розкладені як сувеніри серед інших камінчиків, або на газоні вони ідеальні. Головний секрет у розфарбуванні таких камінчиків — яскраві фарби. Чим більше вони яскравіше і чим більше відтінків ви застосовуєте, тим шикарніше і цікавіше вийде результат.

 • Ягоди.

Найбільш легка у виконанні і міла полуничка. Приготуємо для гостей свого садової ділянки презент, у формі стоїть на травичці кошички з соковитою ягодою з дуже великим терміном зберігання.

 • risunki na kamnyakh dlya detejj 🥝 rospis akrilovymi kraskami, kak narisovat kartinki na kamushkakh svoimi rukami, foto56 Малюнки на каменях для дітей 🥝 розпис акриловими фарбами, як намалювати картинки на камушках своїми руками, фотоТварини, комахи, риба.

Більшість звірів все-таки вимагатимуть певної навички малювання.

Але і це питання вирішиться досить легко. Ми просто наберемо в інтернеті «Як намалювати…» (замість крапок підставимо назва якої-небудь тварини) і проблема вирішилася.

 • Будинку.

Камені, які перетворюються на казкові житла, будуть чудово виглядати і в саду, і в квартирі. Це реальна знахідка, створити яку зовсім не важко.

Для гри з дитиною.

Тут ми вже спокійно перейдемо до нової нашої чолі — розгляду питання застосування оздоблених виробів. Зображення на камушках для гри зазвичай найпростіші і залежать саме від гри, для якої робляться.

Галерея: розпис на каменях (25 фото)

Матеріали для роботи та техніка

Щоб зробити розписні камені разом з дитиною, потрібно трохи зусиль. Для того, щоб випробувати свої сили в декоруванні каменів, вам будуть потрібні наступні матеріали:

 • Галька у вигляді вихідного матеріалу.
 • Пензлики різної товщини.
 • Грунтовка (якщо буде потрібно).
 • Олівці для ескізів (темний і світлий).
 • Фарби акрилові, гуаш, акварельні або просто масло).
 • Лак (меблевий або акриловий).
 • Спеціальний розчинник.

Покрокова інструкція.

risunki na kamnyakh dlya detejj 🥝 rospis akrilovymi kraskami, kak narisovat kartinki na kamushkakh svoimi rukami, foto57 Малюнки на каменях для дітей 🥝 розпис акриловими фарбами, як намалювати картинки на камушках своїми руками, фотоДля художньої обробки підійде майже будь камінчик — від маленької гальки і до величезного кругляка. Все залежить від вашої задумки і результату, якого ви хочете досягти.

Що щодо грунтовки, то вона не вважається обов’язковим етапом. Грунтувати виріб варто, щоб його пористість не почала впливати на якість малюнка. Також грунт знадобиться для того, щоб фарба залишилася на поверхні каменя і не вбереться. При цьому гладеньку морську гальку ґрунтувати, в більшості випадків, не варто.

Після підготовки копалини (грунтовки і створення фону) можна переходити до роботи. При допомозі хорошого олівця створіть ескіз свого малюнка, не забуваючи при цьому про вимоги композиції. Потім розфарбовуємо камінь, повільно переходячи від великих деталей до більш дрібним. Окремі сюжетні частини можна в першу чергу заповнити кольором, а потім обвести тоненьким пензликом, або, навпаки, спочатку зробити контур і замалювати його. Пам’ятайте, що деякі різновиди фарб мають властивість світлішати при сушінні. Якщо буде потрібно, можна покривати камінь другим шаром фарби, якщо перший вийшов занадто тьмяне.

Лакують прикрашені вироби для надання їм відмінного блиску. Але іноді можна не робити лакування і обійтися, якщо ви, наприклад, захочете зберегти реальний вигляд камінчика навколо маленького малюнка, створеного на ньому.

Розчинник потрібно для виправлення невеликих помилок, які неминучі в такій вишуканій роботі, особливо якщо ви працюєте з дитиною.

Розпис на каменях майстер-клас: рекомендації для початківців

В якості сировини візьмемо гладенькі, рівні камінчики. Перед початком творчості їх обов’язково варто вимити і висушити.

Не забуваємо убезпечити свій одяг від попадання фарби або розчинника: варто займатися розписом в старенькій одязі, яку не шкода буде викинути, або у фартусі.

risunki na kamnyakh dlya detejj 🥝 rospis akrilovymi kraskami, kak narisovat kartinki na kamushkakh svoimi rukami, foto58 Малюнки на каменях для дітей 🥝 розпис акриловими фарбами, як намалювати картинки на камушках своїми руками, фотоФорма виробу сама підкаже, яке зображення буде добре виглядати на ньому. Не варто вишукувати повністю рівні фігури: навпаки, камені дивної форми більше допомагають креативу. Дайте волі своїй уяві!

Товсті пензлика застосовуйте для виготовлення фону малюнка, а тоненькі – для створення дрібних деталей.

У творчості варто застосовувати акрилові фарби: вони мають розкішну палітру і дуже швидко висихають. Але якщо ви захочете, можете розписувати вироби простий шкільної аквареллю або гуашшю. Запам’ятайте, що малюнок, створений фарбами на водній основі, може «потекти» при виконанні лакування.

Зрозумівши основну технологію, почніть експерименти з фарбами. Наприклад, розпис по каменю акриловими фарбами «металік» надають камінню незвичайний оптичний ефект і глянсовий блиск. Дуже креативно виглядає точкова розпис каменів великими акриловими контурами або фарбами для керамічних виробів.

Якщо виріб потрібна для прикраси двору або садової ділянки, почнемо лакувати її атмосферостійким лаком. Це допоможе поліпшити захист вашої роботи від дощу та інших погодних умов.

Спробуйте вивчити це мистецтво і ви зрозумієте, яким захоплюючим є це заняття. Але разом з тим, розпис виробів нереально проста, що для неї не треба вивчати складні майстер-класи – просто берете в руки пензлик і творіть!

Майстер-клас з розпису каменів

Приготуємо необхідну кількість кругленьких каменів, швидковисихаючі фарби, плоску пензлик і спеціальний скотч.

 • Приклеїмо скотч поперек заготівлі та окрасим одну сторону каменю. Це виконується для того, щоб лінія стику двох кольорів була повністю рівною.
 • Коли фарба висохне, наклеїв скотч з другої сторони і окрасим цю частину каменю контрастним кольором, а потім повторимо це певну кількість разів, зафарбовуючи всі сегменти.
 • Ось такий простий геометричний узорчік прикрасить ваш камінь.

Ось ми і розібрали тему: розпис гальки і розпис каміння для саду. Якщо у вас щось не виходить у роботі малювання камінням, уважно перечитайте майстер-клас.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками