Машинна вишивка: на швейній, для початківців, в домашніх умовах, візерунки, схеми, тканини, ім’я, вільно-ходова, фото, відео

Машинна вишивка багатьом замінила ручну. На швейній машинці вишивання відбувається вільно, красиво і дуже стильно. Для початківців умільців в інтернеті представлені візерунки і схеми, які дозволяють вишити на машині красиві роботи на одязі.

mashinnaya vyshivka: na shvejjnojj, dlya nachinayushhikh, v domashnikh usloviyakh, uzory, skhemy, na tkani, imya, svobodno khodovaya, foto, video73 Машинна вишивка: на швейній, для початківців, в домашніх умовах, візерунки, схеми, тканини, імя, вільно ходова, фото, відео

Машинна вишивка багатьом замінила ручну

Машинна вишивка для початківців: секрети та нюанси

Мало хто знає, але в домашніх умовах можна створювати справжні шедеври, наприклад, на тканини. Звичайно ж, нічого не замінить ручну роботу, але в 21 столітті не можна забувати про розвиток техніки! За допомогою звичайної швейної машинки можна зробити красиву вишивку, яка порадує не тільки майстри, але і членів його сім’ї.

Вишивати можна на будь тканини, вона може бути щільною або товстої, це не важливо. Головне, щоб на техніці була ходова фіксуюча основа. Для чого цю потрібно? Фіксуюча основа дозволяє тканини не рухатися під час роботи, таким чином, вона не деформується. Яка фіксує основа підійде?

 • Для тонких тканин рекомендується використовувати флізелін.
 • Для щільних тканин рекомендується використовувати дублерин.

У магазинах рукоділля завжди можна знайти безліч цікавих матеріалів для такої роботи. Фіксуючий матеріал повинен бути вставлений в п’яльця. Разом з ним в п’яльця вставляється і тканина.

Рекомендується використовувати в такій роботі спеціальні нитки для вишивки. У крамницях рукоділля представлені нитки різних кольорів і різної якості, наприклад, вони бувають шовкові або блискучі.

Також в такому ремеслі важливо правильно поєднувати кольори. Наприклад, червоний колір добре поєднується з чорним, фіолетовим, а оранжевий – з рожевим і жовтим.

Галерея: машинна вишивка (25 фото)

Машинна вишивка: початковий етап (відео)

Вільно-ходова вишивка на швейній машинці

Майстер-клас:

 1. Прибираються зубці нижнього транспортера. На деяких пристроях збоку є невеликий важіль, який прибирає ці зубці.
 2. Стежка повинна полегшитися, для цього знімається лапка. Довжина стежки – 0.
 3. Далі опускається важіль для підйому лапки.
 4. У тканину голка опускається. Її нижня частина выходится на лицьову сторону тканини. Щоб закріпити нитку на тканині, необхідно зробити на місці кілька стібків.
 5. Після цього починається стежка по малюнку. Виконується вишивка.
 6. В кінці роботи піднімається важіль, що утримує тканина. На цьому робота по вишивці завершена.

 Машинна вишивка: на швейній, для початківців, в домашніх умовах, візерунки, схеми, тканини, імя, вільно ходова, фото, відео

Головне – слідувати інструкції

Як вишити своє ім’я на тканини за допомогою швейної машинки?

Щоб вишити своє або чуже ім’я, потрібна швейна машинка та нитки улюбленого кольору. Як варіант, можна вишити не все ім’я цілком, а лише літери або монограму.

Робота складається з таких послідовних етапів:

 1. Насамперед необхідно зробити ескіз монограми. Можна грати з різними обрисами і розмірами, головне – щоб майстру подобався результат. Шрифт не обов’язково повинен бути фігурний. Від розміру ескізу залежить розмір майбутньої вишивки.
 2. Тепер треба вирішити, де буде розміщена монограма. Щоб визначити місце перенесення ескізу на тканини, потрібно використовувати крейду або олівець. Спочатку потрібно намітити центр майбутньої вишиванки, і лише потім переносити ескіз на тканинну поверхню.
 3. Для перенесення ескізу на поверхню необхідно використовувати копіювальний папір. Такий папір можна знайти в магазинах канцелярії. Важливо переносити зображення акуратно, щоб не замазати тканина.
 4. Після цього монограму потрібно акуратно обвести по контуру олівцем. Важливо, щоб тканина лежала на твердій поверхні, адже від цього залежить акуратність перенесення ескізу.
 5. Потім тканину прикладається до швейній машинці. Опускається лапка. На місці робиться кілька стібків.

mashinnaya vyshivka: na shvejjnojj, dlya nachinayushhikh, v domashnikh usloviyakh, uzory, skhemy, na tkani, imya, svobodno khodovaya, foto, video75 Машинна вишивка: на швейній, для початківців, в домашніх умовах, візерунки, схеми, тканини, імя, вільно ходова, фото, відео

Щоб вишити своє або чуже ім’я, потрібна швейна машинка та нитки улюбленого кольору

Можна починати вишивку, притримуючи тканина. Декілька стібків і напис готова. Вручну це було б набагато довше.

Популярні візерунки та схеми

Дизайн вишивки гладдю майстер може продумати сам, також він може скористатися готовою схемою.

Наприклад, такий:

mashinnaya vyshivka: na shvejjnojj, dlya nachinayushhikh, v domashnikh usloviyakh, uzory, skhemy, na tkani, imya, svobodno khodovaya, foto, video76 Машинна вишивка: на швейній, для початківців, в домашніх умовах, візерунки, схеми, тканини, імя, вільно ходова, фото, відео

Готова схема

Продумавши дизайн, майстер повинен зобразити його на папері, щоб потім, з допомогою копіювальної папери, перенести його на тканинну поверхню.

Серед популярних схем для машинної вишивки можна виділити: квіти, вензелі і тварин. Цікавим, з естетичної точки зору, є використання відразу декількох кольорів нитки. Особливо гарними є різнокольорові квіткові композиції.

Рекомендації новачкам

Перш ніж приступити до вишивання, рукодільниця повинна ознайомитися з інструкцією по експлуатації швейної машинки. Однак це далеко не весь запорука успіху. Величезне значення має підготовка робочого місця.

mashinnaya vyshivka: na shvejjnojj, dlya nachinayushhikh, v domashnikh usloviyakh, uzory, skhemy, na tkani, imya, svobodno khodovaya, foto, video77 Машинна вишивка: на швейній, для початківців, в домашніх умовах, візерунки, схеми, тканини, імя, вільно ходова, фото, відео

Перш ніж приступити до вишивання, рукодільниця повинна ознайомитися з інструкцією по експлуатації швейної машинки

Отже, є кілька правил, дотримуючись яких, можна почувати себе комфортно, працюючи з таким виробом:

 • На столі, який призначений для даного ремесла, не повинно бути нічого зайвого. Це правило може здатися банальним, однак від цього воно не втрачає своєї важливості. Зайві речі будуть відволікати увагу рукодільниці, яка, працюючи з голкою, може поранитися.
 • Рекомендується встановити швейну машинку на гладенькому столі з рівною поверхнею. Так буде легко і зручно працювати.
 • На техніці обов’язково повинна бути встановлена лампа. Крім неї, важливо включити ще одне джерело світла. Якщо вишивка відбувається вдень, то включати лампи не варто. Важливо простежити, щоб у кімнаті було хороше освітлення.
 • Інструментарій для даної роботи повинен бути підготовлений заздалегідь. Коли майстриня приступила до вишивки, вона повинна бути максимально зосереджена на ній, а не відволікатися через необхідність знайти те чи інше.
 • Поруч зі швейною машинкою варто покласти манікюрні ножиці. Ними дуже зручно обрізати нитку. До того ж, вони не займають багато місця.
 • Також для роботи слід підготувати спеціальні прокладки-стабілізатори, з допомогою яких тканину можна зафіксувати.

Особливості використання різних ниток для вишивки

Від якості обраних матеріалів буде залежати зовнішній вигляд виробу. Тому підійти до вибору ниток потрібно розумно.

 • Роботи з поліестерових ниток стійкі до хімічних елементів. Це означає, що навіть якщо випрати вишивку – вона не злиняє і не змінить колір.
 • Якщо майстриня вирішила вишивати на тонкій тканинної поверхні, то їй краще віддати перевагу віскозної нитки. Віскозна нитка для вишивання відмінно підходить для створення ажурних і ошатних робіт.
 • Бавовняні нитки дуже міцні, вони гарно виглядають на тканини, але з часом вони втрачають еластичність. Вони відмінно підходять для вишивки на джинсовій поверхні або на шкірі.

mashinnaya vyshivka: na shvejjnojj, dlya nachinayushhikh, v domashnikh usloviyakh, uzory, skhemy, na tkani, imya, svobodno khodovaya, foto, video78 Машинна вишивка: на швейній, для початківців, в домашніх умовах, візерунки, схеми, тканини, імя, вільно ходова, фото, відео

Від якості обраних матеріалів буде залежати зовнішній вигляд вироби

Як почати тренуватися?

Для початку потрібно підібрати невеликий клапоть тканини, наприклад, бавовняної. Після цього слід намалювати на ньому малюнок, який потрібно буде вишити.

Майстриня має індивідуально підібрати собі швидкість шиття на швейній машинці. Якщо вона ніколи не мала справи з таким ремеслом, то їй рекомендується шити нешвидко. Важливо підтримувати тканинний клапоть під час вишивки, це допоможе майстрині «йти» строго по накресленому контуру.

Коли робота буде закінчена, вузлики треба буде затягнути на виворітну сторону, а потім обрізати їх манікюрними ножицями.

Не потрібно відразу ж прати роботу після завершення, так як вона може злиняти. Першу таку спробу зберегти, поставивши її в рамочку.

Важливо закріплювати машинний шов на початку і в кінці роботи.

Вишиваємо білу троянду на машинці (відео)

У такому ремеслі, як машинна вишивка, майстрині можуть допускати помилки, особливо спочатку. Однак не варто боятися помилитися, адже чим довше людина практикується, тим успішніше він освоює цей навик.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками