Мережка майстер-клас, мережка пензлик, мережка на канві і мережка стовпчики для початківців

merezhka master klass, merezhka kistochka, merezhka na kanve i merezhka stovpchiki dlya nachinayushhikh443 Мережка майстер клас, мережка пензлик, мережка на канві і мережка стовпчики для початківцівМережка — це дуже старий метод для прикраси речей, таких як скатертини, серветочки, сорочечки, історія виникнення якого веде нас далеко вглиб віків. Раніше вона була дуже популярна для прикрас на одязі. І по сьогоднішній день ця техніка вишивки хрестом не втратила своєї популярності. Така робота доступна практично всім дівчатам так, як для неї не треба ні машинки для шиття, ні якихось інших великих витрат. Є багато різновидів виготовлення вишивки — це і стовпчик і пензлик, козлик жучок, павучок та інші види. Знайти і викачати схеми можна в інтернеті зовсім безкоштовно.

У чому ж сенс техніки цієї майстерності? Деякі нитки необхідно витягувати з тканини, а ті, що залишилися, збирають у пучок і в результаті вийде прекрасний візерунок.

Які матеріали нам потрібні для роботи:

  • Канва, проста чи шовкова тканина.
  • Гострий ніж або лезо.
  • Голка і нитки певного кольору.

Як підготувати тканину

Якщо хочете попрацювати на равномерке, пам’ятайте — для початківців найкращим варіантом тканини є канва, адже з нею дуже просто і легко працювати. Шовк можна взяти у разі, якщо навички вже розвинені і є великий досвід роботи. Підготовка тканини це делікатна робота. Для кожного виду тканини потрібен особливий підхід.

  • Починати потрібно з повільного розрізання ножем кількох горизонтальних ниток на канві. Ширину створюємо не більше 1,5 сантиметра, щоб готова річ виглядала акуратно і мило.
  • Новим етапом нашого заняття буде витягування ниток, це простіше робити голкою. Нитки необхідно прибирати зліва направо поступово. Дійшовши до певної довжини, потрібно вирізати справа шість витягнутих ниток. Треба дуже пильно стежити за тим, щоб кінчики обрізаного краю не падали. Якщо потрібна лише горизонтальна мережка, немає необхідності розрізати і вертикальні нитки.
  • Для того, щоб провести обробку вишивки, закріпіть краю, відступивши одну клітину від початку видалення ниток. В голку просмикнемо нитку з вузлом і введемо в одну клітку нитку два рази. Потім перейдемо до наступної. Цей етап потрібно робити, не дивлячись, на те, яким візерунком ми будемо працювати.

Галерея: вишивка, мережка (25 фото)

Мережка пензлик майстер-клас

Метод «пензлик» це найлегший спосіб. Ця різновид шва може застосовуватися як самостійний вид, так і як головна основа для інших видів швів.

merezhka master klass, merezhka kistochka, merezhka na kanve i merezhka stovpchiki dlya nachinayushhikh444 Мережка майстер клас, мережка пензлик, мережка на канві і мережка стовпчики для початківцівПочнемо вишивання пензлика з правого або з лівого куточка нашої речі, в залежності від того, як вам буде зручніше. У створену смужку на канві введемо голку з ниткою і закріпимо двома стежками і виведемо на лицьову частину речі. Потім захопимо кілька ниток (три або п’ять), обвиває їх і зробимо петлю і так шиємо, не створюючи пропусків. Захопимо однакову кількість ниток.

Мережка на канві майстер-клас

А далі, ми розберемо, як створювати мережку на канві малюнком «розкол». Канва дуже пухка, тому з нею треба працювати ретельно, інакше все можна легко зіпсувати. Але, крім цього, таке унікальне плетення допоможе зробити малюнок правильно, особливо новенькій майстрині.

Спочатку потрібно навчитися висмикувати нитки. Це потрібно робити за допомогою леза, яким будемо обрізати десь шість ниток. Широку мережку можна не робити, так як зображення в такому випадку може загубитися.

Першим ділом проходимо один край. Варто відразу почати його обробляти, щоб він не розпустився далі. Потім таким же чином прикрашаємо другий край.

Після підготовки канви, перейдемо до створення малюнка. Розберемо, як можна поступово зробити вишивку стовпчик. Для новеньких малюнок «розкол» буде легким у виконанні. На одній стороні тканини робимо пензлик з двох ниток. Повільно проходимо шов, щоб були яскраві, помітні петлі. На іншій стороні в одну пензлик приєднаємо ниточки різних стовпчиків.

Мережка жучок.

Витягнемо ще один ряд ниток для створення такого шва. Робиться він з вишивки «стовпчик» і нитка протягується посередині обробленого краю. Далі, охоплюємо голкою три стовпчика, знову проведемо голку за ними і під спеціальною ниткою. Затягнемо утворену петлю. Порахуємо кількість стовпчиків, щоб у кінці не залишилися поодинокі стовпчики.

Мережка панку, схема

merezhka master klass, merezhka kistochka, merezhka na kanve i merezhka stovpchiki dlya nachinayushhikh445 Мережка майстер клас, мережка пензлик, мережка на канві і мережка стовпчики для початківцівДля створення цього виду потрібно висмикнути два ряди ниток з інтервалом у три клітинки. Навколо опрацюємо нашої «пензликом». Далі, принцип обробки центральній частині схожий, але дії з різних сторін абсолютно однакові.

Ряди варто прикрасити вже відомими нам швами. Роблячи середину мереживний вишивці або жуковому, можна почати нанизувати намистини. Ось такі легкі і прекрасні види мережки, для початківців. Такими вишивками можна декорувати різні речі, роблячи складні мереживні узорчіков.

Ажурна мережка, схема.

Вишивати таким способом дуже легко. Так само як і для спеціальної мережки, необхідно перевивати прутики, але кількість їх потрібно збільшити з двох, як в минулій мережці, до шести максимум. Закріпимо нитку, зробимо мережку (стовпчик).

Голку введемо за другим стовпчиком, захопимо перший і прокрутимо їх в протилежні сторони, як би переплітаючи між собою. Ниточка тягнеться посередині між перекрученими стовпцями, фіксуючи їх. У цьому шві мережці є багато різновидів і варіантів, але цей самий легкий. Для тих, хто більше любить дивитися, що читати — навчальне відео, де можна покроково розглянути основні техніки створення мережки.

Для любителів вишивати хрестиком є готові чудові набори Мережка, наприклад, набір Мережка До 112 «Стара мелодія».

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками