Модні браслети з муліне: вчимося створювати за схемами плетіння нитками для початківців

modnye braslety iz muline: uchimsya ikh sozdavat po skhemam pleteniya nitkami dlya nachinayushhikh434 Модні браслети з муліне: вчимося створювати за схемами плетіння нитками для початківцівМода, як вже давно відомо, розвивається по спіралі. І появу моди на браслети з ниток нікого не дивує. Яскраві, барвисті браслети, сплетені з муліне, часто можна побачити на зап’ястях підлітків. Для дівчаток, коли вони починають цікавитися рукоділлям, це самий простий і легкий спосіб урізноманітнити свій образ і виглядати незвично серед подружок. Але зараз ми все частіше помічаємо браслети з муліне на руках у сучасної молоді, незалежно від віку. Їх різноманітність, незвичайність візерунків і барвистість вражає! І в цьому немає нічого дивного. Просто мода зробила черговий виток.

Всім відомо, що подібні браслети, сплетені з ниток, були не просто прикрасами у індіанців Північної Америки. Вони були частиною їх етнічної культури і вважалися символом дружби, любові і довіри. Кожен малюнок на цих браслетах мав певний сенс був зрозумілий усім. Втрата або розрив цих виробів могли б у ті часи призвести до непередбачуваних наслідків.

У 50-ті роки минулого століття традицію плетіння «браслетів дружби» у них перейняли молоді люди тодішнього руху «хіпі». І ось ми знову бачимо ці різнокольорові, красиві браслетики на руках нашої молоді. Це знову модно. Плести їх нескладно. Потрібно бажання, фантазія, час і трохи посидючості. І все вийде.

Галерея: браслети з муліне (25 фото)

Що необхідно для плетіння браслетів

Для в’язання всіляких виробів майстрині пристосували самі різні матеріали: браслети і шкатулки, вазу і підставку під канцелярію і ще багато чого потрібного та корисного вони можуть сплести і з муліне, з джутового шнура, вовняних ниток, сутажу, різноманітної пряжі і навіть газетних трубочок.

Як плести браслети з ниток муліне, зараз знає кожен підліток. І є, звичайно, ті, хто не вміє це робити, але дуже хоче навчитися. Починаючим вивчати способи плетіння модних прикрас з ниток перед тим, як приступити до роботи, необхідно спочатку вирішити який браслет вони хочуть виготовити. Для себе або для подарунка? В якій кольоровій гамі вони його бачать? Можна намалювати ескіз майбутнього виробу. Після того як ви визначилися, приступайте до підготовки вашого робочого місця.

 • modnye braslety iz muline: uchimsya ikh sozdavat po skhemam pleteniya nitkami dlya nachinayushhikh435 Модні браслети з муліне: вчимося створювати за схемами плетіння нитками для початківцівПерш ніж почати, необхідно підібрати відповідне до вашої задумом муліне. Цей вид ниток рукодільниці люблять використовувати із-за великої різноманітності соковитих і яскравих фарб. Нитка муліне досить товста і зручна в роботі.
 • Потім готуємо робочу поверхню, тобто місце, куди ви будете прикріплювати нитки.
 • Лінійка, для вирівнювання рядів візерунка.
 • Маленькі ножиці.

Способи закріплення ниток

 • Ви можете скористатися канцелярським затиском і книгою чи шматком картону.
 • Можна прикріпити нитки за допомогою шпильки до шматка щільною, туго натягнутої тканини. А, якщо візерунок не дуже складний, деякі майстрині кріплять нитки прямо на свої джинси.
 • Для кріплення ниток до поверхні (звичайно це стіл) часто користуються скотчем.
 • Для плетіння цих браслетів дуже зручно використовувати планшет (спеціальна дощечка з затиском зверху). Планшет ще зручний тим, що ви можете закріпити на ньому схему візерунка, вибраного вами для плетіння браслета. А також на ньому можна робити нотатки, записувати ідеї, що виникають у процесі роботи.

Це основні способи підготовки до роботи. Ви можете скористатися будь-яким. Головне, щоб вам було комфортно і нічого не заважало займатися своєю творчістю.

Вузликова техніка плетіння прикрас з ниток. Умовні позначення на схемах виробів

В основі створення прикрас з муліне, які напевно зараз є в скриньці у кожної модниці, варто вміння зав’язувати вузлики! Так! Саме вузлики! І наскільки правильно ви будете це робити, настільки красивим і незвичайним буде ваш браслет.

Основні вузли плетіння з ниток

Існує 4 способи зав’язування вузликів. Щоб навчитися створювати красиві візерунки на своїх браслетах, уважно вивчіть всі дії при зав’язуванні вузликів.

На різних схемах для кожного вузлика може застосовуватися одна з двох позначень: або схематичне зображення, або стрілочки. Необхідно уважно вивчити їх, так як від правильності їх розуміння залежить краса вашого майбутнього прикраси. Для більш простого розуміння техніки плетіння вузликів, візьміть дві нитки муліне різного кольору, закріпіть їх будь-яким з відомих вам способів і починайте тренуватися.

 • Основний вузол вліво! На схемах він позначається цифрою 1 і стрілочкою в гуртку йде зверху зліва на куточок вправо вниз. Ваша провідна нитка залишається в стані спокою, а робоча обплітає її з лівого боку. Не забудьте зробити два вузлика!
 • Основний вузол вправо! Цифра 2 і стрілочка йде з правого верхнього кута в лівий нижній кут. Тобто робоча нитка обплітає провідну з правого боку. Робимо теж два вузлика!
 • Лівий поворотний вузол! Позначається цифрою 3. Стрілочка в гуртку зображена переламаною, як би в коліні зліва і стрілка направлена в правий нижній кут.
 • Правий поворотний вузол! На схемі це цифра 4. Стрілочка дзеркально відображає лівий поворотний кут.

modnye braslety iz muline: uchimsya ikh sozdavat po skhemam pleteniya nitkami dlya nachinayushhikh436 Модні браслети з муліне: вчимося створювати за схемами плетіння нитками для початківцівУважно навчитеся читати схеми прикрас. Ви можете знайти їх в спеціальних журналах по виготовленню модних у наш час виробів handmade, на відповідних сайтах в інтернеті. У цих схемах використовується однакова система.

Приготуйте основу з ниток і тренуйтеся. Якщо вузлики будуть не дуже вдало виходити, акуратно розпустіть їх за допомогою кравецької шпильки або голки і спробуйте знову. Не забувайте постійно звірятися з позначеннями на схемах. Після цього вам буде неважко прочитати будь-який сподобався вам малюнок.

Вибираємо нитки різних кольорів і їх довжину

Так як ви ще тільки вчитеся, то не варто відразу ж пробувати плести складні браслети. Початківцям краще спробувати свої сили на більш простих варіантах. Купуючи нитки, пам’ятайте, що браслети повинні бути яскравими і помітними, підбирайте муліне контрастних кольорів. Нитки одного кольору, але різних відтінків перетворять ваш браслет в тьмяну, нічим не примітну стрічку на вашій руці. Подивіться на схемі, визначитеся з шириною браслета і кольоровою гамою майбутнього виробу.

Для визначення довжини нитки беремо довжину майбутнього виробу і множимо її на чотири. Але, якщо ви відріжете з запасом, думаю, нічого страшного не станеться. Закінчивши виріб, можна буде зав’язати вузлик з решти ниток муліне і оформити завершення браслета.

Під час роботи може випадково обірватися якась нитка або її не вистачить. Це не страшно. Підставте нову і працюйте далі. Потім на вивороті зв’яжете стару і нову нитку. Закріпіть вузлик, а зайве відріжте ножицями. І продовжуйте працювати далі.

Способи плетіння браслетів з ниток муліне

Ви вибрали візерунок свого майбутнього прикраси, купили нитки, підготували робоче місце. Тепер треба вибрати, як ви будете плести ваш браслет.

 • Косичка. Найлегше почати із плетіння косички. Це самий простий і знайомий вам з дитинства спосіб. Берете нитки різних кольорів, закріплюєте їх на робочій поверхні будь-яким зручним вам способом. Поки ви ще не досвідчений майстер, користуйтеся готовими схемами. Є два варіанти: з парним (3, 6, 9 і т. д.) і непарною кількістю ниток (відповідно 4, 6, 8). Пробуйте, фантазуйте, вчіться!
 • modnye braslety iz muline: uchimsya ikh sozdavat po skhemam pleteniya nitkami dlya nachinayushhikh437 Модні браслети з муліне: вчимося створювати за схемами плетіння нитками для початківцівКосий плетіння. При цьому способі вам знадобиться вміння зав’язувати вузлики чотирьох видів. Ваш браслет буде виглядати більш рельєфно, якщо під час роботи ви будете кожен вузлик зав’язувати два рази. Використовуючи цей метод плетіння, дуже важливо правильно підібрати муліне і правильно розташувати нитки на вашій робочій поверхні. Кожної нитки необхідно взяти по парі однакового кольору. І розкладати по схемі дзеркального відображення. Це означає, що перша зліва і крайня праворуч повинні бути одного кольору і далі, до середини розподіляйте по тому ж принципу. Плетіть ваш браслет, уважно дотримуючись обраної схемою. Все вийде. Надалі, коли у вас з’явиться досвід, ви зможете збільшувати кількість ниток, роблячи ваше прикраса вже або ширше, грати з різними відтінками муліне. Це захоплююче і захоплююче заняття! Косий плетіння зазвичай вибирають для виготовлення браслетів з геометричними малюнками, «ялинками», ромбами і т. д.
 • Пряме плетіння. Ви бачили ці цікаві браслети з малюнками, девізами та іменами їх власників. Здається, що навчитися цьому неможливо. Не варто лякатися! Впевнена, що хоча б один раз спробувавши сплести браслет цим способом, ви зрозумієте, це цілком реально. Підбирайте нитки так, щоб вони підходили за колірною гамою до вашого малюнку. При прямому плетінні не завжди можна точно прорахувати довжину ниток для зображення чи написи, які ви хочете вплести в свій браслет.

Є простий спосіб. Візьміть потрібні вам кольори муліне і накрутіть мотки нитки з запасом і скріпіть їх кравецькі булавками, щоб було легше користуватися. Або купіть в магазині спеціальні футлярчики для ниток. Вони допоможуть вам працювати в подібній техніці плетіння. Виберіть колір ниток основи і закріплюють їх на робочому місці зручним для вас способом. Починайте плести за схемою, обраного малюнка, використовуючи вже знайомі вам вузлики. Кожний ряд рівняйте за допомогою лінійки, щоб візерунок лягав акуратно.

 • Макраме. Іноді можна побачити браслети, виготовлені в цій техніці. Вона не дуже підходить до виготовлення прикрас з ниток. У цьому випадку ви не можете, на жаль, скористатися всією палітрою фарб, притаманною муліне, так як вона не передбачає роботу з візерунками. Але може стати в нагоді для роботи з іншими матеріалами.
 • modnye braslety iz muline: uchimsya ikh sozdavat po skhemam pleteniya nitkami dlya nachinayushhikh438 Модні браслети з муліне: вчимося створювати за схемами плетіння нитками для початківцівБраслети у формі джгута. Вони виглядають дуже ефектно і незвично! Ці прикраси останнім часом набувають все більшої популярності. Тут можна використовувати різну колірну гаму ниток. Але при плетінні цим способом було б непогано скористатися додатковими деталями. Для того щоб виріб виглядав об’ємно і красиво використовуйте бісер, різні намистинки, інші цікаві деталі, стрічки. Все, що, як ви вважаєте, чи підходить прикраси.

Схеми плетіння браслетів та їх різноманітність

Коли ви хочете виготовити браслет, використовуючи техніку прямого плетіння, ви завжди можете знайти безліч цікавих, яскравих малюнків, написів, девізів з вже готовими схемами. Існує багато журналів для всіх, кого цікавить цей вид рукоділля. Ви можете скористатися ідеями вже більш досвідчених майстринь, які вони викладають на своїх сайтах в інтернеті. Скористайтеся порадами.

Надалі, відчувши себе впевненіше, пробуйте створювати свої, оригінальні прикраси. Коли ви вчилися плетіння, напевно звернули увагу, що схеми браслетів за методом прямого плетіння дуже схожі на схеми візерунків для вишивання. Це дійсно так! Треба просто уявити замість хрестика ваш вузлик! І все відразу стає зрозуміло! Пізніше ви можете придумувати свої цікаві, що не мають аналогів візерунки, малюнки, написи. Проявіть фантазію і у вас все вийде.

Застібки для браслетів

Ви сплели свій перший браслет з муліне. Напевно не відразу було все зрозуміло і легко. Але він перед вами! Ви освоїли новий для вас вид рукоділля. Прикраса вийшло, можливо, не таким, як ви його уявляли, але це не страшно! Це ваш перший досвід! Тепер треба навчитися оформлення браслета. Перш подумаємо, як він буде триматися на руці. Традиційні «браслети дружби» мають символічне значення і зазвичай не знімають з руки. Але в наш час вони так різноманітні, що іноді просто необхідно скористатися іншими видами застібок.

 • modnye braslety iz muline: uchimsya ikh sozdavat po skhemam pleteniya nitkami dlya nachinayushhikh439 Модні браслети з муліне: вчимося створювати за схемами плетіння нитками для початківцівЗав’язки. Найпростіший варіант – це красиво оформити нитки на початку і в кінці плетіння. Зазвичай пов’язують всі нитки вироби і заплітають з них кіски. Потім просто зав’язуємо прикраса на зап’ясті.
 • Петелька. Виберіть нитки для плетіння потрібних кольорів. Довжина повинна бути в два рази більше розрахованої вами. Складіть їх навпіл. Нитка одного кольору буде довше інших. Знову складіть навпіл. Закріпіть муліне на робочій поверхні будь-яким способом. Потім оплетите узєлковим способом петельку з допомогою довгої нитки. Перевірте, потім знову закріпіть її як вам зручно. Розкладіть дзеркально нитки в потрібному вам порядку і починайте виплітати ваш візерунок. З іншого боку, зробіть зав’язки.
 • Кнопки і інші способи. Ви можете вибрати будь-який з сучасних і вподобаних вам варіантів.

Створення унікальних браслетів з муліне – це захоплююче хобі! Цілком можливо, що надалі він може стати джерелом вашого доходу. Вироби handmade були і будуть завжди затребувані. Вчіться та вдосконалюєте свою майстерність!

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками