Модульне орігамі схеми складання для початківців 🥝 легкі, прості вироби з паперу, майстер клас

У світі рукоділля є маса ідей, реалізація яких дозволяє зробити прості вироби на Новий рік або інший свято, щоб порадувати себе і своїх близьких. Модульне орігамі для початківців – це дуже цікаве заняття. Людина може навчитися створювати маленькі фігурки з модулів досить швидко, це легко. В інтернеті представлені прості схеми, опис яких дозволить зробити півня з паперу, храм, квітка і т. д.

За допомогою цієї техніки навіть з білого паперу покроково можна створити вироби неймовірної краси. Новорічні картинки і візерунки, різні тварини – всього не перелічити. Для початківців краще брати що-небудь легке, з невеликої кількості модулів, наприклад, з 20.

modulnoe origami skhemy sborki dlya nachinayushhikh 🥝 legkie, prostye podelki iz bumagi, master klass547 Модульне орігамі схеми складання для початківців 🥝 легкі, прості вироби з паперу, майстер клас

Модульне орігамі для початківців – це дуже цікаве заняття

Модульне орігамі для початківців: як зробити півня з паперу

Покрокова інструкція:

 1. Є варіант придбання в магазині канцелярії окремої паперу для модульного орігамі. Але для складання півня згодитися і звичайна кольорова папір, правда, вона тонше. Рекомендується використовувати жовтий матеріал.
 2. Квадратний аркуш паперу згинається навпіл. Отримана бічна смужка повинна бути зігнутою і зрізаною по лінії згину.
 3. Потім папір складається навпіл, утворюючи прямокутник.
 4. Важливо простежити за тим, щоб верхній і нижній край збіглися. Лінію згину слід пропрасувати.
 5. Після цього лист розгортається. Квадрат складається повторно, тільки на цей раз з іншого боку.
 6. Папір складається вертикально, тобто зліва направо.
 7. Після того, як буде зроблена складка, листочок розгортається. Якщо все було зроблено правильно, то в центрі аркуша повинен бути хрест.
 8. Правий верхній кут прикладається до нижнього лівого кута. Потім робиться складка. Дія повторюється, але тільки з іншого боку.
 9. Права нижня сторона папери зі складкою згинається до центру. Отриманий квадрат складається в ромб. У цьому способі не повинно виходити трикутних форм аркуша. Якщо були утворені фігури трикутників – це значить те, що рукодел неправильно дотримувався плану.
 10. Кути фігури потрібно збирати до середини. Верхній кут підганяється до себе. Далі робиться складка. Три інші складки відгинаються.
 11. Верхній кут квадрата піднімається по лінії згину вгору. Дві інші складки загинаються всередину.
 12. Верхні краї аркуша згортаються всередину. Потрібно їх розправити.
 13. Зовнішні краї отриманого алмаза складаються в центрі. Права складка згинається до лівої.

На останньому етапі фігура перевертається, і верхній кут нижнього шару складається верхньому куті.

Галерея: модульне орігамі (25 фото)

Модульне орігамі для початківців: лебідь (відео)

Ялинка за допомогою модульного орігамі: покрокова інструкція

Таке об’ємне творіння, як паперова ялинка, може прикрасити картини, стенди або дерев’яні декоративні дошки.

Отже, детальна техніка:

 1. Ялинка повинна бути зроблена з зеленого паперу. Можна використовувати як кольорову, так і звичайний папір. Якщо вибір припав на звичайну, то слід скористатися фарбами, щоб матеріал набув зелений відтінок.
 2. Збирати ялинку слід з квадратного аркуша. Лінії згину робляться по висоті, ширині і по діагоналях. Папір розгортається.
 3. Потім складається базова модель фігури – трикутник. Намічається лінія згину в фігурі. Права сторона відвертається до неї.
 4. Далі слід використовувати лінію згину, щоб правий кут фігури виявився по центру основи трикутника.
 5. Всі кути загортаються.
 6. Потім необхідно використовувати ножиці, щоб ялинка потім стала об’ємною. Слід зробити по три надрізи з правого і з лівого боку.

modulnoe origami skhemy sborki dlya nachinayushhikh 🥝 legkie, prostye podelki iz bumagi, master klass548 Модульне орігамі схеми складання для початківців 🥝 легкі, прості вироби з паперу, майстер клас

Таке об’ємне творіння, як паперова ялинка, може прикрасити картини, стенди або дерев’яні декоративні дошки

На останньому етапі отримані відрізки вигинаються в сторони.

Маленька фігурка людини: просте опис і схема

Для кожної деталі чоловічка можна використовувати папір різних кольорів, наприклад, верх зробити жовтим, а штани – синім. Але для спрощення завдання краще використовувати одноколірний матеріал. Карандашница для створення чоловічка не потрібна.

 1. Отже, квадратний матеріал згинається навпіл, потім згинаються бічні кути фігури.
 2. У нижній частині аркуша повинна бути зроблена складка-блискавка. У верхній частині опускається кут. Потім фігура перевертається.
 3. Кут злегка згинається. Не потрібно згинати його занадто сильно, досить злегка намітити лінію згину.
 4. Після цього потрібно акуратно розплющити «кишені» вийшла фігури, згинаючи вийшов трикутник.
 5. Одна половина вироби згинається назад.
 6. Кут тягнеться вгору, частина папери витягується. Витягнута фігура – це майже готовий чоловічок.
 7. Після витягування фігури вгору, повинен залишитися видно тільки «ніс» трикутника.
 8. Кут вгинається всередину, а голова чоловічка піднімається вгору.
 9. Решта верхні кути загинаються всередину з кожної сторони.

modulnoe origami skhemy sborki dlya nachinayushhikh 🥝 legkie, prostye podelki iz bumagi, master klass549 Модульне орігамі схеми складання для початківців 🥝 легкі, прості вироби з паперу, майстер клас

Для кожної деталі чоловічка можна використовувати папір різних кольорів

Наприкінці руки і голову чоловічка слід приклеїти до тулуба.

Поради для тих, хто займається модульним орігамі

 • Поєднавши ниткою кілька орігамі, можна прикрасити цим кімнату. Ідей безліч! Наприклад, можна підвісити саморобку на цвях у двері. Виглядає дуже красиво, особливо, якщо орігамі різнокольорові.
 • Новачок, який бажає вдосконалювати свій навик, може експериментувати з різними матеріалами і квітами.
 • Просмикувати орігамі через нитку потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити папір.
 • В такій роботі рекомендується використовувати тонкий папір, призначену спеціально для модульного орігамі. Чому? Вона більш тонка, з нею легко працювати. Хоча люди, які дуже інтенсивно складають папір, можуть порвати її, але якщо все робити акуратно, то виріб виходить дуже красивою.
 • Орігамі – це відмінний подарунок. До нового року можна зробити ялинку, а до 23 лютого – танк.
 • Є альтернативний матеріал для створення модульних орігамі – це фольга. З неї вироби виходять більш міцні, до того ж вони блискучі.
 • Щоб слідувати екологічного плану збереження навколишнього середовища, можна використовувати не нову, а перероблений папір.
 • Якщо людина планує подарувати орігамі, то останній крок його завершення рекомендується робити не заздалегідь, а перед врученням. Так виріб не буде виглядати «пом’ятою».

modulnoe origami skhemy sborki dlya nachinayushhikh 🥝 legkie, prostye podelki iz bumagi, master klass550 Модульне орігамі схеми складання для початківців 🥝 легкі, прості вироби з паперу, майстер клас

Поєднавши ниткою кілька орігамі, можна прикрасити цим кімнату

Для створення гарної вироби головне – зробити рівні краї. Саме тому не рекомендується використовувати матеріал поганої якості. Якщо лист надірваний, то елегантне орігамі зробити не вийде.

Як зробити модульне орігамі у формі сердечка?

 1. Береться лист паперу квадратної форми. Кольорова сторона повернена обличчям. Лівий верхній кут згинається до центру. Краї мають рівне прикластися один до одного.
 2. Дія повторюється з іншим кутом. У підсумку на матеріалі повинно вийти кілька ліній згинів. Розгортати листочок після цього не потрібно.
 3. Нижня частина матеріалу згортається до центру.
 4. Потім листочок повністю розпрямляється і перевертається на інший бік. Якщо до цього все було зроблено правильно, то в центрі листа повинна утворитися опуклість.
 5. Далі робиться горизонтальний згин.
 6. Лист повторно перевертається.
 7. Два краї паперу згинаються до центру. Краї фігури повинні стикнутися.

modulnoe origami skhemy sborki dlya nachinayushhikh 🥝 legkie, prostye podelki iz bumagi, master klass551 Модульне орігамі схеми складання для початківців 🥝 легкі, прості вироби з паперу, майстер клас

Такий подарунок дуже романтичний

Що потрібно підготувати для роботи?

 • Папір. Для модульного орігамі продається специфічна тонкий папір. Але якщо такої не знайшлося, то можна використовувати звичайний матеріал. Головне, щоб він був квадратної форми.
 • Плоска поверхня. Працювати зручно на плоскій поверхні, на якій папір буде рівно лежати.
 • Лінійка. Використовується лінійка для додання згину рівного виду. Однак не обов’язково її використовувати.

Полуниця з паперу для початківців (відео)

Якщо правильно дотримуватися інструкцій, то можна зробити красиві модульні орігамі своїми руками. Головне – мати бажання, і тоді можна буде створити навіть найскладніші паперові вироби.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками