Мокре валяння шапки і валяем шапку, валяем шапочку і валяні чоловічі шапки, включити і валяти шапку з вовни

mokroe valyanie shapki i valyaem shapku, valyaem shapochku i valyanye shapki muzhskie, svalyat i valyat shapku iz shersti66 Мокре валяння шапки і валяем шапку, валяем шапочку і валяні чоловічі шапки, включити і валяти шапку з вовниВаляння – старовинне ремесло, яке широко застосовували в виготовленні предметів гардероба. У минулому часі жодна ярмарок не проходила без продажу або придбань валяних виробів. Є всього дві техніки валяння: суха і мокра. Для предметів гардероба застосовують мокре валяння, для великих виробів – сухе. Мокре валяння шапочки являє собою ущільнення речі, утворюючи цілісне волокно. Повстяна шапочка виходить досить теплою, завдяки тому, що робиться з вовни. У цій техніці можна створити модну шапочку, і кепку, і капелюшок. Звичайно, створити таку шапочку буде важче, ніж в’язану, особливо в перший раз, але результат того вартий!

Основна форма шапки для валяння, майстер-клас

mokroe valyanie shapki i valyaem shapku, valyaem shapochku i valyanye shapki muzhskie, svalyat i valyat shapku iz shersti67 Мокре валяння шапки і валяем шапку, валяем шапочку і валяні чоловічі шапки, включити і валяти шапку з вовниДля початку, нам знадобиться трафарет. Викрійку зробити не важко. З цим зможуть впоратися і початківці. Перше, що треба виконати за викройкою шапки для валяння – відміряти обхват голови.

Розберемо, як створити шаблон поетапно:

Спочатку потрібно створити розрахунок. Для цього нам буде потрібний розмір голови. Відміряємо обхват голови і довжину від макушкечки до шиї. Поділимо виведені величини навпіл і виділяємо відсоток на усадку матеріалів.

Знайдемо точку перетину і від неї відведемо отриману суму. Отримаємо чотири точки (половинки від цілого).

Ці точки приєднуємо пунктиром, доходячи до дзвонової форми.

Додамо відсоток усадки. Вистачити 30%. Відсоток розраховуємо з усіх вихідних даних.

Приєднуємо лініями створену викрійку. При знаходженні відсотка подивимося на зовнішній вигляд вовни. Її товщина прямо вплине на усадку матеріалу. Чим міцніше матеріал, тим менше він буде осідати.

Така викрійка – допомога для новеньких в цій справі.

Подивитися моделі валяних головних уборів ви можете в галереї.

Галерея: валяння шапок з вовни (25 фото)

Покрокове валяння шапочки для лазні: майстер-клас від майстрів

mokroe valyanie shapki i valyaem shapku, valyaem shapochku i valyanye shapki muzhskie, svalyat i valyat shapku iz shersti68 Мокре валяння шапки і валяем шапку, валяем шапочку і валяні чоловічі шапки, включити і валяти шапку з вовниДля фанатів лазні унікальні валяні шапки стануть прекрасним атрибутом у теплій сауні. Мокре валяння добре підходить для предметів гардероба. Розберемо майстер-клас по створенню банної валяного шапки з простих матеріалів.

Для майстер-класу буде потрібно:

 • Матеріал для створення викрійки;
 • Шерсть.
 • Поліетилен.
 • Капроновий матеріал.
 • Тепле мило.
 • Машинка для шліфування.
 • Рукавички для нашої роботи.

Творимо на папері викрійку. Шапка буде у вигляді дзвона. Працюємо на п’ятдесят шостого розміру. Виходячи з цього, ширина дорівнює 44 см, а висота – 28 плюс шість сантиметрів для виготовлення півкола. Створюємо ще одну викрійку на поліетилені.

Поліетилен покладемо під папір і почнемо розкладати шерсть. Виберемо головний відтінок, і почнемо створення з маківки. Тонкими пасмами вийде десь шість рядів.

Новим кроком стане мокре притискання нашої викрійки. Наверх кульки повсті покладемо капронову матеріал і увлажним мильним розчином. Простіше буде зробити це пульверизатором.

Почнемо протирати нашу шапку, просуваючись від центральної частини до бічних частинах. Коли шерсть буде лежати рівномірно, можна почати робити кругові маніпуляції, піднімаючи капронову матеріал. Ці дії треба здійснювати до того моменту, поки повсть не припинить розтягуватися.

Накладемо на річ плівкову викрійку. Потрібно правильно придавити шаблон. Всі виступаючі ворсинки повільно заправимо за плівочку.

Потім треба покласти другий шар. Тепер почнемо знизу, ми рушимо вгору. Далі треба провести такі ж дії, як і при першому шарі. Накрити капроновим матеріалом, зволожити і погладити. Потім заготовочку капелюхи потрібно перевернути. Відкриті ворсинки повільно заправимо за плівку.

Тепер треба створити перехресний шар вовни. По боках ворсинки можуть яскраво виступати, тоді як на маківці і паралельно їй повинна проступити пряма лінія.

Товщина шару вовни повинна бути ідентичною в двох кулях.

Потім знову накриємо поперечний шар тканиною, обрызгаем мильною водою, зітрем все. Перевернемо і приберемо відкриті ворсинки.

На другій стороні процес виконується також. Потім повторимо перехресний шар на двох сторонах. Всього за чотири шару в сумі на кожній стороні.

Потрібно спресувати всю шерсть. Для цього можна взяти спеціальну машину або працювати своїми руками. Краї обробляти не варто.

Простежимо за вологістю речі. У разі великої вологості приберемо зайву воду рушником.

mokroe valyanie shapki i valyaem shapku, valyaem shapochku i valyanye shapki muzhskie, svalyat i valyat shapku iz shersti69 Мокре валяння шапки і валяем шапку, валяем шапочку і валяні чоловічі шапки, включити і валяти шапку з вовниДалі, треба згорнути шапочку на палицю і покатати на спеціальному мате. Процедура займе всього п’ять хвилин, після чого річ розпрямляється і змінюється сторона валяння. Цього потрібно виділити п’ятнадцять хвилин. Під час маніпуляції рівняємо заломи. Після цього шапку треба вивернути і повторити дії. Виріб схоже на ковпак.

До добре зваляною вовни можна додати мильний розчин. Працювати слід у рукавицях. Потрібно повністю пошкодити виріб.

Під час роботи розпрямимо саморобку з двох сторін.

Коли річ почне зменшуватися, з-за яких-небудь факторів, потрібно опустити шапку в гарячу воду і трохи пом’яти. Потім опускаємо річ в холодну воду. Такий контраст повторимо пару раз. Це серйозна міра, щоб шапка звикла до змін температурного режиму в лазні. У кінці роботи треба промити річ в теплій воді і просушити рушником.

Ще вологу шапочку потрібно надіти на заготівлю і надати певні форми.

Якщо захочете можна виконати вовняної декор. Також можна створити підкладку на шовку.

Унікальна ідея, валяння шапки з вушками майстер-клас

mokroe valyanie shapki i valyaem shapku, valyaem shapochku i valyanye shapki muzhskie, svalyat i valyat shapku iz shersti70 Мокре валяння шапки і валяем шапку, валяем шапочку і валяні чоловічі шапки, включити і валяти шапку з вовниТехнологію валяння можна використовувати при виготовленні шапки вушанки. Також можна зробити дитячі варіанти речей з вушками кішки.

Розберемо цікавий варіант шапочок з вушками. Для роботи нам знадобиться:

 • Шерсть – головний матеріал.
 • Матеріал для створення викрійки.
 • Мильна вода.
 • Поліетилен.
 • Машина для шліфування.

Проста форма передбачає гурток за формою голови. Для шапок з вухами треба викроїти еліпс. Візьмемо інформацію про вимірюванні окружності голови, але коло витягнемо. Правильність розрахунків можна просто звірити за допомогою нитки. Відмірявши нею обхват голови і порівняти з зображеним еліпсом.

Головна частина викрійки – зображення вух. Їх намалюємо в колі, враховуючи, що вухо відхиляється від центральної частини, якщо поглянути на малюночок профілю голови.

В кінці інтенсивного валяння влаштуємо виробу контрастну ванну, після чого промиємо шапку і допоможемо їй висохнути на заготовці. Малахай готовий до застосування.

Висновок. Ну, ось ми і дізналися, як виконувати мокре валяння шапки. Якщо детально розібратися в самому процесі валяння, то можна зрозуміти, що це досить легко. Валяні шапочки жіночі вже давно в моді, тому багато жінок скуповують їх у магазинах. Багато хто боїться почати створювати валяні вироби з-за свого страху, але не варто боятися, в цьому процесі немає нічого страшного для вас.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками