На що звернути увагу при виборі вентилятора

Що відрізняє вентилятор від кондиціонера, так це низька вартість і безпеку, оскільки перший тільки створює вітер, не охолоджуючи повітря. Зараз в магазинах електроніки продається велика кількість вентиляторів, які відрізняються за ціною і функцій. Розглянемо основні критерії, за якими потрібно вибирати пристрій, а також будь помилок при покупці не варто допускати.

Як працює вентилятор

dd507d9534c388b1057ac4124c43c33e На що звернути увагу при виборі вентилятора

Суть роботи вентилятора полягає в переміщенні повітря за допомогою вигнутих лопатей, спрямованих в певну сторону. В залежності від потужності двигуна, лопаті крутяться по осі з відповідною силою, відштовхуючи потік повітря, і призначається не тільки для побуту, але і для охолодження різних приладів та обладнання.

Пристрій вентилятора

64724088548888b2c82622f4cc4301a0 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Існує багато видів вентиляторів, проте практично всі вони мають однакове пристрій. Лопаті встановлюються на вал, який обертається за допомогою електричного приводу. Розміри лопатей і двигуна розрізняються відповідно до мети застосування. У побуті діаметр лопатей зазвичай досягає 40-50 мм, в промисловості розміри можуть коливатися від 1 до 3 м. В процесі охолодження, лопаті захоплюють повітря і відштовхують його вздовж осі.

Охолоджує вентилятор повітря

Побутовий вентилятор не охолоджує повітря, а лише створює вітер. Навіть якщо він буде працювати цілодобово, повітря в кімнаті не охолоне. Людина цілеспрямовано направляє його у свій бік, щоб відчувати подих вітру. У спеку на тілі з’являється підвищене потовиділення, яке забирає зайве тепло, а вентилятор просто прискорює цей процес.

Як працює датчик включення вентилятора

70e0e8d58705fd5175c6e5c3941376f6 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Пристрої з датчиками руху найчастіше застосовуються в офісах. Суть їх роботи полягає в наступному: пропорційно осі розташований датчик з інфрачервоним очком, який реагує на рух. Як тільки створюється перешкода, відразу запускається привід. Як правило, такі вентилятори відрізняються від стандартних ціною. Якщо ви купите дешевий прилад з датчиком включення, то швидше за все, вентилятор буде працювати некоректно, не завжди реагувати на рух і вимикатися.

Які бувають вентилятори: види

9c6381f7c8150f8eab5b4f4971d44747 На що звернути увагу при виборі вентилятора

В залежності від уподобань або розташування, бувають вентилятори, не тільки різні по потужності і діаметром лопатей, також вони розрізняються і за формою. Більш популярні підлогові пристрої, оскільки вони найбільш практичні і потужні. Настільні будуть подавати повітря на невелику область, а стельові, хоч і вважаються найбільш ефективними, мають складну конструкцію і установку.

Підлогові

69b4935fe10669821039ade3eedcdf39 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Цей вид найбільш поширений у побуті. Вони складаються з ніжок, стійки і основний воздухоподающей конструкції. Їх практичність полягає не тільки в легкому переміщення, але і в простоті збірки. Бюджетні моделі наділені кількома швидкостями і можливістю регулювання потоку повітря. У більш дорогих пристроях можна побачити РК-дисплей з таймером, часом і температурою повітря, а також управління за допомогою дистанційного пульта. Однак у деяких випадках це можна вважати недоліком, оскільки витрачається більший обсяг електроенергії.

Настільні

9663e12dc0497cfa1af79a549076dff1 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Підлогові моделі призначені для індивідуального використання, так як вони захоплюють маленький радіус обдування. Частіше у них відсутні які-небудь додаткові функції для підвищення комфорту. Кілька режимів швидкостей і кнопка відключення харчування.

Стельові

ad5214f92e4cc6d21e23f5fc88e2f3a1 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Ефективні, але не практичні вентилятори. Зазвичай вони поставляються з інсталяцією, для установки на стелю або в конструкцію люстри. До мінусів відносять ще й високу вартість. Але переваг у такого пристрою більше:

  • великий захват області;
  • великі лопаті;
  • швидке охолодження кімнати;
  • не займає місце в кімнаті.

Канальні

7f7fc7310ade2c7d062af9f55661267e На що звернути увагу при виборі вентилятора

Канальні вентилятори працюють за принципом підлогових або настільних, проте вони призначені для витяжки повітря. Зовнішнім виглядом такі пристрої нагадують трубу, всередині якої знаходяться лопаті. У побуті їх встановлюють на кухні або у ванній кімнаті, для усунення запахів і зайвої вологи. В промисловості вони також витягують повітря з приміщень, будь це фабрика або магазин.

Типи

Крім різних видів конструкцій, вентилятори поділяються на типи, які відрізняються процесом подачі повітря. Осьові використовуються найчастіше в побуті, оскільки їх вартість нижче, ніж у аналогів. Радіальні йдуть на другому місці за популярністю. Безлопатеві моделі мало де можна зустріти, оскільки вони дорогі з-за складної конструкції.

Осьові

a6da8c8975b8c2543181f57a30a3ad62 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Процес роботи пристрою полягає в осьовому переміщенні лопатей за допомогою електроприводу. Цей варіант найбільш поширений у побуті з-за низької вартості і практичності.

Радіальні

bcb934eef439c8f1950bb4e00448bdd4 На що звернути увагу при виборі вентилятора

У пристрої у вигляді колони вбудований спеціальний циліндр з лопатями, який видавлює повітря під тиском. Цей механізм працює тихіше, в порівнянні з осьовим, при цьому займає мало місця. Деякі моделі оснащені радіусом обдування 360 градусів.

Безлопатевої

98b62c30288108e5ce1738a29d9d94c9 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Безлопатевої вентилятор подає повітря в кімнату за допомогою турбіни. Повітря всмоктується пристроєм і видавлюється з великим тиском. З-за складної конструкції коштує дорожче аналогів, але він самий безпечний через відсутність лопатей.

Який вентилятор для будинку вибрати: критерії

Діаметр, матеріал і кількість лопатей

В залежності від площі кімнати треба вибирати відповідний діаметр лопатей. У звичайну квартиру буде достатньо стандартних розмірів – 40-50 див. Чим більше лопаті, тим більше радіус обхвату повітря.

Кількість лопатей впливає на швидкість потоку повітря. Якщо ви виберете модель з великою кількістю лопатей, тоді повітря буде подаватися сильніше, але такі пристрої споживають більше енергії і впливають на довгостроковість електроприводу.

На бюджетних вентиляторах лопаті виготовлені з гнучкого пластику, у випадку з дорогими моделями, конструкція може складатися як із пластику, так і з металу. Ці характеристики не впливають на якість подачі повітря.

Потужність по площі приміщення

5b6a240622267b62302fe0276fa57131 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Чим потужніший вентилятор, тим масивніший і далі він штовхає повітря. Цей параметр більше стосується витяжних канальних пристроїв. Є умовне правило, за яким встановлюють відповідну потужність вентилятора. Виміряти площу кімнати по горизонталі і вертикалі, і отриману суму множимо на 4. Підсумкова цифра вкаже на вимоги до потужності пристрою.

Для підлогової конструкції вираховуються квадратні метри, оскільки в процесі буде задіяна тільки горизонтальна площа, де буде проводитися циркуляція повітря. Потужність звичайних моделей зазвичай не перевищує 50 Вт.

Продуктивність

Продуктивність зазвичай вимірюється в метрах кубічних. Ці характеристики ви можете побачити в паспорті пристрою. Розрахунок йде від площі і регулярному кількості присутніх людей. Для кімнати 8х10 м, вентилятора з площею обдування 50 м буде достатньо.

Кількість швидкостей

2dc7ed1c581db637b12cd560ddece957 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Ця функція є практично у всіх вентиляторах. В бюджетних моделях встановлено до 3-х швидкостей, у дорогих можна побачити і 7 переходів. Перемикання швидкостей впливає на швидкість обертів лопатей. Це зручна функція, яка дозволить вам регулювати потік повітря в залежності від температури в будинку.

Повітряний удар

Цей термін вказує відстань, на яке здатний дути вентилятор. До характеристиці безпосередньо відноситься потужність приводу і густота лопатей на осі. Параметри повітряного удару також вказані в паспорті. Якщо у вас кімната невелика, тоді цілком підійде 40-60 метрів кубічних для підлогового вентилятора, і 20-35 – для настільного пристрою.

Повітрообмін

9af4b1e0379052a6e10ab90618ee84a5 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Така характеристика, як повітрообмін, відноситься до канальним витяжних пристроїв. Тут також вам доведеться вираховувати площу кімнати і порівнювати з характеристикою в паспорті. Визначається це кратністю в годинах. Тобто скільки разів за годину повністю зміниться повітря в кімнаті. Візьмемо стандартні показники:

  • кухня – 5-12 разів на годину;
  • ванна кімната/туалет – 5-9 разів;
  • спальня – 3-7 разів.

Для оптимального співвідношення виміряють куб. площа і множимо її на стандартні характеристики повітрообміну відповідної кімнати.

Площа охолодження

Ця характеристика відноситься до підлогових і настільних моделей. Її значення вказує на площу, яку може охолоджувати вентилятор. Стандартні моделі в середньому охоплюють 40-50 м, але якщо у вас довгі або великі кімнати, тоді краще вибрати більш дорогий вентилятор, інакше повітря не буде долітати до іншого кінця кімнати. Площа охолодження безпосередньо залежить від потужності двигуна.

Кут нахилу і повороту

1f97307e26ece0069e5b484a2fb8c43b На що звернути увагу при виборі вентилятора

Практично всі сучасні вентилятори наділені поворотними осями, різниця тільки в градусах повороту. Найбільш поширені моделі з горизонтальним поворотом 180 градусів, але ви можете вибрати також 45 і 360 градусів. Багато в чому ця характеристика буде залежати від вартості вентилятора. Функція автоматичного повороту працює тільки в горизонтальному положенні, налаштовувати вертикальну позицію вам доведеться самостійно.

Рівень шуму

Перевіряйте рівень шуму безпосередньо перед покупкою. Нехай консультант розпакує вентилятор і запустить його, перемикаючи швидкості обдування. Стандартне негаласливим значення не повинно перевищувати 40 ДцБ. Якщо ви будете включати вентилятор у спальній кімнаті, тоді вибирайте модель з гучністю, не більше 30 ДцБ.

Режим обдування

Показник безпосередньо залежить від кількості лопатей. У різних видах вентиляторів може бути від 2 до 10 лопатей на осі. Відповідно, обдувати площа пристрій буде в залежності від швидкості обертання. Існують моделі з автоматичними перепадами потоку повітря, вони називаються кліматичними. Згідно з відгуками покупців, цей режим мало чим корисний.

Блок управління

На стандартних вентиляторах зазвичай розташовано 4 кнопки: 3 швидкості і стоп. Також можна побачити кнопку підсвічування, проте вона не світить на панель або лопаті вентилятора, цей параметр вказує на точне місцезнаходження пристрою в темряві. Дорогі моделі наділені дисплеями, на яких зображується швидкість потоку, температура повітря в кімнаті, годинник і таймер відключення.

Пульт дистанційного керування

deb19fb046bbb4507d3a054053c1e990 На що звернути увагу при виборі вентилятора

За допомогою пульта ви зможете регулювати параметри вентилятора, не підходячи до нього. Не можна сказати, що це важлива функція, проте вона актуальна для літніх людей. Існують пульти ДУ з РК-дисплеями, за допомогою яких ви також можете регулювати налаштування пристрою.

Таймер

На моделях з дисплеєм встановлений таймер зворотного відліку часу, за допомогою якого ви зможете встановити час включення і відключення. Функцію зручно активувати перед сном.

Іонізатор

Іонізація повітря позитивно впливає на організм людини. За допомогою аероіонів ви будете міцніше спати, збільшиться активність і прискорить метаболізм. Також іонізатор втягує шкідливі елементи кисню, очищаючи його від пилу і газів.

Зволожувач

5dca6ba5cce365ddc310e0e4e1104316 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Зволожувач повітря продається як окремий пристрій, але також він може бути інтегрований в сам вентилятор. Для цієї функції на конструкції розміщений відповідний бачок для рідини. Великий плюс у використанні зволожувача в тому, що виділяється волога буде видувати разом з повітрям, забираючи велику площу кімнати. У дорогих вентиляторах є індикатор, який вказує на рівень води в баку.

Можливість регулювання

Управління звичайними вентиляторами ґрунтується на панелі з кнопками. З їх допомогою ви встановлюєте швидкість потоку або таймер. У списку найдорожчих моделей можна побачити автоматичний регулятор, який буде стежити за температурою повітря, вологістю і тиском. Вбудований датчик буде самостійно запускатися або відключатися, якщо рівень вологості або температури буде виходити за певні рамки. Висока вартість таких моделей пояснюється складною конструкцією.

Захисна решітка

672ab3dea5795eae90a59badeacdadeb На що звернути увагу при виборі вентилятора

Лопаті кожного підлогового осьового вентилятора повинні бути захищені сіткою. Вона може бути виготовлена як з металу, так і з грубого пластику. Що стосується настільних вентиляторів, то в деяких моделях цей фактор необов’язковий, оскільки із-за невеликої потужності і маленьких лопат, шанс перекинути його незначний. Однак вибирайте краще захищені моделі, незалежно від виду, так як пристрій може затягнути волосся або випадково поранити.

Стійкість

cc4800ff9717f7426249c49848d98118 На що звернути увагу при виборі вентилятора

Підлогові вентилятори складаються з різних конструкцій. Зазвичай стійка лежить «хрест-навхрест», закріплена болтами. Настільні пристрої мають різні кріплення. Розроблені спеціально для монітора, кріпляться за допомогою спеціальної прищіпки, але також є пристрої і з присосками.

Сертифікат

Перед покупкою вентилятора попросіть консультанта паспорт та сертифікат якості. Зазвичай в документах описані параметри пристрою і рівень збірки, який гарантує виробник.

Який вентилятор краще колонний або лопатевої

1bb3b4af8109cf6974bd453045f516ca На що звернути увагу при виборі вентилятора

Лопатевий вентилятор працює по простому механізму – електропривод крутить лопаті по осі, які створюють потік повітря. Колонна конструкція працює за більш складного механізму — повітря під тиском випускається в атмосферу. У процесі роботи колонний вентилятор працює тихіше, ніж лопатевої. Також до достоїнств відноситься підвищена безпека, оскільки лопаті знаходяться в корпусі.

Лопатеві вентилятори більш поширені, так як недорогі в ціні. У порівнянні з радіальними, їх конструкція більш спрощена. Але варто відзначити, що в брендових магазинах навіть підлогові моделі можуть бути оснащені потужними безшумними приводами і безліччю функцій. Вибір вентилятора буде повністю залежати від ваших переваг і бюджету.

Вентилятори з вбудованою системою охолодження

Вентилятори з функцією охолодження повітря не займають більше місця. Від звичайних лопатевих моделей їх відрізняє тільки бак для води. Його розміри коливаються від 10 л до 50 л. В процесі роботи вентилятора виділяється холодний туманообразующий пара, що попадає в потік повітря.

Перед купівлею такого типу пристрою завжди перевіряйте його на рівень шуму, оскільки в дешевих моделях, створення пари, так само як і робота лопатей, можуть створювати досить голосні звуки. Для громадських закладів цей показник не так важливий, але при використанні в побуті, підвищений рівень шуму принесе дискомфорт.

Помилки при виборі

Багато покупців взагалі не дивляться на характеристики вентиляторів і роблять помилку, оскільки навіть дорогі моделі можуть не лише не відповідати співвідношенню площі, але також бути і небезпечними. Розглянемо основні критерії, на які вам потрібно звернути увагу при покупці вентилятора:

  1. Пожежна безпека. Насамперед звертайте увагу на якість мережевого шнура. Пристрій з тонким шнуром вказує на слабку опірність струму і легку пошкоджуваність зовнішніми предметами. Такі вентилятори не рекомендується купувати, оскільки вони можуть почати плавитися при тривалому навантаженні і бити струмом, якщо буде пошкоджена зовнішня оболонка дроти.
  2. Провідність струму. Конструкції вентиляторів здебільшого складаються з пластика, але в дорогих моделях можна побачити цілісний металевий корпус. Якщо враховувати якість збірки і стійкість, тоді залізний буде на рівень практичніше, але ось що стосується безпеки, то все навпаки. При пошкодженні кабелю металеві пристрої будуть хорошим провідником струму, які призведуть не тільки до серйозного замикання, приводить до пожежі, але і до ураження струмом. Ніколи не переміщуйте працюючий вентилятор по кімнаті!
  3. Додаткові функції. На сьогоднішній день існує багато пристроїв для охолодження повітря, які розрізняються якістю збірки і наявністю додаткових функцій. Якщо ви вибираєте вентилятор для дому, то не варто переплачувати гроші за підсвітку та аналогічні функції. Наявність ЖК-дисплея інформує про температуру повітря і часу, але важливіше буде вбудований таймер, який запустить або вимикає вентилятор у вказаний вами час. Краще виберіть пристрій з очищенням повітря, оскільки ця функція позитивно вплине на самопочуття.

Крім безпеки, звертайте увагу на рівень шуму. Завжди перевіряйте вентилятор на працездатність безпосередньо перед покупкою. Ретельно оглядайте складання конструкції.

Скільки коштує вентилятор

В кожному магазині побутової техніки можна побачити багато різновидів вентиляторів. Всі вони розрізняються за якістю збірки, технічними параметрами і функціоналу. Багато покупці часто роблять вибір на китайських моделях, які по рекламі володіють високою якістю і величезним списком можливостей. Насправді це зовсім не так. Згідно зі статистикою, дешеві китайські вентилятори ламаються вже через кілька місяців, причиною тому – слабка зносостійкість, причому це стосується не тільки конструкції, але і електроприводу.

Рекомендується купувати брендові моделі, так як вони вже зарекомендували себе в якості і продуктивності. При несправності або поломки пристрою знаменитої марки можна віднести в сервісний центр, який знаходиться практично в кожному місті.

Бюджетний лопатевий вентилятор коштує в середньому 1200 р. Він складається із пластика і металу. З функціоналу може бути підсвічування і 3 швидкості потоку повітря. Купуючи модель за 3000 р. і більше, задумайтеся про радіальному пристрої, оскільки воно практично не шумить, займає мало місця, і безпечно за рахунок конструкції.

Вартість канального вентилятора буде залежати безпосередньо від його потужності. Середня ціна таких моделей становить 3000 р. Для великих площ вам буде потрібно виділити більше коштів, щоб потужність і форма конструкції відповідала вимогам.

Безлопатеві вентилятори частіше поширюються в якості настільних пристроїв охолодження. Їх вартість коливається від 400 р. до 25000 н., в залежності від потужності і бренду.

Дорогий чи дешевий в чому різниця

Дешеві моделі оснащені стандартними функціями. Їх конструкція досить проста – кріплення, ніжка, електродвигун і лопаті. Якщо порівняти їх з дорогими вентиляторами, то різниця може бути як у продуктивності, так і в кількості додаткових функцій. Крім низького рівня шуму і потужного приводу, в пристрій може бути вбудований ЖК-дисплей, який буде вказувати на температуру повітря і час. Ці показники не є життєво важливими, але збільшують комфорт. Аналогічна ситуація з пультом дистанційного управління.

Є і корисні можливості, такі, як іонізація повітря або автоматичне відключення при задимленні або замиканні. Всі ці характеристики описані в паспорті пристрою і значно впливають на його вартість.

Вибір вентилятора залежить від ваших уподобань. Вибирайте ту модель, яка вам найбільше підходить. Перевіряйте працездатність пристрою прямо в магазині, ретельно оглядайте збірку, щоб конструкція добре кріпилася.

Не вірте рекламі невідомих компаній, які пропонують інноваційні технології за низьку вартість. Використовуйте інтернет для отримання відомостей про тієї чи іншої моделі вентилятора, і тоді ви зможете вибрати якісний пристрій охолодження.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками