Накидка на стілець своїми руками: схема в’язання килимка гачком, вязані сидіння на табуретку

nakidka na stul svoimi rukami: skhema vyazaniya kovrika kryuchkom, vyazanye sidushki na taburetku150 Накидка на стілець своїми руками: схема вязання килимка гачком, вязані сидіння на табуреткуНакидки, зв’язані гачком, широко використовуються в побуті, так як дана річ досить практична і здатна прикрасити будь-який інтер’єр будинку. Сидіння на стільці чи крісло гачком – дуже скромне і необхідна річ. Варто зауважити, що при виконанні чохла необхідно враховувати те, що він повинен повністю відповідати формі сидіння стільця або табурета, на який він виготовляється.

Необхідні матеріали

Перш ніж приступити до виготовлення чохла круглої форми, необхідно підготувати пряжу. При цьому можна використовувати всілякі гармоніюють між собою відтінки. Наприклад, для стільця, де діаметр сидіння становить 35 сантиметрів в поперечнику, знадобиться пов’язати з 3 мотками, з розрахунку 110 грам на 50 метрів, основного тілесного кольору пряжі. А також по 1 бунту інших 14 кольорів. Якщо використовувати меншу кількість відтінків, то в даному випадку необхідно придбати по 2 мотка ниток 7 кольорів. Для в’язання виробу знадобиться гачок, товщина якого 3 мм.

Схема в’язання накидки

В’язання накидки на стілець гачком для початківців краще всього здійснювати за допомогою схем. У них зрозуміліше всього описується принцип. Приготувавши пряжу і інструмент для роботи, можна приступати до в’язання чохла на табурет своїми руками.

Докладний опис процесу виготовлення в’язаного накидки на стілець:

  1. nakidka na stul svoimi rukami: skhema vyazaniya kovrika kryuchkom, vyazanye sidushki na taburetku151 Накидка на стілець своїми руками: схема вязання килимка гачком, вязані сидіння на табуретку1 ряд – для виконання ковзного кільця потрібно провязать стовпчик без накиду і 2 повітряні петлі, підрахувати: 1 стовпчик з накидом, 11 стовпчиків з накидом, сполучну петлю ввести в 2-у повітряну петлю, після чого окружність стягується. Варто зауважити, що подальше в’язання виконується за задні полупетли.
  2. 2 ряд – 1 стовпчик, виконаний без здійснення накиду, 2 повітряні петлі, 1 стовпчик з накидом, після пров’язати 2 стовпчики з накидом і напівстовпчик протягнути всередину 2-ї повітряної петлі. Після виконаної роботи повинно вийде 24 стовпчика з накидом.
  3. 3 ряд – 1 стовпчик без накиду пров’язати за тильну полупетлю майбутнього полустолбика, потім в’яжеться 2 повітряні петлі, 1 стовпчик з накидом, повторювати треба 11 разів, щоб в цілому вийшло 36 стовпчиків з накидом.
  4. До залишеним вільним полупетлям повинні прив’язуватися пелюстки, які будуть прикрашати накидку на стілець з круглим сидінням. Для цього в кожному ряду необхідно додавати по 12 стовпців, до тих пір, поки чохол не буде відповідати діаметру сидіння стільця, це приблизно 15 рядів. Декоративний ряд виконується, так само як і попередні, в утворилися арочках слід в’язати 1 безнакидной стовпчик, 2 повітряні петлі і 3 стовпчики з накидом.

Схема пелюсток

Виконувати пелюстки для килимка потрібно за фронтальні полупетли. Опис:

  • nakidka na stul svoimi rukami: skhema vyazaniya kovrika kryuchkom, vyazanye sidushki na taburetku152 Накидка на стілець своїми руками: схема вязання килимка гачком, вязані сидіння на табуретку1 ряд – пряжу для вив’язування пелюсток потрібно закріпити до стартового ряду, для цього слід виконати ковзну петлю, потім вывязывается стовпчик з відсутністю накиду, 5 повітряних петель, стовпчик, провязаный без накиду, протягніть в петлю першого безнакидного стовпчика, в результаті чого утворюється арка. Після в’яжеться 1 повітряна петля, утворюючи перемичку, відрахувавши 2 петлі вив’язати стовпчик без здійснення накиду, 5 повітряних петель, 1 стовпчик з відсутністю накиду протягуємо в єдину петлю, 1 повітряна петля. Таку послідовність петель необхідно виконати ще 2 рази, завершивши при цьому ряд, пров’язати напівстовпчик простягнувши в перший безнакидной стовпчик. Пряжу обрізати не варто.
  • Отримані 4 арочки слід обв’язати, стовпчик без провязывания накиду, простягається в арку, 2 повітряні петлі, стовпчик без накиду, 4 стовпчики з накидом, 2 повітряні петлі і 5 стовпчиків з накидом. Перший пелюстка готовий, після потрібно провязать до перемички безнакидной стовпчик з першої повітряної петлі. Необхідно пов’язувати 5 стовпчиків з накидом, 2 повітряні петлі, 5 накидних стовпчиків провязываются в арку, 1 стовпчик з відсутністю накиду вывязывается за перемичку першої повітряної петлі. Закінчується ряд полустолбиком протягнутим у перший стовпчик з накидом.
  • 2 ряд – потрібно в’язати практично, як і перший, за винятком того, що перемичка складається з 2 повітряних петель, а кількість петель між арками становить 3 петлі.
  • 3 ряд – необхідно в’язати аналогічно як перший і другий ряди, зв’язувати тільки тепер потрібно 3 петель повітряні. А щоб пов’язані пелюсточки лягали щільно один біля одного і не бовталися, їх потрібно закріпити таким чином, пров’язати 1 стовпчик без вив’язування накиду до перемички, одночасно пов’язуючи середню петлю, яка знаходилася між арками.
  • Залишилися лави для сидіння потрібно виконувати так само, як і третій ряд.

Завдяки цій схемі повинна вийти відмінна накидка на табурет. Варто зауважити, що такі накидки на табуретки нагадують досить красива яскрава квітка. Причому дані чохли здатні створити теплу і приємну атмосферу в будинку. Таким же чином можна пов’язати підстилку, двоколірні подушки.

Чохол на стілець із сидінням квадратної форми

nakidka na stul svoimi rukami: skhema vyazaniya kovrika kryuchkom, vyazanye sidushki na taburetku153 Накидка на стілець своїми руками: схема вязання килимка гачком, вязані сидіння на табуреткуКвадратну накидку на стілець можна пов’язати із залишків пряжі. Головною вимогою в’язання гачком килимків на стільці вважається, щоб однакових ниток, бажано світлих тонів, вистачало на боковушки виконуваного чохла. Також для виконання роботи знадобиться гачок, товщина якого повинна бути 4 мм Особливістю накидки є те, що вона формується з переплетених між собою в’язаних, різнокольорових смужок. Причому смужки для килимка в’яжуться досить просто, а саме стовпчиками з накидом.

Смужки в’яжуться з пряжі різних кольорів. Кількість смужок визначається розмірами сидіння стільця або табурета, на який в’яжеться чохол. В основному використовується 22 смужки.

Приготувавши все заготовки, з половини викладається полотно, яке необхідно обв’язати з однієї сторони по краю. Обв’язка проводиться стовпчиком без накиду.

Залишилися смужки слід також викласти в полотно і аналогічно скріпити по краю з одного боку. Після виконаної процедури фрагменти з двох полотнищ слід переплести в шаховому порядку, в результаті чого утворюється суцільне полотно з різнокольорових квадратів. Отриманий виріб потрібно обв’язати по всьому периметру стовпчиками без провязывания накиду. Отримавши цілісний килимок, слід виконати підйом за допомогою 2 повітряних петель продовжити новий ряд стовпчиками з накидами. Щоб чохол не ковзав за сидіння стільця, в’язати рекомендується досить щільно, а в кутиках не потрібно додавати стовпчиків.

nakidka na stul svoimi rukami: skhema vyazaniya kovrika kryuchkom, vyazanye sidushki na taburetku154 Накидка на стілець своїми руками: схема вязання килимка гачком, вязані сидіння на табуреткуОбв’язавши чохол по периметру потрібно провязать ще один ряд, останній, з невеликими арочками, робиться це так 3 повітряні петлі, 4 стовпчики без накиду, і так до кінця ряду.

Оформити отриману накидку можна бахромою. А також дизайн чохла може бути різним, наприклад, використовувати для стикування не 11 смужок, а 4 полотна.

Оригінально виглядатимуть на стільцях килимки і накидки, виконані з шестикутників. Для виготовлення таких чохлів, як і в попередньому варіанті, знадобляться залишки кольорових тонів пряжі і гачок, товщина якого повинна бути 4 мм. Для обв’язки можна використовувати як різнокольорові нитки, так і однотонні. Принцип роботи полягає у з’єднанні між собою раніше заготовлених круглих деталей і півкіл. Використовуючи нитки і гачок, можна створити унікальний килимок для сидіння стільця або табурета. Головне – мати перед очима схеми, а в голові – бажання.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками