Напис з дерева: як вирізати ім’я або метрику з дерева

nadpis iz dereva: kak vyrezat imya ili metriku iz dereva548 Напис з дерева: як вирізати імя або метрику з дереваОстаннім часом на заходах різного роду можна помітити написи з дерева, наприклад, топпери. На весіллі в якості написи виступають імена молодят; якщо захід передвесільна, тобто дівич-вечір, то в цьому випадку використовується дівоча і майбутня прізвище нареченої. Прикладом таких заходів, на яких можуть бути використані дерев’яні написи багато, але мало хто знає, як їх зробити своїми руками. Якраз це ми і хочемо виправити. Отже, поїхали!

Які матеріали знадобляться

Для створення напису з дерева знадобляться наступні матеріали:

  • nadpis iz dereva: kak vyrezat imya ili metriku iz dereva549 Напис з дерева: як вирізати імя або метрику з дереваТрафарет, за яким буде вирізатися напис або окремі літери.
  • Фанера — найкращий варіант в якості матеріалу для маленьких написів (товщиною 6-10 мм)
  • Інструмент, який використовується для випилювання написів і букв в цілому. В основному майстри використовують для цього лобзики, але є й ті, хто застосовує на ділі електроінструмент.
  • У випадку якщо ви захочете красиво обделать напис або літери, після вирізання вам знадобляться кілька стамесок, а також набір ножів.

Процес вирізання

З допомогою копіювальної папери можна швидко і просто зробити шаблон на дошці — перенести слова на фанеру. Цей спосіб дуже простий у застосуванні і не вимагає особливих зусиль, оскільки в інтернеті є безліч інших варіантів, як перенести напис на дерево, і велика їх частина рідко виходить у новачків. Отже, після того, як ви перевели напис, необхідно просвердлити декілька дірок в буквах, мають внутрішню порожнину. Вони знадобляться для того, щоб лобзиком (або обраним вами інструментом) можна було без труднощів вирізати внутрішню частину букв. Вирізка повинна проводитися дуже обережно — при виконанні цього етапу не слід сильно натискати на матеріал, оскільки інструмент може зіскочити або фанера трісне. У такому разі весь працю нанівець, виготовлення доведеться починати заново.

Найкраще вирізати слова з допомогою ручного лобзика, тому що він зручний у роботі і особливих зусиль і навичок зовсім не вимагає. А також з його допомогою можна зробити кілька додаткових нижніх і верхніх розпилів. Якщо напис буде не такий великий, як зазвичай, то рекомендується виконувати роботу на лобзиковом верстаті. Але на відміну від великих літер, для маленьких все ж знадобиться досвід, оскільки робота з мініатюрними написами з дерева включає в себе копіткість, терпіння і вміння, чого часто не вистачає у новачків.

Наступний етап включає в себе обробку слів з дерева. Для цього спочатку букви зашкурівают, а після покривають прозорим захищає лаком, після чого декорують різними способами. Найпопулярніші з них це:

  • фарбування влагоустойчивыми фарбами;
  • ефект штучного старіння (часто застосовується на таких заходах, як день народження, корпоративи );
  • спосіб декупажу;
  • покриття необхідних спеціальних масел.

Після того як зовнішня обробка написи з дерева закінчена, необхідно ще раз нанести прозорий лак.

Де можна застосувати напис з дерева

nadpis iz dereva: kak vyrezat imya ili metriku iz dereva550 Напис з дерева: як вирізати імя або метрику з дереваКрім того, що букви з фанери використовуються на заходах різного роду, що їх можна використовувати також в якості додаткової нотки в інтер’єрі, наприклад, зробити панно на стіну. Але в цьому випадку потрібно враховувати приміщення, в якому буде міститися напис. Наприклад, для молодої пари найкраще підійде яка-небудь фраза зі змістом або слово «любов». Такий акцент підкреслить почуття один до одного і завжди буде нагадувати про щось важливе. Для більш зрілої сім’ї можна вибрати слово «сім’я», щоб кожен пам’ятав про цінності в будинку.

Великі, об’ємні і маленькі слова з фанери використовують в якості додаткового фону на фотосесіях. Найчастіше їх застосовують на зйомках Love story або дитячих прогулянкових фотосесіях. Але найчастіше на дитячих зйомках використовуються красиві об’ємні букви з дерева, які добре обробляються м’якими матеріалами для того, щоб дитина не зміг як-небудь пошкодитися гострими кутами. І також для дитячих фотосесій застосовують імена з фанери, це доречно і для дівчинки і для хлопчика.

А також можна зробити своїми руками метрику з фанери у вигляді імені новонародженого малюка. А що значить метрика? Це так називається невеличка інформація про дитину у вигляді сувеніра який часто робиться на пам’ять в якості подарунка після народження малюка.

Найчастіше люблячі батьки використовують дерев’яну рамку, в якій викладена вся інформація про дитину. Але щоб підійти до цього питання більш оригінально, можна зробити дерев’яної не тільки рамку, але і ім’я немовляти. До імені з фанери можна підвісити більш точну про нього інформацію. Наприклад, зріст, вага, час і дата народження. Для повного завершення можна помістити в рамку фотографію свого чада. Така метрика буде більш цікавою і приверне увагу не тільки радісних дорослих, але й дитини. До того ж метрика з дерева буде набагато довговічніше інших варіантів.

nadpis iz dereva: kak vyrezat imya ili metriku iz dereva551 Напис з дерева: як вирізати імя або метрику з дереваРізьблені літери можна робити за допомогою різних шрифтів. В основному кожен майстер використовує звичайні прописні букви, але є і крім цього кілька цікавих варіантів. Наприклад, ім’я з дерева найчастіше роблять шрифтами Mon Amur, Arctika Script або Teddy bear. Кожен вибирає по своєму смаку, використовуючи об’ємні або звичайні букви.

Працюючи з лобзиком та іншими електроінструментами, з допомогою яких можна зробити слова з дерева своїми руками, будьте гранично обережні. Завжди в арсеналі повинні бути рукавички і захисні окуляри.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками