Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Маленькі мурашки, занесені з вулиці в будинок, не є приводом для занепокоєння. Однак, якщо чисельність комах зростає і вони зустрічаються частіше і у великій кількості, слід негайно вжити заходів до їх усунення. Адже крихітні шкідники заповнять собою не тільки приміщення: ванну кімнату, кухню, але найнеприємніше, почнуть зустрічатися в продуктах харчування.

Причини появи муравйов в квартирі

Поява маленьких шкідників в житло людини несе з собою дискомфорт для домочадців. Мурахи ж залюбки селяться в житло людини. У приміщеннях витримані умови, які необхідні для оптимального розмноження колоній: наявність води, харчування, тепла.

В житло людини мурахи проникають по вентиляційних каналах, трубах, тріщин в стінах, отворів у кладці, з підвалів та через щілини у вікнах. Крім того, потрапити мурахи в приміщення можуть на одязі людини, взуття, на продуктах, від сусідів. якщо мешкаєте у багатоквартирному будинку.

Перед заселенням в те чи інше приміщення кілька мурашок — розвідників оглядають нову територію. Відповідне приміщення заселяється в короткі терміни. Якщо будинок буде випадково занесена матка мурах, колонія відшукає її у будь-якому випадку і заселення пройде неминуче.

Які види мурах зустрічаються в домашніх умовах

Розглянемо кілька видів частовстречающихся в домашніх умовах комах.

Вид мурах Характеристики робочих мурах Характеристика матки Особливості проживання
Жовті Не перевищує довжину 3 мм, колір — рудий, знаходяться в постійному пошуку їжі, не здатні наносити укуси людині. Довжина тіла до 6 мм, має темно-коричневе забарвлення, з гнізда не вибирається. В природі не зустрічаються, при низьких температурах гинуть, проживають тільки в домашніх умовах.
Червоні (руді) Дорослий мураха має довжину тіла до 5 мм, на голові — великі жвала — здатний наносити укуси людині (сильне нестерпне печіння в місці укусу). У 1,5-2 рази більше і темніше звичайних особин, зустрічається 2-3 матки на колонію. Зустрічаються в природі, проживають в домашніх умовах. Невибагливі в їжі: картон, шпалери, бавовняна тканина.
Фараоновые Має невеликий розмір до 3 мм, рудий або жовто-бурий колір поєднується з темним черевцем, мають крила. Має довжину до 4 мм, на тільце комахи помітні темно-бурі підпалини. Теплолюбні, зазвичай живуть в людському житло, не мають мурашника, що викликає складність у способи позбавлення.
Чорні Колір від темно-коричневого до чорного, розмір робочих мурашок до 5 мм. У довжину досягає 1 см, груди і черевце комахи значно більше звичайного розміру мурашки. Живуть там, де є попелиця. Вони не живляться рослинами або залишками їжі. Ласощі для них — солодка падья (виділення попелиці).
Красногрудый шашель Комаха, досягає в довжину 18 мм Трохи крупніше звичайних мурашок, перше дитинчат вирощує, годує й виховує самостійно, потім передає їх помічникам. Влаштовує гнізда в дерев’яних частинах будинку, володіє особливою живучістю, може обходитися без їжі до 5 діб, тривалість життя особини – 12 місяців.

Наслідки появи мурах

Поява комах в домашніх умовах несе в собі не тільки психологічний і фізичний дискомфорт. Мурахи переміщуються, долаючи великі відстані, зустрічаючи на своєму шляху сміттєві баки, розкладені трупи тварин.

Мігруючи і заселяясь в житлове приміщення, вони здатні переносити на своїх лапках збудників інфекційних хвороб, небезпечних для людини.

Полчища непрошених гостей переміщаються по поверхні столів, шаф, ліжок, залишаючи після себе бруд і бактерії, принесені з вулиці. Мурахи здатні спровокувати такі хвороби:

 • Гельмінтоз. У групі ризику захворювання перебувають діти, так як часто тягнуть до рота все, що зможуть взяти в руки.
 • Сальмонельоз. Інфекції, що вражають роботу шлунково-кишкового тракту, викликають інтоксикацію організму.
 • Дизентерія. Небезпечне захворювання, що характеризується серйозним порушенням функцій шлунково-кишкового тракту.
 • Дифтерія. Гостра інфекційне захворювання, що вражає різні частини тіла організму (включаючи гортань, статеві органи, шкірні покриви, очі).
 • Черевний тиф. Інфекційне захворювання, пов’язане з ураженням ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
 • Холера. Захворювання характеризується сильним зневодненням організму, вкрай небезпечно для життя.

Крім того, домашні тварини, які проживають у приміщенні з мурахами, також схильні до ризику інфекційних захворювань. Часто зустрічаються серед них: чума, панлейкопенія і парвовирусного ентерит.

Чому від мурах так важко позбутися?

Дрібні мурашки доставляють немало клопоту господарям житлових приміщень. Заселитися вони можуть у лічені години, а от видворити їх за територію квартири не так-то просто. Особливість комах полягає в тому, що гніздяться вони в місцях, важкодоступних для людини. Таке місце складно обчислити за зовнішніми ознаками.

Це можуть бути отвори в оздоблювальних матеріалах, в штукатурці, за плінтусом, навіть під паркетним покриттям. Гніздо може перебувати і в перекриттях між поверхами в безпосередній близькості до джерела тепла. Балкон, завалений речами і сміттям, так само може стати прекрасним місцем проживання мурах.

f3cb4b4016d91acbd8dc6435044bd7e5 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Мурахи дуже невибагливі в харчуванні: це і залишки їжі в сміттєвому відрі, і крихти на підлозі, і навіть будівельні матеріали (картон, шпалери та клей).

Як позбутися від домашніх мурашок в квартирі: загальні правила

Процес позбавлення житла від мурах вимагає терпіння і часу. Існують відомі народні засоби і хімічні препарати для боротьби з небажаними гостями. Розглянемо загальні правила, які допоможуть у позбавленні від мурашок:

 • Необхідно знайти джерело, що відповідає за популяцію муравйов (матку), і знищити. Без матки мурахи не залишаться в оселі.
 • Якщо в оселі є місця складування непотрібних речей, позбавтеся від них, не роздумуючи, проведіть генеральне прибирання.
 • Живучи в багатоквартирному будинку, необхідно вести боротьбу спільно з сусідами, інакше належного ефекту не досягти.

Боротьба з мурахами в квартирі народними засобами

Люди з давніх часів боролися з мурахами за допомогою народних засобів. Це рослини і речовини абсолютно нешкідливі для людини (підходять для сімей з маленькими дітьми), але згубні для комах. Безперечні позитивні плюси використання народних засобів: безпека, доступність, простота у використанні і результативність. Розглянемо найефективніші.

Домашні рослини

Пахучі рослини вважаються одним з ефективних засобів боротьби з мурахами. Високими відлякують властивостями володіють свіжі гілки полину, хризантеми і пижма. Рослини розташовують в місцях скупчення комах до висихання, потім міняють на свіже. У зимовий час року засушені частини рослини перед застосуванням збризкують водою.

2b9ea41184437aee0c9504f3aab829e6 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Борна кислота

Борна кислота — дешеве дієвий засіб, яке в короткий час допоможе позбутися від мурашок. Існує два способи застосування: кислота в чистому вигляді і як долучення в принади. Приманка готується так: 1 частина кислоти змішати з 2 частинами цукру, додати 10 частин води, розлити по кришок з-під пластикових пляшок і розкласти в улюблених місцях комах.

51621eba0f261c4063d08b0b8dc287b8 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Сода

В організмі мурашки є речовина, що, контактуючи з содою, викликає судоми і смерть. Нагодувати чистої содою мурах складно, тому її використовують для виготовлення приманок, змішуючи в рівних частинах з цукровою пудрою, можна додати води в довільному обсязі, але не більше половини склянки на 2 столові ложки суміші. Цим засобом обробляють мурашині стежки.

e9f56d624deb51101ca5e5ad65260020 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Нашатир

Нестерпний запах для мурашок. Для позбавлення житла від настирливих комах розведіть розчин нашатирного спирту з водою в пропорції 1:10, протріть їм поверхні меблів, підлоги, стін, раковину. Запах зникне через 20 хвилин, але для комах він буде чутливий протягом тривалого часу. Повторюйте процедуру один раз в день.

88c8060433167eee6f0f9bb19e3997b7 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Сіль

Так само є ефективним засобом у боротьбі з комахами. Використовувати її можна в чистому вигляді, посипаючи місця їх скупчення, або у вигляді розчину з водою у співвідношенні 1:1, поливаючи поверхню.

c44db5da513dddda9d02e3e579c64ad8 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Мило

В будь-якому вигляді може допомогти в боротьбі з мурашами. Досить натерти брусок і розкласти крихти в ті місця, де найчастіше зустрічаються комахи. Мильний розчин зручно наносити за допомогою розпилювача, додавши кілька крапель ефірного масла сосни або їли. Такий засіб не тільки за короткий термін допоможе позбутися від мурашок, але і запобіжить їх поява: рідина змиває феромони, залучають нових повзунів.

ea669c3090992b0496761b2887d91284 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Бура

За своїми властивостями та застосуванням схожа на борну кислоту. З неї готують приманки: 1 частина бури і 1 частина цукру розмішати до однорідної консистенції, додається трохи води. Вийшла паста розкладається на картонні смужки в місця скупчення. Комахи з’їдають ласощі самі і «пригощають» ним інших, в тому числі і матку, приводячи до загибелі.

bfbe499be033e29b2c50ff3c23a129ba Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Гострий перець

Небезпечний для мурашок як червоний, так і чорний. Невелика його кількість, розташоване біля гнізд і тропок в молотом вигляді, є дієвим відлякуючим засобом, тоді як свіжі стручки пекучого перцю призводять до смерті непрошених гостей.

8f6ee0974bd183249f14af2d33450515 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Яєчна шкаралупа

Один з найпростіших способів позбавлення від мурах. Необхідно розкласти в місцях скупчення шкаралупу від варених яєць. Промивати і подрібнювати її попередньо не потрібно.

c80492ee42506db80c831f9654437537 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Дріжджі

У співвідношенні 1:1 з варенням або цукром, розбавлені водою, викликають після поїдання в організмі мурах сильне газоутворення. Цей процес смертельний для мурашок. Сухі дріжджі теж можна використовувати з цією метою, посипавши місце поруч з гніздом.

f1bc29b3b5e0e7d243e6c2ae7a1532a1 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Пшоно

Складно зрозуміти, як працює метод боротьби з комахами з допомогою пшона. Однак, суха крупа допомагає не тільки городникам і садівникам, але і мешканцям, чиї будинки атакували мурахи. Для цього досить густо посипати знайдені мурашники, гнізда та прилеглу територію.

95f5aae5f55dc2f7758dfb076a523c29 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Пряна гвоздика

Якщо немає алергії на гвоздику, яку часто використовують при консервуванні овочів, сміливо використовуйте її в растолченном вигляді. Такий засіб розташуйте поруч з плінтусами, в кутах кімнат, біля сміттєвих відер. Воно відлякує мурах від вашого житла.

900c366cb74fe69879324af1c143f85c Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

М’ясо

Є ефективним засобом у боротьбі з мурашами. Для цього необхідно змішати невелику кількість м’ясного фаршу з бурою, сформувати кульки і розкласти в місцях, де часто зустрічаються комахи. Є один неприємний нюанс — м’ясний фарш швидко псується, видає тухлий запах, тому такий засіб використовують поза квартири (наприклад, в городі і в саду).

Картопляне пюре

У поєднанні з яєчним жовтком готують отруту, додаючи буру або борну кислоту. Ефект при цьому однаковий. Рецепт простий:

 • Відварити 1 яйце і 1 картоплину середнього розміру в різному посуді.
 • Розім’яти картоплю.
 • Подрібнити жовток.
 • З’єднати між собою отримані інгредієнти.
 • Додати компонент (буру або борну кислоту в кількості 40 г).
 • Додати 1 чайну ложку цукру.

З готового кошти скачати кульки і розкласти по мурашиних стежках. Процедуру необхідно повторити через 2 тижні, так як однієї процедури недостатньо.

12d87d19d10a23e3ac5344b4a85acf22 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Часникові часточки

Працюють в якості відлякування. Очищені від лушпиння часточки в розрізаному вигляді або кашкою розташовуються в місцях скупчення на картонках. Часниковою водою можна обробляти сміттєві відра, плінтуса, стіни і меблі. Засіб необхідно використовувати регулярно, одноразове застосування не допоможе.

Квітки ромашки

Одні з найбезпечніших по відношенню до домочадцям і вихованцям. Для використання застосовують підсушені рослини, їх розкладають по кутах будинку. Міцним відваром з квіток рослини миють підлогу.

Ефірні олії

Надають приємне вплив на людину і в той же час відлякують комах від житла. Рецептори нюху в останніх розвинені сильніше, цим і обумовлена реакція на олії.

Додайте будь-концентроване ефірне масло у воду для миття підлоги, вимийте цим засобом підлогу. Можна використовувати цю рідину для розпилення по кімнатах.

Налийте трохи олії в виявлений мурашник. Найближчим часом мурахи зникнуть.

1a4cfc290e97d95740c76bc0962ce031 Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Крутий окріп

Дозволяє вмить позбутися непрошених гостей. Підходить цей спосіб для приватного будинку і ділянки (однак, потрібно пам’ятати про будівельному матеріалі, який може зіпсуватися під впливом окропу). В городі киплячою водою заливають виявлений мурашник, знімають лопатою верхній шар і знову повторюють процедуру.

Апельсинова шкірка і герань

Ще одне безпечне лякливо засіб для боротьби з мурахами в будинку, де живуть маленькі діти. Апельсинова шкірка ефективна до моменту висихання, необхідно часто змінювати кірки.

Герань рятує не тільки від нашестя мурашок, її листя успішно застосовують для боротьби і з іншими видами комах. Сухе листя необхідно розсипати по кутах кімнат і мурашиних стежках.

Кава натуральний

А точніше, кавову гущу змішують з медом. Розкладена приманка буде ефективна в разі, якщо інших джерел живлення в квартирі немає.

86c11e62728690b15438ff452c83ff7f Народні та готові засоби від мурашок в квартирі

Оцет

Впливає на мурах не тільки своїм різким запахом – це речовина настільки отруйна, що роз’їдає хітинову поверхню оболонки комах. Оцет, розведений водою, застосовується при обприскуванні поверхонь в будинку. В мурашник ж оцет заливають в нерозведеному вигляді.

Кошти від мурах у квартирі: інсектициди

Сучасні методи боротьби проти комах — шкідників представлені багатим вибором хімічних засобів, які переслідують мету активного позбавлення від мурах. Форми можуть бути різноманітні:

Форма хімічного засобу Характеристики Переваги Недоліки
Спреї, аерозолі Быстроэффективные кошти. Розпорошуються в місцях скупчення. Обробка займає 20-30 хвилин, можуть вивести і інших комах, недорогі по вартості. Небезпечні, вимагають ізоляції тварин, людей, посуду на період обробки. Після використання приміщення провітрюють і миють.
Гелі Мають шоколадний запах, наносяться на картонні смужки і розкладаються на мурашиних тропках. Миттєва загибель мурах. Препарат дуже токсичний.
Дусты та олівці Засіб необхідно розвести водою, розпорошити на потрібну поверхню. Найбільш безпечне засіб, не викликає звикання у шкідників. Не має запаху, тому наноситься безпосередньо на стежки.
Аквафумигатор Препарат проникає в саму віддалену точку розташування комах, впливає пором. Одне з ефективних коштів. Найбільш токсичний препарат, обробка займає 3 години.
Порошки та крейди Необхідно обробити проблемну зону по периметру, частіше використовуються для профілактики. Доступне засіб, мають низький рівень токсичності. Менш результативні засоби боротьби з комахами, необхідно багаторазове застосування.
Відлякувачі Спеціальний пристрій, в арсеналі якого немає хімії. Безпечний спосіб позбавлення від комах. Вплив ультразвуку на організм людини і тварин до кінця не вивчено.
Мікрокапсули Засіб розчиняється у воді, обробляється розпилювачем. Швидке зараження шкідників між собою. Токсичний.
Краплі Різновид гелю, застосовується на підкладках. Має високу ефективність. Небезпечний для знаходяться в будинку тварин.
Приманки і пастки Невеликі коробочки, в яких знаходиться отруйна речовина і принада. Відсутність запаху, можуть використовуватися протягом кількох місяців. Становлять небезпеку для кішок, собак і маленьких дітей.
Отруйні принади, липучки
Электроловушки Висока ефективність, простота в застосуванні. Відсутність швидкого результату.

Заходи безпеки при використанні хімії:

 • перед обробкою перевірте, поруч не повинно бути нікого, крім того, хто обробляє;
 • використовуйте рукавички та інші захисні засоби;
 • виконуйте дії у відповідності з інструкцією;
 • Після обробки вийдіть з приміщення.

Виклик дезинсектора

При боротьбі з мурахами недостатньо позбутися від великої кількості звичайних особин, необхідно вбити матку. Іноді звичайними засобами це зробити не вдається, і тоді на допомогу приходить дезінсекція квартири від мурах. Ця процедура дезінфекції найбільш ефективна:

 • знищення колонії за кілька годин без повторення процедури;
 • відносна безпека застосовуваних засобів для людей та тварин;
 • прийнятна ціна (від 1500 рублів за однокімнатну квартиру в Москві).

Як вирахувати, де мурашник

Виявити гніздо мурашок в квартирі непросте завдання, доведеться витратити час на спостереження за переміщенням комах: куди вони несуть їжу. Обробіть отвори в стінах, якщо вони є, відрізавши комах від звичного місця годування.

Як знищити матку

Матка більше звичайної особини мурашки і найчастіше має темніше забарвлення своїх родичів. При виявленні гнізда (мурашника) за допомогою підручних засобів необхідно акуратно знімати шар за шаром, обробляючи знахідку будь описаним вище засобом. Намагаючись діяти акуратно, в глибині гнізда можна виявити матку. Вона корінь ваших бід, сміливо позбавляйтеся від неї, не шкодуючи.

Профілактичні заходи

Щоб мінімізувати ризики появи мурах у квартирі, дотримуйтеся наступних порад:

 • Виконуйте регулярне вологе прибирання.
 • Не залишайте без уваги щілини, тріщини на вікнах.
 • Не зберігайте у відкритому доступі їжу.
 • Виносьте сміття щодня.
 • Протирайте вуличне взуття відразу після прогулянки.

Тепер вам відомі методи боротьби з мурахами. Таких способів величезна кількість, вибирайте оптимальний для себе і оточуючих. Головне, не треба затягувати і почати вчасно, поки їх не стало занадто багато.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками