Ндебеле майстер-клас, ндебеле схема, техніка плетіння бісером ндебеле і техніка плетіння ндебеле

ndebele master klass, ndebele skhema, tekhnika pleteniya biserom ndebele i tekhnika pleteniya ndebele308 Ндебеле майстер клас, ндебеле схема, техніка плетіння бісером ндебеле і техніка плетіння ндебеле Цей метод плетіння з бісеру застосовується більш 200 років дівчатами племені ндебеле з Південної Африки. Звідси і утворилася назва плетіння. Бісерне виріб, зроблене з використанням цієї чудової техніки, вкрите малюнком-«ялинкою», дуже схожим на розташування петель у зв’язаному спицями виробі. Ми розберемо цей спосіб бісероплетіння і виконаємо плетіння ндебеле з докладним майстер-класом!

На базі плетіння ндебеле виготовляються різні прикраси з бісеру. Працюючи з цією технікою, можна виготовити не тільки просту річ, але і округлі бісерні джгутики, які чудово підійдуть для плетіння кулонів або створення кольє з різними формами і розмірами, а також подвесочек, сережок і несправжніх квітів з бісеру. А ще великою популярністю користуються браслети ндебеле. Ця техніка дозволяє створювати не тільки прикраси, як шнур або ланцюжок, але і дуже красивий квітка — орхідея, дзвіночок, ромашка та багато інших виглядають дуже красиво.

Плоске плетіння ндебеле майстер-клас і схема

ndebele master klass, ndebele skhema, tekhnika pleteniya biserom ndebele i tekhnika pleteniya ndebele309 Ндебеле майстер клас, ндебеле схема, техніка плетіння бісером ндебеле і техніка плетіння ндебелеПочинаємо наш майстер-клас з виготовлення плоского плетіння з техніки ндебеле. Ланцюги робляться з парного кол-ва бісеринок.

Починаємо з бісероплетіння набору на нитку парного кол-ва бісеринок. Можна взяти число, кратне чотирьом, а можна – двом. Виконання розрізняється в залежності від кратності чисел бісеринок. Спробуйте спочатку сплести дрібний шматок вироби з різною кількістю бісеру, щоб усвідомити, як влаштована техніка.

Кол-вом бісерін в першому ряду дорівнює чотирьом.

Наберемо на нитку рівне чотирьом кількість бісеринок (шістнадцяти, наприклад). З них вийде перший і другий рядок по горизонталі.

Розгорнемо нитку і почнемо плести третій рядок. Надінемо на голку сімнадцяту намистину і пройдемо крізь намистину №16 в іншому напрямку. Далі, пропустимо дві бісеріни і пройдемо в намистину №13. Набираємо ще 3 штуки бісеру і пропускаємо голку через №12. Продовжуємо працювати, поки не доберемося до краю виробу.

Закінчуємо рядок, набравши ще 2 бісеріни №24 та №25, а потім пройдемо назад через намистину №24. Протащим голочку крізь №23, нанизуємо дві намистини №26 і №27, проштовхнемо голку через №22 та №21. Плетемо, застосовуючи нашу техніку, поки не отримаємо виріб потрібного розміру.

Кількість бісеринок кратне двом.

ndebele master klass, ndebele skhema, tekhnika pleteniya biserom ndebele i tekhnika pleteniya ndebele310 Ндебеле майстер клас, ндебеле схема, техніка плетіння бісером ндебеле і техніка плетіння ндебелеТепер кількість бісерін в першому рядку має розділитися на дві (але не на чотири). Приміром, відмінно підійде число десять.

З 10 набраних бісеринок будуть складатися перші два рядка. Щоб починати третій, повернемо нитку і наберемо одну бісерину під №11. Потім пропускаємо голку через №10 в іншому напрямку. Нанизуємо бісер №12, 13, 14 і 15 точно так само, як було описано вище. Четвертий рядок створюється, проходячи через бісеринку. Потім набираємо №16 і 17 і проведемо голку крізь №14. Продовжуємо роботу до необхідних нам розмірів.

У підсумку, як ви помітили, узорчіков бісероплетіння ндебеле розрізняються в залежності від їх кратності. У першому варіанті «ялинки» виходять цілими, а у другому варіанті лише половини ялинкового зображення. Слід врахувати це при створенні бісерного вироби.

Галерея: джгут ндебеле з бісеру (25 фото)

Плетіння прямого джгута ндебеле, схема

Щоб зробити плоский джгутик або браслет з техніки ндебеле, приготуємо бісеринки двох кольорів. Добре поєднуються між собою сірі та чорні кольори. На цьому прикладі ми і розповімо, як зробити прямий джгут.

ndebele master klass, ndebele skhema, tekhnika pleteniya biserom ndebele i tekhnika pleteniya ndebele311 Ндебеле майстер клас, ндебеле схема, техніка плетіння бісером ндебеле і техніка плетіння ндебеле

  • Спочатку набираємо на нитку дві сірі і дві чорні бісеріни, а потім проводимо голку через перші дві бусинки, щоб вийшло кільце. Добре затягуємо нитку.
  • Далі, додаємо ще одну сіру і одну чорну намистинки. Вводимо голку в чорну бісеринку другого рядка, щоб виготовити третій, а потім витягнемо її через сірий бісер 2 і 3 ряди.
  • Три ряди завершені. Знову наберемо по одній бусинки кожного відтінку і проведемо голку крізь чорну бісерину 3 ряду, а за ним – у сірі намистини 3 і 4 ряди.
  • Працюйте бісером далі працюйте за тією ж схемою, і у вас вийде прекрасний прямий джгутик, який можна буде застосовувати в майбутньому для виготовлення якої-небудь цікавої речі.

Кручений джгут ндебеле, схема

Багато хто задається питанням, як зробити кручений джгут або браслет.

  • Якщо ви хочете створити кручений джгут, зробіть три ndebele master klass, ndebele skhema, tekhnika pleteniya biserom ndebele i tekhnika pleteniya ndebele312 Ндебеле майстер клас, ндебеле схема, техніка плетіння бісером ндебеле і техніка плетіння ндебелерядка з попередньої інструкції. Потім, додавши по одній сірої і чорної бісеринці, пройдіть голкою через чорну бусинку в третьому рядку, щоб зробити четвертий рядок.
  • Далі, слід виводити голку через сірий бісер другого, третього і четвертого ряду. Так як нитку між бісеринками лежить навскоси, джгутик буде закручуватися. Підтягнемо її міцніше, щоб джгутик скручувався і прийняв форму спіральки.
  • Знову наберемо одну сіру і одну чорну намистину, пропустимо голку крізь чорну бісеринку четвертого рядка, а далі виведіть її через сірий бісер в третьому, четвертому і п’ятому рядках.
  • Повторюємо ці кроки, набираємо новий бісер, пропускаючи, голку через намистинки і періодично підтягуємо шнур, поки не зробимо щільний довгий джгут.
  • За допомогою додаткових матеріалів в інтернеті, ви ще глибше можете вивчити цю техніку, тому не лінуйтеся і вивчайте нові для себе речі, і тоді у вас все вийде!
  • МК для початківців в навчальному відео.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками