Незвичайні варіанти виготовлення грошового дерева або топиария з монет своїми руками

neobychnye varianty izgotovleniya denezhnogo dereva ili topiariya iz monet svoimi rukami184 Незвичайні варіанти виготовлення грошового дерева або топиария з монет своїми рукамиБагатьом кімнатним рослинам приписують містичну сутність. Є удовині квітки або мужегоны. Забобонні люди відводять їм роль губителів чоловічої половини сімей, які живуть з цими квітами в одному приміщенні. Деякі квіти зараховують до вампірів, вважаючи, що вони забирають енергію у всіх домочадців незалежно від статевої приналежності.

Але не все так погано у світі кімнатних рослин. Є квіти, що приносять в будинок багатство. Це рослина толстянка, яке всі знають, як грошове дерево. Чи є насправді якась користь від його містичного впливу, невідомо.

Тим більш дієвий результат від присутності в будинку грошового дерева вважається очікуваним лише після виконання безлічі умов по догляду за ним. Має значення навіть місце розташування рослини в кімнаті, яке бажано погоджувати у відповідності з вченням Фен-шуй.

Аналогія з неживої природи

Подібні містичні впливу приписують і неживих предметів, в тому числі і художнім виробам, які виконані у вигляді грошового дерева. Друга назва такого твору мистецтва – топіарі.

Для любителів містики, які до того ж здатні і порукодельничать, набагато практичніше зробити штучне грошове дерево з монет своїми руками. Ефект від його містичного впливу, швидше за все, буде таким же нульовим, як і від рослини, а ось догляду за собою воно потребує набагато менше. Максимум видалення пилу.

Тим більше топіари, зроблений своїми руками, принесе своєму творцеві хоча б моральне задоволення. А якщо він вийде досить привабливим і оригінальним, то додатково прикрасить інтер’єр будинку або квартири. Дасть поштовх майстру до подальшого розвитку своєї діяльності, і навіть розробці власних майстер-класів, які він зможе проводити в особистому спілкуванні з побажали приєднатися до цього виду творчості. Ширший варіант пропагандистської діяльності – це трансляції майстер-класів у віртуальному просторі серед інтернет-користувачів. Покрокове рукоділля дозволити нам виготовити монетне дерево, приміром, з солоного тіста та дрібних монеток – можна покроково оформити з нього панно в рамці на підкладці з красивою паперу. А можна зробити монетний топіарі — дерево щастя, приклади таких топіари дивіться нижче в галереї.

Галерея: топіари з монет (25 фото)

Традиційні методи

neobychnye varianty izgotovleniya denezhnogo dereva ili topiariya iz monet svoimi rukami185 Незвичайні варіанти виготовлення грошового дерева або топиария з монет своїми рукамиНайпоширеніші зразки виконання грошового дерева або топиария бувають двох видів: об’ємні або площинні у вигляді картин.

Для виготовлення навіть самого найпростішого варіанту, перш за все, знадобляться монети. Згідно трактуванню Фен-шуй їх повинно бути рівно сто штук. Людям, далеким від марновірства, цього правила дотримуватися зовсім не обов’язково. Головне, щоб кількості монет вистачило на здійснення задуманої ідеї. А ідей для подібного проекту існує безліч.

Топіари виконують не тільки у вигляді дерева і не тільки з використанням монет. Дуже популярним матеріалом для цих цілей є кавові зерна як в обсмаженому, так і в сирому вигляді. Найчастіше каву в такий виріб використовується в спільній художньої композиції з монетами. Вдалий кавовий топіари з монетами вимагає особливої творчої фантазії і майстерності.

Матеріали, які будуть потрібні крім монет це:

 1. Різного виду дріт.
 2. Кольорові стрічки.
 3. Стрази або біжутерія, імітує коштовності.
 4. Кулі всіляких розмірів.
 5. Клей.
 6. Фарби.

Що стосується інструментів, то можна назвати певний набір, без якого просто не вдасться обійтися при виготовленні виробів такого роду:

 1. Термопістолет.
 2. Дриль або свердлильний верстат з набором тонких свердел.
 3. Кусачки і плоскогубці.
 4. Будь-яких розмірів малярні або художні кисті.

Для того щоб знати, як зробити грошове дерево з монет або грошовий топіарі своїми руками, в інтернеті існує безліч сайтів з відео майстер-класів подібного творчості.

Це все добре, доступно і корисно, але ж набагато цікавіше самому придумати, що можна зробити з монет такого, чого ще немає в інтернеті, ні в одному з майстер-класів. Нехай це буде все той же топіари з монеток, але зовсім несхожий на вже опубліковані примірники.

Природний варіант

neobychnye varianty izgotovleniya denezhnogo dereva ili topiariya iz monet svoimi rukami186 Незвичайні варіанти виготовлення грошового дерева або топиария з монет своїми рукамиТрадиційно в якості основи конструкції грошового дерева використовують дріт, але набагато природніше взяти для цієї справи частині натуральних рослин. Найкраще тут підійдуть гілки дикого терну чи акації. Вони найбільш повно схожі зі структурою крони будь-якого дорослого дерева. До того ж їх деревина міцна і довговічна, в тому числі і після висихання. Для ще більшої надійності поверхню гілок має сенс покрити вологонепроникним лаком.

В якості матеріалу для прикраси крони використовують:

 1. Звичайні гроші, які є в ходінні на сьогоднішній день.
 2. Старовинні колекційні монети.
 3. Сувенірні монети, що не мають ніякої цінності.
 4. Просто металеві круглі диски, тільки імітують грошові знаки.
 5. Паперові купюри.

Розміри грошових знаків можна використовувати будь-які, але більш привабливо виглядають на дереві маленькі монетки номіналом в одну копійку або десять рублів.

Густота навішування в цілому залежить від бажання і можливостей майстра, що створює виріб, але для дерева з натуральних гілок вона не повинна бути надмірною.

Монети можна клеїти безпосередньо до самих гілок або вішати на ниточки, але для цього доведеться свердлити в металевому тілі монет невеликі отвори. Нитки бажано використовувати золотистого або сріблястого кольору, можна також розфарбовувати в кольори звичайні текстильні нитки.

Якщо для прикраси дерева використовуються мідні монети, то їх доведеться начистити до блиску за допомогою спеціальної пасти або пускати в хід лише нові, ще не втратили природний блиск зразки.

Додатково до монет допустимо вішати імітацію дорогоцінного каміння, золотих ланцюжків, медальйонів або кулонів. Все на розсуд і фантазію майстра.

Варіанти підстав

neobychnye varianty izgotovleniya denezhnogo dereva ili topiariya iz monet svoimi rukami187 Незвичайні варіанти виготовлення грошового дерева або топиария з монет своїми рукамиВажливою частиною всієї конструкції є підстава для установки дерева. Воно може нести мінімальне навантаження художності, імітуючи природний ландшафт грунту з присутністю трави, моху, хвої, старих листя, шишок і жолудів. Всі ці елементи реально взяти в натуральному вигляді з природи, крім моху. Його доведеться імітувати за допомогою оксамиту або фарб. Як жолудів добре підійдуть обсмажені кавові зерна.

У такій інтерпретації на гілках дерева будуть доречні невеликі пташки або метелика. Метелики можуть бути використані натуральні висушені.

Підстави, що імітують природу, можуть підійти і для топиария з монеток, якщо він теж відображає природну сутність. Нехай і не у формі дерева, але у вигляді квітки або гриба.

Хай-тек

Інший тип основи під грошове дерево – технологічний. Матеріали для його виконання – скло, метал, пластик. Постамент може бути обладнаний різними механічними та електротехнічними пристроями: підсвічуванням, механізмом для обертання дерева навколо своєї осі, звуковим або музичним супроводом під час обертання. Всі ці технічні премудрості реально зробити, використовуючи старі електронні або заводні на пружинці дитячі іграшки.

Ефектне підсвічування вищого класу вийде на основі лазерних указок. Слід лише потурбуватися про безпеку очей спостерігачів при їх використанні.

Дерево в такому виконанні ефектно демонструвати глядачам в темряві, коли тіні від обертових гілок будуть химерним чином переплітатися на стінах і стелі.

Біля підніжжя такого дерева тварини недоречні. Тут будуть в темі невеликі роботи, трансформери або зовсім малозрозумілі технічні вироби і конструкції.

Інші теми

Верхнє покриття підставки допустимо робити і вузько тематичних.

Морський пляж з піском, черепашками і галькою, де в якості звукового супроводу неймовірно гармонійно впишеться шум прибою.

Лісове болото з жабами, гнізда птахів, купинами і просвітами трясовин з темною водою.

Дерево можна встановити на острівці в центрі водойми або фонтану. Для імітації води зручно використовувати шар застиглого прозорого клею. Дно фонтану під шаром штучної води в тему теж усеять монетками.

Особливо складні підстави

neobychnye varianty izgotovleniya denezhnogo dereva ili topiariya iz monet svoimi rukami188 Незвичайні варіанти виготовлення грошового дерева або топиария з монет своїми рукамиВиконувати особливо складні підстави має сенс, якщо у майстра виникне бажання відобразити у виробі не тільки поверхня навколо дерева, але і обстановку в глибині під ним. Для цього в якості підстави потрібна велика скляна ємність. Скло повинно бути обов’язково прозорим, а не кольоровим.

Дуже вдалим в такому випадку буде використання казкового сюжету. В скляній ємності внизу імітуються коріння дерева, що росте догори. Між корінням мають маленьких гномиків, сторожать скриня, через прочинені кришку якого проглядаються коштовності і все ті ж монети.

У підстави дерева буде доречним зробити дупло, крізь яке гноми нібито проникають в своє укриття.

Може, саме таке дерево і принесе нечувану фінансову удачу, якщо тільки не ображати маленьких гномиків.

Варіанти без містики

Особливо далекий від усякої містичної суті топіари з кави і монет. Його цілком прийнятно використовувати суто для прикраси. Наприклад, встановити його в центр спеціального столика, який призначений виключно для споживання кави.

Найпростіше грошове дерево з монеток самого мініатюрного розміру порадує око дитини за його робочим учнівським столом або на тумбочці біля ліжка. Особливо якщо цей грошовий топіари з монет своїми руками зробив сам маленький член сім’ї.

Інші види хенд мейду

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками