Нуновойлок майстер-клас, валяння шарфа смирнової, валяння на марлі і валяння шарфа нунофелтінг

nunovojjlok master klass, valyanie sharfa smirnovojj, valyanie na marle i valyanie sharfa nunofelting289 Нуновойлок майстер клас, валяння шарфа смирнової, валяння на марлі і валяння шарфа нунофелтінгПід валянням вовни більшість майстрів найчастіше мають на увазі саме процес створення різних виробів, унікальних прикрас для платтів і милих іграшок.Але у цієї творчості є й інші, не менш цікаві відгалуження, наприклад, особлива техніка декорування шерстю нунофелтінг.

Валяння буває сухе — його ще називають фильцевание або фелтінг. І мокре — ось до нього і належить нано фелтінг або нуно повсть.

Основи техніки

nunovojjlok master klass, valyanie sharfa smirnovojj, valyanie na marle i valyanie sharfa nunofelting290 Нуновойлок майстер клас, валяння шарфа смирнової, валяння на марлі і валяння шарфа нунофелтінгЦя техніка — це практично повне перетворення зовнішності багатьох виробів, в більшості своїй, шарфів, накидочек, хусточок, суконь, палантину, рукавичок і так далі. Вона допомагає з’єднувати два абсолютно різних матеріалу, де першим матеріалом завжди йде шерсть, а другим – будь-яка річ з практично будь-якої тканини. Досвідчені майстрині діляться в мережі своїми мк навіть по валянню спідниці, або хустки. Включити такі речі можна на льоні або звичайної марлі.

Крім цього, нунофелтінг служить ще і методом відновлення багатьох виробів. Так, він послужить на користь, якщо виріб выстиралось, тканина розтягнулася, чи потрібно сховати плями, колишні дірочки і інші отримані недосконалості. Але, варто врахувати той фактор, що така валяне техніка не тільки відновлює виріб, техніка повністю змінює річ. Втім, і всі зміни, в більшості своїй, будуть створюватися тільки на користь.

Галерея: нуно валяння на тканині (25 фото)

Нунофелтінг шарфа, майстер-клас

nunovojjlok master klass, valyanie sharfa smirnovojj, valyanie na marle i valyanie sharfa nunofelting291 Нуновойлок майстер клас, валяння шарфа смирнової, валяння на марлі і валяння шарфа нунофелтінгУ нашому майстер-класі ви дізнаєтеся головні принципи роботи в рамках цієї техніки на прикладі зміни простого шарфа або палантину з шифону.

Не дивлячись на те, що майстерність це все-таки відноситься до валянню вовни, принципи його схожі і з техніками традиційного мокрого валяння. Сенс в тому, щоб перенести на поверхню речі, у нашому випадку шарфика, шерсть, створюючи незвичайний візерунок.

Опис майстер-класу.

 • Обладнаємо наше робоче місце. Все повинно лежати під руками. Потрібно шерсть, мило, водичка, пупирчата плівка, яку можна замінити шматком марлі, голка для валяння. А ще, останній інструмент необхідний лише в тому випадку, якщо ми хочемо попередньо створити деталь з вовни, а потім перенести її на матеріал.
 • Сам шарф потрібно покласти на щось, що потім можна буде добре скрутити. Підійде, наприклад, килим або маленький килимок.
 • Далі починаємо створювати візерунок з вовни або приваливать.
 • Волокна вовни варто взяти дуже тонкі, і укласти їх по черзі і шарами, один на один. Потрібно створювати перехрещення шарів, так вони добре сваляются.
 • Зробимо як мінімум 3-4 шару.
 • Коли переконаємося, що узорчік нас повністю влаштовує, перейдемо до самого процесу роботи. Размочим у невеликій кількості води шматочок простого запашного мила до тих пір, поки він повністю не розтане.
 • Поверх валяного шарфика покладемо марлю і нанесемо суміш на всю поверхню узорчика. Постараємося не соватися, щоб узорчік не порушився. Повільно разгладим шарф, трошки натискаючи. Коли шерсть візьметься, почнемо розгладжувати все активніше, з усією силою.
 • Після цього туго звернемо річ разом з килимом. Тепер його потрібно застосовувати як качалку, ніби ви розкатуєте тісто. На всі ці дії піде десь півгодини.
 • Потім річ можна дістати, і якщо шерсть звалялася з валяным матеріалом, дати йому повністю підсохнути, якщо немає – повторимо намилювання і всі інші дії. Найчастіше, однієї процедури намилювання вистачає для нещільних візерунків.

Опис техніки мокрого валяння

nunovojjlok master klass, valyanie sharfa smirnovojj, valyanie na marle i valyanie sharfa nunofelting292 Нуновойлок майстер клас, валяння шарфа смирнової, валяння на марлі і валяння шарфа нунофелтінгСпочатку потрібно вирішити, який виріб буде створюватися по техніці мокрого валяння, і виготовити викрійки всіх його частинок, наприклад, сукні або палантину. Потім на обраному підставі, наприклад, марлі або шовку розкладаємо тонким шаром нашу шерсть і рясно обрызгаем всі мильною водою. Для створення мильного растворчика можна застосовувати будь-які види рідкого та твердого мила, шампуні, пральні порошки, миючі засоби для посуду.

На останньому етапі робіт річ тиснемо і катаємо, щоб волокна вовни повністю проникли в основу. В кінці праць виходить тканина – повсть.

Для цього виду роботи можна брати не тільки овечу вовну також можна взяти і верблюжа вовна лами, альпаки, мохер, кашемір, ангорку і шовк.

Майстрині з досвідом рекомендують створювати викрійку палантину більше на 15-50%, оскільки будь-які різновиди вовни мають відміну гніздитися в процесі роботи і з-за цього може зіпсуватися матеріал.

Що нам знадобиться для роботи:

 • Натуральна гарна шерсть.
 • Будь мило.
 • Звичайна вода.
 • Плівка пузирчата.
 • Підкладка або серветка.
 • Рушник.
 • Москітна сіточка.
 • Спеціальні рукавички.
 • Частини декору (шматочок тканини, вовняні нитки, кольорова шерсть).
 • Марля.
 • Шовк.

Для прискорення роботи можна застосувати ВШМ. Її потрібно притиснути до поверхні на десять секунд для швидкого і рівного проникнення волокон вовни в шовк.

Інші техніки мокрого валяння

Крім традиційної техніки мокрого валяння, є ще декілька більш простих і швидких методів. З їх допомогою складні речі зробити не вийде, але зате вони добре підходять для початківців рукодільниць та інших людей, у яких трохи часу на таку роботу.

Інші методи мокрого валяння:

 • Валяння у спеціальній пральній машинці. Пінопластові великі заготовки покриваємо шаром шерсті, яка кріпиться за допомогою капрону. Потім річ стирається в потрібному режимі.
 • Валяння готових речей. Одяг, або аксесуар в’яжемо спицями або гачком з певної пряжі, потрібної спеціально для нашого валяння. Далі, його выстирываем в машинці автомат або валяем ручним методом. Якщо ви все-таки хочете зробити приємне на дотик виріб, яке буде зігрівати вас, краще вибирати для роботи шовк, адже з-за своєї міцності і м’якої структури він всім і подобається.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками