Облямівка гачком схеми і опис 🥝 в’язання, розлога, ажурна обробка шалі і будь-яких виробів

Застосувань каймі, пов’язаної гачком, дуже багато. Величезний плюс для такого елемента, як кайма гачком – в його універсальності. Облямівка стане завершальним штрихом обробки і для скатертини, і для вишитого рушника в етнічному стилі, і для модного палантину. Навіть якщо найнудніший прямокутний шматок однотонного полотна обв’язати облямівкою – він моментально перетвориться в дизайнерську скатертину. Кутова мереживна облямівка, виконана гачком з тонкої нитки, здатна надати виробу просто казковий вигляд. Та й для плетеній спідниці або сукні, облямівка, пов’язана кутами, створить цікавий силует. Благо, мереживо гачком в’язати відносно нескладно – навіть для початківців в інтернеті знайдеться багато різних схем.

Заключним моментом для деяких предметів одягу, скатертин, шалей стає облямівка гачком. Цей елемент дозволяє надати в’язаній речі закінчений вигляд, а також легкість і легкість. Це обумовлено тим, що в’язання гачком дозволяє створювати красиві, пишні та виразні петлі, укладати їх у цікаві орнаменти.

kajjma kryuchkom skhemy i opisanie 🥝 vyazanie, shirokaya, azhurnaya otdelka shali i lyubykh izdelijj155 Облямівка гачком схеми і опис 🥝 вязання, розлога, ажурна обробка шалі і будь яких виробів

Заключним моментом для деяких предметів одягу, скатертин, шалей стає облямівка гачком

Гарна широка облямівка для гачком скатертини

Більшість рукодільниць прикрашають скатертини облямівкою. Цей елемент додає урочистості скатертини. Дуже ефектно виглядає широка кайма, в’язана филейным способом.

В процесі роботи знадобиться:

 • гачок №2;
 • бавовняна пряжа, підходяща для гачка №2.

Покрокове опис:

 1. Першим ділом набирається повітряно-петльові ланцюг з 183 елементів, з яких 3 останніх використовуються в якості підйомних.
 2. Потім провязывается перший ряд. У кожну петлю робиться накидною стовпчик.
 3. 2-53 ряд в’яжуться з опором на представлену схему: в заповнених клітинах робиться 3 накидних стовпчика, а в порожніх – один і повітряно-петльові пара.
 4. Кожний ряд слід починати з 3 підйомних петель, а закінчувати – стовпчиком з накидом.
 5. В’язання закінчується виконанням у кожній другій клітці по 5 безнакидных стовпчиків.

kajjma kryuchkom skhemy i opisanie 🥝 vyazanie, shirokaya, azhurnaya otdelka shali i lyubykh izdelijj156 Облямівка гачком схеми і опис 🥝 вязання, розлога, ажурна обробка шалі і будь яких виробів

Більшість рукодільниць прикрашають скатертини облямівкою

В’язання широкої облямівки вимагає певного досвіду і знань деяких особливостей.

Особливі рекомендації

Филейное полотно вимагає виконання таких найважливіших правил. В іншому випадку пов’язаний візерунок буде відрізнятися від задуманого.

 1. Під час провязывания філе гачок слід вводити в середину стовпчика. Ні в якому разі інструмент не повинен поміщатися в 2 полупетли, розташовані в нижній частині. Ігнорування цього правила відбудеться зсув стовпців.
 2. Французька сітка провязывается тільки в повітряно-бег арку. В результаті виконання такого прийому клітини будуть походити на шахове поле.
 3. Філейна облямівка може бути пов’язана абсолютно будь-якими нитками.
 4. Використовувати схеми створення французької сітки можна візерунка для в’язання уздовж або поперек. Напрямок буде залежати тільки від розташування візерункових елементів.

При дотриманні правил, описаних вище, виходить гарна широка окантовка для скатертини, яка може бути використана для прикраси в’язаних і тканинних полотен.

Ажурна окантовка для спідниці гачком

Така окантовка може стати прекрасним доповненням не тільки одягу, але і жіночих суконь. Цікаво, що широка ажурна окантовка може виступати не тільки в якості прикраси предмета одягу, але і для збільшення його довжини. В процесі в’язання потрібно будь-яка пряжа і підходящий для неї гачок.

В’язання для окантовки спідниці або сукні слід вести за наступною інструкцією:

 1. Першим ділом набирається повітряно-петльові ланцюг, число елементів кратно 11 з додатком 3 підйомних петельок.
 2. Перший ряд в’яжеться віялом: в 4, а потім в кожну 6 петлю робиться по 5 стовпчиків з накидом, а між ними провязывается повітряна петля.
 3. Другий ряд починається з 3 підйомних петельок, 2 накидних стовпців, які вплутуються в одну петлю. Потім робиться безнакидной стовпчик у висоту 1 ряду, 1 повітряна петля, накидною стовпчик, повітряно-петльові пара, 2 накидних стовпа, повітряно-петльові пара.
 4. Раппорт потрібно повторювати до закінчення 2 і 3 ряди.
 5. Четвертий ряд утворюють тільки безнакидные стовпи.
 6. П’ятий ряд робиться за схемою першого.

kajjma kryuchkom skhemy i opisanie 🥝 vyazanie, shirokaya, azhurnaya otdelka shali i lyubykh izdelijj157 Облямівка гачком схеми і опис 🥝 вязання, розлога, ажурна обробка шалі і будь яких виробів

Така окантовка може стати прекрасним доповненням не тільки одягу, але і жіночих суконь

Пришивати пов’язану облямівку до в’язаної виробу слід з допомогою тієї ж нитки, а до полотняному – голкою. Зшивання проводиться з боку вивороту.

Проста вузька облямівка для пледа гачком

Одним з простих способів створення облямівки для пледа вважається обв’язка його краю. Найчастіше для цього використовується канва мушля.

В’яжеться вона по наступній інструкції:

 1. По краю готового виробу набираються повітряні петлі.
 2. Потім в одну повітряну петлю протягують 5 накидних стовпів. Стовпці провязываются в кожну 5 петлю, а між черепашками робиться проміжок з повітряно-петлевий пари.
 3. У наступному ряду черепашки провязываются в повітряні петлі, а між ними робиться проміжок з 2 сполучних петель.
 4. З допомогою такого чергування виходить черепашковий візерунок, розташований в шаховому порядку.

kajjma kryuchkom skhemy i opisanie 🥝 vyazanie, shirokaya, azhurnaya otdelka shali i lyubykh izdelijj158 Облямівка гачком схеми і опис 🥝 вязання, розлога, ажурна обробка шалі і будь яких виробів

Одним з простих способів створення облямівки для пледа вважається обв’язка його краю

Таким способом може бути пов’язана не тільки проста вузька облямівка, але й широка. Ширина виробу залежить тільки від кількості набраних рядів.

Облямівка для шалі гачком: схема і опис

Як облямівки для шалі підійде окантовка-бахрома, пов’язана гачком. Ця деталь додасть виробу легкості і м’якості.

Як зв’язати:

 1. Набирається повітряно-петльові ланцюг з 23 елементів.
 2. Перший ряд робиться за такою схемою: 3 накидних стовпчика з 7 петлю, 3 повітряні петлі, 3 накидних стовпчика в ту саму 7 петлю. Потім 1 накидною стовпець робиться в 11 петельку, а потім в період з 12 по 19 петлі провязывается 8 накидних стовпців, 3 стовпчика з накидом в першу петлю, 1 повітряна петля, призначена і ще 3 стовпця з наидом.
 3. Другий ряд утворюється з 6 підйомних петельок, 3 стовпчиків з накидом з першу повітряну петлю, 1 повітряної петлі і ще 3 стовпчиків з накидом. Потім виготовляється повітряно-петльові арка з 15 елементів і 3 накидних стовпців, робиться повітряно-петльові арка з 3 елементів.
 4. Третій ряд робиться з 6 підйомних петельок, 3 стовпчиків з накидом в 1 петлю, 3 повітряних петельок і 3 накидних стовпців (основний візерунок), потім робиться повітряно-петльові арка з 3 елементів, 9 накидних стовпців, 6 підйомних повітряних петель. Потім йде основний візерунок і арка з 3 повітряних петель.
 5. Четвертий ряд починається з 6 петель підйому, основного візерунка, повітряно-петлевий арки з 15 елементів і 3 накидних стовпців. Потім виготовляється арка з 3 повітряних петельок.
 6. Потім в’язання відбувається за схемою: парні– повторюють рапорт 3-його пункту, а непарні – 4-ого.

kajjma kryuchkom skhemy i opisanie 🥝 vyazanie, shirokaya, azhurnaya otdelka shali i lyubykh izdelijj159 Облямівка гачком схеми і опис 🥝 вязання, розлога, ажурна обробка шалі і будь яких виробів

Як облямівки для шалі підійде окантовка-бахрома, пов’язана гачком

Після виготовлення основного візерунка можна переходити до обробки краю і створення бахроми.

Як зв’язати бахрому?

В’язання китиць починається з підготовки краю для неї.

Робиться це по наступній інструкції:

 1. Всі зубчики з’єднуються по краю. Для цього провязывается 5 повітряних петельок між кожним з них.
 2. Другий ряд будується з 5 підйомних петельок, 1 накидного стовпця до 3 повітряну петлю арочки з 5 повітряних петель. Потім слід повторювати наступний раппорт: 2 повітряні петлі, 1 накидною стовп, 2 повітряні петлі.
 3. Третій ряд утворюється 5 повітряними петельками, 1 стовпчиком з накидом. Потім повторюється раппорт: повітряно-петльові пара, 1 стовп з накидом і ще одна повітряно-петльові пара.
 4. В заключному рядку проводиться обв’язування кожної петлі безнакидным стовпцем.

kajjma kryuchkom skhemy i opisanie 🥝 vyazanie, shirokaya, azhurnaya otdelka shali i lyubykh izdelijj160 Облямівка гачком схеми і опис 🥝 вязання, розлога, ажурна обробка шалі і будь яких виробів

В’язання китиць починається з підготовки краю для неї

Потім робиться бахрома:

 1. Перший ряд бахроми робиться по інструкції: 1 повітряна петелька, 1 безнакидной стовп.
 2. Потім повторюється раппорт: 1 безнакидной стовпчик, повітряно-петльові ланцюг з 15 елементів, з’єднувальний стовп, виконаний в ту ж петлю ряду, що і попередній безнакидной стовп.
 3. Закріплюється виконана бахрома акуратним вузликом.

Маленька облямівка гачком (відео)

Проста обв’язка краю (відео)

Обробна кайма – один з найважливіших декоративних елементів в’язаного одягу і предметів інтер’єру. Саме цей елемент при його використанні в одязі дозволяє підкреслити жіночну натуру, надати їй елегантності та шику. А в інтер’єрних об’єктах ці ажурні елементи несуть декоративний сенс, додаючи урочистості і витонченості предметів, які вони покривають.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками