Обметочний шов 🥝 як робити, як обмітати край вручну, гарний краеобметочный стібок

obmetochnyjj shov 🥝 kak delat, kak obmetat krajj vruchnuyu, krasivyjj kraeobmetochnyjj stezhok184 Обметочний шов 🥝 як робити, як обмітати край вручну, гарний краеобметочный стібокКоли ви купуєте собі чи своїм рідним новий одяг, ви, насамперед, дивіться на зовнішній вигляд вподобаної вам речі, ви приміряєте виріб, ви задоволені. Але, перш ніж придбати виріб, потрібно уважно подивитися, наскільки якісно воно пошито, все в порядку. Зовнішній вигляд виробу багато в чому залежить від правильного виконання швів. Якщо сукня або спідниця зшиті та оброблені з допомогою швейної машинки, то зрозуміло, що шви виглядають красиво і акуратно. Ви це розумієте, так як самі теж вмієте шити.

Сучасні швейні машинки мають багато функцій, які дозволяють якісно шити і обметывать акуратно шви. Деякі майстрині навіть мають спеціальне пристосування, яке називається «оверлок», що ще більше полегшує роботу по обробці швів. А що робити, якщо у вашої машинки немає таких функцій? Що робити тоді? Навчитися виконувати цю роботу вручну, з допомогою голки і нитки. Трохи терпіння, знань і у вас все вийде. Але перш, треба познайомитися з деякими основними стібками, які застосовуються при ручному шитті.

Коли потрібно застосовувати ручні шви

 • obmetochnyjj shov 🥝 kak delat, kak obmetat krajj vruchnuyu, krasivyjj kraeobmetochnyjj stezhok185 Обметочний шов 🥝 як робити, як обмітати край вручну, гарний краеобметочный стібокЯкщо у вашої швейної машинки немає функції обметування краю виробу.
 • Якщо розпустилася машинна строчка і вам необхідно відновити її. Ви просто берете голку з ниткою і приводите в порядок проблемне місце.
 • Оздоблювальна строчка. При пошитті одягу іноді краще працювати вручну. Ви хочете прикрасити ваш виріб аплікацією. Це декоративна прикраса буде виглядати набагато ефектніше, якщо ви оформите його з допомогою голки і нитки. Зазвичай це виконується петельним швом. Тут можна застосувати фантазію і пограти з квітами нитки, підібравши той відтінок, який зможе вигідно підкреслити унікальність цієї деталі.
 • Петлі. Оформити їх на виробі завжди складно і неважливо зробите ви це на машинці або вручну. Це залежить від фасону вашого сукні або блузи, а також від тканини, з якої ви шиєте. Неакуратно обмітають петлі можуть зіпсувати ваш наряд.
 • Вироби з повсті або фетру. На домашній швейній машинці їх дуже нелегко зшити. Майже неможливо! Скористайтеся своїм вмінням шити вручну.
 • Шиття м’яких іграшок також вимагає навичок роботи з голкою і ниткою. І тут робота вимагає петельної обробки виробу.

Матеріали, необхідні для обметування країв виробу вручну

 • Голки. Вони продаються в наборах під номерами від 1 до 12. Голки повинні бути гострими, без вад, щоб при шитті вони не пошкодили тканина. Краще вибирати голки зі спеціальним покриттям в районі вхідного отвору для нитки, з так званим золотим вушком. Нитка вставляється в таку голку і легко ковзає при шитті без проблем.
 • Нитки. Їх так само, як і голки, треба підбирати під тканину, з якої ви шиєте. Від товщини і виду тканини, від її кольору залежить вибір робочої нитки.
 • Наперсток. Привчіть себе працювати з цим інструментом. Від цього залежить здоров’я ваших пальців. Він захистить їх від уколів і ранок, які потім будуть заважати вам працювати і стануть причиною поганого настрою. А це неприпустимо коли ви шиєте. Підбирайте наперсток так, щоб він щільно сидів на пальці. Не стискав його, але і не був великий.
 • Ножиці. Після обметуванням швів або закінчення роботи з оздоблювальними деталями обов’язково обрізайте робочу нитку, а не обривайте її. Це може призвести до деформації шва і зіпсує вашу одяг.
 • Маркер. Є спеціальні водорозчинні олівці. Щоб обметочний шов був акуратним краще зробити розмітку місця стібків.

Різноманітні види обметочных швів вручну

Ми знаємо, в яких ситуацій нас може виручити вміння обробляти краю і деталі одягу вручну і підібрали інструменти, які для цього потрібні. Тепер можна почати вивчення різних способів як зробити оверлочный шов вручну. Для обробки країв шва існує кілька видів ручних швів. Найчастіше користуються обметочніе швами. Вони застосовуються для обметування країв деталі, щоб тканина не сипалася, для з’єднань деталей тканини, при роботі з м’якими іграшками і т. д.

 • obmetochnyjj shov 🥝 kak delat, kak obmetat krajj vruchnuyu, krasivyjj kraeobmetochnyjj stezhok186 Обметочний шов 🥝 як робити, як обмітати край вручну, гарний краеобметочный стібокОбметочний косий шов. Це найпростіший варіант обметування і використовується при роботі з тканинами, текстура яких не дає їм обсипатись. Це бавовняні, вовняні, пальтові тканини і т. д. Обметування робиться справа наліво, без затягування петель, причому захоплюється 3 мм краю шва.
 • Обметочний петельний шов. Це найбільш популярний і надійний вид обробки швів виробу вручну. Починаємо з нитки. Вводимо її у вушко голки до половини, щоб у нас вийшла подвійна робоча нитка. Зав’язуємо вузлик. Протикаємо оброблюваний край голкою і закріплюємо вузлик на тканини, вводячи голку між двома половинками нашої нитки. Закріплений таким способом вузол не вискочить з тканини, якщо її текстура дуже пухка. Намічаємо місце наступного проколу, вводимо голку витягуємо нитку, роблячи петлю, і стежимо, щоб голка пройшла перед ниткою. Акуратно затягуємо нашу петельку. Продовжуємо обробку краю.
 • Шов «взакрутку». Під час підшивки тканина закручується валиком і підшивається через край. Частота петель залежить від тканини та вироби. Такий вид використовується при шитті складних в обробці тканин (ворсових, ковзних, растягивающихся). В цьому випадку працювати на швейній машинці не бажано. Підшиваючи оборки або хустки й шалики з таких тканин, як шифон, крепдешин і т. д., забудьте про машинну строчку. Це тільки ручна робота.
 • Крайовий шов (керамічний). Він необхідний для з’єднання двох кромок. Перед з’єднанням деталі краще змітати або сколоти булавками, щоб тканина не рухалася під час обметування. Він виконується «косими» петлями з тією різницею, що стібки обметування лягають впритул один до іншого і захоплюють 1-2 нитки тканини.

Підшивочні шви

Ви закінчили пошив свого виробу і обробили всі внутрішні і зовнішні деталі тими способами, які ви вважали найбільш придатними у цьому випадку. Залишилося підшити вашу роботу. І в цьому випадку вам знову знадобиться ваше вміння виконувати ручні шви. Машинкою в цих випадках краще не користуватися.

 • obmetochnyjj shov 🥝 kak delat, kak obmetat krajj vruchnuyu, krasivyjj kraeobmetochnyjj stezhok187 Обметочний шов 🥝 як робити, як обмітати край вручну, гарний краеобметочный стібокПотайний шов. Він застосовується для прихованої підшивання підігнутих країв деталей. З його допомогою підшивають сукні, спідниці, рукава у блузок і т. д. Заметанный край, який слід підшити, злегка відвертають і роблять великий стібок між двома шарами подгибки. Потім на голку беруть одну нитку (або половину) тканини і знову роблять стібок всередині подгибки. Стібки сильно не затягують. Виконується справа наліво.
 • Шов «козлик» (хрестоподібний). Його роблять при підшивці товстих несыпучих тканин з відкритим краєм. Петлі накладаються зліва направо. Нитка пропускають вгору на подгибку, потім беруть на голку дві нитки тканини (не проколюючи наскрізь), а потім дві нитки подгибки і так далі. Стібки щільно не затягують.

Отже, ви змогли покроково у всьому розібратися і тепер знаєте, що, якщо у вашій швейній машині немає оверлока – це не трагедія. Оверложить шви вручну і правильно виконати красивий краеобметочный шов – цілком реально. За великим рахунком, обверложить шов руками не складніше, ніж зробити сметочный шов, тільки трохи довше.

Ви познайомилися з найбільш поширеними швами, які можна робити вручну. Користуйтеся ними так, як вам буде зручніше. Вчіться поєднувати у ваших виробах машинні та ручні шви. Ви можете почати працювати на швейній машинці, а для декору скористатися голкою і ниткою. Фантазуйте і ваші вироби будуть завжди унікальні. Успіхів вам!

Інші схеми шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками