Обв’язка гачком схеми 🥝 як красиво обв’язати горловину в’язаного виробу, відео

obvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video35 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоДля того, щоб красиво обробити V-образну або будь-яку іншу горловину (комір) в’язаного виробу, наприклад сукні або кардігана, існує безліч схем обробки. Гарну кайму можна зробити різними способами. Ефектніше всього виглядає такий вид оформлення, як обв’язка гирла гачком. Обв’язувати горловину для отримання красивого облямівки досить просто, з цим завданням легко впорається навіть починаюча в’язальниця. Головне — виконувати обв’язування строго за схемою, тоді оздоблення виробу в’язаній облямівкою вийде рівною і красивою.

Численні схеми обв’язки коміра з допомогою в’язання гачком можна удосталь знайти в інтернеті і в спеціалізованій літературі. Початківцям майстриням рекомендується вибирати схеми в’язання низького рівня складності, які супроводжуються детальним описом роботи.

Як обв’язати горловину гачком красиво: з чого почати

Обв’язка гачком країв готового в’язаного виробу — один з найбільш відповідальних етапів в’язання. Обробляти комір вироби красивою облямівкою — нескладне завдання, але для того, щоб правильно виконати обв’язку, в’язальниця повинна добре орієнтуватися в схемах обробки (знати всі умовні позначення) і володіти художнім смаком для того, щоб вибрати найбільш підходящий варіант обробки готового в’язання з безлічі схем.

Прикрасити в’язання декоративної облямівкою можна різними способами, головне, щоб обраний спосіб підкреслював фактуру вироби. Перед тим як починати обв’язку, рекомендується вивчити кілька схем оформлення готового в’язання, прочитати опису роботи і вибрати ту схему обв’язки, яка гармонійно поєднується з фасоном і колоритом готового виробу.

Для виконання декоративної облямівки, пов’язаної гачком, знадобиться:

 • obvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video36 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоГотове в’язання з неоформленою горловиною. Найефектніше в’язана гачком облямівка виглядає на V-подібній горловині, але можливі і інші варіанти.
 • Пряжа для в’язання облямівки. Як правило, для в’язання облямівки береться тонка пряжа або пряжа середньої товщини, оскільки облямівка виконує виключно декоративну функцію.
 • Схема в’язання. Бажано, щоб вона супроводжувалася докладним описом роботи з фотографією готового в’язаного виробу. Схема виконання декоративної облямівки повинна також містити виноски, в яких розшифровуються всі умовні позначення: повітряні петлі, стовпчики з накидом, стовпчики без накиду, полустолбики та інші позначення, застосовувані на схемах для в’язання гачком.

Обробка горловини гачком: загальний опис процесу

Перед тим, як починати декоративну обробку коміра в’язаного виробу за допомогою гачка, необхідно розрахувати необхідну кількість петель відповідно до розмірів готового виробу. Далі слід визначитися з кольором.

Колір облямівки може збігатися з кольором готового виробу, може мати інший відтінок, але можна також виконати облямівку з пряжі контрастного кольору. Все залежить від того, для кого призначений одяг (чоловік, жінка, дитина), а також від фасону. Головна умова: колір облямівки повинен гармоніювати з кольором готового виробу і підкреслювати його фактуру.

obvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video37 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоДекоративну облямівку можна зв’язати гачком наступними способами:

 • За допомогою «рачиного кроку».
 • З використанням комбінації стовпчиків без накиду і піко.
 • За допомогою так званих «черепашок».

З цих способів найбільш простим варіантом, придатним для початківців рукодільниць, є «рачій крок». Незважаючи на простоту виконання, горловина, обв’язана за допомогою «рачиного кроку», виглядає дуже ошатно. Більш досвідчені майстрині можуть вибрати оригінальне поєднання елементів «стовпчик без накиду» і «піко», головне — строго слідувати схемі і бути уважним під час в’язання.

Технологи обробки ворота з використанням «черепашок» досить проста, але вимагає акуратності. У першому ряду стовпчики без накиду чергуються з повітряними петлями, а у другому рядку вільні петлі вводяться стовпчики з накидами, і виходять своєрідні декоративні елементи, які за формою нагадують морські раковини.

Красива обв’язка гирла гачком: схеми та практичні рекомендації зі схемами і з відео

Для того, щоб облямівка в’язаного виробу виглядала красиво і підкреслювала фактуру в’язаного полотна, необхідно відповідально підійти до вибору способу обробки горловини.

Вибираючи спосіб оформлення, необхідно враховувати наступні фактори:

 • obvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video38 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоКолірну гаму і фасон готового предмета одягу.
 • Розмір виробу.
 • Форму горловини.
 • Призначення виробу (чоловічий, жіночий, дитячий одяг).
 • Сезон, для якого призначається готове даний предмет одягу.
 • Функції готового виробу (робочий одяг, святковий одяг, одяг для прогулянок).

Також майстриня повинна адекватно оцінювати свій рівень володіння гачком. Початківцям вязальщицам рекомендується вибирати найпростіші схеми оформлення горловини. Досвідчені майстрині можуть вибрати варіант складніше, а також можуть імпровізувати на основі готових схем.

Увагу. Горловина і пройми виробу повинні бути оформлені в єдиному стилі. Якщо горловина і пройми будуть оформлені по-різному, це відразу кинеться в очі, і готовий виріб буде виглядати без смаку.

obvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video39 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоЯкщо починаюча рукодільниця не дуже добре володіє гачком, можна обробити горловину і пройми декоративною тасьмою. Такий варіант обробки буде добре виглядати на дитячому одязі. У будь-якому випадку, перш, ніж приступати до обробки горловини в’язаного виробу, необхідно попрактикуватися в різних способах обв’язки і вибрати найбільш зручний.

В’язане виріб з горловиною, оформленої за допомогою в’язання гачком, відразу набуває закінчений і дуже ефектний вигляд. Чим більше способів обробки горловини випробує молода майстриня, тим більше ймовірність того, що вона знайде свій фірмовий метод оформлення готового предмета одягу. Оформлення горловини за допомогою в’язання гачком вимагає творчого підходу до в’язання і розвиненого художнього смаку. Головне — вдало поєднувати оформлення горловини з загальним зовнішнім виглядом виробу.

Оформлення горловини в’язаного гачком вироби (схеми)obvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video40 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video41 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video42 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video43 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video44 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video45 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video46 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video47 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video48 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відеоobvyazka kryuchkom skhemy 🥝 kak krasivo obvyazat gorlovinu vyazanogo izdeliya, video49 Обвязка гачком схеми 🥝 як красиво обвязати горловину вязаного виробу, відео

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками