Об’ємна вишивка, перелік необхідних матеріалів, покроковий майстер-клас по виконанню роботи для початківців

objomnaya vyshivka, perechen neobkhodimykh materialov, poshagovyjj master klass po vypolneniyu raboty dlya nachinayushhikh6 Обємна вишивка, перелік необхідних матеріалів, покроковий майстер клас по виконанню роботи для початківцівВишивка у рукодільниць не менш популярна, ніж в’язання гачком або спицями. Такі види як вишивання стрічками, бісером і нитками різних кольорів — гладдю і хрестиком, добре відомі в рукодільній світі, а от порівняно молодий вид — об’ємна вишивка, стрімко набирає популярність.

Назва «об’ємна вишивка» говорить сама за себе. Основна відмінність робіт, виконаних в цій техніці, полягає в тому, що, завдяки використанню спеціальних технік і різних фактурних матеріалів, можна домогтися неймовірного ефекту. Картина, виконана з використанням елементів об’ємної вишивки, виглядає особливо реалістично і прикрасить будь-який інтер’єр.

Але за рахунок чого ж досягається цей вражаючий об’ємний ефект? Секрет об’ємної вишивки полягає у використанні декількох вишитих гладдю елементів, з’єднаних між собою або накладених один на одного певним способом, а потім закріплених на тканини. Елементи можуть бути вишиті в різних техніках, що робить кожну роботу воістину унікальною.

Цей вид рукоділля популярний не тільки серед майстринь «зі стажем», які мають достатню кількість досвіду у виконанні різноманітних ручних стібків, але і серед початківців рукодільниць, тільки нещодавно освоїли основні види швів.

Для виготовлення виробів у цій незвичайній техніці використовуються найрізноманітніші види швів, які виконують покроково бавовняними, шовковими або вовняними нитками, а в якості прикраси можуть виступати намистини, бісер і стрічки. Немає жодних обмежень при виборі сюжету, крім фантазії рукодільниці.

Нижче ви знайдете покрокове керівництво, яке виявиться корисним для рукодільниць, початківців вивчати техніку об’ємної вишивки.

Матеріали і інструменти

objomnaya vyshivka, perechen neobkhodimykh materialov, poshagovyjj master klass po vypolneniyu raboty dlya nachinayushhikh7 Обємна вишивка, перелік необхідних матеріалів, покроковий майстер клас по виконанню роботи для початківцівОтже, якщо ви хочете освоїти об’ємну вишивку гладдю, наш майстер-клас допоможе вам в цьому. Для початку необхідно переконатися в тому, що у вас є всі необхідні матеріали. Розглянемо їх детальніше.

 1. Основа. Тканина-основа повинна бути досить щільною, з чітко вираженим переплетенням ниток, так як в роботі, можуть використовуватися нитки, що відрізняються за якістю і товщині. Хорошою основою може стати льон, рогожка, джинсова тканина, а також пластикова канва.
 2. Нитки. Склад (бавовна, шовк, вовна) і товщина ниток можуть змінюватись, однак, необхідно переконатися в тому, що вони не полиняють, адже це може зіпсувати готову роботу. Якщо ви сумніваєтеся в якості ваших ниток, рекомендуємо перевірити міцність фарбування, перш ніж використовувати їх в роботі.
 3. Декоративні елементи. Для прикраси може використовуватися бісер, намистини і стрази різного діаметру, а також стрічки різної ширини.
 4. Дріт. Тонка дріт потрібно для додання жорсткості вишитим гладдю елементів.
 5. Олівець і лекала деталей. Необхідні для перекладу елементів вишивки на основу. Можна також використовувати зникаючі або водорозчинні маркери. Лекала можна намалювати самостійно, а можна скористатися готовими схемами.
 6. Голки. При вишивці вам знадобляться голки з різним діаметром вушка — підходящі для вишивки бісером і намистинами — і різної довжини (4-5 см).
 7. Ножиці для рукоділля. Ножиці повинні бути невеликими і досить гострими, так як з їх допомогою необхідно буде вирізати елементи максимально близько до кордону вишивки.
 8. Рама/п’яльця. Під час вишивки елементів тканина повинна бути рівномірно натягнута, для цього ви можете використовувати дерев’яні або пластикові п’яльця різного діаметру, а також гобеленові рами або ку-снапы.

Основні типи швів

objomnaya vyshivka, perechen neobkhodimykh materialov, poshagovyjj master klass po vypolneniyu raboty dlya nachinayushhikh8 Обємна вишивка, перелік необхідних матеріалів, покроковий майстер клас по виконанню роботи для початківцівНастав час ознайомитися з основними швами, що використовуються в об’ємної вишивки.

 1. «Вперед голку» або наметочні шов. Являє собою пунктирну лінію з стібків. Шов виконується шляхом поперемінного виведення голки спочатку на лицьову, а потім на виворітну сторону роботи. Довжина стібка дорівнює приблизно 5 мм. Стібки розташовують на відстані трохи менше або дорівнює довжині самого стібка.
 2. «Шнурочок». Виконується аналогічно шва «вперед голку» з додатковим пропуском голки через кожен стібок.
 3. «Назад голку» або «бэкстич». Виглядає як суцільна лінія з стібків. Для виконання цього шва необхідно вивести голку на лицьову сторону, а ввести правіше на відстані, рівному величині стібка. Потім виводимо голку по ліву сторону від першого проколу, дотримуючись однакову відстань. Наступні стібки виконуються введенням голки туди, де закінчується попередній стібок. Ряд стібків буде виконаний справа наліво, незважаючи на те, що кладуться вони у зворотному напрямку.
 4. Стебловий шов. Однакові вертикальні стібки. Виконуючи цей шов необхідно направляти на себе вістрі голки, а стібки класти в протилежному напрямку. Наступний стібок починається з центру попереднього. Шов може виглядати по-різному в залежності від довжини самого стібка, а також від ступеня його нахилу.
 5. Петельний шов. Цей шов має безліч різновидів і служить як для обметування вишитих елементів, так і для вишивки таких елементів, як квіти або листя. Для виконання цього шва необхідно вивести голку на лицьову сторону основи, сформувати петельку з нитки і провести через неї голку після виконання наступного стібка.

Існують і інші види швів, багато з яких базуються на тих, що наведені вище. Однак початківцям рукодільниця ми рекомендуємо розпочати роботу з використання саме цих швів, так як їх відрізняє простота у виконанні, крім того, вони є досить міцними і не стягують основу. В техніці вишивки «гладь» виходять найбільш красиві вироби. Освоївши основні техніки та прийоми вишивки гладдю будь-яка рукодільниця, незалежно від досвіду, зможе зобразити задуманий сюжет.

Виконання роботи

Отже, переходимо до основної частини нашого майстер-класу.

objomnaya vyshivka, perechen neobkhodimykh materialov, poshagovyjj master klass po vypolneniyu raboty dlya nachinayushhikh9 Обємна вишивка, перелік необхідних матеріалів, покроковий майстер клас по виконанню роботи для початківцівВиконання роботи складається з кількох етапів. Спочатку всі необхідні елементи вишиваються окремо, потім по контуру пришивається тонка дріт, після чого деталі вирізають і з’єднують між собою таким чином, щоб вийшла єдина композиція. Розглянемо кожен крок докладніше.

Крок 0

Виберіть вподобану вам схему для вишивки, зробіть лекала окремих деталей і підберіть необхідні матеріали. Зверніть увагу на сполучуваність тканини і ниток між собою. Приміром, бавовняними муліне найкраще вишивати на бавовняної тканини, а хорошою основою для шовкових ниток може стати сатин. Ось кілька простих схем, які відмінно підійдуть для новачків.

Крок 1

Закріпіть обрану основу на п’яльцях або рамі. Прикріпіть лекало елемента до тканини шпильками, обведіть її олівцем або маркером, потім приберіть шаблон. Перші стібки почніть робити швом «вперед голку» вздовж лінії, що позначає межі малюнка. Заповніть елемент вишивки паралельними стібками різної довжини. Більшого об’єму можна досягти, використовуючи кілька відтінків ниток в роботі. Виконуючи переходи від темного до світлого і навпаки, ви зробите свою роботу більш цікавою та оригінальною.

Крок 2

Дріт изогните так, щоб вона повторювала контури вишитій деталі, і пришийте її до виворітній стороні. Залиште кінчики дроту довжиною в кілька сантиметрів перевитыми між собою. Обшийте краю деталі по контуру за допомогою петельного шва.

Крок 3

Виріжте вишитий елемент по контуру. Будьте обережні, намагайтеся не пошкодити кордону деталі.

Крок 4

Якщо ви хочете прикрасити вашу роботу, можете обшити вирізану деталь бісером або намистинами. Для цього кілька бусинок нанизують на нитку і роблять стібок навколо контуру вишитій деталі.

Крок 5

Проробляємо вищеописані дії з кожним елементом роботи. Коли всі деталі будуть готові, їх необхідно зібрати у відповідності з вашим смаком або зі схемою, обраної вами в якості зразка. Зборка деталей здійснюється за допомогою кінчиків дроту, залишених при виконанні другого кроку майстер-класу. Ви можете надати вашим елементам потрібну форму, яка буде зберігатися за допомогою каркаса із дроту і дозволить представити вашу роботу в найбільш вигідному світлі.

Вітаємо! Ваше виріб готовий!

Останній крок нашого майстер-класу — objomnaya vyshivka, perechen neobkhodimykh materialov, poshagovyjj master klass po vypolneniyu raboty dlya nachinayushhikh10 Обємна вишивка, перелік необхідних матеріалів, покроковий майстер клас по виконанню роботи для початківцівпридумайте відповідне і оригінальне застосування для вашої роботи. Об’ємну вишивку гладдю часто використовують не тільки в інтер’єрі, але і як елементи прикрас, таких як, наприклад, брошки, які можна приколоти на шарф, шапку, пальто або пуловер.

Рекомендації по догляду

Кілька слів про те, як доглядати за вашим виробом.

Не забувайте регулярно видаляти пил з вашої роботи, пам’ятайте про те, що прати її категорично заборонено. Не рекомендується піддавати виріб довгострокового впливу сонячних променів.

Творіть і втілюйте в життя свої найсміливіші ідеї та фантазії за допомогою чудесної і незвичайної техніки об’ємної вишивки гладдю!

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками