Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачком

odezhda svoimi rukami dlya malchika i dlya devochki: shapka minon kryuchkom426 Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачкомНа хвилі популярності різних мультфільмів батькам доводиться дуже креативити, щоб по-справжньому обрадувати своєї дитини. Складно передбачити, що обрадує його сьогодні: фігурка з улюбленим персонажем, рюкзак або гуртка, або це буде шарф із зображенням улюбленого героя? Може, у нього вже давно інший улюблений персонаж, а ви про це навіть не знаєте.

Не дарма кажуть, що найкращий подарунок — зроблений своїми руками. Тим більше, що він не тільки потішить дитину, але і цілком може долучити його до нового хобі.

Шапка «Міньйон» гачком: матеріали

odezhda svoimi rukami dlya malchika i dlya devochki: shapka minon kryuchkom427 Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачкомЯкщо говорити про популярних мультфільмах, не можна не сказати про серії мультфільмів «Гидке Я», яка стартувала у 2010 році і швидко завоювала собі місце в серцях маленьких глядачів. Свої позиції «Гидке Я» не здає і досі, а милі персонажі з мультфільму — міньйони — все так само улюблені. І найкращим подарунком стане щось, що відноситься до них. Наприклад, мила в’язана шапочка, яка зігріє дитину взимку і подарує їй радість!

Не варто відразу кидатися до основної частини роботи. Насамперед слід уважно спланувати свої наступні кроки, щоб уникнути непорозумінь.

odezhda svoimi rukami dlya malchika i dlya devochki: shapka minon kryuchkom428 Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачкомТак, потрібно потурбуватися підбором всіх необхідних матеріалів та інструментів, які будуть потрібні для роботи в подальшому, а також знайти в інтернеті хорошу схему, здатну дати точне уявлення про майбутню роботу.

Рекомендується звернутися до таблиці розмірів, щоб не помилитися і вирахувати приблизну кількість необхідного матеріалу.

Нам буде потрібно:

 • пряжа (жовтою, сірою, білою, чорною, кораловий);
 • гачок (його розмір підбирають, звіряючись з вказівками на клубку);
 • нитки, голка, ножиці.

Зверніть увагу і на те, що основну частину ми будемо робити жовтої пряжі, отже, слід запастися великою кількістю.

Галерея: в’язана шапка Міньйон (25 фото)

Фінальні розрахунки для початку в’язання за схемою

odezhda svoimi rukami dlya malchika i dlya devochki: shapka minon kryuchkom429 Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачкомДля нашого «Міньйона» гачком схема має форму кола, що складається з великої кількості петель. Щоб правильно розрахувати кількість необхідних петель, ми повинні провести ряд вимірювань. Такий підхід зробить роботу більш професійною і, можливо, заощадить вам, включаючи час.

Будь-які розрахунки для створення одягу починаються зі зняття мірок. Тут вам доведеться постаратися, тому що далеко не всі діти виявляються усидчивыми. Ось мірки, які ми повинні зняти для шапочки «Міньйон»:

 1. Окружність голови (вимірювання проводяться трохи вище брів).
 2. Мірка з найбільш опуклій частині голови ззаду (проводиться зверху вниз, від отриманого результату віднімається кілька сантиметрів).

odezhda svoimi rukami dlya malchika i dlya devochki: shapka minon kryuchkom430 Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачкомВсі мірки зняті, і можна приступити безпосередньо до розрахунку петель для шапочки. Почнемо з теоретичного матеріалу: будь-яка шапка складається з тулії і денця. В першу чергу, кількість петель розраховується для гумки шапки. Рекомендується зробити пробний зразок в’язання, щоб оцінити не тільки кількість петель, але і якість пряжі, а також переконатися в правильному підборі інструментів.

Увага: надмірно витягнуте в’язання має дуже маленький термін придатності. Якщо результат вийшов таким, спробуйте використовувати гачок з іншим діаметром.

Беремо лінійку, щоб виміряти кількість петель на сантиметр. Для цього загальна кількість петель у пробному в’язанні ділимо на його довжину. Використовуємо цифру, отриману при вимірюванні окружності голови, щоб вирахувати кількість петель у в’язанні. Кількість петель на сантиметр множиться на окружність голови.

Аналогічним чином вираховується кількість візерунка для в’язання, після чого від кількості петель для гумки віднімаються кількість петель для візерунка. Отримане ми повинні правильно розподілити по всій довжині гумки.

Майстер клас з в’язання шапочки Міньйон Боб — дивимося в навчальному відео:

В’язання шапки за схемою

Після того, як всі питання улагоджені, можна приступати до в’язання шапки «Міньйон» для хлопчика або дівчинки. Уважно читаємо опис:

В’язання здійснюється по спіралі. Починається воно з денця шапочки.

 1. odezhda svoimi rukami dlya malchika i dlya devochki: shapka minon kryuchkom431 Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачкомНавколо вказівного пальця на лівій руці утворимо кільце з жовтого пряжі.
 2. Не накидаючи, гачком обв’язуємо навколо утворився кільця стовпчики.
 3. Щоб затягнути кільце, беремо кінець нитки і тягнемо за нього.
 4. В’язання полустолбиком здійснюється далі по спіралі. Не забуваємо робити накидывание.
 5. Вывязываем то кількість рядів, яке вимагається згідно з мірками.
 6. Приклепляем стрічка чорного кольору.
 7. odezhda svoimi rukami dlya malchika i dlya devochki: shapka minon kryuchkom432 Одяг своїми руками для хлопчика і для дівчинки: шапка «Міньйон» гачкомЗакінчивши в’язання чорною ниткою, знову повертаємося до жовтої, пров’язуємо потрібну кількість рядів.
 8. Закінчуємо шапочку смугою коралового кольору і вушками.

В’язання шапочки для хлопчика закінчено, залишилося урізноманітнити її важливими деталями, щоб прийти до потрібного результату. Переходимо до в’язання очей:

 1. Продовжуємо дотримуватися принципу в’язання по спіралі.
 2. В’язання починається з чорного кольору (зіниці).
 3. Замикаємо кільце, не накидаючи, ми повинні пров’язати ряд стовпчиками.
 4. Пряжею білого кольору в’яжемо кілька стовпчиків без накиду, щоб створити потрібний блиск в очах.
 5. Завершуємо в’язання кількома рядами сірого кольору.

Наше виріб готовий! Залишилося тільки вишити рот чорною ниткою і зробити зав’язки на шапочку.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками