Опис декількох зразків в’язання візерунка зірочка на спицях

opisanie neskolkikh obrazcov vyazaniya uzora zvjozdochka na spicakh197 Опис декількох зразків вязання візерунка зірочка на спицяхКоли починаюча в’язальниця освоїла панчішну і платочную гладь, саме час переходити до простих рельєфним узорам. Найбільш простими і популярними вважаються такі візерунки, як «букле», «плетінка», «колосок», «зірочки». Вони надають виробу м’якість, обсяг і теплоту. Візерунок «зірочки» розглянемо детальніше. Він робить виріб м’яким і пухким, при цьому його рельєф нагадує сніжинку або зірку. Застосовувати його можна при в’язанні шапок, шарфів, дитячих виробів, жіночих аксесуарів: чохлів, сумочок, килимків-кіл. Ця в’язка не вимагає багато ниток, але виріб виходить досить ефектним, особливо якщо його виконувати кількома кольорами. Наприклад, відмінно виглядає двоколірна кофта, в’язана на кругових спицях.

Вивчаючи опис візерунка, не забудьте що знак зірочки в тексті означає початок і кінець раппорта, а сам раппорт — позначає повторення виділеного фрагмента до необхідної вам ширини полотна.

В’язання візерунок «зірочка» спицями

Для того щоб вив’язати який-небудь візерунок необхідно не тільки знати, що таке накид, подовжена і знята петля, схрещена і витягнута, але і вміти їх правильно виконувати.

Наприклад, простий елемент «накид». Його можна виконувати двояко.

  • 1 варіант – прямий накид. Робоча нитка накидається на праву спицю, при цьому нитка на лицьовій стороні в’язання. У наступному ряду при провязывании такий накинутою нитки утворюється дірочка, тому цей спосіб накиду застосовується повсюдно в ажурних схемах.
  • 2 варіант – зворотний накид. Спицю підводять до робочої нитки зліва і підхоплюють нитку, при цьому робоча нитка на виворітній стороні. Тут дірочки не утворюється, тому його застосовують для збільшення числа петель у виробі.

В освоєнні візерунка «зірочки» нам потрібно знати, як правильно вив’язувати з трьох три і як виконати витягнуту петлю.

  1. З трьох вив’язати три (1 зірочка)

Вводимо праву спицю в три петлі праворуч і витягаємо одну лицьову, потім, не знімаючи петлі, робимо накид і ще одну лицьову. Після цього знімаємо елемент на праву спицю. Це основа нашої «зірки» спицями.

  1. Витягнута петля

Кінець правої спиці вводять в петлю на лівій спиці, як би готуючись її пров’язати, але при цьому накидають нитку ще кілька разів, потім провязывают. На виворітній стороні петлю спускають і виходить витягнута. У нашому візерунку буде витягнута з одного накиду.

Схема малюнка, візерунка зірочки

Раппорт малюнка складається з 4 петель +1 для симетрії+2 кромок і 4 рядів.

Для звичайного візерунка «зірочки» схема виглядає наступним чином (без кромок):

opisanie neskolkikh obrazcov vyazaniya uzora zvjozdochka na spicakh198 Опис декількох зразків вязання візерунка зірочка на спицях

Опис в’язання зразка візерунка зірочки

Набрати на спиці 23 петлі, в’язати 2 р лицьовими, потім з малюнку:

1 ряд – 1 кр, 1 л, *3 п з трьох, 1 л*, 1 кр.;

2 ряд – все виворітними;

3 ряд – 1кр, 3 л, * 3 п з трьох, 1 л*, 2 л, 1 кр;

4 ряд – все виворітні.

Малюнок повторюється з 1 р.

У підсумку виходить суцільне рельєфне полотно, виконане зірочками.

Можна прорідити цю схему, виконуючи зірочки на панчішній гладі. Для цього достатньо в раппорте замість однієї лицьової петлі зробити 3 особових, тоді основний візерунок буде виглядати як 3 п з трьох і 3 особових. Зірочки будуть виділятися на панчішній гладі.

Ще більш цікавий варіант зірочок-сніжинок, виконаний пряжею двох кольорів.

Опис візерунка «сніжинки» на контрастному фоні

Для ефектності малюнка пропонується взяти червону і білу нитку. В’язання червоною ниткою виконується завжди лицьовими, з білої нитки будуть вив’язані сніжинки. Візерунок розташований у шаховому порядку.

Раппорт малюнка становить 6 петель: 5 п з п’яти і 1 лицьова.

Повтор малюнка виконується через 8 р. Кожні 4 р в’яжуть однаково, чергування нитки – на кожному другому ряду.

Для зразка візьмемо 21 п: П/6 + 1 для симетрії + 2 кромок.

opisanie neskolkikh obrazcov vyazaniya uzora zvjozdochka na spicakh199 Опис декількох зразків вязання візерунка зірочка на спицяхПерші два ряди починаємо в’язати червоною ниткою лицьовими.

У 3 ряд вводимо білу нитку по узору:

1 кр, 1 знімаємо нитка за роботою, *5 п в’яжемо лицьовими витягнуті петлі – в кожній робимо одні виток на спицю, отримуючи петлю з накидом, 1 знімаємо, нитка за роботою*, 1 кр

4 ряд в’яжемо таким чином: 1 кр, зняту ще раз знімаємо, нитка перед роботою, 5 петель з накидами перебрасываем на праву спицю, спускаючи накид. Потім витягнуті петлі повертаємо на ліву спицю і пров’язуємо 5п з п’яти виворітними петлями таким чином: вводимо спицю в 5 витягнутих п, в’яжемо 1 виворітну, накид, 1 виворітну, знову накид і ще одну виворітну. Тільки тоді пров’язуємо зі зняттям на праву спицю. Зняту п ще раз знімаємо, нитка перед роботою. Це повторювати до кінця ряду.

5 і 6 ряд зв’яжемо червоною ниткою всі лицьовими.

7 та 8 ряд повторюємо як 3 і 4, тільки в шаховому порядку, для цього 5 ряд починаємо 1 кр, 3 особових, * 5 витягнутих петель, 1 зняти нитка за роботою *, 3 л, 1 кр.

Далі малюнок повторюється з 1 ряду.

У підсумку виходить досить симпатичні білі зірочки на червоному тлі, які шикарно виглядають на дитячих виробах: шапках, кофточках. Ними можна прикрасити і джемпер.

За цією ж схемою можна в’язати одноколірної ниткою, трохи змінивши її, при цьому виходить рельєф, що нагадує маргаритки.

Опис в’язання зразка зірок – маргариток

Кількість петель розраховується як П/6 + 1 для симетрії +2 кр.

Після набору петель зв’яжемо 1 підготовчий ряд лицьовими, потім приступаємо до узору. Оскільки це виворітна сторона, то схема буде виглядати так:

2 ряд – 1 кр, 1 ізн, *5 виворітних з накидами (витягнуті петлі), 1 ізн*, 1 кр.

3 лицьовій ряд – 1 кр, 1 л, *5 витягаємо і вывязываем з 5 п п’ять: л, накид, л, накид, л.– це знімаємо на праву петлю, 1 л.*, 1 кр.

4 ряд – 1 кр, 4 ізн, *5 виворітних з накидами, 1 ізн*, 3 ізн, 1 кр.

5 ряд – 1кр, 4 л, *5 п знімаємо, витягуємо і вывязываем 5п з п’яти, 1 л*, 3 л,1 кр.

Це останній ряд раппорта, далі повторюємо з 2 ряду.

Виріб, виконаний таким чином, добре тримає форму, не розтягується, не загинається по краях, а малюнок нагадує ніжні маргаритки, тому з таким візерунком можна пов’язати гарні серветки у формі кола.

Для того щоб оцінити який з наведених візерунків виглядає ефектніше на ваших нитках, пропонуємо спробувати кожен із зразків. А щоб детальніше подивитися, як в’яжеться орнамент з зірочок — дивимося відео. Вдалої роботи.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками