Орігамі схеми прості 🥝 як зробити пташку щастя, покрокова інструкція

origami skhemy prostye 🥝 kak sdelat ptichku schastya, poshagovaya instrukciya441 Орігамі схеми прості 🥝 як зробити пташку щастя, покрокова інструкціяВироби з паперу – прекрасний спосіб весело провести час зі знайомими та близькими, зробити цікавий подарунок і просто розвинути дрібну моторику рук. Пташок з орігамі роблять найчастіше, адже їх схеми для новеньких найпростіші, а отримане на виході виріб досить красиве і привабливе.

Як зробити пташку орігамі?

Найбільше в методиці орігамі роблять журавлів, лебедів або голубков. Сови, чайки та інші представники природи користуються найменшою популярністю, і найчастіше це відбувається із-за складності роботи з ними.

Домашні птахи, начебто качки або індика, в техніці орігамі теж виконуються нечасто. Та й перелітні, як ми вже говорили вище, далеко не всі. Що ж робити, якщо ви – педагог, і ваша старша група в дитячому садку, або ваш клас у середній школі вирішив освоїти техніку виготовлення птаха щастя? Не переживайте з цього приводу: у нас на сайті знайдеться інструкція, завдяки якій ви покроково розберете як цей птах робиться і зможете без праці навчити поетапно цій техніці не тільки дітей — кого завгодно.

Схем, в будь-якому випадку, на кожну з модульних пташок багато: розрізняють їх по різному рівню підготовки і по загальній формі фігурки.

Всі вони мають на увазі наявність паперу, який не буде рватися від дуже частих сутичок в певній точці, але і буде з легкістю піддаватися змінам. Крім того, часто доводиться вдаватися до допомоги наступних речей:

  • Простого олівця.
  • Довгої лінійки.
  • Транспортира.
  • Гострих ножиць.

origami skhemy prostye 🥝 kak sdelat ptichku schastya, poshagovaya instrukciya442 Орігамі схеми прості 🥝 як зробити пташку щастя, покрокова інструкціяУ багатьох алгоритмах ці інструменти можуть і не знадобитися. Лебедя з модуля створити найлегше. Часто можна побачити таку пташку в якості деталі для сервіровки столика, коли таким способом складають великі серветки, ставлячи їх на порожнє блюдо.

Для створення модульного вироби знадобиться великий аркуш паперу у вигляді квадратика, на якому намічається центральна лінія, і до неї потрібно підвернути бічні куточки. Фігура схожа на довгий ромб. У трикутників, що становлять його довгу частину, відгинаються куточки всередині, і фігура по центру на вертикалі ще раз розкладається навпіл.

Найкрасивіший куточок біля модуля (знаходиться біля основи) по діагоналі зігнемо його так, щоб ця частинка створила перпендикуляр до основи, і її кінець попрямував новим підгин назовні в сторону. Робимо голову і шийку лебедя, ми закінчили. Хвіст досить паралельними діагоналями два рази підігніть гармошкою, і робота з цією птицею орігамі закінчена.

Галерея: птах з паперу (25 фото)

Орігамі птах, голуб

Голуб вважається знаком миру і найбільш легка у виконанні пташка орігамі. Як ви знаєте, схем велика безліч, вибирайте будь-яку, а початківцям пропонується брати ту, що впускає в себе лише сім кроків. Треба буде купити кольоровий папір, вирізавши з неї квадратик двадцять на двадцять або більше великих розмірів, щоб не виникало ніяких труднощів при складанні. У першому етапі нам треба розкласти її перед собою як ромб, а потім загинати всі краї всередину, з’єднуючи вершинки в центрі. У нас повинен вийти квадратний конвертик.

origami skhemy prostye 🥝 kak sdelat ptichku schastya, poshagovaya instrukciya443 Орігамі схеми прості 🥝 як зробити пташку щастя, покрокова інструкціяПісля цього нижні куточки у модульної фігури підверну до центральної смузі і загнемо, перетворюючи квадратик в п’ятикутник. Після такого нашої серединної вертикалі він складеться, і папірець повернеться. Найширша її сторона дивиться вгору, гострий куточок – вліво, діагональ йде в самий низ. На цьому кроці зігнемо гострий куточок, що стане дзьобиком голуба: найкраще дотримуватися діагоналі у сорок п’ять градусів. Однак варто знати, що він іде не вперед або назад, а повинен скластися всередину, між половинами папірці. І лінія зверху тепер вигнеться навпаки.

Далі, нам потрібні гострі ножиці: під кутом у сорок п’ять градусів у нижнього прямого куточка робимо надрезок-діагональ. Якщо на око важко дізнатися її довжину, можна правої сторони вироби знайти серединку, проведіть по ній лінію вздовж основи, і крапочка перетину цієї лінії з діагоналлю з прямого куточка стане місцем кінця надрізу. Ліву частину від нього підгинаємо назовні, роблячи крило голуба: це необхідно зробити з двох сторін.

Права частина залишиться опущеною: це хвостик птиці, з яким треба провести ще одну маніпуляцію. З гострого кута до верхнього основи пустимо діагональ, відміряємо кут в двадцять градусів, після чого по цій лінії загнемо всередину краї модуля вироби. На цьому виготовлення голуба орігамі з модуля закінчено.

Орігамі: птах щастя, як зробити своїми руками

Для виготовлення цієї птиці нам будуть потрібні наступні матеріали:

  • Проста папір або кольорова з обох сторін.
  • Розміри листочка десь вісімнадцять на вісімнадцять чи двадцять чотири на двадцять чотири.

origami skhemy prostye 🥝 kak sdelat ptichku schastya, poshagovaya instrukciya444 Орігамі схеми прості 🥝 як зробити пташку щастя, покрокова інструкціяЗгідно з традиційною схемою птахи щастя орігамі, квадратик потрібно скласти так, щоб нагадував простий ромб, після цього він складається навпіл два рази і розкладається назад, щоразу створюючи прямокутник. Такий хід дозволить намітати додаткові лінії. Після цього потрібно перевернути папірець і знову почати згинати її, але вже по діагоналях ромбика, отримуючи щоразу звичайні трикутники. Таким чином, створилися останні додаткові лінії.

Листок знову перевертаємо, а потім на його центральну частину треба натиснути пальчиком, піднімаючи всі кути вгору і з’єднуючи їх: тобто папірець «обійме» пальчик, який тут же забирається. Стоїть на поверхні своїм підставою папірець в площині – все той же квадратик, але в проекції простого ромба. Її слід перевертати так, щоб «глухий» куточок, який вважається основою, на яке тиснули, опинився зверху, а розходяться кути були спрямовані вниз.

Останній етап – бічні прихильник ромба треба підігнути всередину, з’єднуючи краями по центральній смузі. Після чого розгинаємо їх назад. Теж потрібно провести для верхнього «глухого» куточка: опустити його вниз і розпрямити ще раз. Наметочні лінії створені. Самий захоплюючий і головний момент: за нижній край верхнього шару треба буде потягнути, піднімаючи його, внаслідок чого з проставленим раніше лініях повинні створюватися згини, і утворитися порожнистий ромбик. Ті ж самі кроки робляться для протилежної прихильник.

Ось ми і зробили підробку з модуля, яка може навіть літати. Якщо ви хочете зробити жар-птицю, то знайте, все робиться за такою ж схемою, тільки потрібно вибирати інші кольори і додати кілька маніпуляцій, але новачкам краще не братися за жар-птицю.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками