Оригінальні вироби з паперу: як зробити плетений килимок і клітку з трубочок

originalnye podelki iz bumagi: kak sdelat pletjonyjj kovrik i kletku iz trubochek530 Оригінальні вироби з паперу: як зробити плетений килимок і клітку з трубочокМаленькі діти не усвідомлюють важливості деяких виробів, які вони майструють з допомогою вчителя в початкових класах або дитячому саду. Кожна аплікація або іграшка, яку робить малюк, розвиває певні здібності та навички у дитини. Для дітей дошкільного віку це вирізування фігурок і приклеювання їх на папір, легкі малюнки кольоровими олівцями, створення об’ємних фігур (наприклад, сонечка), скочування кольорових кульок; для дітей молодшого шкільного віку – скочування трубочок для створення будиночка своїми руками, найпростіші елементи техніки «квілінг», робота з самоклеючої папером, вирізання фігур і багато іншого.

У дитячому саду і в початкових класах діти обов’язково майструють вироби, наприклад, займаються плетінням з паперу. Для початківців паперове плетіння не складає ніяких труднощів. Ця техніка не складна, але розвиває моторику пальців рук і уважність дитини. Техніка полягає в переплетенні різних кольорів паперу між собою.

Така саморобка – веселе та цікаве проведення часу з батьками або класним керівником. Педагог молодших класів знає, що потрібно присвятити плетіння паперового килимка хоча б один навчальний годину – зазвичай ця техніка викликає у дітей захоплення і великий інтерес, і вони ще не раз майструють такий барвистий килимок з паперу, дотримуючись покрокової схемою.

Оригінальні вироби з паперу можна створювати не тільки в техніці орігамі – наприклад, якщо використовувати саржеве переплетення вийде симпатична паперова плетінка, або рогожа або цілий килим. Технологія виготовлення поетапно не так і складна, але вимагає уважності й посидючості, особливо при виготовленні речей великого розміру. Щоб зрозуміти чи впораєтеся ви з великою роботою, можна сплести невеликий зразок. Інструкція з виготовлення килимка представлена в нашій статті. А в галереї – презентація готових робіт.

Матеріали, необхідні для виготовлення килимка зі смужок паперу

Щоб зробити яскравий килимок, потрібно запастися папером і деякими канцелярськими приналежностями:

 • originalnye podelki iz bumagi: kak sdelat pletjonyjj kovrik i kletku iz trubochek531 Оригінальні вироби з паперу: як зробити плетений килимок і клітку з трубочоккольоровий папір двох контрастних кольорів (червоний-чорний, жовтий-синій, чорний-білий і ін);
 • ножиці або канцелярський ніж;
 • простий олівець;
 • лінійка;
 • клей-олівець.

Діти, яких навчають техніці переплетення, повинні знати, як користуватися лінійкою. Розмір паперу можна змінювати в залежності від бажаного розміру вироби.

Як зробити килимок з кольорового паперу: майстер-клас

Паперові смужки продаються в магазині для творчості (в основному для техніки «квілінг»), проте їх можна плести своїми руками. Впорається з таким виробом навіть початківець. Щоб зробити килимок, потрібно слідувати покрокового майстер-класу:

 1. originalnye podelki iz bumagi: kak sdelat pletjonyjj kovrik i kletku iz trubochek532 Оригінальні вироби з паперу: як зробити плетений килимок і клітку з трубочокЗмайструвати основу для килимка. Для цього взяти аркуш паперу формату А4 одного кольору. Дітям дошкільного віку потрібно роздати папір формату А5 або менше, щоб одноманітна робота їх не стомлювала. Необхідно розташувати аркуш паперу перед собою вертикально, скласти навпіл.
 2. Накреслити рамку. У місці згину відступ робити не потрібно! Це потрібно заздалегідь пояснити дітям, адже після приготувань необхідно буде розрізати папір, щоб на ній утворилися рівні розрізи у вигляді смуг. Для рамки зробити відступи в 1,5–2 см з кожної сторони, крім згину.
 3. Всередині рамки за допомогою лінійки зробити позначки на відстані 1 см один від одного. Зробити прорізи. Розгорнути аркуш паперу і повернути в первісний стан.
 4. Тепер виготовити паперові смужки. Для цього потрібно взяти контрастний аркуш паперу, скористатися лінійкою і простим олівцем і відміряти по 1 см для кожної смужки. Розрізати по намічених лініях.
 5. Приступити до складання килимка. Для цього потрібно розташувати перед собою основу килимка горизонтально, взяти одну смужку паперу і почати просувати її між смугами основи. Краї смужки потрібно приклеїти до основи, щоб папір не м’ялася й не комкалась.
 6. Необхідно пояснити дитині, як просовувати другу смужку в отвори основи. Багато діти не розуміють, як створити шаховий малюнок на килимку. Якщо урок проводиться у групі дітей, потрібно показати кожній дитині окремо.
 7. Продовжувати збірку килимка, просовуючи смужки паперу одну за одною, дотримуючись шаховий малюнок.
 8. Підклеїти всі смужки паперу та обрізати непотрібне, якщо необхідно. Килимок готовий.

У створенні килимка з паперових смужок дуже важливо реагувати на прохання дитини допомогти, особливо в момент переплетення смужок і частин основи вироби. Важливо робити перерви в роботі, стежити за переплетенням, яке робить дитина. Слід підходити до кожного малюка і працювати з нею індивідуально, відповідаючи на його запитання відносно вироби. З такого полотняного килимка можна зробити гаманець, закладення для книг і багато іншого.

Галерея: плетений килимок і декоративна клітка з паперу (25 фото)

Як змайструвати клітку з газетних трубочок своїми руками: майстер-клас

Для дітей середнього шкільного віку і для дорослих, яким подобається техніка плетіння з паперу, підійде більш складна виріб – плетіння декоративної клітини з газетних трубочок. Щоб сплести такий елемент декору, необхідно мати наступні засоби:

 • originalnye podelki iz bumagi: kak sdelat pletjonyjj kovrik i kletku iz trubochek533 Оригінальні вироби з паперу: як зробити плетений килимок і клітку з трубочокстара газета;
 • картонна коробка;
 • дерев’яна або пластикова трубочка;
 • мідний дріт;
 • простий олівець;
 • лінійка;
 • ножиці;
 • ПВА-клей;
 • акрилова фарба або емаль в балоні.

Слідуючи покроковому майстер-класу, можна з задоволенням плести клітку з трубочок:

 1. originalnye podelki iz bumagi: kak sdelat pletjonyjj kovrik i kletku iz trubochek534 Оригінальні вироби з паперу: як зробити плетений килимок і клітку з трубочокЗробити трубочки з листів газети. Для цього можна використовувати шаблон, зробивши один прямокутник необхідного розміру і обводячи його кожен раз. Вирізати прямокутник, скачати в трубочку і скористатися клеєм, щоб отримати готовий компонент клітини.
 2. З картонної коробки зробити дно клітки. Для цього з допомогою простого олівця і паперу намалювати коло чи будь-яку іншу фігуру для дна вироби. Зробити дно у двох примірниках.
 3. Прикріпити до дна паперові трубочки на невеликій відстані один від одного. Зробити це можна за допомогою клею, використовуючи смужку паперу приклеєну по периметру фігури-дна. Щоб трубочки закріпилися і клей висох, можна скористатися прищіпками і тимчасово прикріпити їх до трубочках.
 4. За допомогою ще однієї паперової смужки, приклеєною до верху трубочок, прикріпити другу фігуру – це дах клітки.
 5. Щоб клітка стояла, потрібно створити точку опори. В середину клітини потрібно вставити дерев’яну або пластикову трубочку, яка повинна бути вище вироби.
 6. Маленькі газетні трубочки прикріпити по периметру стелі і протягнути вгору до дерев’яній або пластиковій трубці, закріпивши клеєм і дротом.
 7. З допомогою мідного дроту, прикріпленої до дерев’яної чи пластмасової трубочці, зробити петлю.
 8. Зайнятися плетінням і декором. Продевая паперові смужки між трубочками, можна створити гарне плетиво. Техніка «квілінг» відмінно підійде для прикраси клітини. Можна створювати різні фігурки з паперових смужок, декоруючи саморобку.
 9. Пофарбувати саморобку акриловою фарбою або фарбою з балончика. Особливо модно виріб виглядає в білому, срібному або золотому кольорі.

Завдяки нескладним майстер-класах діти і дорослі можуть плести дивно красиві вироби, використовуючи найпростіші канцелярське приладдя. Килимок (гаманець, закладка і т. д.) і клітка з паперових смужок – прості й оригінальні вироби, які можуть стати чудовим елементом декору і навіть подарунком для близьких.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками