Особливості врізання фурнітури в сучасні міжкімнатні двері

Якщо ви хочете, щоб нові двері радували вас як можна довше, дуже важливо правильно врізати фурнітуру в дверне полотно. Неправильна установка замку і петель може призвести до появи неусувних дефектів на поверхні дверей, а також стати причиною зниження експлуатаційних якостей в процесі їх використання. Зараз недорогі міжкімнатні двері в основному бувають виготовлені з МДФ або масиву сосни. Двері МДФ чудово зарекомендували себе, як надійні, якісні і невибагливі елементи інтер’єру, однак при їх обробці необхідно дотримуватися певні правила.

4224b7770e8d8faa12af95097f5c862e Особливості врізання фурнітури в сучасні міжкімнатні двері

Розрізаючи фурнітуру, наприклад ручки-кноби в Hafeleshop потрібно ретельно стежити за тим, щоб петлі, а також лицьова і запірна планки замку щільно прилягали до поверхні дверного полотна і дверної коробки. Всі механізми і декоративні елементи необхідно врізати врівень з поверхнею так, щоб зазори становили не більше 0,5-1 мм Потрібно враховувати, що для верхньої петлі потрібно невеликий люфт, тому глибина її врізки може не збігатися з ідеальним становищем. Для врізки може використовуватися як професійний електроінструмент, так і звичайний столярний ніж, стамеска і молоток.

Перш ніж вирізати заглиблення для петель, карти петель тимчасово закріплюють двома шурупами на відстані приблизно 20 см від країв. Якщо ви встановлюєте нові міжкімнатні двері у всій квартирі, слідкуйте, щоб відстань скрізь було однаково. Далі необхідно обвести ножем карту петлі і вирізати всередині контуру поглиблення на товщину петлі. Працюючи з дверима з масиву або фанери можна скористатися для цієї мети стамескою, але фарба дверей і коробок з МДФ може розтріснутися від подібної обробки, тому в них поглиблення під петлі вирізають фрезером. Особливо це необхідно дотримуватися у разі, якщо фурнітура має закруглені кути.

e49d821b7df92a617403e7688dda0b52 Особливості врізання фурнітури в сучасні міжкімнатні двері

Врізку іншої фурнітури: ручок і замків треба проводити після того, як двері буде встановлена. Це не тільки полегшує цю процедуру, але і знижує ризик пошкодження полотна. Щоб точно встановити запірну планку, змастіть язичок замка будь непрозорим смывающимся складом, таким як клей ПВА, поверніть ручку, прибравши язичок, закрийте Ульянівські міжкімнатні двері або двері будь-якого іншого виробника, і потім поверніть ручку в початкове положення. При цьому язичок залишить на коробці позначку, за якою вирізається поглиблення прямокутної форми. Після цього на коробку накладають запірну планку і тимчасово закріплюють парою шурупів. Далі все виконується аналогічно тому, як врізалися петлі: обводиться контур і вирізається поглиблення, після чого планка встановлюється на місце.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками