Палантин спицями схеми і опис 🥝 в’язання узорів, як в’язати з мохеру

Французький palantine – це жіночий предмет зимового гардеробу з хутряною обробкою, або повністю складається з хутра. У сучасному розумінні палантин – це накидка прямокутної форми. Від французького прототипу залишилися лише габарити: не менше 50 см в ширину і двох метрів у довжину. Матеріал, використовуваний для в’язання та пошиття різноманітний – це шовк, капронові нитки, ангора, мохер. Щоб полотно вийшло хвилясті, ніжним, краще зв’язати теплий палантин спицями. Використовувати цю накидку можна як шарфа, шалі, головного убору.

palantin spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie uzorov, kak vyazat iz mokhera51 Палантин спицями схеми і опис 🥝 вязання узорів, як вязати з мохеру

Використовувати цю накидку можна як шарфа, шалі, головного убору

Палантин спицями просто і швидко: схеми і опис

Найпростіший спосіб в’язки палантину – це платочная в’язка або лицьова гладь. Для цього підійде тонка пряжа. Наприклад, кауни, пофарбована в різні тони. При в’язці цієї меланжевої пряжею полотно вийде цікавим.

В залежності від розміру різнокольорових ділянок, кількості тонів, малюнок виходить своєрідним. На полотні будуть присутні острівці темних і світлих відтінків, що вже само по собі цікаво.

Вывязав двометрове полотно прямий в’язкою, його залишиться тільки прикрасити ажурною бахромою. Для цього можна використовувати ту пряжу, а можна підібрати бавовняну пряжу, поєднується з основною колірною гамою. Вив’язати ажур можна як спицями, так і гачком.

Палантин спицями з кід мохеру для початківців

Кід мохер не має яскраво вираженого блиску. Його основною перевагою є незвичайна м’якість, що пояснюється тим, що волокна для прядіння отримані при першій стрижці ягнят, які не досягли піврічного віку.

Найпростіший ажур малюнок для новачків – це стільники.

  1. При наборі петель слід врахувати, що раппорт (повторюваний малюнок) створюється з 6 петель. Набираємо кількість петель кратне шести і додаємо дві кромочних петлі.
  2. Пров’язуємо лицьовій ряд, за ним виворітний – це кромка. Після неї починаємо в’язати візерунок. Він буде повторюватися спочатку через 4 ряди.
  3. Дві петлі разом (перекидом другої петлі через першу на спиці) накид, протягування дужки другий на спиці петлі в першу (зняти), перекид другої петлі через першу (зняти), два накиду.
  4. Виворітний ряд.
  5. Накид, блок перекидів, два накиду.
  6. Ряд виворітних петель.

palantin spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie uzorov, kak vyazat iz mokhera52 Палантин спицями схеми і опис 🥝 вязання узорів, як вязати з мохеру

Кід мохер не має яскраво вираженого блиску

Кід мохер – таку назву має не чиста вовна, а змішані волокна, де синтетика є міцним каркасом для м’яких вовняних ворсинок.

Простий палантин-шарф спицями (відео)

Палантин спицями з морозним візерунком

Повторюваний морозний візерунок можна отримати, взявши один з традиційних ажуров для мохеровий пряжі. Вони відрізняються великими рівними дірочками, що утворять малюнок. У цих схемах не т нічого складного. Провязав перший раппорт, як правило, схему можна відкладати і в’язати по пам’яті.

palantin spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie uzorov, kak vyazat iz mokhera53 Палантин спицями схеми і опис 🥝 вязання узорів, як вязати з мохеру

Повторюваний морозний візерунок можна отримати, взявши один з традиційних ажуров для мохеровий пряжі

Для роботи потрібні спиці № 4 і гачок № 2,5. Для того щоб виріб тримало форму, краще взяти мохер на шовковій основі.

Раппорт візерунка облямівки складається з 9 петель і 12 рядів. Він використовується для обробки країв виробу.

palantin spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie uzorov, kak vyazat iz mokhera54 Палантин спицями схеми і опис 🥝 вязання узорів, як вязати з мохеру

Основний малюнок виконується за схемою:

palantin spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie uzorov, kak vyazat iz mokhera55 Палантин спицями схеми і опис 🥝 вязання узорів, як вязати з мохеру

В обох малюнках палантину кожен другий ряд провязывается виворітними петлями. Більш простій по виду малюнок облямівки обрамляє малюнок, що нагадує гілки дерев, укутати м’яким пухнастим снігом.

Збірка, що складається з трьох частин накидки проводиться гачком. Для того щоб зміцнити кромочні петлі, палантин рекомендується обв’язати стовпчиками без накидаа.

Як зв’язати ажурний палантин

При в’язанні гачком палантини виходять не менш ажурними, а іноді ще й цікавішими.

Якщо в’язати прямими радами, як на спицях, то особливої різноманітності малюнка можна домогтися, лише взявши за основу сітку, вывязываемую за схемою: 3 повітряних петлі підйому, стовпчик з подвійним накидом, дві повітряні петлі, стовпчик з подвійним накидом. Стовпчики розділяють на дві порожніх петлі попереднього ряду. 1-2 ряду можна пров’язати в цій техніці, щоб позначити кількість клітин.

Далі необхідно створити малюнок. Для цього краще намалювати його на зошити в клітку. Залишиться лише перенести його на в’язання, заповнюючи проміжки стовпчиками з накидом у відповідності з складеною схемою. Так можна створювати квіткові орнаменти, лебедів, портрети і натюрморти і пейзажі. У вас вийде широкий і незвичайний палантин.

Але є і більш прості, але не менш ефектні варіанти в’язання палантинів сіткою. Ось одна з поширених схем:

palantin spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie uzorov, kak vyazat iz mokhera56 Палантин спицями схеми і опис 🥝 вязання узорів, як вязати з мохеру

При в’язанні півколом можна створити турбулент, а ніякої схеми для цього не потрібно. Просто порожня клітка буде в кожному ряду змішатися на два стовпчика ліворуч. Розширення лопатей буде відбуватися за рахунок плавного збільшення стовпчиків у кожному сегменті. Кількість фрагментів вибирається довільно, що більшою мірою залежить від кількості набраних спочатку петель. Поступово збільшуючи кількість стовпчиків в ряду, не потрібно сильно захоплюватися, інакше замість палантину або шалі вийде накидка, що нагадує циганську спідницю – попольку.

Так як петлі утворюють коло, а палантин повинен мати форму півкола, то в першому ряду обв’язка ланцюжка здійснюється тільки наполовину. Далі в’яжемо дотримуючись тільки змішання порожніх клітин, що додає малюнку динаміку руху, польоту. Втім, для вив’язування палантину гачком можна взяти готову схему великий серветки. Наприклад, «Сталкер». Тоді й обробки країв ніякої не знадобиться. Вийдуть ажурні краю.

Шарф-палантин спицями

Спицями можна зв’язати багато цікавих речей. Завдяки різноманітним поєднанням особових, виворітних петель і накидов можна зробити самі неординарні малюнки та ажуры. Але більш практичним для зимового періоду є тонкий, але щільний шарф, дає надійний захист від холоду.

palantin spicami skhemy i opisanie 🥝 vyazanie uzorov, kak vyazat iz mokhera57 Палантин спицями схеми і опис 🥝 вязання узорів, як вязати з мохеру

Спицями можна зв’язати багато цікавих речей

В якості малюнка можна взяти будь-який вподобаний для в’язання зимових светрів. Він не буде таким м’яким, як руно, тому що для таких ґрунтовних речей використовується овеча шерсть дорослих тварин.

У способі в’язання обов’язково використовується платочная в’язка основного полотна, на якому виділяються елементи, виконані лицьовими петлями. Для вив’язування бічних крайок використана в’язка «павутинка». З неї починається в’язання, ним же і закінчується. Павутинка – це шахове розташування лицьових і виворітних петель на зовнішній стороні в’язання. Виворітний ряд провязывается так, як того вимагає розташування петель за схемою гумки один до одного. В наступному особовому ряду там, де були лицьові, провязываются виворітні, і навпаки.

Як показано на малюнку, природний колір вовни білий, сіруватий, іноді зустрічається пряжа з жовтуватим відтінком. Фарбування шерсть піддається погано. Барвники, як правило, лягають не зовсім рівно і линяють при пранні.

В’яжемо красивий палантин спицями (відео)

Якщо використовувати об’ємну пряжу, то спектр забарвлення виробів можна значно розширити. По товщині і збереженню тепла об’ємна пряжа не поступається вовні, тому різниця буде полягати в забарвленні. Це можуть бути ніжні персикові, насичені або бліді блакитні тони. Не менш ефектно виглядають палантини соковитих червоних тонів і гами індиго – суміші синього і червоного спектру. На відміну від тонкого в’язаного полотна цей шарф не вимагає доповнення ажурним краєм. Він тут недоречний. Товстий шарф з фактурним малюнком гарний сам по собі. Візерункові і нескладні моделі з товстої пряжі можна декорувати довгими китицями, помпонами.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками