Паперова лялька шаблон 🥝 як робити своїми руками з картону об’ємну лялечку, схеми

bumazhnaya kukla shablon 🥝 kak delat svoimi rukami iz kartona obemnuyu kukolku, skhemy295 Паперова лялька шаблон 🥝 як робити своїми руками з картону обємну лялечку, схеми

Паперові ляльки створюються в різних техніках, наприклад, орігамі – ляльку можна зробити з квіткових модулів, найпростіші ляльки виходять з картонного конуса, або навіть звичайного аркуша паперу формату а4. Ще картонну ляльку можна зробити у вигляді маріонетки – дітям дуже подобається з ними грати. З паперу можна зробити навіть ляльку на шарнірах. Схеми створення всіх цих іграшок широко представлені в інтернеті.

Якщо згадати радянський час, на розум приходить паперова лялька, яку варто подарувати своїй дитині. Паперові лялечки з різною одягом були популярні ще у вісімнадцятому столітті. В Європі виготовлялися яскраві листочки картону з намальованими на них героями і великим гардеробом світської дами. Часто такі персонажі отримували риси дуже відомих на той час людей, наприклад, актрис. У радянський час такі ляльки рятували від дефіциту іграшок.

Паперова лялька: майстер-клас

Отже, перейдемо до створення нашої паперової ляльки своїми руками. Виберемо потрібного персонажа і роздрукуємо картинку за допомогою принтера. Якщо у вас все-таки немає кольорового друку, не турбуйтеся. Дайте кольорові олівці своїй дитині, нехай прикрасить одяг своїми руками на свій смак.

Потім виріжте всі деталі. Сам виріб вирізаємо не по контурах. Речі, навпаки, треба вирізувати правильно і чітко по контурах, не забуваючи залишити клапани для закріплення.

Візьмемо маленький аркуша картону. Якщо картону немає, то можна взяти будь-яку коробку з-під взуття або упаковку від цукерок. Приклеїмо нашу лялечку на картон і почнемо вирізання вже по контуру.

Гардероб будемо кріпити за рахунок загинання клапанів. Є невеликий рада: для міцного утримання одягу на ляльку можна причепити магнітик. А до всього гардеробу приклеїти просту фольгу, попередньо перевіряючи її на здатність притягатися, або ж можна взяти скріпку. Ось ми і зробили милу ляльку для дитини.

Галерея: ляльки з паперу (25 фото)

Паперова гостя з Японії своїми руками

Паперові вироби мали велике значення в Японії. Їм навіть присвятили свято Хіна Мацурі, який проводить щороку. Створені своїми руками, лялечки виставляють в цей день на красивій багатоярусної підставці з назвою хинакадзари. Японську лялечку «чиогами» просто варіанті ми і спробуємо зробити.

Для створення такої ляльки, нам знадобляться наступні інструменти:

 • bumazhnaya kukla shablon 🥝 kak delat svoimi rukami iz kartona obemnuyu kukolku, skhemy296 Паперова лялька шаблон 🥝 як робити своїми руками з картону обємну лялечку, схемиТришарові серветки з зображенням.
 • Гострі ножиці.
 • Листок паперу або тоненького картону.
 • Кольоровий папір.
 • Довга лінійка.
 • Простий циркуль.
 • Клей-олівець.

Опис майстер-класу:

 • Намалюємо циркулем на паперовому аркуші два гуртка з діаметром у три сантиметри. На цьому ж аркуші накреслимо смужку розміром один на десять см і прямокутник вісім на п’ятнадцять див. Виріжемо заготовки.
 • Смужку складемо вдвічі і приклеїмо між двох круглих заготовок – ось ми і створили голову. Викладемо паперовий прямокутник на серветочку трохи більшого розміру. Спочатку заглянемо виступаючу збоку частку серветки, потім подогнем вузьку сторону білої папірці, щоб вийшов комір. Приклеїмо шию з головою.
 • Робимо річ для чиогами – кімоно. Почнемо «сповивати» нашу лялечку. Загнемо спочатку зліва, потім рівно праворуч.
 • Загнемо 1/3 частку кімоно ліворуч і таким же методом загнемо праву сторону. Нижню частку кімоно праворуч отвернем для збільшення обсягу. По центру приклеїмо широкий ремінець – «обі».
 • Робимо рукава. Візьмемо смужку серветочки 9 на 15 сантиметрів, складемо її в три шари і зігнемо по центру. Приклеїмо кімоно ззаду.
 • З кольорового паперу робимо спеціальні заготовки для створення зачіски: півколо і кружок діаметром чотири сантиметри. У півколі створюємо маленькі надрізи. Наклеїв з двох сторін на голову. Японська лялечка «чиогами» своїми руками зроблена.

Як зробити з паперу ляльку Барбі, майстер-клас

bumazhnaya kukla shablon 🥝 kak delat svoimi rukami iz kartona obemnuyu kukolku, skhemy297 Паперова лялька шаблон 🥝 як робити своїми руками з картону обємну лялечку, схемиСпочатку, нам потрібно на кольоровому принтері роздрукувати шаблон на щільному папері білого кольору або тоненькому картоні. На новому етапі нас чекає найскладніша робота – вирізання всіх елементів. Вирізаємо їх акуратно, повільно і обережно, щоб краї елементів вийшли рівними. Можна вирізати всі ножицями, а можна взяти і простий канцелярський ніж. Пам’ятайте, що всі елементи потрібно вирізати лише за цільним лініях, пунктиром на шаблоні вказуються місця згинів, ці лінії не треба чіпати.

Вирізані елементи допоможуть нам зробити двосторонню фігурку з об’ємним сукнею. Всі елементи необхідно склеювати спеціальним клеєм, а його надлишки, які почнуть виступати по краях виробу, потрібно спокійно прибирати серветкою. Спочатку, попарно склеюємо окремі елементи, а потім, вони склеюються між собою, щоб вийшло готовий виріб.

Як зробити з паперу речі для ляльок своїми руками

Незважаючи на те, що папір — звичайний і доступний матеріал, з допомогою нього можна втілити в життя чудові творчі ідеї, наприклад, разом з дитиною можна поринути в чудовий світ творчої роботи, як створити з паперу телефончик для ляльок, який також стане частиною ваших цікавих дитячих ігор з дітьми.

Модницю у наш час важко собі уявити без планшета і телефончика, тому така річ вважається важливою частиною образу, за винятком того випадку, коли ви хочете зробити образ принцеси з казки. Найлегший спосіб створити для ляльки телефон, це взяти шаблон, який спочатку необхідно буде роздрукувати на тонкій папірці, а потім приклеїти на вирізаний прямокутник з картону.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками