Паєтки: картини, мозаїка, вироби своїми руками, аплікація для дорослих, схеми, що можна зробити з бісеру, прикраси, фото, відео

Паєтки — блискучі плоскі намистинки, за формою нагадують лусочки з отвором посередині для протягування ниток. Дуже доступний і легкий для рукоділля матеріал. Тим, хто займається рукоділлям, захоплення паєтками не тільки заощадить сімейний бюджет. Це цікаве заняття відмінно розвиває моторику маленьких дитячих рук і привертає інтерес дитини практично з перших хвилин яскравими барвистими переливами.

pajjetki: kartiny, mozaika, podelki svoimi rukami, applikaciya dlya vzroslykh, skhemy, chto mozhno sdelat, iz bisera, ukrasheniya, foto, video35 Паєтки: картини, мозаїка, вироби своїми руками, аплікація для дорослих, схеми, що можна зробити з бісеру, прикраси, фото, відео

Паєтки — блискучі плоскі бусинки

Що можна зробити з пайеток: вироби своїми руками

Паєтки – це фактично рукотворна прикраса елементів одягу, створення оригінальних картин, виробів і прикрас. Робота копітка і вимагає уважності. Тут дуже доречним буде залучення дітей до заняття під наглядом дорослих. Спільні розваги формують барвисте сприйняття кольорів у дитини.

Щоб почати роботу зі створення зображення з пайеток необхідно:

 • Папір формату А4;
 • Біла тканина;
 • Простий олівець, пінцет;
 • Набір різнокольорових паєток, нитка, голка, клей.

Що робити:

 1. Для початку необхідно визначитися, що будете робити з пайеток. Запропонуйте ідею, нехай втілить свій задум на папір. Відкоригуйте отримане зображення.
 2. Акуратно перенесіть малюнок на тканину, дотримуючись контури.
 3. Далі запропонуйте дитині пінцетом викласти кольорові паєтки в кожному елементі паперового зображення.
 4. Пришивання намистинок на тканини дуже схоже на пришивання гудзиків. В рукоділлі відомі кілька видів шва паєтками. Їх можна прошивати поруч, нашивати на кожну іншу пайетку, робити вставки з бусинок між ними. Початківцям майстрам поки рекомендується потренуватися на простих виробах – робити маленькі картинки з простими малюнками.
 5. Повільно обшиваємо плоскими намистинками тканинний малюнок, зберігаючи колірну розкладку на папері. Намагайтеся не братися за більш складну композицію, спочатку не освоївши ази простий вишивки листівки паєтками.

Для роботи над картинами краще всього брати основою пінопласт і гвоздики, щоб кріпити плоскі намистини. Більш спрощений спосіб зробити невелику аплікацію – на основу нанести малюнок олівцем від руки або через копірку. Потім на кожен елемент малюнка наносити крапельку клею ПВА і голкою клеїти пайетку.

Галерея: вироби з паєток (25 фото)

Брошка з паєток своїми руками (відео)

Картина з пайеток: покрокова інструкція

Рукотворний малюнок буде не тільки яскравою прикрасою інтер’єру. Такі картини здивують гостей своєю оригінальною неповторністю. Красива рамка надає виробу неповторний вигляд.

Картина з пайеток і страз на картоні

Знадобиться:

 • Паєтки різнокольорові;
 • Штучні стрази;
 • Скотч, пінцет, клей ПВА;
 • Картон або папір.

pajjetki: kartiny, mozaika, podelki svoimi rukami, applikaciya dlya vzroslykh, skhemy, chto mozhno sdelat, iz bisera, ukrasheniya, foto, video36 Паєтки: картини, мозаїка, вироби своїми руками, аплікація для дорослих, схеми, що можна зробити з бісеру, прикраси, фото, відео

Такі картини здивують гостей своєю оригінальною неповторністю

Як робити:

 1. Для початку роботи необхідно вибрати, як будете робити картинку. Основний малюнок можна намалювати самим, або зробити аплікацію через копірку.
 2. На картон наносимо малюнок тонкими лініями. Потім, відповідно до обраного зображення, кожну плоску бусинку або страз акуратно покласти на крапельку клею пінцетом. Клей краще всього наносити зубочисткою. Стежити, щоб намистинки не рухалися, і не накладалися один на одного. У створенні клеєного малюнка краще за все не поспішати, давати попередньому шару трохи висохнути.
 3. Другий варіант створення малюнка – викласти зображення і клеїти маленькими квадратами скотча. Спосіб вимагає деякої вправності, так як випадково зацепившаяся за клейку стрічку бусинка або страз може порушити всі зображення.

Дати висохнути. Акуратно вкласти у рамку.

Картина з пайеток на пінопласті

Необхідно:

 • Різнокольорові паєтки з маленькими отворами посередині;
 • Цупкий папір;
 • Гвоздики;
 • Пінопласт;
 • Дошка для пінопласту.

pajjetki: kartiny, mozaika, podelki svoimi rukami, applikaciya dlya vzroslykh, skhemy, chto mozhno sdelat, iz bisera, ukrasheniya, foto, video37 Паєтки: картини, мозаїка, вироби своїми руками, аплікація для дорослих, схеми, що можна зробити з бісеру, прикраси, фото, відео

Картина може бути будь — який- від простої до складної

Як робити:

 1. Наносимо на папір вибране зображення малюнка. Пінопласт взяти як основу картини. Покласти папір на пінопласт, зафіксувати лист по краях клеєм.
 2. Гвоздиками акуратно натискати кожну плоску бусинку до малюнка згідно обраної колірної гамі.
 3. Таку картину барвисто урізноманітнюють додатковий атласний декор. Як альтернативу стрічкам, намалюйте по куточках картини квіти з акварельних фарб.

По закінченню викладки малюнка вкласти його в рамку.

Аплікація з пайеток для дорослих

Досить проста конструкція дозволяє дешево прикрасити будинок. Технологія виготовлення аплікації досить проста: кожна бусинка закріплюється за допомогою нитки або ж збирається в певний малюнок, прошивающийся з виворітного боку аплікації.

Знадобиться:

 • Тканина — шаблон;
 • Різнокольорові паєтки — блискітки;
 • Нитка, голка, ножиці;
 • Пінопласт.

pajjetki: kartiny, mozaika, podelki svoimi rukami, applikaciya dlya vzroslykh, skhemy, chto mozhno sdelat, iz bisera, ukrasheniya, foto, video38 Паєтки: картини, мозаїка, вироби своїми руками, аплікація для дорослих, схеми, що можна зробити з бісеру, прикраси, фото, відео

Досить проста конструкція дозволяє дешево прикрасити будинок

Що робити:

 1. Зробити ескіз малюнка на папері, обережно, дотримуючись параметри перенести малюнок на тканину. Пінопласт – основу майбутньої аплікації вирізати за розміром рамки.
 2. Тканина для зручності краще закріпити в обідку. Вишивати зображення намистинками згідно обраної колірної гамі ескізу. Тут можна використовувати кілька варіацій вишивки. Наприклад, вишивання зразок лусочок, тобто накладання однієї на іншу намистинок додає малюнку об’ємність. Пришивання намистинок по черзі робить зображення більш плоским.
 3. Дотримання забарвлення використовуваних ниток під колір бусинок додає малюнку завершеність переданого образу.
 4. Після закінчення аплікації обережно приклеїти її на основі пінопласту по кінцях тканини. Повністю приклеювати не можна, при висиханні клей може стягнути і зображення вийде натягнутим.

Помістіть візерунок виконаний в рамку і повісити на стіну.

Мозаїка з паєток: схема

Декор зі схеми пласких намистин ефектно виглядає. Незважаючи на те, що мозаїчне панно виконати набагато важче, ніж візерунок на тканині або папері, робота коштує таких зусиль. Для мозаїки найкраще взяти покупної набір мозаїки для плетіння.

pajjetki: kartiny, mozaika, podelki svoimi rukami, applikaciya dlya vzroslykh, skhemy, chto mozhno sdelat, iz bisera, ukrasheniya, foto, video39 Паєтки: картини, мозаїка, вироби своїми руками, аплікація для дорослих, схеми, що можна зробити з бісеру, прикраси, фото, відео

Декор зі схеми пласких намистин ефектно виглядає

Що робити:

 1. Покласти на пінопластову основу лист з нанесеною схемою зображення.
 2. Для простоти роботи розкласти намистинки за кольорами.
 3. Першим цвяхом проткніть пайетку, щоб капелюшок була з її лицьової сторони.
 4. Закріпити бусинку у належному місці згідно зображенню.
 5. За даним принципом роботи продовжуйте малюнок до повного закінчення.
 6. Оформіть виконану мозаїку у рамку.

Прикраса з бісеру та паєток

З бісеру в композиції з плоскими намистинками можна зробити такі прикраси як сережки, кулони, намиста, шпильки й брошки. Наприклад, індійське прикраса на голову – тика, робиться настільки просто, що під силу навіть молодої майстрині.

Знадобиться:

 • Кулон (підвіска) або намистини у формі кулона;
 • Паєтки і бісер;
 • Волосінь до 0,2 см;
 • Голка, ножиці.

Що робити:

 1. Робимо ретельні виміри голови. Це необхідно для створення візуального малюнка. Бажано на папері відтворити зображення бажаного тика.
 2. Підібрати пайетки і бісер згідно відтіночним перевагам.
 3. Сформувати кулон. Для цього необхідно пронизати волосінню бусинку у формі кулона, потім виконати шов «нитка назад». Для цього зверху вниз ще раз протягнути волосінь і закріпити вузликом.
 4. Не відрізаючи волосінь, продовжувати нанизувати бісер і плоскі намистинки.
 5. Орієнтуючи кулон строго посередині з кожної сторони, протягніть по нитці бісеру, з’єднуючи кінці на початку вироби.

Акуратно і добре закріпіть вузлики навколо кулона, щоб бісер не розсипався.

Картина з пайеток (відео)

Останнім писком сучасної моди стали ніжні вплетення з бісеру у волосся представниць прекрасної статі. Внесіть родзинку, додавши до перловим нитками яскраві паєтки. Витончено вплетенное в косу прикраса стане предметом заздрості подруг і захоплення чоловіків.

Інші види рукоділля

Фотоколаж

Букет з шкарпеток

Квіти з атласних стрічок

Прикраси з бісеру

Кольє з бісеру

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками