Печворк схеми з квадратів 🥝 для початківців, техніка акварель в печворку, майстер-клас, печворкинг своїми руками легко і красиво

Кожна селянка володіла технікою пэчворкинга, тільки називалося це мистецтво клаптевим шиттям. Займалися цим жінки у зимові дні, коли робота на полях була закінчена. Якщо хата була прикрашена клаптевими подушками, а піл застелені різнокольоровими ковдрами, зібраними зі шматочків різнобарвної тканини, її власників можна було вважати заможними людьми. Печворк для початківців в сучасних умовах при наявності швейної машинки, лінійки, олівці, портняжных крейди і ножиць освоїти простіше, ніж пришити латку вручну, як це робили прабабусі. Мода на клаптикове шиття повернулася в Росію з Америки разом з назвою. Patch – латка, work – робота.

pehchvork skhemy iz kvadratov 🥝 dlya nachinayushhikh, tekhnika akvarel v pehchvorke, master klass, pechvorking svoimi rukami legko i krasivo116 Печворк схеми з квадратів 🥝 для початківців, техніка акварель в печворку, майстер клас, печворкинг своїми руками легко і красиво

Кожна селянка володіла технікою пэчворкинга, тільки називалося це мистецтво клаптевим шиттям

Печворк для початківців: покроковий майстер-клас

Найпростіші, але досить ефектні речі виходять з простих геометричних фігур, вирізаних з яскравих клаптиків матерії. Використовувати для клаптикового шиття не просто можна, а навіть потрібно матерії різних текстур, товщини.

Навчитися точно знаходити і рівномірно зшивати невеликі шматочки матерії так, щоб елементи ідеально стикувалися, створюючи рівний квадрат, вийде не відразу. Тому пробувати свої сили краще спрощеним способом:

 1. Беремо щільний ситцевий матеріал трьох різних забарвлень – в квіточку, смужку і з абстрактним малюнком.
 2. З самого яскравого вирізаємо довгу смужку шириною 15 див.
 3. З двох інших шматків матерії викроюємо смужки по 8 див.
 4. Кладемо широку смугу малюнком вгору.
 5. Дві інші смужки складаємо разом, лицьовою стороною всередину. Відступивши на 0,5 см від краю, прокладаємо шов. Закріпки робити не обов’язково.
 6. Шов потрібно розгладити.
 7. Одержаний матеріал прикладається лицьовою стороною до першої (широкою) смузі малюнком вниз. Деталі зшиваються разом по всій довжині на відстані 0,5 см від зрізу.
 8. За допомогою лінійки з прямим кутом, смужка (все ще згорнута навпіл), розмічається. Вона розрізається на однакові рівнобедрені трикутники.
 9. Готові елементи розгортаються. Шви їх розгладжуються.
 10. Тепер деталі необхідно розкласти на столі так, як планується зшити їх в готовий виріб. Оригінальніше виглядає малюнок, якщо середина його формується збіжними у центру куточками триколірних квадратів. Як будуть чергуватися смужки, кожна рукодільниця вирішує сама.

У цій техніці можна виконати диванні подушки, покривала і навіть килимки. Різниця лише у кількості квадратів. При виготовленні великих прямокутних речей, крім квадратів потрібні рівнобедрені трикутники. Їх теж можна зробити кольоровими.

Галерея: печворк (25 фото)

Крейзі печворк для початківців: проста схема

Божевільний (крейзі) – точне назва для стилю клаптикового шиття, виробленого за схемою «як Бог на душу покладе».

 1. Починаючи виготовлення основи вироби з клаптиків різних за розміром, формою, текстурі, кольорі, важко вгадати, яким буде кінцевий результат. Тому попередньо краще скласти шматочки матерії в певному порядку. Лише потім починати їх стикування.
 2. Вони можуть стикуватися по виворітній стороні виробу, але при сильному різноманітності форм заготовок можна накладати одна на іншу і підшивати по лицьовій стороні рядком «зигзаг».
 3. Зібравши необхідний розмір клаптикового полотна, йому необхідно надати форму готового виробу за допомогою ножиць.
 4. Тепер в хід підуть прикраси – мережива, намистини, квіти з атласних стрічок.

pehchvork skhemy iz kvadratov 🥝 dlya nachinayushhikh, tekhnika akvarel v pehchvorke, master klass, pechvorking svoimi rukami legko i krasivo117 Печворк схеми з квадратів 🥝 для початківців, техніка акварель в печворку, майстер клас, печворкинг своїми руками легко і красиво

Божевільний (крейзі) – точне назва для цього стилю клаптикового шиття

Ні один майстер-клас, в якому покроково розписаний увесь хід виконання подушки, сумочки або іншого предмета, неможливо відтворити в точності. Шиття, схеми розташування клаптиків, використання в’язаних, плетених елементів в оформленні зроблять кожну річ оригінальною, єдиною, неповторною.

Техніка «Швидкі квадрати» своїми руками

Основний секрет цього виду печворкинг полягає в підготовці і розкрої матеріалу. Для роботи буде потрібно всього два види полотна – кольоровий і однотонний.

 1. Викроївши з відрізів різної матерії одного розміру квадрати, їх потрібно скласти лицьовою стороною вниз.
 2. Максимально близько до краю квадрати потрібно сострочить.
 3. Поклавши заготовку на столі за допомогою лінійки її треба розділити олівцем по діагоналях.
 4. Залишається розрізати подвійний матеріал на чотири рівнобедрених трикутника.
 5. Розгорнувши кожен шматок, отримуємо об’єднані квадратики.
 6. Залишається тільки викласти з них один з шести можливих орнаментів, застрочити стикувальні шви і зробити бічну облямівку з тасьми або атласної стрічки.

pehchvork skhemy iz kvadratov 🥝 dlya nachinayushhikh, tekhnika akvarel v pehchvorke, master klass, pechvorking svoimi rukami legko i krasivo118 Печворк схеми з квадратів 🥝 для початківців, техніка акварель в печворку, майстер клас, печворкинг своїми руками легко і красиво

Основний секрет цього виду пэчворкинг полягає в підготовці і розкрої матеріалу

Акварельна техніка клаптикового шиття

Схеми виконання робіт в техніці «акварель» досить складні, хоча виконуються полотна з квадратів однакового розміру.

Принцип складання малюнка:

 • Для роботи беруться тканини з квітковим орнаментом.
 • Цей стиль характерний тим, що для пошиття ковдри, килими та іншої великої прямокутної речі можуть використовуватися тканини різної колірної гами з однаковим малюнком.
 • Переважно складання виробу починається з нижнього лівого кута.
 • Частіше переходи тонів використовуються від світлого до темного.
 • Смуги фону розташовуються по діагоналі.
 • При використанні монохромних і кольорових тканин можна створити композиції, гідні пера знаменитого пейзажиста.

pehchvork skhemy iz kvadratov 🥝 dlya nachinayushhikh, tekhnika akvarel v pehchvorke, master klass, pechvorking svoimi rukami legko i krasivo119 Печворк схеми з квадратів 🥝 для початківців, техніка акварель в печворку, майстер клас, печворкинг своїми руками легко і красиво

Схеми виконання робіт в техніці «акварель» досить складні

Акварельна техніка клаптикового шиття вимагає великого терпіння. Щоб опанувати основи майстерності знадобиться час. Уроки акварельного живопису підуть на користь.

Клаптева ковдра в російському стилі (видеомастерклассы)

Поєднання червоного з білим, жовтого з чорним – це споконвічно російський стиль. Такий підбір кольору йде корінням глибоко в язичницький епос слов’ян. Схеми двоколірних малюнків, складених із строгих геометричних фігур, що нагадують символи сонця, півня, дерев. Ці мотиви, відображені на предметах побуту, раніше ставилися до історії роду, свідчили про його старовини. Зараз зчитувати закладену в малюнку інформацію можуть не всі, і секрети майстерності, прийоми виконання елементів відроджуються по крупицях.

pehchvork skhemy iz kvadratov 🥝 dlya nachinayushhikh, tekhnika akvarel v pehchvorke, master klass, pechvorking svoimi rukami legko i krasivo120 Печворк схеми з квадратів 🥝 для початківців, техніка акварель в печворку, майстер клас, печворкинг своїми руками легко і красиво

Ковдра може виглядати так

 1. Беремо червоний і чорний ситець отрезами по одному квадратному метру.
 2. Розрізаємо на квадрати зі сторонами 10 на 10см.
 3. Одну другу частину заготовок (кожного кольору) ділимо на трикутники.
 4. Половину отриманих трикутників, ділимо навпіл.
 5. Для центрального елемента, що символізує сонце, вісім квадратів складаємо так, щоб вийшла форма кристала.
 6. Гострі кути цих двошарових елементів повинні опинитися в середині.
 7. Далі до них приєднуються елементи контрастного кольору.
 8. Комбінуючи рядами великі і дрібні деталі, необхідно отримати прямокутне полотно.
 9. Приблизно через 20 см до кінця роботи можна зробити однотонну облямівку.
 10. Далі слід зробити декілька отрут з елементів середнього розміру.

Закінчується робота над створенням ковдри широкою однотонною смугою.

Печворк для початківців: що потрібно новачку (відео)

Печворк для початківців: зникаючі квадрати (відео)

Рукоділля не має строгих вказівок щодо виконання того чи іншого елемента. У кожної майстрині є свої секрети, напрацювання. При необхідності річ, виконана в техніці печворк, може мати підкладку, на яку будуть нашиті клапті.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками