Переваги в’язання гачком, опис основних туніських схем і в’язання петель, майстер-клас для початківців

preimushhestva vyazki kryuchkom, opisanie osnovnykh tunisskikh skhem i petel vyazaniya, master klass dlya nachinayushhikh698 Переваги вязання гачком, опис основних туніських схем і вязання петель, майстер клас для початківців

З появою в нашому житті інтернету, в рукоділлі (і не тільки) відбулася ціла революція – завдяки тому, що зараз в мережі можна знайти практично будь-яку необхідну інформацію, схеми, фото готових виробів, відео уроки та майстер-класи на будь-який предмет шукаються в лічені хвилини. Хочете зшити жакет – є майстер клас, зварити суп або зв’язати рукавиці – так ціла купа знайдеться в один клік! Для зайнятих жінок це дуже зручно – опановувати нові техніки рукоділля тепер можливо дуже швидко!

На сьогоднішній день існують різноманітні типи в’язання. Можна отримати дуже цікаві візерунки завдяки методам із застосуванням гачка. Проте головний їхній недолік полягає у високій витраті ниток. Крім того, можна зіткнутися з деформуванням полотна. Уникнути перерахованих недоліків може допомогти туніське в’язання гачком. Воно володіє багатою різновидом візерунків. Однак на території нашої країни цей тип не є відомим.

Особливості туніського в’язання гачком

З-за того, що при туніському методі на гачку розташовані всі петлі ряду, при такому способі в’язання застосовують особливий подовжений гачок-спицю. Якщо його довжина не буде збігатися з шириною полотна, то знадобиться зшивати смуги, що знаходяться окремо. Деякі застосовують гачок більшого розміру, ніж це потрібно для підібраної пряжі.Це роблять для того, щоб додати незначну гнучкість полотну. При туніському способі потрібно менше матеріалу, ніж при класичному в’язанні. Не варто сильно затягувати петлі. Перед з’єднанням в’язаних частин рекомендується їх відпарити. Техніка такого методу базується на різних методах захоплення нитки і на різних місцях введення спиці.

Туніське в’язання для початківців

Туніський спосіб має певну особливість, яка виконується в два етапи:

  • preimushhestva vyazki kryuchkom, opisanie osnovnykh tunisskikh skhem i petel vyazaniya, master klass dlya nachinayushhikh699 Переваги вязання гачком, опис основних туніських схем і вязання петель, майстер клас для початківцівнабірний — по всій ширині моделі справа наліво відбувається з кожної петлі набір на гачок;
  • закрепительный — не повертаючи виріб, у протилежному напрямку йде почергове провязування петель.

Техніка туніського в’язання має подібності з тайською. Ланцюжок з повітряних петель — це основа всіх візерунків. Вона являє собою нульовий ряд і нагадує мереживо. Завдяки довгому гачка спиці можна реалізувати різні візерунки. Вид яких залежить від того, яким чином відбувається введення гачка спиці при наборі петель і як в заключному етапі провязывают дані петлі.

Ключові схеми і петлі в’язання

preimushhestva vyazki kryuchkom, opisanie osnovnykh tunisskikh skhem i petel vyazaniya, master klass dlya nachinayushhikh700 Переваги вязання гачком, опис основних туніських схем і вязання петель, майстер клас для початківців

Описи варіантів в’язання є досить простими і зрозумілими для початківців. Під передню нитка, що знаходиться вертикально витягнутої петлі попереднього ряду, ввести справа наліво гачок спицю (рис. 5а).

Робочу нитку підхоплюємо гачком і витягуємо петлю (рис. 5б).

Нитка знаходиться в роботі (рис. 6а).

Справа наліво під витягнуту петлю попереднього ряду вводимо гачок-спицю. На його стержні залишаємо петлю, не витягуємо з неї нову (рис. 6б).

Нитка перед роботою, петля не провязана (рис. 7а).

З боку лицьового боку перекинути нитка. Під витягнуту петлю попереднього ряду справа наліво вводимо гачок спицю. Не пров’язуємо петлю (рис. 7б).

preimushhestva vyazki kryuchkom, opisanie osnovnykh tunisskikh skhem i petel vyazaniya, master klass dlya nachinayushhikh701 Переваги вязання гачком, опис основних туніських схем і вязання петель, майстер клас для початківців

Петля лицьового боку. Між двома нитками витягнутої петлі попереднього ряду вводимо гачок справа наліво.

Туніська схема в’язання квітки

Вельми привабливі квіти виходять при туніському способі. Надалі квіти використовують у гипюрном мереживі. При такій техніці квіти володіють індивідуальною красою, яскраві і ніжні. Однак при в’язанні окремих пелюсток виходять великі і об’ємні привабливі квіти для різних аксесуарів. Нижче представлені основні схеми конструювання квітки туніським способом.

preimushhestva vyazki kryuchkom, opisanie osnovnykh tunisskikh skhem i petel vyazaniya, master klass dlya nachinayushhikh702 Переваги вязання гачком, опис основних туніських схем і вязання петель, майстер клас для початківцівpreimushhestva vyazki kryuchkom, opisanie osnovnykh tunisskikh skhem i petel vyazaniya, master klass dlya nachinayushhikh703 Переваги вязання гачком, опис основних туніських схем і вязання петель, майстер клас для початківців

Схема туніського в’язання спідниці

Еталоном ніжності і жіночності довгий час є спідниця. Цей вид вироби можна носити в будь-якому віці як на вечірку, так і на роботу. Можна зв’язати найбільш зручний варіант форми спідниці: розширену, звужену, кльош. Необхідно зняти наступні мірки для спідниці, пов’язаної з допомогою туніської техніки:

  • довжину моделі;
  • обхват стегон і талії;
  • ширину по низу виробу.

Потрібно зробити схему з трьома клинам для того, щоб було зручніше в’язати. Якщо по низу спідниці буде 10 рядів, а на талії 7, то раціонально пов’язати в клині другий, п’ятий та восьмий ряди неповної довжини. При розбіжності по висоті місця додатків клині, розширення буде виглядати найменш помітним і набагато плавним. Схема послідовності в’язання описана картинці. Мереживо виходить щільним, не жорсткими і приємно в моделі.

preimushhestva vyazki kryuchkom, opisanie osnovnykh tunisskikh skhem i petel vyazaniya, master klass dlya nachinayushhikh704 Переваги вязання гачком, опис основних туніських схем і вязання петель, майстер клас для початківців

Туніське в’язання майстер-клас

Шапок завжди не вистачає. Дуже хочеться, щоб їх було багато і вони відрізнялися один від одного. В’язання шапки туніським методом за допомогою яскравих ниток є прекрасним прийомом. Нижче можна подивитися майстер-клас в’язання шапки туніським гачком.

Необов’язково бути майстром, щоб навчитися так в’язати. Навіть самий маленький здатний впоратися з в’язанням туніським гачком. Дуже просто стежити за процесом, вважати нічого не потрібно, а петлі взагалі не зісковзують. Основними перевагами є те, що виріб виходить акуратним, ніжним, а геометричні фігури і узори красиво виконані. Якщо потрібно заощадити час і пов’язати що-небудь по-справжньому вартісне, спробуйте даний вид в’язання.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками