Перші ознаки появи клопів в квартирі

Більшість людей вважають, що клопи водяться тільки у брудних будинках і квартирах. Але насправді для клопів важливо лише наявність джерела живлення – людини, а чистота навіть сприяє їх розмноженню. Тому питання, ніж клопів труять і які перші ознаки їхньої появи, можуть стати актуальними для будь-якого.

Перші ознаки появи клопів

Потрапити в квартиру або будинок клопи можуть декількома способами:

  • перейти із сусідніх квартир;
  • можна принести з вулиці на одязі;
  • на вовни домашнього вихованця;
  • від чужих людей;
  • після відпочинку або проведення часу на дачі;
  • при купівлі меблів, матраців та постільного приладдя як нових, так і вживаних.

Першою ознакою того, що в будинку з’явилися непрохані гості, є плями на тілі, які супроводжуються набряком і сверблячкою. Укус клопа має симетричне розміщення у вигляді смуг по 3-4 штуки.

7d9842790974ad00c5dc7d4316a0651f Перші ознаки появи клопів в квартирі

Відчути, як кусає клоп в більшості випадків неможливо. Комаха при укусі впорскує особливий фермент, який діє як знеболююче. Його дія триває близько 30 хвилин. За цей час комаха встигає наїстися і піти, дія ферменту припиняється, і людина починає відчувати свербіж.

Друга ознака – це плями на ліжку. Клопи здатні швидко рухатися тільки тоді, коли голодні. Але, якщо вони наїлися, то стають повільними і неповороткими, тому часто буває, що людина, перевертаючись у сні, їх розчавлює. В результаті на ліжку залишаються бурі плями.

І третя ознака – продукти життєдіяльності у вигляді чорних кульок з коньячним запахом.

Про присутність клопів також говорять наступні ознаки:

  • стійкий специфічний запах, схожий на коньячний;
  • наявність шкурок, які клопи скидають під час линьки.

Яйця клопів дуже дрібні, тому їх можна розгледіти тільки з допомогою лупи.

Де шукати і як боротися?

Улюблені місця кровососів – це ліжко, матрац або плінтуса. У дітей і жінок шкіра тонша, тому паразити воліють селитися саме в їх ліжку. Спальне місце домашнього улюбленця також може стати розсадником паразитів.

5e8cd69de8ce1e34578c86f6d6608761 Перші ознаки появи клопів в квартирі

Клопи відмінно почувають себе в шерсті тварин. Ознаками того, що вони живуть на вихованця, є: млявість, зниження апетиту і часте чесання. Щоб позбавити тварину від клопів, слід помити його шампунем від бліх і надягти нашийник, що відлякує паразитів.

При активному розмноженні клопи починають селитися по всій квартирі. Їх притулок можна виявити під розетками, шпалерами, палітурками книг, за шафами та в інших затишних місцях.

Перевірити наявність клопів в будинку можна вночі. В ліжко вони приходять в період з 3 до 5 годин ранку. Якщо включити світло, їх можна виявити в цей час на білому простирадлі.

У денний час паразити ховаються в темних місцях. При їх пошуку слід озброїтися пилососом і інсектицидом. Дітей і тварин слід на час видалити з приміщення. Залити знайдений блощичник можна окропом або оцтом. Також в магазині можна придбати одне із спеціалізованих хімічних засобів.

При виявленні у себе в будинку перших ознак клопів необхідно відразу ж приступати до рішучих дій. Ці кровососи здатні дуже швидко розмножуватися, і можуть швидко заполонити квартиру. Краще не витрачати час на боротьбу народними методами, а відразу викликати фахівців, які проведуть обробку всього будинку або квартири.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками