Пілотка: як зшити, викрійка, стюардеса, своїми руками, піонерська, військова, розмір, головний убір, для дитини, інструкція, з паперу, фото, відео

Пілотка для дитини часто робиться матусями для ранків або фотосесій їх діточок. Зшити своїми руками цей головний убір зовсім не складно, до того ж, в інтернеті можна знайти масу простих схем пошиття пілотки різних розмірів.

pilotka: kak sshit, vykrojjka, styuardessa, svoimi rukami, pionerskaya, voennaya, razmer, golovnojj ubor, dlya rebenka, instrukciya, iz bumagi, foto, video262 Пілотка: як зшити, викрійка, стюардеса, своїми руками, піонерська, військова, розмір, головний убір, для дитини, інструкція, з паперу, фото, відео

Пілотка для дитини часто робиться матусями для ранків або фотосесій

Що необхідно підготувати для роботи?

Викрійка пелотки – не тільки не складний, але дуже цікавий процес.

Для того щоб отримати цю гарну шапочку, потрібно підготувати наступне:

 • Тканина (важливо, щоб вона була щільною, так як з тонкої м’якої тканини не вийде тримає форму капелюх).
 • Папір (для промальовування макета).
 • Ножиці.
 • Крейда (для обводу викрійки на тканині).
 • Швейна машинка.

Звичайно ж, можна зайнятися шиттям вручну, але це буде набагато складніше. Справа в тому, що голка буде важко проходити через щільну тканину. Потрібно користуватися тільки товстою голкою, а їй буде важко робити акуратні маленькі стібки ниткою, отже – якщо є швейна машинка, то краще всього робити пілотку з її допомогою, а не вручну.

Пілотка своїми руками: майстер-клас (відео)

Як зшити пілотку стюардеси своїми руками: інструкція

Ця красива капелюшок стюардеси робиться дуже легко.

pilotka: kak sshit, vykrojjka, styuardessa, svoimi rukami, pionerskaya, voennaya, razmer, golovnojj ubor, dlya rebenka, instrukciya, iz bumagi, foto, video263 Пілотка: як зшити, викрійка, стюардеса, своїми руками, піонерська, військова, розмір, головний убір, для дитини, інструкція, з паперу, фото, відео

Ця красива капелюшок стюардеси робиться дуже легко

Покрокова інструкція:

 1. Береться лист паперу. На ньому необхідно прокласти горизонтальний відрізок, який буде дорівнювати полуобхвату голови. А по вертикалі прокладається інший відрізок, рівний висоті бажаного виробу. Не варто малювати занадто великий вертикальний відрізок, так як пілотка вийде занадто великий. Оптимальна її висота – 5 див.
 2. Кінці відрізків з’єднуються закругленою лінією зверху, дугою. Важливий момент: перед тим, як малювати дугу, варто заздалегідь визначити відрізки для зшивання вироби, так як якщо не врахувати їх – шапка буде здавлювати голову.
 3. Після цього малюється така ж фігура, але її розмір повинен бути меншою приблизно на третину. Для чого це потрібно? Дана фігура буде внутрішньої складкою вироби.
 4. Потім промальовується верхня складка таким же чином.
 5. Коли вдалося зробити з паперу макет, він накладається на тканинну поверхню. Потрібно обвести контуром кожну фігуру і вирізати її. Повинно вийти багато тканинних викрійок. Порада: щоб вирізати тканину було зручніше, макет з папера рекомендується прикріпити шпилькою.
 6. Бокові деталі вивертаються на виворітну сторону і зшиваються. Перед шиттям обов’язково потрібно перевернути їх лицьовою частиною вниз! Це робиться для того, щоб не було видно швів.
 7. Потім, за допомогою шпильок, верхня частина прикріплюється. Слід переконатися в тому, що краї верхньої частини рівного прилягають один до одного, інакше виріб буде нерівним.
 8. На останньому етапі всі деталі зшиваються між собою в правильному порядку.

Піонерська пілотка: розмір, опис, викрійка

Піонерська капелюшок є одним з найбільш цікавих символів епохи СРСР. Якщо вона терміново знадобилася, то бігти її шукати зовсім необов’язково, адже пілотку піонера досить легко зробити самостійно.

pilotka: kak sshit, vykrojjka, styuardessa, svoimi rukami, pionerskaya, voennaya, razmer, golovnojj ubor, dlya rebenka, instrukciya, iz bumagi, foto, video264 Пілотка: як зшити, викрійка, стюардеса, своїми руками, піонерська, військова, розмір, головний убір, для дитини, інструкція, з паперу, фото, відео

Піонерська капелюшок є одним з найбільш цікавих символів епохи СРСР

Слідувати потрібно таким планом:

 1. Для початку необхідно зняти мірки майбутнього виробу. Вимірюється довжина дуги, що йде від потилиці до чола. Далі вимірюється висота пілотки, а точніше дуга, що йде від одного вуха до іншого. Знявши ці мірки можна зробити викрійку прямокутної форми. Всі сторони викрійки повинні бути рівні перерахованим вище параметрам.
 2. Тепер отриманий малюнок необхідно перенести на червону тканину. У піонерів пілотки червоні, тому і тканина знадобиться відповідного червоного кольору. Малюнок слід обвести олівцем або крейдою так, щоб його добре було видно. Не потрібно забути і про припуски, адже без них виріб буде дуже туго сидіти на голові. Також перед тим, як приколювати тканина шпилькою, її слід скласти виворітного стороною вгору.
 3. На останньому етапі виріб зшивається з кожної сторони. Потім його потрібно приміряти, щоб при необхідності перешити ту або іншу сторону. Кожен шов прострачивается на швейній машинці, краю можна обробити вручну.
 4. Пілотку слід виверніть на лицьову сторону, після чого – відпрасуйте.

Нижній зріз також відвертається і прасується.

Головний убір-пілотка для дитини з паперу

Діти дуже люблять орігамі, особливо ті, які можна носити. Паперова пілотка дуже сподобається малюкові, так чому б не порадувати його цієї нескладної виробом?

pilotka: kak sshit, vykrojjka, styuardessa, svoimi rukami, pionerskaya, voennaya, razmer, golovnojj ubor, dlya rebenka, instrukciya, iz bumagi, foto, video265 Пілотка: як зшити, викрійка, стюардеса, своїми руками, піонерська, військова, розмір, головний убір, для дитини, інструкція, з паперу, фото, відео

Діти дуже люблять орігамі, особливо ті, які можна носити

Схема роботи:

 1. Береться квадратний аркуш паперу. Потім його потрібно зігнути спочатку по довжині, а потім по ширині.
 2. Після цього листок складається з двох лініях згину. Всі чотири краї згинаються в центральній лінії згину.
 3. Верхні кути вироби вгинається всередину і розправляються.
 4. Отриманий прямокутник необхідно кілька разів зігнути.
 5. Після цього краї загинаються тому, а фігура перевертається.
 6. Отриманий прямокутник згинається ще раз, але вже з загнутими краями.
 7. Пілотка розправляється, після чого її слід трохи приплюснути зверху.

Важливий момент: необхідно враховувати той факт, що розмір паперової шапочки залежить від розміру вихідного матеріалу, тобто папери. Якщо робиться дитяча пілотка, то аркуша А4 буде достатньо, але якщо виріб робиться для дорослої людини – краще взяти папір формату А2.

Військова пілотка: як шити

Військову капелюшок зробити так само просто, як і всі інші, головне правильний розкрій. Але є декілька нюансів, які варто врахувати.

pilotka: kak sshit, vykrojjka, styuardessa, svoimi rukami, pionerskaya, voennaya, razmer, golovnojj ubor, dlya rebenka, instrukciya, iz bumagi, foto, video266 Пілотка: як зшити, викрійка, стюардеса, своїми руками, піонерська, військова, розмір, головний убір, для дитини, інструкція, з паперу, фото, відео

Військову капелюшок зробити так само просто, як і всі інші

Отже, робиться таким чином:

 1. Армійська пілотка викроюється двома деталями, основною частиною і вставками.
 2. Всі деталі спочатку малюють на папері, а потім вирізають по макету на тканинної поверхні. Як варіант, можна спочатку намалювати крейдою макет деталі на тканині.
 3. Дві деталі прикладаються одна до одної лицьовою стороною. Сшиваться вони повинні по краях. Щоб шви не топорщили – на місці вигину необхідно зробити надріз.
 4. В цю шапочку буде вставлятися зірка, тому шов повинен бути великим, так як буде можливість втиснути її між стібками.
 5. Виріб згинається і прасується. Краї пілотки повинні дивитися в різні боки.
 6. З іншими деталями слід проробити ті ж дії.
 7. Коли всі деталі зшиваються, основу пілотки потрібно розправити.
 8. Щоб шов був не так помітний, рекомендується шити по короткій частині виробу.
 9. Після цього шапка вивертається на лицьову сторону. Їй необхідно надати форму і пропрасувати праскою.

На останньому етапі внутрішня вставка прикладається до виробу і пришивається по контуру.

Поради по шиттю пілотки:

 • Всі внутрішні шви слід робити тоді, коли виріб вивернуто на виворіт, так як якщо шити по лицьовій стороні – кожен шов буде кидатися в очі. Шиття по лицьовій стороні виробу не допускається також з-за того, що нитки будуть стирчати. Така робота виглядає непривабливо і не привабливо.
 • Пілотки обов’язково потрібно прасувати після їх пошиття. Перед цим їм слід надати форму.
 • Будь пілотку завжди можна прикрасити намистинками або гудзиками. Досить буде пришити їх і виріб стане гарніше.

Пошиття військової пілотки (відео)

Ось такі нескладні способи створення пілоток існують. Будь-яка майстриня зможе зробити цю чудову шапочку за короткий час і порадувати когось із близьких. Для чого їх робити? Ідей безліч! Можна організувати фотосесію в радянському стилі, змоделювати воєнний час або перетворитися в капітана корабля. Дівчата таке люблять. Знайти тематичний костюм, ну а пілотка доповнить вибраний образ.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками