Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер-класи

plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy469 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класиМагазини рукоділля радують нововведеннями у світі товарів для hand made. Такою новинкою стала пластикова канва. Цей пластик з рівномірними отворами нагадує структуру тканинної канви. Виробники Ancor, Derice випускають її товстою і жорсткою товщиною до 1 мм. Вона буває напівпрозорої і кольоровий. Тону варіюються від кремового до чорного. Набувають цей матеріал метражем, листами формату A4, фігурної нарізкою (зірочки, кружечки).

Пластикова канва

Характеристики:

 • добре тримає форму готового виробу;
 • гнучка;
 • не сиплеться по краях;
 • вологостійка;
 • plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy470 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класидовговічна;
 • недорога;
 • ідеальна для 3d вишивок;
 • можна використовувати замість ниток вузькі стрічки;
 • виріб не потрібно гладити і відпарювати.

Складності, які виникають в ході роботи:

 1. закріплення нитки. З-за жорсткості пластику нитку закріплюють під стібками;
 2. видно виворіт. Або виворіт закривають, або вона повинна бути ідеальною;
 3. важко розмічати, можна помилитися в розрахунках;
 4. не можна вишити бэкстич в середину хреста, можна тільки в готові дірочки.

Канва буває різного каунта, тобто розміру. Каунт — число квадратиків на один дюйм. Розрізняють кілька розмірів: 5, 7, 10 і 14.

Вінілова канва і перфорована папір

plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy471 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класиВінілова канва більш м’яка і гнучка, ніж пластикова. На ній не залишається заломів при згині. Перфорована папір виробника Mill Hill призначена для вишивання бісером. Це папір тонше пластикової канви вдвічі, а дірочки більше, тому для вишивання нитками не годиться. Перфорована папір мнеться, вбирає вологу, розшаровується, рветься. Її краще використовувати для статичних речей.

Як вишивати на пластиковій канві

plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy472 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класиВибирають для вишивки легкі роботи і мініатюри з повним зашиванням, коли не видно канву. Також з невеликим набором кольорів ниток. Колір канви не повинен бути контрастним і залежить від тону основної нитки. Каунт впливає на вибір ниток. Якщо клітини великі, то можна вишивати товстими нитками або муліне в декілька складань.

Цей диво-матеріал призначений не тільки для рахункового хреста, але і різних гобеленових стібків. Похилий шиється через дві і більше ниток канви, обметочний шов для зшивання деталей та обробки краю канви. Вишивка бісером по канві також виглядає дуже красиво.

Для вишивання по пластиковій канві потрібно:

 • Фото схема майбутньої вишивки;
 • нитки;
 • дві голки, одна повинна бути тонка №28;
 • котушкові поліестерові нитки знадобляться, якщо користуватись ними як петелькою. Її підкладають під стібки до початку вишивки, щоб потім було легко сховати кінець основної нитки;
 • маленькі гострі ножиці.

Розмітити пластик перед вишивкою можна тільки нитками. Позначити контур на вишиванці з відступом в один сантиметр від краю. Розмітку можна зробити по всьому контуру або тільки біля того місця, де буде починатися вишивка.

Якщо ви не збираєтеся закривати виворіт тканиною, то вона повинна бути ідеальною. Виходять вертикальні стібки в одну клітку. Всі нитки закріплені на лицьовій стороні під стібками. Спочатку вишивають полукресты, а потім повертаються і виходять повні хрестики.

Починаючи вишивати, потрібно закріпити нитку петелькою. Нитку, складену навпіл, пропустити через вушко голки так, щоб внизу вийшла петля. Першим стібком протягуємо в петлю нитку і затягуємо.

Для ідеальної вивороту потрібно закінчити вишивку на її початку. Можна використовувати метод з поліестерової котушковій ниткою для закріплення основної нитки або закріпити нитку стібками. Кінець нитки викласти на лицьову сторону майбутнього ряду і зшити стібками. Нитка зашивається двома або трьома хрестиками.

Можна завершити ряд, закріпивши нитку, під п’ятьма або чотирма останніми стібками із зворотного боку вишивки. В цьому випадку не буде красивою вивороту. Бэкстич краще робити тоненькою голкою. Їй зручно шити дрібні стежки на одну клітинку.

Потім вишитий виріб вирізати, відступивши одну клітинку від самої вишивки. Якщо один край був рівний, то відступити від нього клітинку і вирізати, щоб всі краї були однакові. Крайку обшити по периметру ниткою в тон вишивці.

Якщо готову роботу потрібно випрати, то її потрібно замочити у воді з рідиною для миття посуду. Потім ополоснути і висушити. Не можна використовувати пральну машину і гарячу воду. Речі, наприклад, сумки, фоторамки, які часто беруться в руки, можна обробити засобом із захистом текстилю від забруднення. Не можна виробляти сухе чищення і використовувати розчинники. Якщо робота запорошилася, то її можна пропилососити.

Пластикова канва своїми руками

plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy473 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класиЯкщо такого матеріалу немає в магазині, а чекати замовлення через інтернет немає бажання, то можна зробити самому.

Способи як зробити пластикову канву:

 1. жорстко накрохмалити;
 2. тканинну канву просочити канцелярським клеєм і висушити;
 3. з клеєм ПВА. Розвести ПВА водою 1:2. Канву змочити в розчині, висушити на рушнику і в кінці обробити праскою;
 4. у готової вишивки змочити виворіт розчином ПВА з водою і висушити феном, але сама вишивка може потьмяніти;
 5. вишиту роботу приклеїти на шторний флізелін і обробити краї клеєм ПВА або текстильним;
 6. для невеликих розмірів. Малярським скотчем приклеїти до скла канву, налити на неї клей і швидко розмазати шпателем. Отже, з двох сторін, потім висушити на прищіпках.

Якщо клей додати колір, то канва стане кольоровим.

Вироби з пластикової канви

plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy474 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класиЦей матеріал розширює межі застосування рукоділля і, зокрема, вишивки. Своїми руками з неї можна зробити багато практичних у побуті речей: іграшок і куточків для монітора.

Вишивка на пластиковій канві схеми:

Вишивка на пластиковій канві

Майстер-клас з виготовлення сумки з пластикової канви:

 1. вирізати шестикутники з канви з круглими отворами;
 2. вишивати в дві нитки з верхньої частини пелюстки, потім зробити його основу. Всього необхідно вишити шість пелюсток;
 3. потім зашити чорний фон навколо пелюсток;
 4. центр квітки вишити жовтою ниткою або прикріпити намистину;
 5. вишити основу для сумочки. Чорну смужку;
 6. зшити між собою п’ять деталей з пелюстками і п’ять для іншої сторони.
 7. зшивання бічних деталей з основою;
 8. обробка краю чорними нитками;
 9. прикріпити готові або в’язані ручки.

Майстер-клас з виготовлення будиночка з пластикової канви:

 1. підібрати потрібну схему, канву, нитки, додаткові матеріали (блискітки, бісер, стрази);
 2. вирізати деталі: основу, передню, задню стінки, бічні стіни і дах;
 3. вишити дверцята рожевим кольором, а інші бокові частини коричневими нитками;
 4. вишити віконця, приклеїти їх до стінок будиночка. Від цього він буде більш об’ємний;
 5. далі вишити дві деталі даху зеленими, коричневими і рожевими нитками по ключу;
 6. зшити деталі між собою товстою ниткою, а потім з основою. Кінці ниток прикріпити на вивороті;
 7. зшити дві деталі даху між собою і приклеїти до стінок.

plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy475 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класиБудиночок може стати салфетницей, карандашницей або прикрасою для ялинки. Це залежить від обраної схеми.

Майстер-клас з виготовлення шкатулки з пластикової канви:

 1. спочатку потрібно розмітити і вирізати деталі з відступом в одну клітинку. Скринька складається з шести частин: кришки, дна і чотирьох бічних стінок. Розмір залежить від призначення шкатулкі;
 2. вишити кожну деталь, а після обшити краї;
 3. фетром закрити виворітну сторону скриньки. А кришка може бути з двостороннім вишивкою;
 4. частини зшити, під колір ниток обшивки. Кришку пришити в останню чергу;
 5. прикріпіть ручку. Можна додати дзеркало або ігольніцю, якщо це органайзер для ниток.

Якщо виворіт неідеальна, то її можна заклеїти або зашити фетром, картоном, оксамитової папером, фольгою або тонким пластиком. Для нарядності ялинкових іграшок всі жовті муліне слід замінити на золотистий металік, а білі на сріблястий.

Дуже красиво виглядають вироби, зроблені своїми руками: конверти для дисків, аксесуари, таблички, магніти, подарункові коробочки, закладки, підставки під гаряче, обкладинки, лялькова меблі, ялинкові янголята та інші новорічні іграшки. Техніка виконання проста.

Будь-яка робота, яка зроблена своїми руками йде від душі. А вироби з пластикової канви будуть радувати близьких довгі роки.

plastikovaya kanva: kharakteristiki, skhemy, vyshivka master klassy476 Пластикова канва: характеристики, схеми, вишивка майстер класиВи можете завантажити безкоштовно схеми для пластикової канви:

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками