Плетіння брелків з гумок на верстаті і без нього; як плести брелки на гачку

pletenie brelkov iz rezinok na stanke i bez nego; kak plesti brelki na kryuchke827 Плетіння брелків з гумок на верстаті і без нього; як плести брелки на гачкуУ сучасному світі все більшою популярністю користуються вироби з гумок. Дуже часто на дівчині можна побачити купальники або плаття з кольорових гумок. А також різноманітні аксесуари від звичайного браслетика і аж до вечірньої сумочки. Дуже приємно в подарунок отримати невеликий сувенір, який був зроблений своїми руками: колечко з бусинкою всередині або браслетик з різними вплетеними фігурками.

Для молодого покоління буде приємний подарунок у вигляді брелока для ключів від машини або квартири.

Плетіння брелків з гумок

Для початку необхідно вибрати колірну гаму майбутнього виробу. Соковиті і яскраві тони більш підходящі для дівчат, а для хлопців більше підійдуть спокійні тони — темно-зелений, чорний, білий, синій і їм подібні.

Плетіння брелків з гумок на верстаті

Плетіння з гумок легко засвоюється навіть для початківців – зв’язати брелок або браслетик не складає особливих труднощів, навіть для тих, хто ніколи раніше цього не робив. Особливо, якщо прочитати наш майстер-клас або подивитись навчальне відео. Розглянемо більш докладно плетіння брелків за допомогою верстата. Будемо розглядати легкий спосіб як плести полуничку:

 1. Візьміть 7 штук зелених і 20 червоних гумок.
 2. На перші стовпчики далекого ряду і центру накидаємо 2 зелені гумки.
 3. Те ж саме проробляємо з другою парою, але необхідно накидати на центральний і близький ряди.
 4. На перші два стовпчики в далекому ряду накидаємо червону пару, а далі на другий і третій.
 5. Таку ж процедуру проробляємо з першим, другим і центральним стовпчиками в ближньому ряду.
 6. pletenie brelkov iz rezinok na stanke i bez nego; kak plesti brelki na kryuchke828 Плетіння брелків з гумок на верстаті і без нього; як плести брелки на гачкуЩе пару з другого близького ряду кидаємо на третій центральний.
 7. Пару червоних — на центральні третій і четвертий стовпчики.
 8. Наступну пару — на центральний четвертий і далекий третій ряди.
 9. Далі, червону пару накидаємо другий стовпець всіх рядів.
 10. Одну червону вісімкою скручуємо на гачку і одягаємо на центральний і далекий третій стовпець.
 11. Тричі скрутіть останню червону і одягніть її на останній червоний стовпець.

На другому етапі ви повинні будете виконати такі операції:

 1. Двічі скрутіть зелену резиночку і одягніть її на близький перший ряд.
 2. Аналогічну процедуру виконайте з другою зеленої, але накинути її необхідно на перший дальній стовпчик.
 3. З центрального четвертого стовпчика зніміть всі гумки, які були протягнуті з далекого третього стовпчика і на нього ж накинути.
 4. Таке ж саме робимо з центральним третім стовпчиком і знімаємо з нього гумки з близького другого стовпчика і на нього ж накидаємо.
 5. І так само робимо і з другим центральним стовпчиком.
 6. Зніміть гумки від другого і третього далекого стовпчика і накиньте на нього.
 7. Таке ж виконайте з усіма першими шпальтами.
 8. З першого близького стовпчика зніміть зелену резиночку і накиньте на центральний.
 9. З далеких рядів теж перекиньте на центральний.
 10. Опустіть у центральний перший стовпчик гачок і на нього знизу надіньте останню зелену резиночку. Зверху її кінці необхідно звести і затягнути в петлю.
 11. Не відпускаючи зеленої, акуратно зніміть з верстата всі резинки. Ось брелок-полуничка і готовий.

Галерея: брелок з гумок (25 фото)

Брелки з гумок без верстата

pletenie brelkov iz rezinok na stanke i bez nego; kak plesti brelki na kryuchke829 Плетіння брелків з гумок на верстаті і без нього; як плести брелки на гачкуНе варто засмучуватися якщо верстат у вас відсутня. Адже брелочки можна плести і без нього. Для цього вам знадобляться такі інструменти:

 1. Кольорові різні резиночки (8 штук).
 2. Колечко залізне.
 3. Гачок.
 4. Вилка.

Плетіння полягає в наступному:

 1. Надіньте вісімкою на рогатку першу резиночку (сіру).
 2. Далі, по 4 штуки будь-якого одного кольору (наприклад, білі) надіньте на ліву і праву рогатини.
 3. Наступного одягається сіра резиночки в восьмиообразной формі.
 4. Гачком підніміть білу і через нижні скиньте її на середину.
 5. Аналогічну процедуру проробляють з другою стороною.
 6. Додайте на рогатини по чотири штуки будь-якого іншого кольору і виконайте процедуру, яку проводили з першими.
 7. Так відбувається з усіма кольорами. Коли на рогатині виявляться всі кольори, то зверху надівається ще одна сіра. На неї додається сіра попередня, а потім з правого рогатини знімають і накидають на ліву.
 8. Два сірі кінця з лівої сторони надіваються на залізне кільце і готовий брелок знімається з рогатини.

Брелки з гумок на гачку

Цей метод плетіння всім зрозумілий і досить простий. Гачок для в’язання зручний своєю довгою ручкою. В основному використовуються номери 2; 2,5; 3. Якщо брати великі гачки, то ними може бути незручно працювати.

pletenie brelkov iz rezinok na stanke i bez nego; kak plesti brelki na kryuchke830 Плетіння брелків з гумок на верстаті і без нього; як плести брелки на гачкуНадягніть на довгу ручку 50 гумок одного кольору і 50 штук іншого. Якщо ж ви хочете сплести з більшої кількості кольорів, то розраховуйте пропорцію, виходячи з того, що загалом має бути 100 гумок. Перев’яжіть по центру ще одним кільцем і протягніть його через всі кільця, зачепивши кінчиком гачка. Таким чином, саме просте плетіння перетворить ваше рукоділля в сонечко-квітка.

Плетіння незвичайних брелків

Вище вже говорилося про те, що плетіння з гумок можливо і без верстата. А це означає, що місце і час ви вибираєте саме зручне для себе. А також на вилках можна сплести браслетик і задіяти в ньому абсолютно різну кількість квітів. З’єднати його краще всього буде кліпсами пластмасовими, а підсумкові резиночки (для надійності) міцно затягнути на їх кінцях. А ще кращим варіантом для закріплення є кільця (залізні чи пластмасові). У цьому випадку один кінець від браслета можна з кільця або кліпси скинути і він перетвориться на брелок. Завдяки особливостям плетіння немає необхідності переживати за виворітну сторону — у таких виробів вона частенько просто відсутня, або ж ми отримуємо виворіт практично ідентичну лицьовій стороні.

До незвичних ідей, але дуже простим у своїй роботі, можна віднести такі. Можна обплести кольоровими резиночками верхню частину на ключі. Це захистить ваші руки від дотику до холодного металу, а ключ — від подряпин.

Можна дуже довго розповідати про те, як сплести брелочки для знайомих, щоб всі залишилися задоволеними. Але саме головне — набратися терпіння і проявити фантазію. Можна до самого простого плетіння додати посмішку, носик і очі з бусинок і цей диво-брелок буде постійно піднімати настрій своєму власникові.

А також необхідно запам’ятати кілька простих правил. Гумки потрібно купувати якісні. Якщо ви візьмете неякісний товар, то він при випадковому перетягуванні може порватися. У підсумку всі ваші попередні зусилля будуть марними. А аксесуар доведеться починати плести заново. Ще одне: не кидайте незакінчену роботу. Згодом ви просто можете не згадати з якого краю або стовпця необхідно починати плетіння далі, а покроково згадати процес буде дуже складно.

Не варто робити кольорову гаму дуже різноманітною. Кольори повинні перетікати один в одного плавно.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками