Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачка

pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka188 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаБагато дотримуються точки зору, що вироби, створені своїми руками, повинні приносити користь. Ми пропонуємо вам сплести цей яскравий і зручний гаманець, який може стати ухваленим подарунком для близьких і друзів. Якщо ви вже знайомі з цим видом плетіння, працювали з рогаткою і створювали прості фігурки, то ця стаття допоможе реалізувати задум і відповість на питання: як сплести гаманець з гумок.

Існує кілька способів плетіння такого гаманця. Ми розглянемо два з них. Перший спосіб — це плетиво з допомогою спеціального верстата Rainbow Loom. Другий спосіб — це плетиво з допомогою гачка, без використання верстата.

Плетіння з допомогою спеціального верстата Rainbow Loom

 1. Плетіння гаманця на верстаті

Для початку, верстат необхідно підготувати. Потрібно прибрати середній ряд штирьков, щоб наш гаманець з гумок поступово спускався з центру, звільняючи місце. А також потрібно повернути отворами вправо близький ряд, а той, що далі, отворами вліво.

 • Починаємо плести, накидаючи гумки по діагоналі починаючи з першого стовпця нижнього ряду. Перед тим, як накинути гумку, її необхідно скласти вдвічі.

pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka189 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачка

 • Потім накидаємо на верстат наступний ряд. Накидати потрібно також, але тепер починати потрібно з першого стовпця першого ряду. Виходять перехрещені гумки, що формують дно майбутнього гаманця. Кожну з них також складаємо удвічі.

pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka190 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачка

 • Далі, выплетаются стінки. Зліва направо накидаємо гумки з першого стовпчика близького ряду на другий. Потім з другого стовпчика на третій, і так далі. Коли залишається останній стовпчик, потрібно з’єднати його з першим стовпчиком верхнього ряду, після чого продовжити накидати гумки зліва направо, але вже згори. Коли ряд закінчився, потрібно з’єднати крайні штирі.

pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka191 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачка

 • Вийшов прямокутник з хрестами внизу. На кожному стовпці вийшло 4 нижні петлі. На крайніх стовпцях вийшло 2. Тепер нам потрібно скинути з кожного стовпця його нижні петлі через верх до середини. Верхній ряд залишається на місці.
 • Потім процес повторитиpletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka192 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаряется. Повторюємо цю послідовність 14 разів. У підсумку вийде основа гаманця.
 • Далі, необхідно сплести клапан, який буде закривати гаманець. Клапан кріпиться на половині основи гаманця, тобто потрібно продовжувати плести тільки один з двох рядів. На другому петлі закриваються.
 • Щоб закрити петлі, з крайнього стовпчика зняти знаходяться на ньому дві петлі і перекинути їх на наступний стовпчик. Потім знову завести гачок всередину другого стовпчика і, зачепивши дві нижні петлі, перекинути їх на наступний стовпчик. Повторюємо до тих пір, поки не закінчиться ряд. Коли залишається останній штир, знімаємо дві нижні петлі і перекидаємо їх на перший стовпчик іншого ряду.
 • Далі, продовжуємо плести клапан гаманця. Плетемо так само, як робили це раніше, тільки працюємо з одним рядом. Повторюємо ці дії 10 разів.

pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka193 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаПісля того як ви сплели два ряди, можна зняти зі стовпчиків закриті петлі протилежного ряду, щоб звільнити місце на верстаті.

 • Після 10 рядів потрібно зробити отвір для ґудзики, закриває клапан. Для цього знайдемо центральний стовпчик і скинемо з нього всі петлі на той, що знаходиться лівіше. Наприклад, якщо у вас 13 стовпчиків, то центральним буде сьомий. Потім накидаємо їх, як зазвичай, але натягуючи з шостого стовпчика на сьомий, вам потрібно перекрутити гумку вісімкою. З сьомого на восьмий — також вісімкою. Потім у звичайному порядку до кінця. Переплітаючи гумки в цьому ряду, ви пропускаєте центральний стовпчик, оскільки він порожній.
 • Продовжуємо плести ще три звичайних ряду і закриваємо плетіння вже відомим способом. Щоб завершити роботу, потрібно закріпити останні петлі крайнього стовпчика. Для цього можна гумкою того ж кольору сформувати вузол, захопивши в нього всі петлі зі штирька. Можна вивернути його навиворіт, і гаманець буде виглядати цікавіше. Ми розглянули перший спосіб і дізналися, як сплести з гумок гаманець з допомогою верстата.

Галерея: гаманець з гумок (25 фото)

Плетіння з допомогою гачка

2. Плетіння з гумок. Гаманець на гачку

У другій частині статті розглянемо, як плести гаманець, якщо у вас немає верстата.

 • pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka194 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаДля початку, потрібно накинути на гачок резиночку тричі, сформувавши три петлі. Щоб плетіння було щільним, формуємо ланка з двох гумок, пропускаємо їх через першу гумку, повертаючи на гачок. Вийде знову дві петлі на гачку. Набираємо ланцюжок таким чином до потрібної довжини.
 • Потім у третю від гачка петлю вплітаємо знову дві гумки. На гачку їх тепер 4.
 • З’єднуємо їх між собою ще парою гумок.
 • Більше не пропускаючи ланок, що прямують від гачка, вплітаємо знову дві резиночки, після чого вийшли чотири петлі з’єднуємо між собою. Продовжуємо до кінця ряду. Провязивать потрійну гумку на початку ланцюжка не потрібно. У підсумку отримуємо дно гаманця.
 • pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka195 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаДві ланки, якими ми закінчили, потрібно позначити будь-яким способом — нав’язати нитку або резиночку. Потім, щоб піднятися вище, через них пропускаємо ще дві гумки.
 • Наступний ряд починаємо з того, що вплітаємо дві гумки в саму першу потрійну петлю, витягуємо її і знову отримуємо 4 на гачку. З’єднуємо, як зазвичай.
 • Знаходимо наступну після потрійний петлі, і пров’язуємо не цілком, а тільки за дві передні стінки. З’єднуємо отримані 4 як зазвичай.
 • pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka196 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаЗакінчуємо ряд, пров’язуючи останню петлю цілком. Знову позначаємо початок ряду. Продовжуємо плести, поки вийшла довжина не здасться достатньою.
 • Щоб сплести клапан, відміряємо половину гаманця. Доплетаем до неї, якщо потрібно, і вводимо гачок у бічну петлю ще раз. Беремо дві гумки, заводимо один їх кінець в бічну петлю і відразу протягаємо через ту, що на гачку, другий кінець накидаємо на гачок, а потім зав’язуємо петлю, простягнувши один її кінець через інший.
 • pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka197 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаРозгортаємо гаманець і, пропустивши одну петлю, в’яжемо, як зазвичай. Підйом на ряд робимо так само, як на початку клапана.
 • Можна зробити на клапані отвір для гудзики. Для цього довязываем до середини ряду і додаємо ще одну пару резинок, зав’язуючи їх вузлом на петлі, що знаходиться на гачку.

pletenie koshelka iz rezinok na stanke i s pomoshhyu kryuchka198 Плетіння гаманця з гумок на верстаті і з допомогою гачкаКоли будете в’язати наступний ряд, додайте над цим місцем ще пару резинок, щоб підсумкове кількість петель в ряду не змінилося і виріб вийшов рівним

 • Наступну петлю залишаємо не провязанной і продовжуємо, як зазвичай. Завершуємо в’язання вузлом і прикрашаємо за бажанням.

Таким чином, володіючи хоча б деяким уявленням про плетінні з гумок, можна створити цікавий і корисний аксесуар. В результаті вийде гаманець з гумок без особливої праці. Прикрасити його можна тасьмою, сплетеною з допомогою рогатки. А також, замість гудзиків, можна використовувати фігурки з гумок — зайця Бонні, машинку, квітка, серденько.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками