Плетіння модного одягу для ляльок Барбі з різнокольорових гумок

pletenie modnojj odezhdy dlya kukol barbi iz raznocvetnykh rezinok183 Плетіння модного одягу для ляльок Барбі з різнокольорових гумокНадзвичайно захоплююче заняття — плетіння з різнокольорових гумок. Японці подарували світу багато цікавих технік рукоділля. Серед дітей і дорослих нова японська рукодільна техніка — лумигуруми — незвичайно популярна. Особливий інтерес заняття лумигуруми викликає у дівчаток, адже тепер є чудова можливість швидко та легко конструювати одяг з гумок для своєї улюбленої ляльки Барбі.

Яке щастя, коли у ляльки є одежинки і можна під час гри її наряджати, змінювати аксесуари, показувати свої вироби друзям або разом з ними майструвати і придумувати нові вироби. Специфіка цього виду рукоділля полягає в тому, що в ньому немає загальноприйнятих норм.

Загальні моменти

Починаюча рукодільниця легко освоїть плетіння з гумок. Одяг для ляльок може бути найрізноманітніша: плаття і капелюшок, штанці та черевички.

Виготовлення одягу з гумок:

 1. Розвиває дрібну моторику пальців, просторове мислення, фантазію.
 2. Вчить логічно мислити.
 3. Формує посидючість, наполегливість і почуття смаку.

pletenie modnojj odezhdy dlya kukol barbi iz raznocvetnykh rezinok184 Плетіння модного одягу для ляльок Барбі з різнокольорових гумокДівчинка уявляє, як буде виглядати кофточка або спідниця для ляльки. В процесі виготовлення вона опанує різні елементи, виконає безліч дрібних рухів, навчиться поєднувати кольори, відтінки та стилі.

Оволодіння методами плетіння одягу з гумок дозволяє виготовити різні аксесуари: браслети, намиста, ремінці. Можна зробити декор взуття або сплести топік, купальник, плаття.

Але перш ніж приступити до такого масштабного проекту, краще потренуватися на дрібних і простих виробах для улюблених Барбі.

Купальник, спідничка нарядна, браслетик, сумочка, яскрава капелюх, колготки і туфельки — все це цілком реально сплітати з різнокольорових гумок.

Способи виготовлення одягу з гумок різноманітні: на верстаті, рогатки, з допомогою виделки, гачком або використовуючи пальці рук.

 • Плетіння на вилці або верстаті — найпоширеніший вид плетіння. Це пристосування дозволяє зробити різноманітні іграшки та фігурки. Верстат для плетіння має порожнисті виступи, які дозволяють легко чіпляти, притягувати і знімати гачком гумку.
 • Для початківців майстринь краще починати з рогатки. З її допомогою можна виготовити простенькі браслетики та брелоки.
 • Плетіння гачком аналогічно в’язання нитками.
 • Сплітати будь-який виріб можна також не вдаючись ні до яких пристроїв, використовуючи виключно пальці рук.

Галерея: одяг для ляльок Барбі з гумок (25 фото)

Техніка плетіння на пальцях

 • pletenie modnojj odezhdy dlya kukol barbi iz raznocvetnykh rezinok185 Плетіння модного одягу для ляльок Барбі з різнокольорових гумокРезиночку потрібно перекрутити вісімкою і колечка вісімки заправити одне в інше.
 • Через обидва кільця просунути гачок, зачепити гачком і протягнути до середини.
 • Пальцями слід перехопити петлю ближче до нової райдужці. Через два колечка, які підтримуються пальцями, гачок і протягуємо чергову радужку.
 • Тепер потрібно перехопити, вставити гачок і протягнути нову деталь.

Одяг для ляльок з гумок без верстата

Одяг з гумок сплітається з допомогою гачка. Плаття можна робити як однотонним, так і різнобарвним.

Етапи виготовлення першого сукні

Першим ділом потрібно сплести ланцюжок з одинадцяти штук. Щоб визначити, скільки петель вам знадобиться, необхідно набрати повітряну ланцюжок і обхопити нею ляльку в районі грудей.

1 етап — виготовляємо поличку вироби:

 • pletenie modnojj odezhdy dlya kukol barbi iz raznocvetnykh rezinok186 Плетіння модного одягу для ляльок Барбі з різнокольорових гумокДля початку потрібно сформувати ланцюжок з одинадцяти петельок. Так як ми в’яжемо плаття для Барбі цієї кількості петель буде достатньо.
 • Одну необхідно накинути на гачок і зробити чотири оберти.
 • Другу так само накидаємо на гачок і протягуємо через неї отримані петельки.
 • Третю резиночку знову слід накинути на гачок і отримані петельки протягнути через третю резиночку, хвостик знову додати на гачок.
 • Продовжуємо плести перший ряд, періодично варто накидати сукню на ляльку і заміряти обхват під грудьми. Як тільки ланцюг замкнеться, перестаємо набирати петлі.
 • Готову ланцюжок необхідно з’єднати в коло. Для цього гачок потрібно ввести в першу гумку і протягнути через всі петлі. Таким чином, сформується вузлик.
 • Далі, плетемо по колу, при цьому заводимо гачок в кожну петлю по одному разу. Таким чином, потрібно сплести одинадцять рядів.

Наступні два ряди краще оформити іншим кольором.

Щоб розмір підійшов, треба прикладати до Барбі саморобку.

2 етап — пояс сукні: плести пояс краще іншим кольором.

3 етап — поділ вироби:

 • Для виготовлення подолу краще повернутися до вихідного кольору.
 • Щоб спідниця сукні стала пишною потрібно оформити ряд з допомогою накидов. Для цього необхідно провести резиночку через петельку і залишити на гачку дві її частини. Потім слід нову деталь проплести через петельки на гачку.
 • Поділ вироби без накидов не вийде пишним.

4 етап — завершення роботи. pletenie modnojj odezhdy dlya kukol barbi iz raznocvetnykh rezinok187 Плетіння модного одягу для ляльок Барбі з різнокольорових гумокОстанній ряд є оборкою. Для короткого вбрання ляльки треба виготовити два ряди різного кольору і сплітати їх в один поперечні деталі так, щоб вийшов ряд опинився внизу попереднього.

Скільки рядів потрібно буде — залежить від розміру вашої ляльки. В процесі роботи потрібно докласти плаття і визначити необхідну довжину. Потім дванадцятий і тринадцятий ряди оформимо іншим кольором. Для довгого лялькового наряду кількість рядів збільшується.

Ось так легко можна пов’язати гарне плаття для ляльки без верстата.

Різнокольорові гумки — ідеальний матеріал для виготовлення одягу для ляльок. Основні переваги одягу з гумок, виготовленої таки чином — міцність і хорошу розтяжність.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками