Плетіння на коклюшки – відколки і схеми, плетені мережива, навчання як плести мережива

pletenie na koklyushkakh – skolki i skhemy, pletjonye kruzheva, obuchenie kak vyazat kruzheva414 Плетіння на коклюшки – відколки і схеми, плетені мережива, навчання як плести мереживаПлетіння мережива на коклюшках – це прекрасний і цікавий метод створення виробів. Як в музиці з певної кількості нот створюється неймовірний світ мелодій, так і в мереживі з маленького набору плетених деталей створюються вироби, які дивують нас своєю красою, витонченістю і великою кількістю візерунків.

При в’язанні мережива застосовується лише один матеріал – міцні тонкі нитки, що переплітаються і з візерунковим полотном. Навчитися цьому дуже легко, достатньо подивитися уроки нижче.

Мірне мереживо потрібно в’язати в довжину і міряти в метрах. Це мереживо існує для обробки і буває вузьким – всього 3 см, середньою – 5 см і широким – від 6 до 12 див. Мереживо з симетричними краями називають прошва; з одним прямим краєм і з іншим складним краєм називають окраєць; а з двома складними краями – аграмант.

Штучні мережива – це готові вироби, наприклад, коміри або накидки.

Мереживо потрібно плести з допомогою коклюшки – дерев’яних палиць з шийкою, на яку накидають пряжу. Накидаємо Нитку на пару паличок і закріплюємо булавочкой на валику-подушці.

Для в’язання візерунка пари коклюшок складають, перехрещують, приєднують від’єднують, переплітаючи тим самим йдуть з них нитки відповідно до зображенням. Цей малюнок, зображений на папірці, називається сколок, він спочатку кріпиться на валик, де проходить плетіння.

В плетінні на паличках можна розрізнити лише кілька деталей: плетешок, полотнянка, сіточка і насновка, але із-за своєї гнучкості і руху вони дозволяють створювати самі різні мотиви і форми, наприклад, прості геометричні чи мистецькі.

Матеріали для роботи

Найважливіші інструменти для плетіння мережив – це валик і коклюшки. Також знадобиться підставка для валика, спеціальні шпильки, звичайна голка або маленьке шило, в’язальний гачок № 0,5.

  • pletenie na koklyushkakh – skolki i skhemy, pletjonye kruzheva, obuchenie kak vyazat kruzheva415 Плетіння на коклюшки – відколки і схеми, плетені мережива, навчання як плести мереживаКоклюшки – тверді палички з головкою на кінці. Під головою розташовується шийка, на яку натягують нитку. Вони бувають різної форми, і замовити їх створення можна в спеціальних майстернях. При плетінні мережива коклюшки застосовуються тільки парами, тому їх кількість завжди парне.
  • Валик це туго набита подушка у формі циліндра. Для створення валика необхідно взяти шматочок щільного матеріалу розміром 50х70 див.
  • Підставка для валика допомагає спокійно плести і дає можливість забезпечувати стабільність подушки під час плетіння. Її можна зробити з фанери з виїмками на два сантиметри менше діаметра валика.
  • Гостра голка потрібна для проколювання «сколка», на якому буде проходити робота отримані дірочки вставляються шпильки, які фіксують плетіння.
  • Гачок береться для зчеплення певних деталей мережива під час роботи.

Сколок

pletenie na koklyushkakh – skolki i skhemy, pletjonye kruzheva, obuchenie kak vyazat kruzheva416 Плетіння на коклюшки – відколки і схеми, плетені мережива, навчання як плести мереживаМереживо потрібно плести по спеціальному технічному малюнку, який носить назву «сколок». Його наносять на гарну папір або кальку у формі точок (показують місця для проходження шпильок) і виконаних ліній візерунка.

Для прикріплення сколка до валику, спочатку приколюється картон потрібного розміру. Щоб картон не докочувалася, шпилькою треба підхопити спочатку один шматок тканини, а потім по горизонталі увіткнути булавочку в кут картону (з усіх сторін).

Потім на валик з картонкою, за допомогою шпильок потрібно прикріпити сколок, працюючи у капелюх, і нашої проколюємо голкою всі точки по малюнку.

Намотування ниток на коклюшки

pletenie na koklyushkakh – skolki i skhemy, pletjonye kruzheva, obuchenie kak vyazat kruzheva417 Плетіння на коклюшки – відколки і схеми, плетені мережива, навчання як плести мереживаНиточки натягуємо на коклюшечные палички попарно: спочатку на одну, а потім і на іншу. Для цього насамперед потрібно намотати кінець нитки на шию коклюшки і, тримаючи нитку в лівій руці, а паличку – в правій, обертати коклюшку своїм великим пальцем до себе, починаючи знизу шиї і піднімаючись вгору.

Намотувати необхідно як можна краще і тугіше. В кінці намотування нитка повинна розташовуватися у верхній частині шиї, поруч з головкою.

Намотавши п’ять або шість метрів, нитку обриваємо і закріплюємо петлею. Перекладаємо цю коклюшку в ліву руку, а в праву візьмемо порожню деталь. Закріплюємо на паличках кінець нитки і таким же методом намотуємо на шийку нитку, забираючи її з однієї палички, поки на обох не буде одна кількість нитки. На правій паличці нитку також закріплюємо за допомогою петлі.

Створення закрепительной петлі для початківців

Це спеціальна петля, яка зафіксує намотування і забезпечить вільну подачу нитки під час роботи.

  • Тримаючи коклюшку в одній руці, великим пальцем потрібно натягнути нитку.
  • Заводимо паличку під нитку, просунем головку зверху в петлю і затягнемо її.
  • Петлі для всіх коклюшок повинні мати одну довжину (десь 15 см) – коклюшки не повинні опускатися нижче валика або іншій поверхні.

Основні прийоми кружевоплетения

pletenie na koklyushkakh – skolki i skhemy, pletjonye kruzheva, obuchenie kak vyazat kruzheva418 Плетіння на коклюшки – відколки і схеми, плетені мережива, навчання як плести мереживаВ роботі кружевоплетения беруть участь дві пари паличок – одна пара на правій руці, інша в лівій руці (палички потрібно тримати за нижню частку, не торкаючись руками інших місць).

Візерунок плетіння створюють при переборі – перекладанні в потрібному порядку ниток у кожній парі і ниток двох пар. Кожен прийом робиться двома руками одночасно.

  • «Перевити» – означає перетягнути праву паличку і її нитку через ліву. Це виконується за допомогою двох пальців. Залежно від узору мережива перевивши може відбуватися від одного до трьох разів.
  • «Сплести» – означає перетягнути ліву нитку однієї пари паличок через праву нитку другої пари, простіше кажучи, потрібно дві середні палички поміняти місцями, але, головне, праву під ліву нитку, а не навпаки.

Якщо розібратися в цій темі, то можна зрозуміти, що плести і займатися в’язанням не так-то й складно. Можна скачати безкоштовно фото мережив і плести з ним.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками