Плетіння сонечка з бісеру: рекомендації щодо складання і читання схеми

pletenie bozhejj korovki iz bisera: rekomendacii po sostavleniyu i chteniyu skhemy Плетіння сонечка з бісеру: рекомендації щодо складання і читання схемиБожа корівка з бісеру може бути виконана в різних техніках — вишита божа корівка мило виглядає на одязі, можна вишити її бісером на фетре і зробити брелок, чи використовувати як брошки. Навчальні відео широко представлені в інтернеті.

Початківці умільці можуть спробувати виготовити модель на дроті. Більш досвідчені майстри працюють в техніці ручного ткацтва, мозаїчного плетіння. Серед нестандартних способів бісероплетіння сонечка використовують в’язання гачком і укладання нитки з нанизаними бісеринками.

Укладання нитки з нанизаними намистинами

Техніка роботи настільки проста, що з нею може впоратися і дитина. Готовий результат нагадує вишивку. Весь процес складається з кількох етапів:

  1. Готується основа, що підлягає оплітці.
  2. У її заснування прозорим гумовим клеєм кріпиться кінчик робочої нитки.
  3. На другий кінець нитки нанизується бісер у відповідності зі схемою.
  4. Нитка укладається навколо основи щільними кільцями.

pletenie bozhejj korovki iz bisera: rekomendacii po sostavleniyu i chteniyu skhemy1 Плетіння сонечка з бісеру: рекомендації щодо складання і читання схемиДля надійного кріплення бісеру до основи можна використовувати прозорий клей. Можна застосовувати навіть клей, призначений для стельової плитки. Не рекомендується використовувати непрозорі склеювальні склади, наприклад, ПВА і супер клей. Для нанизування бісеру перевагу варто віддати тонкої шовкової нитки.

У роботі потрібно схема. Особливою популярністю користуються ті, що призначені для вишивки хрестом. Важливо стежити за рівністю розташування бісеринок основного мотиву. На ділянках з фоном можна додавати або прибирати зайві намистинки. Таким чином, вдається максимально точно повторити форму основи. Ця техніка дозволяє швидко перетворити самий звичайний предмет в ефектний сувенір: великоднє яйце, подарункову пляшку, унікальні набори для спецій.

Галерея: божа корівка з бісеру (25 фото)

Робота з дротом

Простий спосіб виготовити об’ємну божу корівку дозволяє нанизування на дріт. Для такої божої корівки з бісеру схему плетіння необхідно складати в натуральну величину. Техніка проста:

  1. На відрізок гнучкої тонкого дроту по центру розміщуються намистинки першого ряду.
  2. На один з кінців дроту набирається бісер другого ряду, інший кінець дроту пропускається через ці ж намистинки. При цьому кінці дроту повинні пройти назустріч один одному.
  3. Обидва кінці дроту обережно підтягнути так, щоб другий ряд ліг точно навпроти першого.
  4. Аналогічно виконати всі інші ряди.
  5. pletenie bozhejj korovki iz bisera: rekomendacii po sostavleniyu i chteniyu skhemy2 Плетіння сонечка з бісеру: рекомендації щодо складання і читання схемиПісля виконання останнього ряду кінчики дроту пропустити через крайні бісеринки і випустити вгору, імітуючи вусики комахи.
  6. Для лапок можна використовувати гумки, застосовувані для плетіння браслетів, або шматочки тієї ж дроту, що знайшла застосування в якості каркаса виробу. Вибраний матеріал просто пропускають через весь бісерний ряд, дозволяючи кінчиків трохи «висовуватися» за межі «тільця».

Початківцям майстрам, які освоюють дану техніку, рекомендується віддавати перевагу великому бісеру. Такі вироби виглядають більш ефектно. Для нанизування на дріт підходить тільки непрозорий круглий бісер. При виборі дроту краще використовувати спеціальну з ізоляційним напиленням. Якщо немає можливості придбати такий матеріал, то не з-за ризику окислення вироби не замінюють його алюмінієвої або мідної дротом.

Сережки та брошки «Божа корівка»

pletenie bozhejj korovki iz bisera: rekomendacii po sostavleniyu i chteniyu skhemy3 Плетіння сонечка з бісеру: рекомендації щодо складання і читання схемиВиготовлення біжутерії вимагає від рукодільниці деякого досвіду в роботі з бісером, акуратності і терпіння. Божу корівку можна зробити за допомогою ручного ткацтва. Для цього набирають перший ряд, просто нанизуючи потрібну кількість бісеринок. У другому ряду кожна нова бісеринка лягає над бусинкою першого ряду. Вона кріпиться петлею, яка проходить через бісерину першого ряду і входить в сусідню намистину цього ж ряду. Потім нанизується ще одна бісеринка для другого ряду і виконується нова петля. Якщо потрібно зробити розширення або звуження вироби, то замість однієї додається дві бісеринки або одна з крайніх бісеринок залишається не закритій зверху.

Для виготовлення великої вироби, наприклад, брошки, нерідко використовують техніку «сітка». Для цього першим набирають центральний ряд. Волосінь складають навпіл, по центру розміщують 1 бісеринку. Далі йде набір за принципом: по одній бісеринці на обидва кінці волосіні, 1 бісеринка на обидва кінці. Коли необхідна довжина набрана, волосінь поділяють і кожним кінцем працюють окремо. Набирають по 1 бісеринці і вводять в найближчу виступаючу бусинку попереднього ряду. Для отримання рівного рисунка рекомендується плести з якісного бісеру і за заздалегідь складеною схемою. За цим же принципом треба плести і другу половину вироби.

Об’ємна модель

pletenie bozhejj korovki iz bisera: rekomendacii po sostavleniyu i chteniyu skhemy4 Плетіння сонечка з бісеру: рекомендації щодо складання і читання схемиЗробити об’ємне комаха можна і за принципом джгута в техніці мозаїчного плетіння. Для цього на волосінь нанизують 5 – 9 бусинок і повторно проходять через першу, щоб вийшло кільце. Для того щоб сплести другий ряд на робочий кінець волосіні нанизують по одній бісеринці і проходять в кожну другу попереднього ряду. Додати комасі необхідну форму допомагає додавання або виключення бісерін в ряду. Для додавання замість однієї потрібно додати дві бісеринки, а в наступному ряду між ними додати ще одну. Для звуження дві бісеринки попереднього ряду з’єднуються.

Бісероплетіння, вишивка і навіть плетіння з гумок при створенні сонечок вимагають терпіння й акуратності. Бісероплетіння від інших технік відрізняється яскравістю готового виробу. При правильному підборі матеріалів готова робота виглядає не гірше ювелірного виробу. Для того, щоб сплести дійсно красиве комаха рекомендується працювати у вже знайомій техніці. Тим, хто досі захоплювався гумками, нитками, глиною знайомство з новим матеріалом варто починати з найпростіших технік.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками