Плетіння з бісеру мозаїкою: від азів до складного мозаїчній узору і форм

pletenie iz bisera mozaikojj: ot azov k slozhnomu mozaichnomu uzoru i formam90 Плетіння з бісеру мозаїкою: від азів до складного мозаїчній узору і формМозаїчне плетіння бісером, або як його ще називають — техніка пейот, майстер-клас якого представлений у статті, можуть використовувати не тільки досвідчені, а й початківці рукодільниці. Техніка плетіння мозаїки з бісеру здається досить простою, але навіть досвідчені майстри часто відмовляються від неї через необхідність враховувати безліч нюансів під час роботи.

Різновид мозаїчного плетіння — косе мозаїчне плетіння, воно дозволяє використовувати будь-які види бісеру, в тому числі і рубку, але при повороті слід використовувати круглий бісер, так як рубка може порізати нитка.

Сфери використання

Бісерна мозаїка застосовується для створення плоских і об’ємних виробів. Це можуть бути різні браслети, картини, джгути, міні брошки і навіть іграшки. Особливо цікаво створення об’ємних виробів у вигляді ляльок, тварин. Мозаїчна техніка передбачає розташування бісеринок в шаховому порядку, але за наявності уміння:

 • бачити виріб;
 • працювати творчо;
 • розбиратися в особливостях техніки;
 • не боятися пробувати нове, вдається створювати дійсно унікальні моделі.

pletenie iz bisera mozaikojj: ot azov k slozhnomu mozaichnomu uzoru i formam91 Плетіння з бісеру мозаїкою: від азів до складного мозаїчній узору і формМайстри, які працюють з картинами, при переході від ручного або верстатного ткацтва до мозаїчній плетіння відзначають високу швидкість роботи. Для тих, хто вже давно працює з матеріалом на освоєння методу досить декількох днів. Початківці майстра часто відмовляються від цієї техніки з-за проблем з читанням схеми. Ряди трохи зміщуються, тому схеми рекомендується читати з лівого нижнього кута.

Оригінально виглядають об’ємні вироби, зібрані з декількох елементів, виконаних за допомогою мозаїчного плетіння. Це можуть бути квіти з якісно опрацьованих окремими пелюстками і листами. На відміну від всіх інших технік мозаїка дозволяє отримати ювелірну точність і красу готового виробу.

Переваги мозаїчного плетіння

Бісерна мозаїка від інших щільних способів плетіння вигідно відрізняється відразу за кількома параметрами:

 1. pletenie iz bisera mozaikojj: ot azov k slozhnomu mozaichnomu uzoru i formam92 Плетіння з бісеру мозаїкою: від азів до складного мозаїчній узору і формПростота роботи. Навіть молодої майстрині вдається швидко освоїти цей спосіб роботи з бісером. Немає ніяких особливих способів кріплення бісеру.
 2. Швидкість нанизування ряду. По суті, достатньо набрати лише половину бісеринок, що вигідно відрізняє метод від ручного або верстатного ткацтва. Менша кількість рутини дозволяє швидко сформувати візерунок. Багато хто відзначає, що цим способом вдається закінчити в 2-3 рази швидше.
 3. Терпимість до якості бісеру. Навіть робота з китайським бісером середньої якості дозволяє отримати рівну і акуратне виріб. При цьому в роботі використовуються навіть намистинки з невеликим отвором.
 4. Економічність. Для отримання полотна з візерунком при виборі мозаїчного плетіння потрібно значно менше матеріалів, ніж при ручному ткацтві.
 5. Можливість легко змінювати форму виробу. Мозаїчне плетіння дозволяє плавно звужувати і розширювати полотно у відповідності з ідеєю майстра.
 6. Красиве виконання вивороту і лицьової сторони роботи. Цей пункт особливо важливий при створенні деталей для об’ємних композицій, наприклад, квітів з бісеру або стеклярусу.

Ще однією перевагою такого плетива вважається можливість простої заміни пошкодженої бісеринки. Подібні неприємності трапляються часто, але в цьому випадку на якості полотна проблема не відображається.

Техніка виготовлення

Майстер-класи вимагають виконувати роботу на одній нитки. Багато хто відмовляється від цієї техніки з-за невміння виконати перші два ряди. Тут можуть бути використані два варіанти:

 1. pletenie iz bisera mozaikojj: ot azov k slozhnomu mozaichnomu uzoru i formam93 Плетіння з бісеру мозаїкою: від азів до складного мозаїчній узору і формПодвійне складання нитки. Один з кінців робочої нитки згинається таким чином, щоб короткий кінець виявився на 10 см довше передбачуваної ширини виробу. На місці згину розміщують першу бісеринку. Потім на обидва кінця набирають по одній бусинки, а після – обидва кінці робочої нитки пропускають через 1 бісеринку. Набір триває до тих пір, поки не буде досягнута необхідна довжина виробу. Короткий кінчик пропускається через останню бісеринку і закріплюється. Вся подальша робота продовжується довгою ниткою. У відповідності зі схемою нанизується бісер відповідного кольору, нитка вводиться в виступаючу бусинку попереднього ряду.
 2. Прямий набір. У цьому випадку на майстер-класах рекомендується не починати виконувати малюнок з перших двох рядів. Нанизують На нитку потрібну кількість бісеру. Потім для додання виробу жорсткості вставляють тонку жорстку дріт через 1. Нанизують На нитку по 1 бісеринці і пропускають через кожну видатну бусинку попереднього ряду. Цей варіант вважається більш класичним. Якщо в ряду використовується непарна кількість бусинок, то для кріплення крайньої, при необхідності отримати рівне полотно, застосовують додаткові проходи робочою ниткою.

При мозаїчному плетінні майстер-класи відрізняються гнучкістю підходу. Класичну техніку кожен майстер підлаштовує під себе, вносячи невеликі корективи.

Різновиди мозаїчного плетіння

pletenie iz bisera mozaikojj: ot azov k slozhnomu mozaichnomu uzoru i formam94 Плетіння з бісеру мозаїкою: від азів до складного мозаїчній узору і форм

Бісероплетіння – захоплююче хобі, яке вимагає уважності й посидючості. Плести з бісеру і намистин дуже цікаво, результатом роботи можуть стати як оригінальні прикраси, так і кімнатний квітка в горщику, або бонсай. Сплетені в цій техніці роботи майстрині часто викладають у різних тематичних групах ВК – загляньте помилуватися, і ви напевно надихнути цим видом творчості. А ми постаралися підібрати для вас мк та навчальне відео, щоб ви без проблем змогли освоїти одну з найбільш універсальних технік – мозаїчне плетіння.

Мозаїчна техніка має кілька різновидів, дозволяючи застосовувати її у відповідності з польотом фантазії рукодільниці. Найбільш простий і зручною вважається подвійна або потрійна мозаїка. Вона відрізняється від класичної схеми набором відразу двох або трьох бісеринок замість однієї. Цей метод використовується для швидкого нарощування довжини полотна. Але при використанні декількох квітів і складних візерунків виникають проблеми з читанням схеми.

Коса мозаїка. Вона дозволяє отримати полотно з зазубреними краями, що успішно використовується при створенні листочків або для пелюсток квіток. У цьому випадку набирається центр вироби, а від нього симетрично плететься кожна з половинок. Рекомендується при косому плетінні не використовувати рубку з-за ризику пошкодити робочу нитку.

Мозаїчне плетіння по колу. В результаті вдається отримати щільний шнур або оригінальний чохол для будь-якого предмета. Для виготовлення джгута чи джгута достатньо набрати перший ряд і згорнути його в кільце, пройшовши через першу з набраних бісеринок. Далі робота продовжується за класичним сценарієм. Коло з бісеру для створення обплетення набирається за тією ж схемою, а потім у парних рядах набирається за 2-3 бісеринки, а в непарних-по 1.

Красиві й рівні полотна, виконання з бісеру або стеклярусу з допомогою мозаїчного плетіння, здатні тривалий час зберігати форму навіть при частому використанні. Ця особливість змушує майстринь зробити вибір на користь техніки при створенні декоративних елементів для інтер’єру або біжутерії.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками