Плетіння з дроту і створення нових елементів своїми руками

pletenie iz provoloki i sozdanie novykh ehlementov svoimi rukami144 Плетіння з дроту і створення нових елементів своїми рукамиОстаннім часом великої популярності набуває споруда чогось незвичайного. Гарним прикладом служить плетіння з дроту. Прикраси подібним способом робили ще в давнину, коли не було інших підручних матеріалів. Спочатку в Стародавній Русі ковалі кували предмети прикраси, кольчуги, пізніше стали споруджувати зброї та знаряддя праці. Минуло багато років, але вироби з дроту досі залишаються дуже популярними.

У моєму дитинстві у школярів було повальне захоплення — з кольорового дроту плелися браслетики, авторучки, браслети і кільця. А оскільки як такої кольоровий дроту для рукоділля в продажу не було, так і до спеціалізованих магазинів для рукодільниць було дуууже далеко, дріт видобувалася з шматка якого-небудь дроту або телефонного кабелю. І ще з проводів добувалася тоненька мідний дротик, з неї плелися мереживні повітряні прикраси.

А в наші дні все більшу популярність набуває ажурне скандинавське плетіння з дроту, називається воно Вікінг (Vikinq Knit).

pletenie iz provoloki i sozdanie novykh ehlementov svoimi rukami145 Плетіння з дроту і створення нових елементів своїми рукамиШироко відомий майстер, який робив одні з перших вишуканих прикрас. Вони складалися з тонкого дротяного матеріалу і дивували всіх своїм виглядом. Це був Олександр Колдер. Він з дитинства виготовляв різні сувеніри і дарував їх своїм рідним і близьким. Після того як хлопець подорослішав, він повністю присвятив себе цій роботі. Іграшки, скульптури, прикраси в його виконанні стали класикою цього жанру і з тих пір вироби з дроту міцно увійшли в наше життя. Був створений майстер-клас, як виконувати предмети з металевих ниток так, щоб вони радували своїм виглядом всіх оточуючих. Наприклад, можна зробити ручку, яка буде прекрасним подарунком з будь-якого урочистої нагоди.

Що необхідно для початку роботи

Часто ті, хто тільки починає свій шлях у виготовленні предметів з дроту, поступово підвищуючи клас майстерності, використовують змішані техніки, такі як:

 • Ганутель;
 • Бісероплетіння;
 • Квілінг;
 • Ізонитка.

Для створення чого-то, спочатку потрібно намалювати попередній ескіз, потім розділити його на окремі частини, щоб поступово виконувати поставлене завдання.

Для роботи знадобиться:

 • Інструмент;
 • Кілька видів дроту;
 • Декоративні прикраси, бісер, намисто тощо.

Для того щоб виконувати плетіння з дроту просто необхідні круглогубці. Це такі спеціальні щипці, з вигнутими наконечниками, які дозволяють згинати навіть дуже жорсткий матеріал, не псуючи при цьому руки. Для того щоб робити візерунок або якийсь більш складний малюнок з залізних матеріалів потрібен вигджик і ригель. /дуже своєрідні інструменти:

pletenie iz provoloki i sozdanie novykh ehlementov svoimi rukami146 Плетіння з дроту і створення нових елементів своїми рукамиПерший інструмент – схожий на дошку, яка має велике число отворів і стирчать з неї кілочків. Для створення візерунка за допомогою вигджика, потрібно розставити кілочки в потрібному порядку, а потім акуратно обплітати їх дротом, після чого прибрати виступи. У підсумку залишається конструкція з одного дроту, але своєрідно і цікаво сплетеною;

Другий – Ригель, це металевий конус, який потрібен для плетіння браслетів, кілець або ланцюгів. Необхідно налаштувати потрібний розмір, який потрібно для виконання того чи іншого виробу, і потім поступово накладати деталі, сполучені між собою.

Також в роботі з дротяними матеріалами використовують такий винахід людства, як – Сіра печінку. Це пристрій надає виробам незвичайний вигляд, як би состарившая їх. Воно патирует мідні, бронзові, срібні матеріали, прибирає блиск властивий новим матеріалам, надаючи особливий відтінок, який так подобається багатьом шанувальникам прикрас з дроту.

Галерея: плетіння з дроту (25 фото)

Основні елементи

Важливими елементами в плетінні з дроту можна сказати, основними є:

 • Пін;
 • Спіраль;
 • Пружина;
 • Кільця;
 • Кульки.

pletenie iz provoloki i sozdanie novykh ehlementov svoimi rukami147 Плетіння з дроту і створення нових елементів своїми рукамиВсе це необхідно знати і вміти робити, щоб виходило красиве виріб, яке буде радувати всіх оточуючих своїм виглядом довгі роки.

Пін – являє собою довгу дріт з наконечником. Він віддалено схожий на голку для викрійок. Для того щоб його зробити необхідні допоміжні інструменти, такі як плоскогубці або круглогубці. Необхідно затиснути кінець, трохи відступивши від краю і загинати його на дев’яносто градусів. Обмотавши половинку наконечника щипців, і утворивши кільце, зайві частини дроту відкушуються, щоб зробити рівні краї.

Спіраль – це коло з колечком. Цей візерунок використовують для того, щоб робити речі з бісером або намистом. Між наконечниками круглогубців необхідно затиснути отримане кільце і накрутити спіраль, яка необхідна для прикрас і підробок. Зайві частини матеріалу відкушуються спеціальними кусачками, які завжди повинні бути під рукою.

Пружина – цей вид плетіння використовують для обплетення дроту. На ригель намотується потрібну кількість вихідного матеріалу. За допомогою цього способу можна побудувати прекрасну ланцюжок, яка послужить прекрасною прикрасою.

Колечка – використовують як з’єднувальні елементи, особливо якщо застосовується бісер або намистини. Дріт намотується на ригель у вигляді пружини, яка може бути будь-якої необхідної довжини. Якщо вона вийшла занадто великий, то її можна стиснути за допомогою щипців.

Кульки – це коли на краю поволоки створюються кулясті прикраси з допомогою нагріву пальником або газовою конфоркою. Щоб їх спорудити правильно, потрібно мати велику потужність розжарювання. Можна для створення зовнішнього вигляду, наприклад, зачернить дріт сірчаної печінки або нашатирного спирту. Молотом можна розплющити деталі так, що будуть створюватися нові красиві елементи.

Відгуки:

Читав майстер-клас як обплести ручку дротом, яка буде виглядати неповторно. Роблячи речі своїми руками з підручних матеріалів у нас з’являється мати прикраси і деталі інтер’єру, яких більше ні в кого не буде.

Хто

Вирішивши почати робити щось своїми руками, знайшов майстер-клас як плести мідні браслети. Виявилося все не так складно. Важливо ознайомитися з усіма правилами виконання роботи і робити все у відповідності з інструкціями. В якості навчального посібника чудово підійде плетіння з дроту для початківців, в ньому висвітлюються всі аспекти цього виду рукоділля.

Сергій

Чоловік сплів на свято чудове прикраса. Це був браслет з дроту своїми руками, який він зробив самостійно використовуючи майстер-класи які можна без зусиль знайти в інтернеті. Мідні прикраси мені завжди подобалися, але ніколи не було.

Марина

Інші види рукоділля

Плетіння кошиків з лози

Трафаретний різьба

Ангел з паперу

Скрапбукінг альбом

Лебідь з паперу

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками