Плетіння з гумок: як навчитися, для початківців, без верстата, фігурки, браслети, коалу, чоловічка, брелоки, бабку, лисицю, фото, відео

Плетіння з гумок – це дуже веселе заняття для юних початківців умільців. Можна зробити браслети, брелки, сплести чоловічка, ручку, зв’язати покроково об’ємні фігурки яких-небудь тварин чи тварин і так далі. Виходять дуже гарні і цікаві іграшки.

Для всього цього існують різні схеми, і техніки, які залежать у тому числі і від інструментів, якими ми будемо користуватися при створенні того чи іншого виробу. Отже, сьогодні ми з вами вчимося плести всяку всячину з різнокольорових гумок, для цього розберемо майстер клас поетапно.

pletenie iz rezinok: kak nauchitsya, dlya nachinayushhikh, bez stanka, figurki, braslety, koalu, chelovechka, brelki, strekozu, lisu, foto, video295 Плетіння з гумок: як навчитися, для початківців, без верстата, фігурки, браслети, коалу, чоловічка, брелоки, бабку, лисицю, фото, відео

Плетіння з гумок – це дуже веселе заняття

Плетіння з гумок: способи навчитися для початківців

Навчитися плести фігурки з гумок може кожен. Як говориться: «Було б бажання!».

Є кілька простих порад, слідуючи яким можна швидко освоїти це ремесло:

 • Щоб процес плетіння був комфортним, з гумками не варто поводитися грубо. Їх не рекомендується занадто розтягувати, інакше вони можуть порватися. Також варто стежити за тим, щоб вони не чіплялися за гострі предмети.
 • Якщо під час плетіння людина бажає зупинитися, зробити паузу, але боїться звести нанівець всі старання, не потрібно впадати у відчай! Все, що потрібно зробити, це вставити олівець в останню петлю і виріб не розпадеться.
 • Коли робиться браслет, важливо стежити за тим, щоб він був досить тугим.
 • Плетені браслетики будуть виглядати набагато краще і акуратніше, якщо робити їх з маленьких гумок.
 • Під час роботи не потрібно стежити за тим, щоб гумки не плескали по руці, так як це досить болісно.
 • В цій справі не варто поспішати. Так як робота досить копітка, від людини вимагається посидючість і терпіння. Навіть якщо на початку нічого не виходить, не треба здаватися!
 • Освітлення під час плетіння має бути хорошим.

Якщо робиться браслетик, для зручності можна скористатися в’язальних гачком.

Галерея: плетіння з гумок (25 фото)

Серце з гумок на рогатці без верстата (відео)

Плетіння з гумок без верстата: нюанси

Плетіння без верстата відбувається на пальцях. Існує багато легких способів цього.

Ось найбільш поширений:

 1. На вказівний і середній пальці одягається гумка, а потім – перекручується вісімкою.
 2. Потім беруться 2 гумки іншого кольору і надівається туди ж, але їх не потрібно перекручувати.
 3. Треба взятися за нижній кінець перекрученої гумки, а потім підняти її вгору через обидва пальчика. У підсумку вона повинна повиснути на двох інших гумках.
 4. Таким чином відбувається плетіння. Кожну нижню резиночку необхідно піднімати вгору через дві нижні. Робота буде закінчена тоді, коли браслетик придбає бажаний розмір.

pletenie iz rezinok: kak nauchitsya, dlya nachinayushhikh, bez stanka, figurki, braslety, koalu, chelovechka, brelki, strekozu, lisu, foto, video296 Плетіння з гумок: як навчитися, для початківців, без верстата, фігурки, браслети, коалу, чоловічка, брелоки, бабку, лисицю, фото, відео

Плетіння без верстата відбувається на пальцях

Основні нюанси:

 • Не варто занадто сильно відтягувати матеріал, так як він може порватися.
 • Руки під час роботи не повинні бути слизькими, так як це утруднить плетіння.

Як сплести з гумок фігурку людини?

Сплести резиночками людини дуже легко.

Інструкція:

 1. Верстат повертається таким чином, щоб штирі дивилися на майстра. Середній ряд верстата повинен виступати перед двома іншими.
 2. Першими плетуться руки. Матеріал бажаного кольору накидається на 2 крайніх стовпчика середнього шару.
 3. На крайній від майстра ряд верстата накидаються ще гумки так, щоб утворилася лінія вниз.
 4. Кожна наступна пара матеріалу накидається на наступний виступ верстата.
 5. Далі, коли ряд буде завершено, матеріал накидається повторно, але тепер робиться восьмиобразная прокрутка. Дія виконується 4 рази.
 6. Використовується гачок для накиду гумок на наступний стовпець верстата.
 7. Плетіння відбувається по правому ряду. Кожен шар матеріалу накидається на наступний.
 8. Коли рука буде готова, гумки знімаються по правому ряду. Аналогічні дії виконуються для створення іншої руки.
 9. Потім пасе тулуб чоловічка. Пара гумок накидається на центральний ряд верстата. Потім ще одна пара матеріалу чіпляється за правий від центру виступ верстата і накидається на перші гумки. Так само робиться з іншого боку, потім гумки плетуться вздовж верстата для кожної із сторін.
 10. Щоб утворити шию чоловічка, треба в центрі тулуба накинути ще одну пару резинок вздовж фігури, як у рогатці.
 11. Ноги плетуть аналогічно тулубу, але по одному стовпчику верстата.
 12. Потім ноги і руки прикріплюються до тулуба за допомогою гачка і пари гумок.

pletenie iz rezinok: kak nauchitsya, dlya nachinayushhikh, bez stanka, figurki, braslety, koalu, chelovechka, brelki, strekozu, lisu, foto, video297 Плетіння з гумок: як навчитися, для початківців, без верстата, фігурки, браслети, коалу, чоловічка, брелоки, бабку, лисицю, фото, відео

Сплести резиночками людини дуже легко

Голова плететься колоподібною чином з трьох стовпів верстата, аналогічно кріпиться до тулуба.

Браслети і брелки з гумок

Є величезна кількість різних способів плетіння як брелків, так і браслетів з даного матеріалу. Нижче буде описано спосіб створення однієї з найпопулярніших браслетів «Риб’ячий хвіст».

pletenie iz rezinok: kak nauchitsya, dlya nachinayushhikh, bez stanka, figurki, braslety, koalu, chelovechka, brelki, strekozu, lisu, foto, video298 Плетіння з гумок: як навчитися, для початківців, без верстата, фігурки, браслети, коалу, чоловічка, брелоки, бабку, лисицю, фото, відео

Є величезна кількість різних способів плетіння як брелків, так і браслетів

 1. Для початку потрібно визначитися з кольором майбутнього браслета. Він вийде гарніше, якщо використовувати гумки двох і більше кольорів, які будуть чергуватися на верстаті.
 2. На бічній секції верстата восьмиобразным чином кріпиться перша гумка. Наступну резиночку (іншого кольору) поміщають зверху, але не скручують.
 3. Потім береться гачок і перша резиночка стягується на третю. Ця дія триває далі. Саме так відбувається плетіння браслета.
 4. Робота закінчується тоді, коли браслет буде потрібної довжини. Дві останні гумки з кожної з двох сторін рушили геть.

В кінці береться кліпса, за краї якої чіпляється браслетик.

Як сплести коалу, бабку, лисицю?

На маленькому верстаті можна зробити масу забавних плетених тваринок.

Коала

Коалу слід плести на рогатці. Необхідно визначитися з кольором вироби. Щоб надати її максимально «живий» вигляд, вибір слід робити на користь коричневого матеріалу.

 1. Робота буде 2-етапна. Спочатку робиться тулуб, а потім – голова.
 2. Перша гумка накручується на стовпчик, робиться два оберти. Потім парами гумки додаються на рогатку на обидві сторони і скидаються в центр.
 3. Далі плетіння виконується методом «риб’ячий хвіст». Матеріал приймає на ліву частину рогатки.
 4. Після цього необхідно сплести ще один ряд матеріалу тим же методом і з’єднати його з першим плетінням. Тулуб готово.
 5. Голова коали плететься аналогічно, але на неї має піти менше матеріалу. Слід використовувати 2 чорні резиночки у голові для того, щоб утворити очі.
 6. Наприкінці голова кріпиться до тулуба коали.

pletenie iz rezinok: kak nauchitsya, dlya nachinayushhikh, bez stanka, figurki, braslety, koalu, chelovechka, brelki, strekozu, lisu, foto, video299 Плетіння з гумок: як навчитися, для початківців, без верстата, фігурки, браслети, коалу, чоловічка, брелоки, бабку, лисицю, фото, відео

Коалу слід плести на рогатці

Бабка

Це одна з максимально простих виробів на рогатці. Щоб змайструвати красиву бабку, потрібно підібрати різнобарвний матеріал.

 1. Першим ділом плететься тулуб бабки. Робота виконується методом «риб’ячий хвіст» у два ряди з подальшим їх скріпленням.
 2. Далі необхідно сплести крила комахи. Метод роботи такий же, але ряд повинен бути один. Крила кріпляться до тулуба.
 3. Потім робиться голова бабки, колоподібною плетінням на рогатці. В голові треба зробити 2 ока.

pletenie iz rezinok: kak nauchitsya, dlya nachinayushhikh, bez stanka, figurki, braslety, koalu, chelovechka, brelki, strekozu, lisu, foto, video300 Плетіння з гумок: як навчитися, для початківців, без верстата, фігурки, браслети, коалу, чоловічка, брелоки, бабку, лисицю, фото, відео

Це одна з максимально простих виробів на рогатці

Лисиця

Щоб зробити лисицю з даного матеріалу, слід підібрати жовті або помаранчеві гумки.

 1. Можна скористатися рогаткою, щоб «риб’ячим хвостом» зробити тулуб, голову і хвіст лисички. Для плетіння тулуба потрібно двома рядами накидати матеріал «риб’ячим хвостом».
 2. Голова плететься колоподібно, в ній робиться два чорних ока лисиці з допомогою додавання в ряд чорного матеріалу.

У чому користь плетіння з гумок?

Цей нескладний спосіб створення ручних виробів не тільки цікавий, але і дуже корисний. Справа в тому, що коли людина виконує своїми руками кропітку роботу, у нього розвивається моторика.

Крім цього, користь цього заняття полягає також і в тому, що людина, після майстерності, почуває себе справжнім творцем. А майстер класи можна відшукати в інтернеті зовсім безкоштовно.

Лисеня з гумок на рогатці (відео)

Заняття позитивно впливає на формування у людини таких якостей, як уважність до деталей, старанність, амбіційність, цілеспрямованість і т. д. Саме з цієї причини займатися резиночным плетінням люблять не тільки діти, але і дорослі.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками