Плюси і мінуси пральної машини Retona

Звичайна побутова пральна машина-автомат іноді не може впоратися зі своїми обов’язками. Наприклад, коли потрібно випрати речі з делікатних тканин, що витримують тільки ручне прання, або коли забрудненого одягу зовсім небагато. У таких ситуаціях на допомогу приходить ультразвукова машинка «Ретона». Пристрій відпирає речі з допомогою вібраційних коливань і має компактні габарити, завдяки чому відмінно підходить для поїздок і подорожей.

Що таке ультразвукова пральна машина?

Ультразвукова пральна машина – невеликий пристрій, призначений для прання одягу з різних матеріалів. Прилад поміщається в воду і випромінює ультразвукові хвилі, які впливають на волокна тканини. Ретона абсолютно безшумна, так як ультразвук не вловлюється слухом людини.

bcfa137dd53345717d674e65cd35a68f Плюси і мінуси пральної машини Retona

Опис і характеристики

Ультразвукова пральна машинка складається з випромінювача хвиль і блоку живлення. Блок оснащений лампочкою-індикатором і вилкою для підключення до електромережі. Обидві частини приладу з’єднані між собою тонким дротом. Корпус пристрою виготовляють з якісного пластика. Важить Ретона зовсім небагато – не більше 360 р. Для роботи пристрою потрібно стандартна напруга в мережі 220 Вольт, при цьому її потужність досягає всього 5-30 Ват.

Принцип дії ультразвукової пральної машинки

Якщо ви будете дивитися на роботу машинки, то нічого не побачите – вона залишається нерухомою під час прання. Ультразвукові коливання створюються на спеціальній платі, яку приховує корпус пристрою. Частота ультразвукових коливань досягає приблизно 22-30 кГц. Ви зможете відчути лише легку вібрацію.

Ультразвукові хвилі створюють маленькі бульбашки у воді, чим і впливають на бруд. Розмір цих бульбашок настільки малий, що вони можуть проникати не лише між волокнами, але і безпосередньо в нитки. Як наслідок, бульбашки руйнуються при зіткненні з матеріалом, а сила вібрації допомагає частинкам бруду відстати від волокон.

Переваги і недоліки

Враховуючи основні характеристики і властивості ультразвукових машин, можна скласти перелік їх переваг і недоліків.

Плюси

 • Економія електроенергії. Для порівняння класична пральна машина споживає не менше 1,5 кВт, а машинка «Ретона» всього 5-30 Вт. Навіть якщо врахувати, що ультразвуком доведеться відпирати одяг довше, різниця залишається суттєвою.
 • Безпека. Замикання і протоку води більше не будуть вам страшні.
 • Безшумність. Ультразвук не вловлюється слухом людини.
 • Для прання з метою освіження не обов’язково використовувати порошок.
 • Дезінфекція. Бульбашки повітря, створені ультразвуком, руйнують не тільки частинки бруду, але і мікроорганізми і бактерії.
 • Зручність використання. Ретона важить не більше 360 г, тому її зручно використовувати в будь-якому місці, де є електрична розетка.
 • Доступна ціна. Вартість «Ретоны» варіюється в межах 4000-5000 р, що в 3-4 рази нижче, ніж ціна сучасних машин-автомат.
 • Бережна прання. Пристрій не здійснює механічних впливів, тому в процесі прання навіть дуже делікатні тканини не будуть деформуватися.

Мінуси

Незважаючи на значний список переваг, «Ретона» все ж має певні мінуси. До них відносяться:

 • Ручне полоскання і віджимання. Після прання вам доведеться самостійно полоскати і викручувати білизна, із-за чого тривалість сушіння може затягнутися.
 • Для очищення сильних забруднень доведеться час від часу перевертати білизна в тазу.
 • Прання може зайняти більше часу, ніж автоматична.

Особливості РЕТОНЫ

Компанія «Ретон» вже більше 20 років займається виготовленням пристроїв, що створюють ультразвукове випромінювання з метою кардинально змінити ставлення людей до прання білизни. В основі запатентованої розробки виробника лежить синергія – комплексний підхід, що підсилює корисний вплив. Прилади «Ретона» за невеликі гроші полегшують життя людини і відкривають нові ресурси енергії.

Кому потрібна така пральна машинка

Ретона може використовуватися як самостійно, так і в якості доповнення до стандартної пральній машинці. Покупка стане актуальною:

 • для людей, які часто їздять в подорожі і відрядження;
 • якщо габарити квартири не дозволяють встановити класичну пральну машинку;
 • для власників речей з делікатних тканин, які не перенесуть стандартну прання;
 • для господарок, які хочуть заощадити на споживанні порошку, води і електроенергії;
 • всім, хто хоче, щоб прання дарувала не тільки чистоту, але і видаляла бактерії і відновлювала волокна тканини.

Заміна ручного прання

Якщо ви перете руками, звільнитеся від цього нудного заняття з допомогою ультразвукової пральної машини. Варто відзначити, що пристрій в повній мірі здатне замінити і автоматичне прання білизни, завдяки чому ви заощадите витрати на воду та електрику.

Прилад з легкістю справляється з плямами різного походження, не деформує волокна і відновлює їх структуру.

Прання будь-якого обсягу білизни

Ваша прання не буде обмежена якимось конкретним обсягом білизни. Ви зможете попрати як одну блузку в невеликому тазі, так і кілька комплектів постільної білизни одночасно у великій ванній.

Прання великогабаритних речей

Якщо раніше великі пледи і покривала не вміщалися в барабан пральної машини, то після придбання «Ретоны» ви забудете про проблему назавжди. Досить просто наповнити ванну водою, помістити покривало, засипати пральний порошок, включити Ретону і залишити прання на 2-12 годин.

Делікатне прання

Делікатне прання в машині-автомат підходить не для всіх матеріалів. Дуже вимогливі тканини не витримують навіть легких механічних впливів, і, як наслідок, приходять в непридатність після прання. З ультразвуковою машиною такого не станеться, так як механічні впливи відсутні.

Продовжує термін служби тканини

Маленькі бульбашки повітря, які утворюються внаслідок впливу ультразвуку, не перуть тільки бруд, але і розправляють волокна і додають їм первісний об’єм. Після прання речі стають не тільки чистими, але і більш м’якими і приємними на дотик, а зовні виглядають як нові.

Відновлює колір і зберігає форму речей

Завдяки ультразвуку на молекулярному рівні його вплив розподіляється абсолютно на всі волокна. Після прання барвний пігмент матеріалу стає яскравіше і привабливіше. При цьому волокна не страждають і вироби добре тримають форму.

Видалення усіх видів плям і забруднень

Дія ультразвуку відрізняється універсальністю. Це означає, що «Ретона» здатна впоратися абсолютно з будь-якими типами плям, будь це забруднення рослинного походження, масляні плями або хімічні речовини.

Посилення дії миючих засобів

На відміну від стандартної прання руками або в машинці, дія ультразвукових пристроїв підсилює ефективність миючих засобів. Справа в тому, що при механічному впливі порошок розподіляється на матеріалі з невеликою швидкістю, з-за чого діючим речовинам просто не вистачає сил для повного проникнення у волокна тканини. З ультразвуком засіб для прання рухається набагато швидше, завдяки чому проникає в структуру матеріалу досить глибоко.

Економія води та електроенергії

За один цикл прання класична пральна машина витрачає від 40 до 70 літрів води і споживає не менше 1,5 кВт * год електроенергії. «Ретона», у свою чергу, використовує стільки води, скільки ви налили, і споживає не більше 9-30 Вт електроенергії на годину. Провівши невеликі підрахунки, можна легко розрахувати розмір зекономлених коштів.

Відсутність шуму при роботі

Ретона не видає ніяких звуків під час прання. Ви можете включити її навіть вночі, без побоювань, що розбудіть дитини або сусідів. Пристрій розрахований на тривалу роботу.

Мобільність

Невеликі розміри і нікчемний вага пристрою дозволяє використовувати її в будь-яких місцях, де є електрика. Це дуже зручно в поїздках, відрядженнях і подорожах.

Керівництво по експлуатації

Перш ніж використовувати пристрій, обов’язково вивчіть інструкції з експлуатації та запобіжні заходи при роботі.

4d3554977c69d9c6e8d89292bc0d276e Плюси і мінуси пральної машини Retona

Варто відзначити, що сильно забруднені речі краще прати з використанням порошку, тому перед пранням заготовте необхідну кількість миючого засобу.

Якщо ви тільки принесли ультразвуковий прилад з вулиці, дайте йому трохи полежати в умовах кімнатної температури. Після цього можна приступати до прання:

 1. Перед підключенням до електромережі перегляньте машинку на наявність дефектів та пошкоджень, а також, чи немає видимих заломів на дроті.
 2. Підготуйте білизна. Як і при звичайному пранні, одяг краще розсортувати за кольором і виду тканини.
 3. Підготуйте тару для процедури. Це може бути таз, ванна або широке відро.
 4. Заповніть ємність водою температурою 50-60 градусів.
 5. Розчиніть у воді необхідну кількість прального порошку або будь-якого іншого засобу для прання.
 6. Помістіть основну частину машинки в центр ємності, а блок живлення підключіть до електромережі.
 7. Залиште речі стиратися протягом 2-12 годин залежно від складності забруднень і якості матеріалу.
 8. В процесі прання час від часу перемішуйте білизна в тазу.
 9. Після завершення процедури вимкніть машинку з мережі і вийміть з ємності.
 10. Пристрій промийте під проточною водою і просушіть.
 11. Випраний одяг обполосніть вручну, відіжміть і повісьте сушитися.

Окрему увагу приділіть зберігання пристрою. Намагайтеся складати машинку так, щоб на кабелі не утворилося скруток і заломів.

Рекомендації

Досвідчені господині, які використовують машинку «Ретона» не один рік, помітили декілька цікавих деталей, які допомагають поліпшити якість прання. Наприклад:

 • Білизна краще відпирається, якщо прикрити ємність кришкою.
 • Якщо таз буде виготовлений з металу, це підвищить якість прання.
 • Вода повинна бути гарячою – не менше 50 градусів. В іншому випадку ефект буде гірше.
 • Намагайтеся розміщати в ємність мінімум речей, щоб вони вільно плавали у воді.
 • Завжди використовуйте порошок, оптимальний варіант – засіб для ручного прання.

Заходи безпеки при експлуатації

Перед експлуатацією ультразвукової машинки обов’язково ознайомтеся з заходами запобіжними заходами, зазначеними в інструкції.

Основні положення:

 • не виймайте включений випромінювач з води більш ніж на 60 секунд, інакше він перегріється;
 • не виймайте випромінювач за електричний кабель, що може призвести до його обриву;
 • для прання використовуйте воду не вище 80 градусів;
 • не використовуйте пристрій з видимими ушкодженнями кабелю, блоку живлення або генератора;
 • не включайте/відключайте прилад з мережі мокрими руками;
 • не займайтеся самостійним ремонтом машинки, якщо вона вийшла з ладу;
 • не піддавайте пристрій ударів і механічних перевантажень.

Ультразвук ніяк не впливає на людину. Заходи обережності слід дотримуватися для збереження приладу.

Відгуки про пральній машині «Ретона»

Відгуки про ультразвукової пральної машинки сильно різняться. Більшість господинь зазначили, що «Ретона» в значній мірі спростила процес прання і допомогла заощадити на комунальних платежах. Деякі користувачі вважають, що ультразвукове пристрій ідеально підходить для прання великогабаритних речей: пледів, ковдр, покривал, курток і пуховиків.

В мережі також можна зустріти і негативні відгуки, зміст яких вказує на повну відсутність ефекту від прання. На жаль, частіше всього такі висловлювання залишають люди, які ще не до кінця розібралися з правилами експлуатації машинки, приділили пранні занадто мало часу або проводили процедуру, не враховуючи основних рекомендацій (не використовували порошок, налили занадто холодну воду або заклали занадто багато білизни в таз).

Ультразвукова машинка «Ретона» — зручний і корисний пристрій. Вона може використовуватися в побуті як самостійно, так і як доповнення до основної машини для прання делікатних тканин або просто, щоб брати прилад в поїздки. Щоб прання була максимально ефективною, а машинка прослужила не один рік, обов’язково ознайомтеся з інструкцією і рекомендаціями щодо її використання в побутових умовах.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками