Побудова викрійки штанів покроково, як зробити викрійку штанів своїми руками, покрокова інструкція

postroenie vykrojjki bryuk poshagovo, kak sdelat vykrojjku bryuk svoimi rukami, poshagovaya instrukciya156 Побудова викрійки штанів покроково, як зробити викрійку штанів своїми руками, покрокова інструкціяНаближається літо, і вам потрібно викроїти час і зшити собі нові літні брюки? Або, навпаки — скроїти теплі зимові? Щоб готовий виріб мав ідеальний крій — вам знадобиться якісна викрійка. Існує багато різновидів викрійок жіночих штанів: традиційні, вузькі, на гумці, галіфе. Великою популярністю користуються викрійки по Мюллеру, зазвичай там описується створення чоловічих спортивних моделей на резинці. У нашій статті ми покажемо вам, як потрібно будувати простий базовий креслення, на підставі якого ви зможете створити будь-який фасон жіночих штанів — де треба звузити, або, навпаки — розширити, подовжити або вкоротити для ідеальної посадки.

Для прикладу ми візьмемо сорок восьмий розмір фігури. Таким же методом можна зняти мірки з будь-якої фігури і зробити особисту викрійку штанів, і потім у будь-який час кроїти по ній все що потрібно.

Мірки для побудови креслення для початківців

 • postroenie vykrojjki bryuk poshagovo, kak sdelat vykrojjku bryuk svoimi rukami, poshagovaya instrukciya157 Побудова викрійки штанів покроково, як зробити викрійку штанів своїми руками, покрокова інструкціяПОт = тридцять вісім сантиметрів — Половина кола нашої талії
 • Побіди = п’ятдесят два сантиметри — Половина кола наших стегон
 • Дбрк = п’ятдесят шість сантиметрів — Довжина штанів десь до коліна
 • Дбр = сто сантиметрів — Довжина штанів збоку.
 • Шн = 24 см — Ширина штанів знизу (встановлюємо за фасоном, найчастіше в діапазоні 28 сантиметрів)

А ще нам потрібні контрольні мірки: обхват колін, обхват всій щиколотки і обхват стегон.

Надбавки для початківців

 • Пт. — прибавочка по талії. При сильному облегании — нуль, середня облягання — один, дуже вільний – два.
 • Пб — прибавочка по стегнах. Один — щільне, три – середнє облягання, чотири — дуже вільний.

Для цих штанів беремо наступні позначення надбавок:

 • Пт.= нуль див.
 • Пб один див.

Переходимо до побудови основного креслення бази жіночих штанів.

Побудова жіночих штанів своїми руками для початківців

postroenie vykrojjki bryuk poshagovo, kak sdelat vykrojjku bryuk svoimi rukami, poshagovaya instrukciya158 Побудова викрійки штанів покроково, як зробити викрійку штанів своїми руками, покрокова інструкціяРозраховуємо висоту сидіння за допомогою схеми.

Від Т1 вниз по вертикальному контуру відкладемо висоту сидіння і поставимо крапку Я1.

З Т1 і Я1, в обидві сторони проводимо лінії по горизонталі.

Щоб зрозуміти, де буде розташовуватися лінія стегон, отрезочек Т1Я1 розділимо на три частини, нижню точку ділення позначимо літерою Б1. Я1Б1 = (Т1Я1) /3 = 27,5 / 3 = дев’ять сантиметрів.

Через точку Б1 проведемо горизонтальну лінію спочатку вліво, потім вправо.

 • Створення викрійки — крок другий.

Новим кроком у створенні викрійки буде обчислення ширини по контуру стегон, це важливий крок, адже брюки не повинні завужувати деякі місця. Розрахунок виробляємо за певною формулою.

Створену величину приберемо від точки Б1 вправо по горизонтальній стороні, потім ставимо крапку Б2. Через неї проведемо вертикаль, точки перетину будемо позначати Т2 і Я2.

 • Створення викрійки — крок три.

Від точки Я2 вправо по контуру кроку приберемо відрізок, рівний 1:10 мірки половини обхвату стегон з прибавочкой на повне облягання по контуру стегон і ставимо позначення Я3.

Я2Я3 = (Побіди + Пб) : 10 = (52 + 1) : 10 = п’ять сантиметрів.

Щоб зрозуміти, де буде розташовуватися лінія згину, отрезочек Я1Я3 поділяємо навпіл і поставимо позначення Я.

Через позначення Я вгору і потім вниз проведемо лінію по вертикалі, а точки перетину з додатковими горизонтальними контурами позначимо, як Т і Б.

 • postroenie vykrojjki bryuk poshagovo, kak sdelat vykrojjku bryuk svoimi rukami, poshagovaya instrukciya159 Побудова викрійки штанів покроково, як зробити викрійку штанів своїми руками, покрокова інструкціяПобудова викрійки — крок чотири.

Тепер відзначаємо на простій схемі лінію коліна і контур низу штанів для жінок.

Лінію коліна отримуємо відкладаючи значення мірок Дбрк = п’ятдесят шість сантиметрів по лінії згину та від позначення. Т вниз, ставимо тут До і проведемо через букву горизонтальну лінію в різні сторони.

Лінію низу отримуємо, відкладаючи значення мерочки Дбр = сто сантиметрів по лінії згину від букви. Т вниз, ставимо тут букву Н і проводимо через неї лінію по горизонталі.

 • Побудова викрійки жіночих штанів — крок п’ять.

Дізнаємося і відзначаємо на викрійці ширину штанів по лініях коліна і низу.

Ширина низу передньої повної половини брюк дорівнює ширині низу штанів в готовій формі мінус два сантиметри. Відрізки, які дорівнюють половині ширини передньої половини, відкладемо по лінії низу у різні сторони від букви Н і далі поставимо Н1 і Н2.

НН1 = НН2 = (Шн— 2): 2 = (24 — 2): 2 = одинадцять сантиметрів.

Ширина штанів по контуру коліна дорівнює ширині речі по контуру низу або на чотири сантиметри менше. На половині цієї величини відкладемо на контур коліна від букви До в різні боки, поставимо символи К1 і К2.

У цьому випадку приймемо, що КК1 = КК2 = НН1 = одинадцять сантиметрів.

 • Побудова викрійки — крок шість.

Прикрашаємо лінію крокового зрізу на простій схемі.

Для цього візьмемо додатковий символ Я21, який поставимо в середині отрезочка Я2Я3.

Далі з’єднаємо додатковий символ Я21 і символ K2, наш відрізок розділимо навпіл і від символу поділу до символу Я3 проведемо важливу увігнуту лінію.

З’єднаємо символи К2 і Н2.

 • Створення викрійки — крок сьомий.

Оформимо контури середнього зрізу передньої половини жіночих штанів.

Для цього від точки Т2 вліво по горизонтальній стороні відкладемо отрезочек Т2Т0 дорівнює одному сантиметру.

Всі інші точки з’єднуємо прямою лінією.

 • Створення викрійки — крок вісім.

Ширина по талії дорівнює 0,5 х (Піт + Пт) + 2 виточки. Ширина кожної виточки дорівнює двом сантиметрам. Припуск по талії беремо мінімальний.

На нашій талії може знаходитися одна або дві виточки. У цій схемі ми працюємо над варіантом з двома вытачками.

Першу виточку розміщуємо по згину, від нашої точки Т відкладаємо в різні сторони по одному сантиметру. Довжина виточки десять сантиметрів.

Другу виточку розміщуємо в середині відрізка від символу Т4 до розчину першої виточки. З місця поділу опускаємо перпендикуляр довжиною десять сантиметрів — це осьова частина виточки, від неї в різні боки відкладемо по одному сантиметру і оформляємо сторони виточки, як і у випадку з першою.

 • Створення викрійки — крок дев’ятий.

Доробляємо частина бічного зрізу. З’єднуємо символи Я1 і К1 додаткової прямої, поділяємо її навпіл, від місця поділу вправо по перпендикуляру зробимо прогин 0,7 див.

Частина зрізу збоку побудуємо через букви Т4, Б1, Я1,символ прогину, К1,Н1.

 • Крок десять.

Частина низу передньої половини вироби зшиваємо однією лінією Н1Н2.

Викрійка однієї частини жіночих штанів на гумці, готова.

Задня половина.

 • Крок одинадцять.

Зшиваємо шматок низу задньої половинки штанів.

Від букв Н1 і Н2 в різні боки відкладемо по два сантиметри і ставимо символи: зліва – Н3 і праворуч – Н4. Таким методом виходить Н1Н3 = Н2Н4 = два сантиметри.

З’єднуємо певні точки Н3, Н5, Н4. Контур низу створений.

Оформляємо коліно повністю. Від букв К1 або К2 прибираємо вліво і вправо по два сантиметри і поставимо букви К3 і К4. Так виходить, К1К3 = К2К4 = два сантиметри.

Далі, оформимо контур середнього зрізу. Оформимо частину стегон. Зробимо виточки. Ну і останнє, оформимо частина бічного зрізу. Ось ми і зробили викрійку штанів своїми руками і закінчили побудова штанів.

Висновок.

Зшивати викрійки для чоловічих спортивних штанів трішки складніше, але працювати потрібно по цій же схемі, зробити все своїми руками, можна швидко. Але найважливіше, це приділити велику увагу моделюванню штанів на гумці.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками