Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігамі

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami388 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміСпочатку, декоративно-прикладне мистецтво орігамі було придумано в Стародавньому Китаї. Класичне орігамі — це складання фігурки із звичайного квадратного аркуша паперу. При цьому не потрібно ні ножиць, ні клею.

На сьогоднішній день класичним орігамі можуть займатися як діти, так і дорослі. Сучасний вид орігамі — це об’ємні модульні фігурки тварин, рослин, предметів інтер’єру. Такі об’ємні фігури робляться з окремих трикутних модулів, які складаються певним способом.

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami389 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігамі

Які фігури можна скласти з паперових аркушів? Та які завгодно! Це може бути і птах, і дерево, і квітка. Але паперова пташка — не межа мрій. Орігамі можна використовувати і для робіт з тканини. У цій техніці виходять оригінальні подушки і ковдри, можна робити елементи для прикраси одягу та аксесуарів.

Папір для орігамі потрібно вибирати досить міцну. У магазині можна придбати спеціальний папір для орігамі, а можна використовувати папір, яка продається в блоках — великих і маленьких. З паперу треба виготовити потрібну кількість трикутних модулів, з яких можна скласти будь-яку об’ємну фігуру.

Всім нам відомо, що голуби — це символи світу. У Стародавньому Китаї голуб є символом довголіття. Подарунок, зроблений у вигляді фігурки голуба, розчулить будь-якого одержувача. Нижче розглянемо покрокову інструкцію виготовлення голуба з модулів орігамі.

Галерея: голуб з модулів (25 фото)

Модульне орігамі голуб (схема)

Для виготовлення модульного орігамі з трикутних модулів «Голуб з розкритими крилами» знадобиться виготовити: 659 білого кольору (для тіла, крил та голови) і 17 модульних трикутників рожевого кольору (для лапок і носика). Отже, розглянемо детальну схему як зробити голуба з модулів.

Виготовлення тільця голуба з модульного орігамі:

  1. poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami390 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміПерший, другий і третій ряди виготовляються з 10-ти штук модульних трикутників білого кольору. Треба взяти два трикутника, верхній край яких дивиться вгору (перший ряд). З’єднуємо їх між собою ще одним трикутником (другий ряд), просунувши гострі кути перших двох до кишеньки третього. Так продовжуємо по колу, не забуваючи, що в першому і в другому ряду повинно бути по 10 модулів. Модулі третього ряду одягаються аналогічно. У підсумку вийде фігура, що нагадує зірку.
  2. poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami391 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміДля четвертого знадобиться 15 модульних трикутників. Кріпляться модулі модулі третього ряду, але чергуючи і поєднуючи при цьому сусідні з додаванням по одному модулю на один гострий кут. Тобто з’єднуємо — додаємо — додаємо — з’єднуємо…і т. д.
  3. У п’ятому і шостому рядах (необхідно злегка стиснути фігуру) нам знадобиться по 15 модульних трикутників і ними ми з’єднуємо гострі кути.
  4. У сьомому знадобиться 22 трикутника і робимо його аналогічно 2-му пункту схеми.
  5. poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami392 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміВосьмий, дев’ятий та десятий ряди — потрібно 22 трикутника. Техніка з’єднання та ж, що і в попередньому пункті.
  6. В одинадцятому і дванадцятому знадобиться 20 трикутників. В деяких місцях одягаємо на три гострих кута попереднього ряду.

Як зробити грудку голуба

  1. poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami393 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміНа дванадцятий ряд тільця кріпимо 13 модульних трикутників, скріпляючи між собою сусідні кути попереднього ряду. У другому знадобиться 12 штук.
  2. В третьому (13 штук) і четвертому (12 штук) лавах модульні трикутники потрібно надіти короткою стороною назовні.

Виготовлення шиї

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami394 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміДля того, щоб зробити шию, потрібно з іншого боку тіла на дванадцятий ряд надіти 7 модульних трикутників короткою стороною назовні. У другому ряду знадобиться 6, у третьому — 5, у четвертому — 4, у п’ятому — 5, в шостому — 4, в сьомому — 5, у восьмому — 4, в дев’ятому — 3, в десятому — 4, в одинадцятому — 3, дванадцятому — 4, тринадцятому — 3 модульних трикутників.

Для виготовлення голови знадобиться: у першому ряду — 3 модульних трикутників, у другому — 4, у третьому — 5, у четвертому — 4, у п’ятому – 4.

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami395 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміДля хвоста знадобиться: у першому ряду — 7 модульних трикутників, у другому — 8, на третьому — 9, у четвертому — 8, у п’ятому — 9, в шостому — 8. На кінці хвостика робимо пір’я. Для цього необхідно надіти трикутники назовні кишеньками, потім надіти два модуля кишеньками всередину і один модуль зверху. Так робимо по всьому периметру хвоста.

Далі, робимо крила

  1. poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami396 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміЗ першого ряду по дев’ятий нам знадобиться 8 модульних трикутників. Скріплюємо їх між собою звичним способом. Тільки в кінці кожного ряду ми зменшуємо кількість, а спочатку продовжуємо. Виходить видовжене крило.
  2. Далі — на убування: у десятому ряді потрібно 7 модулів, в одинадцятому і дванадцятому — по 6, у тринадцятому — 5, в чотирнадцятому п’ятнадцятому і шістнадцятому — 4, в сімнадцятому і вісімнадцятому — 3, в дев’ятнадцятому і двадцятому — 2, у наступних двох по 1 модулю.

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami397 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігамі

Аналогічно, але тільки в дзеркальному відображенні, робимо складання другого крила. Крила потрібно трохи загнути всередину.

Далі, робимо таку збірку. До голови приробимо дзьоб рожевий з одного модульного трикутника. До тулуба приклеїмо хвіст і крила.

З модулів рожевого кольору потрібно зробити лапки. Для цього беремо 5 штук, вставляючи їх один в одного.

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami398 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміЗбоку вставимо в третій знизу модуль по одному з кожної сторони, закріплюючи клеєм. Між собою ці два модуля з’єднаємо ще одним. Таким чином, збираємо дві лапки, які кріпимо до тулуба.

З паперу чорного кольору потрібно зробити два очка і приклеїти їх по обидві сторони голови.

Вийшов чудовий голуб!

Як бачите, нічого складного в збірці модульних фігур оригамі немає. Також можна пофантазувати і придумати свої власні моделі і схеми до них, а можна звернутися до інтернету.

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami399 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігаміДітям дуже подобаються фігурки різних тварин. Наприклад, можна зі своєю дитиною на дозвіллі за схемою виготовити зайчика з модулів орігамі. Розглянемо схему, як зробити зайця.

Для зайця нам знадобиться: 24 модульних трикутника синього кольору, по 48 модульних трикутників жовтого і блакитного кольорів, і 402 модульних трикутника білого кольору.

poshagovaya instrukciya po izgotovleniyu originalnykh podarkov iz treugolnykh modulejj origami400 Покрокова інструкція по виготовленню оригінальних подарунків з трикутних модулів орігамі

Зберемо спочатку голову зайця — 3 перші ряди складаються з 24 модулів білого кольору кожна, а наступні чергують так: блакитний — жовтий — синій — жовтий — блакитний. Далі, потрібно використовувати модулі білого кольору, але надягаючи їх іншою стороною. Потім нанизуємо 30 трикутників, але іншою стороною, щодо попереднього ряду.

Тут на кожен четвертий необхідно надіти по два модульних трикутника. З п’ятого ряду голови надягаємо знову іншою стороною. Таким чином, зібрати ще два ряди. Їх вийде всього сім. Вушка робимо з 6 трикутників, які кріпляться до голови і збираються з п’яти рядів. Приклеїмо до голови оченята, ротик і носик з кольорового паперу. Зайчик готовий!

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками