Покрокова інструкція: як зшити пряму спідницю олівець самостійно

poshagovaya instrukciya: kak sshit pryamuyu yubku karandash samostoyatelno405 Покрокова інструкція: як зшити пряму спідницю олівець самостійноДовга пряма спідничка з вытачками і зі шліцом ніколи не виходить з моди. Оброблена вытачками, вона гарно виглядає і спереду, і ззаду. Багато починаючі рукодільниці задаються питанням про те, як зробити викрійку самостійно, не вдаючись до допомоги професійної швачки. Для того щоб зробити процес шиття довгою спіднички-олівця з вытачками легким, починаюча рукодільниця повинна чітко уявляти собі побудова викрійки виробу з вытачками. Покрокові інструкції для побудови викрійки прямої спідниці з вытачками, можна знайти в інтернеті і в спеціалізованій літературі з крою та шиття.

Як побудувати викрійку прямої спідниці: з чого почати

Робота по виготовленню довгої прямої моделі з вытачками можна умовно розділити на два етапи. Перший етап – зняття необхідних розмірів і побудова викрійки спідниці з вытачками. Розміри прямої моделі з вытачками можуть бути різними, так як, завдяки витачками, ця модель буде безпрограшно виглядати на дамах будь-якої комплекції і віку, від наймолодших до людей похилого віку. Для того щоб приступити до роботи з виготовлення викрійки і шиттю вироби з вытачками, знадобиться:

 • Сантиметрова стрічка для зняття необхідних розмірів.
 • Листок паперу, ручка і олівець для письмової фіксації розмірів.
 • Спеціальний папір для викрійок, необхідна для побудови викрійки. Початківцям майстриням рекомендується використовувати при побудові одну з готових викрійок, в достатку представлених в інтернеті і в спеціалізованій літературі. Досвідчені швачки можуть побудувати креслення самостійно. Увага: під час побудови креслення викрійки необхідно враховувати припуски на шви.
 • Матеріал для шиття. Якщо спідничка призначена для носіння в холодну пору року (осінь – зима), рекомендується взяти щільну тканину темних кольорів і відтінків (чорний, темно-коричневий, темно-синій, бордовий). Якщо передбачається носити цю модель влітку або навесні, можна взяти більш тонкий матеріал, а забарвлення можуть бути самі різні, від пастельних до яскравих. Осінньо-зимовий варіант бажано забезпечити теплою підкладкою, в цьому випадку потрібен ще один відріз тканини на виготовлення підкладки.
 • Шматок крейди або спеціальний маркер, пишучий по тканині, для перенесення викрійки на тканину.
 • Кравецькі ножиці для розкрою матеріалу. Увага: вони повинні бути гостро заточені.
 • Голка, нитки і швейна машинка для намітки і зшивання деталей готового виробу в єдине ціле.

Побудова прямої спідниці, викрійка і шиття

poshagovaya instrukciya: kak sshit pryamuyu yubku karandash samostoyatelno406 Покрокова інструкція: як зшити пряму спідницю олівець самостійноПочинати роботу з виготовлення прямої моделі необхідно зі зняття мірок. Головні розміри, які потрібно враховувати – це обхват талії і довжина самого виробу. Довжина прямої спідниці може змінюватись. Це може бути міні, «олівець» до середини ікри або довга «в підлогу». Все залежить від індивідуальних переваг швачки, але початківцям майстриням краще всього починати з довгою моделі, її шити простіше всього.

Наступний етап роботи – побудова викрійки. Коли викрійка готова, її необхідно акуратно перенести на тканину, з урахуванням припусків на шви. Далі – розкрій тканини з допомогою гострих ножиць. Якщо передбачається підкладка, аналогічним чином потрібно побудувати викрійку і розкроїти тканину на виготовлення підкладки.

Довга пряма спідниця складається з наступних елементів: передня частина виробу, задня частина спідниці, шліца і виточки. Наступний етап — попередня намітка вручну. І, нарешті, заключний етап роботи – зшивання готових фрагментів виробу в єдине ціле з використанням швейній машинці. Якщо вона призначена для носіння в холодну пору року, додатковий етап роботи – виготовлення підкладки. Підкладка виконується з цупкої тканини темного кольору. Технологія шиття аналогічна шиттю основної частини спідниці. Готова підкладка вшивається у виріб з вивороту.

Довгу пряму спідницю можна прикрасити поясом, але це необов’язково, тому що вона і так виглядає ефектно на жінці будь-якої комплекції.

Як зробити викрійку спідниці олівця і зшити виріб

Для того щоб шити було легко, а готова спідниця прослужила довго, необхідно дотримувати наступні практичні рекомендації:

 • poshagovaya instrukciya: kak sshit pryamuyu yubku karandash samostoyatelno407 Покрокова інструкція: як зшити пряму спідницю олівець самостійноДля шиття довгої прямої спідниці зі шліцом і вытачками потрібно брати тканину найвищої якості. Тканина повинна бути нова, не була у використанні раніше.
 • Під час розкрою матеріалу слід використовувати острозаточенные ножиці. Якщо кравецькі ножиці будуть тупими, акуратно розкроїти тканину навряд чи вдасться, і це негативно позначиться на якості готового виробу.
 • Під час побудови викрійки необхідно враховувати припуски на шви, інакше можливі неприємні сюрпризи під час зшивання готових частин спідниці в єдине ціле.
 • Можна прикрасити готову модель ременем або поясом. Ремінь промислового виробництва повинен гармоніювати з кольором і фасоном спідниці. Зшитий вручну пояс можна виконати з тієї ж тканини, що і спідниця, але допускаються варіанти інших кольорів і відтінків.
 • Якщо спідниця призначена для молодої дівчини або дівчинки-школярки, її можна декорувати вишивкою або аплікацією. Довга пряма спідниця строгого фасону без декору може використовуватися в якості повсякденної шкільної форми, в цьому випадку відповідні кольори тканини – бордовий, коричневий, темно-синій або темно-зелений. Якщо спідниця призначена для носіння в офісі, можна вибрати строгий чорний, також підійдуть всі відтінки сірого.

Довга пряма спідниця «в підлогу», оброблена вытачками і шліцом, повинна бути присутньою в гардеробі кожної жінки і дівчата, незалежно від віку і роду занять. Ця модель воістину універсальна, тому що вона ідеально поєднується з будь-яким «верхи». Залежно від кофти (кофти) і супутніх аксесуарів, таку спідницю можна надіти і в офіс, і на вечірку в клуб, і на вечірню прогулянку. Шити її дуже просто, головне – терпіння і уважність.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками