Пошиття сумок зі старих джинсів своїми руками, основні кроки, розбір типових викрійок

poshiv sumok iz starykh dzhinsov svoimi rukami, osnovnye shagi, razbor tipovykh vykroek800 Пошиття сумок зі старих джинсів своїми руками, основні кроки, розбір типових викрійокДжинси завжди у моді, їх носять усі – від самих маленьких до найповажніших. І, звичайно ж, вони зношуються, зношуються і рвуться в самих різних місцях, брудняться. І що ж робити з джинсами, які стали старими, зіпсувалися або просто набридли?

Не треба поспішати викидати їх або відправляти в дачно-городню посилання. Адже із залишків або цілих старих джинсів можна зробити масу потрібних, оригінальних, модних предметів, аксесуарів, в тому числі і можна зшити своїми руками всілякі оригінальні сумки: з джинс може вийти і відмінна господарська, і оригінальна поясна. Якщо покопатися в інтернеті і відшукати потрібний мк, то можна покроково змайструвати і веселу дитячу, і модну спортивну, і містку пляжну, і навіть велику дорожню сумку.

Хочете дізнатися як за шагово зшити сумку зі старих джинсів – оригінальну й зручну, цікаву і ексклюзивну – прочитайте статтю до кінця!

Такі аксесуари будуть якраз і підліткам та дорослим, адже вибір викрійок, і відповідно, готових варіантів величезний і обмежений лише фантазією рукодільниці. Зшити сумку з джинсів – дивно? Анітрохи!

Будь-яка робота буде ладитися і йти легко, якщо до неї ретельно підготуватися. Отже, з чого потрібно почати. З підготовки основного — інструментів і матеріалів. Для пошиття джинсових сумки знадобляться:

Основні витратні матеріали

 1. poshiv sumok iz starykh dzhinsov svoimi rukami, osnovnye shagi, razbor tipovykh vykroek801 Пошиття сумок зі старих джинсів своїми руками, основні кроки, розбір типових викрійокДжинси. Скільки в будинку є старих і непотрібних – всі згодяться.
 2. Ножиці. Краще всього користуватися кравецькі ножицями, адже джинсова тканина щільна, а кравецькі ножиці впораються з будь-якими тканинами.
 3. Голки для ручного шиття. При шитті часто потрібно щось сметывать, підшивати, простегивать, тому такі голки потрібні завжди.
 4. Швейна машина.
 5. Голки «для джинси» для швейної машини.
 6. Нитки швейні.
 7. Різна фурнітура (блискавки, гудзики, заклепки – в залежності від бажання і задуми).
 8. Кравецькі сантиметр і звичайна лінійка для вимірювання розмірів, креслення викрійок і схем.
 9. Кравецькі крейда (або олівець для тканини, змивається кравецькі маркер).
 10. Папір, олівці, ручки – для креслення викрійок.

Сумка складається з основи, підкладки, ручок. І окремої уваги варто тема декору.

Важливо. Перш ніж почати працювати зі старими джинсами, їх необхідно випрати і відпрасувати. Працювати потрібно з чистою тканиною, щоб не забруднитися і не забруднити обстановку. Крім того, якщо якесь пляма не відіпрається, то вже заздалегідь можна визначити, що ця ділянка не слід використовувати, або використовувати, але в невидимій частині сумки, обіграти крій, прикрити це місце кишенею, декором і так далі. А відпрасувати необхідно тому, що кроїти на м’ятою тканини неможливо, все вийде криво.

Галерея: сумка зі старих джинсів (25 фото)

Основа сумки

poshiv sumok iz starykh dzhinsov svoimi rukami, osnovnye shagi, razbor tipovykh vykroek802 Пошиття сумок зі старих джинсів своїми руками, основні кроки, розбір типових викрійокОснова сумки – це по суті сама сумка без ручок. Зі старих джинсів, з їх частин викроїти основу можна дуже просто.

Джинсову сумку самого простого крою можна зшити з верхньої частини штанів. Для цього потрібно відрізати штанини до підстави, щоб вийшла така собі «спідничка». А далі на вибір два варіанти:

 • можна просто скласти основу, як вона є, як носять джинси, і прошити, вивернувши навиворіт (шиють завжди з вивороту), низ фігури по зрізу. Тоді вийде плоска сумка-папка;
 • можна зробити сумку об’ємною. Для цього з виворітного боку куточки закладають всередину трикутниками, так щоб вершини трикутників лягали на дно сумки, і трикутник пристрочує підставою до дна. Виходить виділене дінці і стінки.

В обох випадках вийде досить оригінальна і функціональна сумочка, на якій вже є кишені.

Також просто можна пошити сумочку з окремих деталей, тобто штанин і інших частин від старих джинсів. Викрійки тут можуть бути різними. Намалювати їх неважко.

Найпростіша форма — це прямокутник, трапеція, квадрат. Притому ці частини можуть складатися з декількох частин, а не тільки з цілого полотнища. Для цього можна стачать які завгодно шматки між собою. В деяких випадках це може навіть стати елементом декору.

Так, можна зробити своїми руками полотнища в стилі печворк – з однакових за формою і розміром лоскутов (при цьому вони можуть бути різного кольору – це буде ще й оригінально), в стилі фріформ – безладне поєднання різних по розміру, формі і навіть фактурі лоскутов. Можна ще стачать клапті джинсової тканини з клаптями зовсім інших тканин, строкатих. Джинсові сумки – це роздолля для фантазії.

Для початку розберемося з основою. Для простої пошиття такої форми потрібно:

 • накресліть викрійку у вигляді вибраної фігури вибраного розміру;
 • потім перенести її на тканину, обвівши кравецьким крейдою (або іншим аналогічним пристроєм) і додати по краях – по низу і боків по 1 сантиметру на припуски, по верхньому краю 2-3 см на підгин;
 • вирізати дві накреслені заготовки, скласти їх обличчям один до одного і прострочити бокові шви;
 • накресліть викрійку дна сумки. Дно може бути овальны, прямокутним, квадратним – будь-яким. Головне, щоб периметр дна був дорівнює довжині двох частин підстави плюс 1 сантиметр по всьому периметру на припуски;
 • скласти деталі лицем до лиця, скріпити шпильками і змітати ниткою, і потім стачать деталі разом на машинці.

Важливо! Джинсова тканина має властивість руйнуватися, бахромиться. Тому всі вільні зрізи тканини необхідно обов’язково обробляти обметочніе швами. Якщо немає оверлока, то можна обробити швом зигзаг, можна вручну. Але в сучасних швейних машинах, навіть простих, є хоча б парочка швів, що імітують оверлочні.

Отже, найпростіша основа готова.

При уявній простоті, зшити таку сумку з джинсів – це тільки початок. Можна залишити її як є. Можна у верхній частині проробити отвори по краю, протягнути через них шнур – і вийде сумка-торба, можна верхній край зібрати на ручки-кільця (металеві або пластикові ручки-кільця можна придбати в багатьох магазинах рукоділля), і так далі.

Кишені від старих джинсів можна пришити до отриманої основі. Притому можна рівно, як на джинсах, можна на передній стороні, можна з боків, як захочеться.

Підкладка

poshiv sumok iz starykh dzhinsov svoimi rukami, osnovnye shagi, razbor tipovykh vykroek803 Пошиття сумок зі старих джинсів своїми руками, основні кроки, розбір типових викрійокМожна зшити джинсову сумку і без підкладки, але з нею джинсова сумка буде міцнішим, практичніше, естетичніше.

Підкладка шиється так само, як основа, тобто за формою повинна повністю повторювати сумку. До підкладці можна пришити кишені, які будуть внутрішніми кишенями сумки. При цьому пришивати кишені потрібно ще до того, як буде пришита підкладка до сумки.

Якщо сумка буде закриватися на блискавку, то верхній край підкладки потрібно підвернути, скріпити шпильками або промітати. Вкласти підкладку в основу, виворотом до вивороту. Потім пришити підкладку до сумці нижче верхнього краю на півтора сантиметра. Потім вкласти краю блискавки між основою і підкладкою, скріпити їх шпильками або пришити, і прострочити на машинці.

Важливо. Тканина підкладки може бути будь-яка, але (!) вибирайте тканини міцні, які не розповзаються, не рвуться. Не в інтересах господині шукати, наприклад, ключі десь під підкладкою, тому що вони проткнули тоненьку або сыпящуюся тканина. Та й расползшаяся тканина по швах або дірки – навіть усередині сумки – це і негарно, і незручно.

Ручки

Ручки сумки це не тільки функціональна невід’ємна частина сумки, але вони можуть бути і елементом декору!

Для пошиття простих ручок потрібно виготовити лямки. Для цього:

 • poshiv sumok iz starykh dzhinsov svoimi rukami, osnovnye shagi, razbor tipovykh vykroek804 Пошиття сумок зі старих джинсів своїми руками, основні кроки, розбір типових викрійоквирізати дві смуги тканини (якщо не вистачить цілих лоскутів, то можна стачать з кількох). Ширина смуг повинна бути дорівнює двом ширинам майбутньої лямки плюс по сантиметру з кожного боку на припуски. Довжина смуги — довжина майбутньої лямки від верхнього краю сумки плюс по сантиметру на припуски і плюс два-п’ять сантиметрів на ділянку пришивання до основи;
 • скласти смужку обличчям всередину і прострочити поздовжній шов;
 • прострочити поперечний шов з одного боку, і руками вивернути лямку обличчям назовні. Для зручності можна проштовхувати олівцем або тупоконечными ножицями тканина в поперечний шов;
 • підвернути другий поперечний край всередину і прострочити;
 • прострочити лямку по всьому периметру. Це потрібно для того, щоб лямка була міцнішою і не втрачала форму. Таким же чином зшити і другу лямку, якщо сумка буде з двома лямками.

Якщо лямка буде вшивная, то поперечні краї можна і не прострочуєте, але краще їх обробити. Вшивні лямки вставляються між зовнішньою тканиною і підкладкою, закріплюються шпильками або приметаются, і прострачиваются разом з основою і підкладкою.

Якщо лямки пришиваються зовні, краще пришити їх кількома швами, наприклад, хрест-навхрест.

Сумки зі старих джинсів хороші тим, що дозволяють багато вольностей, фантазії. Так, лямки можна зшити з іншої тканини, іншого кольору, деталі з якої можна пришити до сумки в якості елементів декору.

Крім того, ручки сумок можна зробити з інших матеріалів: з шнурів (портьєрних та інших декоративних), з ременів, з кісок, сплетених із залишків тканини, інших тканин. Можна вставити великі люверси і протягнути через них ручки. Можна використовувати готові ручки – як вже згадані кільця-ручки. Все залежить тільки від бажання і фантазії майстрині! Сумка з джинсів своїми руками – це відображення індивідуальності!

Декор

Декорування аксесуарів – це розгул фантазії! Прикрасити сумку зі старих джинсів можна так, як тільки душа забажає.

Найпростіші варіанти зовнішніх прикрас це:

 • всілякі декоративні значки, гудзики, підвіски, нашивки (патчі), клейові і пришивні стрази, пайєтки, намистини, бісер і так далі;
 • декоративна тасьма, стрічки, мережива, волани, шнури;
 • заклепки, кнопки, люверси в якості декору;
 • малюнки фарбами по тканині;
 • аплікації, клапті…

Крім цього, в якості декору можна використовувати комбінування тканин для основи сумки, про яких згадувалося раніше (печворк, фріформ).

Продовжувати можна до безкінечності, адже сумка з джинсів – матеріал дуже вдячний, вільний, просто закликає до польоту творчості, а зшити модну сумку зі старих джинсів своїми руками дуже просто! І вже точно, джинсова сумка своїми руками, зроблена за власними ескізами буде досконалим ексклюзивом і предметом гордості.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками