Пов’язати косинку гачком, косинки для дівчаток, ажурна косинка гачком для жінок

svyazat kosynku kryuchkom, kosynki dlya devochek, azhurnaya kosynka kryuchkom dlya zhenshhin317 Повязати косинку гачком, косинки для дівчаток, ажурна косинка гачком для жінокКоли дуже жарко, найкращим захистом від сонця стане косиночка. Коли дуже холодно — зігріти вас зможе не тільки кофта, але і тепла жіноча косинка тонкої в’язки. Гачком її зможе зробити будь-яка рукодільниця, яка знає хоча б деякі основи цієї майстерності. Схем косинок є багато: від найбільш легких до дуже складних. Але всі вони існують для того, щоб зробити кожну дівчину красивою і неповторною. Якщо ви ще не визначилися, яку саме косинку ви хочете зв’язати — як завжди, допоможе інтернет: фото готових виробів ви знайдете в достатку. Але вам потрібні не тільки картинки — майстер класи та інструкції з в’язання ви знайдете в цій статті.

Різноманітність косинок

Проста сітка, мк

svyazat kosynku kryuchkom, kosynki dlya devochek, azhurnaya kosynka kryuchkom dlya zhenshhin318 Повязати косинку гачком, косинки для дівчаток, ажурна косинка гачком для жінокОтже, приступимо до в’язання гачком косинки. Схеми для цієї моделі в’язаного дуже прості і зрозумілі, в’язка не займе багато часу. Є два способи в’язання: від основи і від кута. Ця модель йде на розширення.

Спочатку набираємо п’ять петельок, і з’єднаємо їх в колечко. Далі зробимо три повітряні петлі, чотири стовпчика з накидом і одну повітряну петельку і стовпчик з накидом. Новий ряд зв’яжемо, збільшуючи кількість груп стовпчиків з накидом. Створюємо три підйомні в. п. і під кінцеву петельку першого рядка провяжем три стовпчики з накидом. Після цього зробимо одну повітряну петельку, між 2-3 стовпчиком створюємо два стовпчики з накидом, в/п. і ще два стовпці. Завершимо рядок трьома стовпчиками з накидом, в. п. і стовпчиком з накидом.

За цією схемою працюємо до досягнення необхідного розміру в’язаного виробу. При цьому посередині повинна йти рівна смуга з 4 стовпчиків з накидом і в. п. між ними, а в кожному рядку по краях додаємо по одній групі з трьох стовпців.

Ажурна косиночка-шаль

Ось ще одна прекрасна косиночка гачком. Схема її не непроста, але і важкого в ній теж немає нічого. В’язання також почнемо від кута. Опис в’язання:

  • Наберемо десять в. п. і створимо з них колечко.
  • Перший рядок зв’яжемо за звичайною схемою: дванадцять повітряних петельок, стовпчик з накидом, в. п., стовпчик з накидом, повітряна петелька, стовпчик з накидом, вісім в. п. і стовпчик з 3 накидами.
  • Новий ряд складається з арок повітряних петельок: десять у/п., п’ятнадцять в/п. і сім у/п. й стовпець з 2 накидами. В 3 ряду зв’яжемо вже дві групи з стовпчиків з накидом за нашою схемою, розібраної в першому ряду.
  • Через певні проміжки у виробі з’являється нова деталь узору. Над групою з стовпчиків з накидом пров’язуємо ще раз стовпчики по наступній схемі: стовпчик з накидом і два в/в. Деталі розташовуються в шаховому розстановці.
  • Коли косинка гачком пов’язана з декоративною метою варто обв’язати всі краюшки речі будь кромочним узорчиком, щоб зробити її більш гарною і ошатною.

Рожева косинка з об’ємними віялами

svyazat kosynku kryuchkom, kosynki dlya devochek, azhurnaya kosynka kryuchkom dlya zhenshhin319 Повязати косинку гачком, косинки для дівчаток, ажурна косинка гачком для жінокНова в’язана модель — ажурна косиночка гачком для дівчаток. Схема її теж починається від нижнього кутка. Опис роботи:

  • Спочатку, створимо колечко з п’ятнадцяти повітряних петельок. Пов’язуємо ланцюг з двох повітряних петельок і чотирьох стовпчиків з накидом. У другому рядку створимо одну підйомну ланцюг з двох в/п. і дев’яти стовпчиків з накидом. Третій ряд зробимо також, але між стовпцями робимо по одній в. п.
  • В наступному рядку зробимо три арки по п’ять в/п., а потім ще один рядок з п’яти таких же арочок. І вже після всього зв’яжемо з нашої ж схемою ажурні віяла. Завдяки всім цим діям, у нас вийде у кожному узорном ряду додати по одній деталі, за рахунок чого і буде відбуватися розширення вироби.
  • Щоб косиночка для дівчинки, пов’язана за спеціальною схемою, була комфортною для носіння на кутах виробу, можна зробити спеціальні зав’язочки. Для цього буде потрібно пару звичайних ланцюгів з повітряних петельок, але все ж краще виготовити маленькі тасьми будь-яким обраним способом.

Філейна косинка

Така косинка гачком, представляє техніку філейної роботи в її обтяженою формі.

Опис в’язання:

  • svyazat kosynku kryuchkom, kosynki dlya devochek, azhurnaya kosynka kryuchkom dlya zhenshhin320 Повязати косинку гачком, косинки для дівчаток, ажурна косинка гачком для жінокВ’яжемо таку річ від основи до звуження. Тому почнемо з набору ланцюга, кратній двадцяти трьом плюс п’ять повітряних петельок для підйому. Узорчік почнемо будувати з першого ж рядка. На схемі чітко помітно кількість повітряних петельок і стовпчиків з накидом. Тому немає сенсу детально все пояснювати. Головне, це працювати чітко за схемою. Через три перетинання рядка рукодільниця вивчить техніку повністю, і дивитися на схему буде лише у складних і унікальних випадках.
  • Сама схема виробу створена таким чином, що в кожному рядку зменшується кількість візерункових ромбів на один. Це допомагає звуження вироби на куточок. Варто пам’ятати, що косинку можна в’язати як з тоненькою пряжі, так і з міцної вовни. Від вибору матеріалів буде залежати сенс використання виробу: річна косиночка або шаль для зими.

Косинка гачком з різних мотивів

Будь-яка косиночка – це рівномірний прямокутний трикутник. Тому зробити її можна з квадратних мотивів, які разом зроблять половину великого квадрата, перерізаного по лінії діагоналі.

Мотив для косинки можна вибрати будь-який. Якщо ж ви хочете зв’язати річну косинку, використовуйте більш ажурні візерунки.

Опис в’язання:

Спочатку поділимо схему по лінії діагоналі. Після цього стане зрозуміло, яке частку мотиву почати в’язати. У місцях, де непарна кількість петельок і стовпчиків, поділяємо їх навпіл і округляємо в іншу сторону. Наприклад, там, де 3 повітряні петлі, розраховуємо, що в половині треба буде зробити дві петельки. Там, де треба «розкрити» арку, скористаємося стовпчиками з накидом. Кількість накидов визначимо експериментальним шляхом, залежно від товщини пряжі і гачка.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками